Efekty uboczne w saunie

Branża odchudzania wprowadziła niemal niezliczoną gamę gadżetów obiecujących szybką utratę wagi. Pas sauny przypomina długą podkładkę grzewczą, która pasuje do twoich odpadów. Po włączeniu pas sauny powoduje pocenie się wokół części środkowej. Zwolennicy urządzenia uważają, że pasy do sauny mogą poprawić zdrowie i przyspieszyć utratę wagi. Chociaż krótkotrwała utrata masy ciała może być zachęcająca, pas do sauny może również powodować działania niepożądane, które mogą sprawić, że dwa razy pomyślisz przed założeniem.

Wideo dnia

Pas do sauny powoduje wzrost potu poprzez utrzymywanie ciepła w ciele. Podczas gdy to ciepło może wywoływać pożądany efekt, zapobiega również ochłodzeniu organizmu tak skutecznie, jak powinno. Jeśli korzystasz z pasa sauny w wysokich temperaturach lub w ciepłych ubraniach, pas sauny może zwiększyć ryzyko chorób związanych z wysoką temperaturą, takich jak upał i udar cieplny.

Podczas używania pas sauny zatrzymuje pot na skórze, zapobiegając przedostawaniu się świeżego powietrza. Długie sesje w pasie sauny mogą powodować rozwój wysypki i trądziku.

Bezpośredni kontakt z paskiem sauny może spowodować poparzenia skóry. Producenci pasów sauny zalecają noszenie koszulki pod pasem, aby zapewnić barierę między tobą a pasem. Korzystanie z pasa sauny dłużej niż 45 minut nie jest zalecane.

Pas do sauny może powodować obfite pocenie się, wyciągając wodę z systemu. Nadmierna ekspozycja na pas sauny może spowodować odwodnienie. W dni, w których używasz paska, pij dużo wody. Pamiętaj, aby cały czas popijać wodę podczas korzystania z pasów sauny.

Pocenie się może spowodować brak równowagi elektrolitowej. Jeśli zaczniesz odczuwać skurcze mięśni, przestań używać paska i wypij napój sportowy zawierający elektrolit.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie! Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM