Czy stracę wagę, jeśli przestanę pić sody?

Dietetycy często szukają szybkich i prostych sposobów odchudzenia. Jeśli próbujesz schudnąć, jest jedna prosta zmiana, która może zrobić dużą różnicę. Możesz dowiedzieć się, jak przestać pić sody. Słodzona woda sodowa i inne wysokokaloryczne napoje mogą dodawać cale do talii, jeśli regularnie je pijesz.

Kalorie w coli i innych napojach gazowanych

(Coca-Cola) Fakty dotyczące żywienia koksu
Rozmiar porcji 12 uncji (360 g)
Na porcję % Dzienna wartość*
Kalorie 140  
Kalorie z tłuszczu 0  
Total Fat 0g 0%
Sód 45 mg 2%
Węglowodany 39g 13%
Cukry 39g  
Białko 0g  
Witamina A 0% · Witamina C 0%
Wapń 0% · Żelazo 0%
* W oparciu o dietę 2000 kalorii

Kalorie w sodzie szybko się sumują, niezależnie od marki, którą kupujesz. Nie tylko większość napojów jest bogata w cukier i kalorie, ale mamy też zwyczaj picia ich bezmyślnie.

Na przykład kalorie w coli są dość proste, jeśli pijesz jedną puszkę. Jest 140 kalorii i 39 gramów cukru w ​​jednej porcji 12 uncji. Oznacza to, że Coca-Cola dostarcza około 12 kalorii na uncję. Kalorie w Kanadzie Dry Ginger Ale są mniej więcej takie same, a kalorie w Pepsi są nieco wyższe i wynoszą około 12,5 na uncję. Większość marek napojów gazowanych ma podobne liczby kalorii.

Kalorie sodowe nie wyglądają tak źle, gdy patrzy się na te liczby. Ale jeśli jesteś fanem superwymiarowych napojów, które kupujesz w restauracjach typu fast food lub sklepach convenience, możesz z łatwością spożywać kilkaset kalorii w jednym siedzeniu, nigdy nie jedząc żadnego jedzenia!

Kalorie w alternatywach sodowych

Niestety, nie rezygnujesz z tego, jeśli pominąć napój gazowany, ale spożywaj inne napoje bezalkoholowe.

Istnieje kilka alternatywnych napojów gazowanych, które dostarczają tyle samo kalorii i tyle samo cukru, co słodzona woda sodowa.

Napoje sportowe na przykład wyglądają tak, jakby były zdrowe. Ale wiele z nich jest pełnych kalorii. W rzeczywistości, spożywanie napoju sportowego po wysiłku może zniweczyć deficyt kalorii, który ciężko pracowałeś, aby go stworzyć.

W niektórych przypadkach ćwiczący korzystają z niektórych składników napojów sportowych. Sportowcy wytrzymałościowi mogą potrzebować sodu i potasu, ale możesz zrobić własny napój zastępujący płyn, dodając 2 łyżki soku z cytryny i małą szczyptę soli do szklanki wody.

Sok to kolejny wysokokaloryczny napój, który może powodować problemy. Sok dostarcza kalorii pochodzących z naturalnych cukrów znajdujących się w owocach, ale sok owocowy nie zapewnia tak wielu korzyści zdrowotnych jak spożywanie całych owoców. W niektórych przypadkach szklanka soku dostarcza tyle kalorii, ile soda.

Soki o niższej wartości odżywczej obejmują sok jabłkowy, sok z białych winogron i sok gruszkowy. Soki o najwyższej wartości odżywczej obejmują sok pomarańczowy, purpurowy sok winogronowy, sok żurawinowy, sok pomidorowy i sok warzywny. Niższe soki cukrowe obejmują sok pomidorowy, sok warzywny i niektóre soki żurawinowe (choć nie są napojami koktajlowymi z soków żurawinowych).

Twoje całkowite kalorie sodowe rocznie

Czy kiedykolwiek obliczyłeś liczbę kalorii sody spożywanych każdego roku? Kilka prostych obliczeń matematycznych ujawnia prawdę.

 • Jeśli pijesz 50 uncji sody dziennie (to jest wielkość 7 Gulp podwójny), spożywasz 600 dodatkowych kalorii dziennie lub 219 000 dodatkowych kalorii rocznie.
 • Jeśli wypijesz 40 uncji sody dziennie (rozmiar 7-11 Super Big Gulp), spożywasz 480 dodatkowych kalorii dziennie lub 175,200 dodatkowych kalorii rocznie.
 • Jeśli wypijesz 30 uncji sody dziennie (rozmiar 7-11 Big Gulp lub duży napój gazowany w McDonald's), spożywasz 360 dodatkowych kalorii dziennie lub 131 400 dodatkowych kalorii rocznie.
 • Jeśli pijesz 20 uncji sody dziennie (wielkość 7-11 łyka), spożywasz 240 dodatkowych kalorii dziennie lub 87 600 dodatkowych kalorii rocznie.
 • Jeśli pijesz 16 uncji dziennie (wielkość średniego napoju w McDonald's), spożywasz 192 dodatkowe kalorie dziennie lub 70,080 dodatkowych kalorii rocznie.
 • Jeśli pijesz jedną 12-uncjową puszkę napoju dziennie, spożywasz 144 dodatkowe kalorie dziennie lub 52.560 dodatkowych kalorii rocznie.

To nie tylko kalorie gromadzą się w czasie. Soda jest droga. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad ilością zaoszczędzonej kwoty, jeśli przerwiesz podróż do restauracji typu convenience lub restauracji typu fast food?

Soda zazwyczaj kosztuje od 2 do 3 USD, gdy kupujesz ją w restauracji typu fast food. Ponownie, to nie wydaje się dużo pieniędzy, ale ten nominalny koszt wynosi 730-1095 USD w ciągu roku. Czy nie byłoby wspaniale mieć te pieniądze na inne rzeczy?

Utrata masy ciała po zaprzestaniu picia sody

Jeśli możesz nauczyć się, jak przestać pić sody, skorzystasz z wielu korzyści. Badania sugerują, że nadmierne spożycie słodkich napojów wiąże się ze zwiększeniem masy ciała, insulinoopornością i cukrzycą. Eksperci ds. Zdrowia zalecają, abyśmy zmniejszyli ilość słodzonej sody (i innych słodkich napojów), aby poprawić nasze zdrowie. Nie tylko zmniejszamy całkowite spożycie cukru, ale możemy również cieszyć się innymi korzyściami zdrowotnymi, takimi jak

 • Lepszy sen
 • Lepsze zdrowie dentystyczne
 • Ulepszona energia (zwłaszcza jeśli zastąpisz wodę sodową)
 • Zmniejszone ryzyko cukrzycy typu 2
 • Poprawione zdrowie serca i / lub ciśnienie krwi
 • Zmniejszone ryzyko osteoporozy
 • Zmniejszyliśmy lęk lub nerwowość

I oczywiście jedną z największych korzyści z porzucenia nawyku sody jest utrata wagi.

Utrata wagi po odcięciu napoju gazowanego

Jaką wagę można stracić, gdy przestajesz pić sody? Te liczby mogą zwiększyć Twoją motywację do ograniczenia. Każde obliczenie zakłada, że ​​nie zastępujesz kalorii sody innymi kaloriami.

 • Jeśli zastąpisz dzienną dawkę wody (50 uncji), zredukujesz roczne spożycie kalorii o 219 000 kalorii lub o około 60 funtów rocznie.
 • Jeśli wymienisz dzienną dawkę Super Big Gulp (40 uncji) na wodę, zredukujesz roczne spożycie kalorii o 175,200 kalorii lub około 50 funtów rocznie.
 • Jeśli zamienisz swój dziennik Big Gulp (30 uncji) na wodę, zredukujesz roczne spożycie kalorii o 133 400 kalorii lub 37 funtów w ciągu roku.
 • Jeśli wymieniasz codziennie Gulp (20 uncji wody, zmniejszasz roczne spożycie kalorii o 87 600 lub kalorii lub 25 funtów w roku.
 • Jeśli zastąpisz codzienne medium Coca-Cola w McDonald's (16 oz), zredukujesz roczne spożycie kalorii o 70.080 kalorii lub o około 20 funtów rocznie.
 • Jeśli codziennie zamieniasz swoją dzienną 12-uncjową puszkę coli na wodę, oszczędzasz 52 560 kalorii rocznie lub około 15 funtów rocznie.

Porównaj te liczby z liczbą kalorii potrzebną codziennie, aby schudnąć - zobaczysz, że kalorie z sody dodają się całkiem do dziennego spożycia kalorii, bez dodawania wartościowego pożywienia.

Oczywiście, aby stracić wagę wymienioną w obliczeniach, musisz być pewien, że nie zamieniasz kalorii z sodą na dodatkowe kalorie z jedzenia lub innych napojów, co powoduje, że wielu dietetyków uważa dietetyczne napoje gazowane, aby schudnąć.

Czy Diet Soda jest dla ciebie lepsza?

Wymiana zwykłego napoju na napój dietetyczny może być trudnym zadaniem. Nawet napoje o niskiej zawartości cukru mają kalorie, a sztucznie słodzone napoje powodują problemy u niektórych osób. W rzeczywistości możesz zastąpić jeden rodzaj uzależnienia dla drugiego.

Badania wykazały, że gdy jemy słodkie produkty, niezależnie od tego, czy są one naturalnie lub sztucznie słodzone, nasz apetyt wzrasta. Więc jeśli zastąpisz swój zwykły pop różnorodnością dietetyczną, możesz wyeliminować kalorie tylko po to, aby zastąpić je ponownie, gdy pojawi się twoje pragnienie cukru. Eksperci, którzy badają sztuczne słodziki, zalecają, aby ich unikać, jeśli to możliwe, zwłaszcza jeśli próbujesz schudnąć.

Jak przestać pić sody

Jak więc kopać nawyk sody? Przestawienie się na dietetyczny pop może być najdelikatniejszym krokiem w dół, jeśli przywykniesz do spożywania pełno kalorycznego napoju gazowanego w ciągu dnia. Jeśli jesteś przyzwyczajony do picia Big Gulp z colą, spróbuj zamiast tego o mniejszej wielkości Diet Colę i kilka butelek wody. Stopniowo zwiększaj spożycie wody i zmniejszaj ilość sody.

Nie jesteś wielkim fanem wody? Dowiedz się, jak poprawić smak wody. W sody klubowej nie ma kalorii, więc jeśli podoba ci się szampan, wystarczy wrzucić kilka jagód do szklanki wody lub posmakować wody cytrusami lub ziołami. Po znalezieniu innego napoju łatwiej jest przejść do nawyku w wodzie.

Słowo od Verywell

Picie słodzonej herbaty gazowanej, herbaty mrożonej lub napoju sportowego raz na jakiś czas nie stanowi problemu dla większości ludzi. Wszyscy uwielbiamy od czasu do czasu podawać słodki poczęstunek, ale kiedy staje się regularnym nawykiem, może powodować problemy dla twojego ciała. Wystarczy kilka prostych zmian, aby przestać pić sody, aby schudnąć i poprawić swoje zdrowie. W końcu poczujesz się lepiej, twoje ciało będzie wyglądać lepiej, a twoja skarbonka również ci podziękuje.

Czy stracę wagę, jeśli przestanę pić sody?

Jedną z głównych przyczyn otyłości jest soda. Jeśli chcesz schudnąć, rezygnacja z konsumpcji sody jest prawdopodobnie jednym z najlepszych początkowych ruchów. W ciągu kilku tygodni zobaczysz różnicę.

Wielki nałóg

Konsumpcja sodowa stanowi ponad jedną czwartą wszystkich napojów spożywanych w Stanach Zjednoczonych. Począwszy od wieku malucha, dzieci piją wodę sodową i dodają więcej cukru do swoich ciał niż ciasteczka, cukierki i lody w połączeniu. Wraz z wysoką zawartością cukru kofeina jest kolejnym głównym składnikiem wielu marek. Te dwie substancje chemiczne są idealną burzą na całe życie uzależnienia od napojów gazowanych. Wraz z rozwojem dzieci, podobnie jak dostępność sody. Szkoły i inne organizacje sprawiają, że są łatwo dostępne. Nie wspominając już o wszechobecnych, wypaczonych kampaniach reklamowych bombardujących dzieci i dorosłych.

Soda sprawia, że ​​jesteś gruby (nawet soda dietetyczna)

Wysoka zawartość kalorii, soda nie ma żadnej wartości odżywczej. Przyczyniają się do otyłości, a także do cukrzycy, próchnicy i osłabionych kości. Zostały one również połączone z wyczerpaniem zawartości witaminy A, wapnia i magnezu - wszystkich składników odżywczych potrzebnych do zdrowego odchudzania. Spożywanie sody ma również głęboki wpływ na kubki smakowe. Niektóre badania sugerują, że soda, nawet soda dietetyczna, może sprawić, że poczujesz się bardziej głodna, biorąc pod uwagę sztuczne słodziki, które sygnalizują mózgowi pragnienie dodatkowej żywności. Może to znacznie utrudnić utratę wagi. Ponadto, zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez University of Texas Health Science Center w San Antonio, dieta sodowa faktycznie zwiększa przyrost masy ciała nawet o 41 procent.

Liczby

Szacunki pokazują, że dwie puszki lub szklanki napoju dziennie dają około 24 do 35 funtów tłuszczu rocznie, w zależności od wielkości ciała, wieku, nawyków itp. Niektórzy ludzie (ważący 140 funtów) zgłosili, że rezygnując z dwóch puszki napoju dziennie, bez wysiłku fizycznego, straciły 20 funtów w ciągu sześciu miesięcy. Dodaj ćwiczenia, zmniejsz spożycie cukru, zjedz więcej owoców i warzyw, zwiększ spożycie wody i możesz być gotowy do założenia dżinsów w ciągu sześciu tygodni. Ale jeśli całkowite wyeliminowanie sody jest zbyt trudne, możesz zastąpić jeden napój dziennie wodą. Zmniejszenie z dwóch dziennie do jednego może dać około 16 funtów roczną stratę.

Carbonation

Ludzie często sięgają po sodę lub seltzer, aby złagodzić rozstrój żołądka. To może działać, chociaż tylko tymczasowo. Karbonizacja jest teoretycznie powiązana z komórkami tłuszczowymi. Powoduje to spowolnienie utraty tłuszczu, co znacznie utrudnia utratę wagi. Ponadto, kiedy spożywasz gazowany napój, zasadniczo wchłaniasz powietrze. Może smakować mętnie, ale wchłaniając powietrze, wzdęcia przewodu żołądkowo-jelitowego. Powoduje to spowolnienie trawienia, co jest kolejnym ważnym czynnikiem w utracie wagi.

Alternatywy

Woda jest numerem 1 przy próbie schudnięcia. Jeśli potrzebujesz smaku, włącz plasterki owoców, takich jak cytryny, pomarańcze lub limonki. Naturalny słodzik Stevia jest również zdrowym wyborem zamiast chemicznych substytutów.