Fatboy Slim

Zaczynał w zespole "Disque Attack" jako perkusista, który był bardzo nowym zespołem rockowym. W wieku 18 lat Cook udał się na uniwersytet, aby uczyć się brytyjskiego. W tym czasie zaczął grać na scenie klubowej w Brighton.

Miał swój pierwszy solowy hit w 1989 roku zatytułowany "Blame It on Bassline", w którym wystąpił przyszły członek Beats International, MC Wildski. Osiągnął 29 na brytyjskiej liście singli.

W 1996 Cook po raz pierwszy przyjął swoją postać Fatboy Slim. Jego pierwszy album Fatboy Slim i drugi solowy album nosił tytuł "Better Living Through Chemistry", który został wydany wraz z Skint Records. Miał 40 najlepszych singli z Wielkiej Brytanii "Everybody Needs a 303".

W 2000 roku wydał swój trzeci studyjny album "Halfway Between the Gutter and the Stars", który również stał się nagradzanym wideo. W następnym roku Fatboy Slim zdobył sześć nagród dla "Weapon of Choice", która była największą liczbą nagród uzyskanych podczas ceremonii w tym roku.

Cook również wyprodukował singiel "Mama Do the Hump" dla Rizzle Kicks, który znalazł się na drugim miejscu listy przebojów. W 2013 roku osiągnął także 3 miejsce na brytyjskich listach przebojów, wydając singiel "Eat, Sleep, Rave, Repeat". W tym samym roku wystąpił na jednym z koncertów pod gołym niebem na Brighton Beach, przed ponad 250 000 osób.

W dniu 6 marca 2013 r. Fatboy Slim wystąpił po raz pierwszy w House of Commons w Londynie, pomagając ostatniej nocy Fundacji DJ Saved My Life. A w maju 2014 roku grał w Essex na We Are FSTVL, grając przez prawie dwie godziny, największy akt na tej imprezie.

Cook otrzymał także gwiazdę w Walk of Fame w City of Brighton wraz z Winstonem Churchillem.

Czytaj więcej