Phentermine.com

Co to jest fentermina?

Fentermina chlorowodorek 37,5

Fentermina jest najczęściej przepisywanym lekiem na utratę wagi w Stanach Zjednoczonych.

Jest dostępny jako tabletka, kapsułka lub tabletka rozpuszczająca (ODT) i sprzedawany pod popularnymi markami: Adipex, Qsymia i Duromine.

Ten lek po raz pierwszy otrzymał aprobatę FDA w 1959 roku jako środek tłumiący apetyt na krótkoterminowe leczenie otyłości. Fentermina pomaga pacjentom schudnąć poprzez zmniejszenie apetytu i zwiększenie energii.

Chlorowodorek fenterminy, aktywny składnik tych tabletek odchudzających, jest substancją kontrolowaną. Z tego powodu jest dostępna tylko z zaleceniem lekarza i tylko przez 12 tygodni.

Stosowany zgodnie z zaleceniami fentermina jest zwykle bezpieczna i dobrze tolerowana. Jednak, podobnie jak wszystkie leki, niesie ryzyko działań niepożądanych i nie jest bezpieczny ani odpowiedni dla wszystkich. Potencjalne reakcje na ten lek wahają się od łagodnego (np. Suchość w ustach i bezsenność) do ciężkich reakcji (np. Ból w klatce piersiowej lub problemy z oddychaniem). Skontaktuj się z lekarzem, jeśli jakiś efekt uboczny przeszkadza lub nie ustępuje.

Leki na receptę odchudzające są zaprojektowane jako uzupełnienie zdrowego stylu życia. Ważne jest, aby pacjenci poświęcali swój czas na ten lek, aby opracować zdrowsze nawyki żywieniowe i ćwiczenia, które pomogą promować i utrzymać utratę wagi.

Ponieważ wielu diabetyków typu 2 ma nadwagę lub otyłość, fentermina stanowi ważną opcję leczenia, pomagającą kontrolować cukrzycę poprzez zmniejszenie masy ciała.