Jak mogę bezpiecznie schudnąć?

Znalezienie zdrowej wagi

Bycie zdrowym oznacza wagę, która jest odpowiednia dla Ciebie. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy jesteś na zdrowej wadze lub jeśli chcesz stracić lub przybrać na wadze, jest porozmawianie z lekarzem lub dietetykiem, który może porównać swoją wagę ze zdrowymi normami, aby pomóc Ci ustalić realistyczne cele. Jeśli okaże się, że możesz skorzystać na utracie wagi, możesz wykonać kilka prostych wskazówek wymienionych poniżej, aby rozpocząć.

Zarządzanie wagą odnosi się do długoterminowego sukcesu. Ludzie, którzy szybko tracą na wadze przez zdeformowaną dietę lub inne ekstremalne środki, zwykle odzyskują wszystkie (i często więcej) funty, które utracili, ponieważ nie zmienili swoich nawyków w zdrowy sposób, z którym mogą się trzymać.

Wskazówki dotyczące sukcesu

Najlepsze strategie zarządzania obciążeniem to te, które możesz utrzymać na całe życie. To długo, więc postaramy się, aby te sugestie były jak najprostsze!

Spraw, żeby to była sprawa rodzinna. Poproś swoją matkę lub tatę o udzielenie pomocy i wsparcia. Celem jest wprowadzenie zmian w diecie lub stylu życia, które przyniosą korzyści całej rodzinie. Nastolatki, które mają wsparcie swoich rodzin, mają lepsze wyniki.

Uważaj na napoje. To niesamowite, ile kalorii przypada na napoje gazowane, soki i inne napoje, które przyjmujesz każdego dnia. Po prostu wycięcie puszki napoju gazowanego lub napoju sportowego pozwala zaoszczędzić 150 kalorii lub więcej każdego dnia. Pij wodę lub inne napoje bez cukru, aby ugasić pragnienie i trzymać się z dala od słodkich soków i napojów gazowanych. Dobrym pomysłem jest również wybór mleka beztłuszczowego lub o niskiej zawartości tłuszczu.

Zacznij mały. Małe zmiany są o wiele łatwiejsze do opanowania niż drastyczne. Na przykład zrezygnuj z regularnej sody lub zmniejsz wielkość porcji. Kiedy to zrobisz, możesz wprowadzić inne zmiany, na przykład wprowadzić zdrowsze pokarmy i ćwiczenia w swoim życiu.

Przestań jeść, kiedy jesteś pełny. Zwróć uwagę na to, co jesz i zatrzymaj się, gdy będziesz już wygodnie. Wolniejsze odżywianie może pomóc, ponieważ mózg potrzebuje około 20 minut, aby otrzymać wiadomość, że jesteś pełny. Czasami przerwa przed pójściem na kilka sekund może powstrzymać cię od zjedzenia kolejnej porcji.

Staraj się nie jeść, gdy czujesz się zdenerwowany lub znudzony - zamiast tego znajdź coś innego (spacer wokół bloku lub wycieczka na siłownię to dobra alternatywa). Wiele osób uważa, że ​​pomocne jest prowadzenie dzienniczka tego, co jedzą i kiedy i co czują. Kiedy musisz to zapisać, możesz pomyśleć dwa razy zanim zjesz ciasteczka. Przeglądanie pamiętnika w późniejszym czasie może również pomóc im zidentyfikować emocje, które mają podczas przejadania.

Zaplanuj regularne posiłki i przekąski. Możesz lepiej zarządzać swoim głodem, gdy masz przewidywalny harmonogram posiłków. Pomijanie posiłków może prowadzić do przejadania się podczas następnego posiłku. Dodanie 1 lub 2 zdrowych przekąsek do twoich trzech kwadratów może pomóc w ograniczeniu głodu.

5 dziennie trzymaj funty z dala. Pozbądź się fast foodów i wykop wszystkie owoce i warzywa! Pięć porcji owoców i warzyw to nie tylko dobry pomysł, aby pomóc Ci zrzucić zbędne kilogramy - pomogą Ci poczuć się dobrze i zachować zdrowe serce i resztę ciała. Inne sugestie dotyczące dobrego odżywiania:

  • wybierz chleb pełnoziarnisty i inne pełnoziarniste, takie jak brązowy ryż i płatki owsiane
  • jedz zdrowe śniadanie
  • zachowaj kontrolę nad porcjami

Więcej podpowiedzi

Unikaj modnych diet. Nigdy nie jest dobrym pomysłem handlowanie posiłkami na koktajle lub rezygnacja z jedzenia w nadziei, że stracisz na wadze - wszyscy potrzebujemy różnorodnych produktów spożywczych, aby uzyskać składniki odżywcze, których potrzebujemy, aby zachować zdrowie. Unikaj pigułek odchudzających (nawet bez recepty lub odmiany ziołowej). Mogą być niebezpieczne dla twojego zdrowia; poza tym nie ma dowodów na to, że pomagają utrzymać wagę w długim okresie.

Nie wyganiaj niektórych pokarmów. Nie mów sobie, że już nigdy nie zjesz swoich absolutnie ulubionych lodów czekoladowych z masłem orzechowym. Uniemożliwienie wszystkich smakołyków sprawi, że będziesz chciał jeszcze więcej. Kluczem do długoterminowego sukcesu jest dokonywanie zdrowych wyborów przez większość czasu. Jeśli chcesz kawałek ciasta na imprezie, idź do niego! Ale chrupać marchewki, a nie żetony, aby to zrównoważyć.

Poruszać się. Może się okazać, że nie musisz zmniejszać kalorii tak bardzo, jak potrzebujesz odejść z tyłu. Nie utknąć myśląc, że musisz grać w drużynie sportowej lub wziąć udział w zajęciach aerobiku, aby ćwiczyć. Wypróbuj różne formy aktywności, od wędrówek, przez jazdę na rowerze po tańce, aż znajdziesz te, które lubisz.

Nie jock? Znajdź inne sposoby, aby dopasować aktywność do dnia: idź do szkoły, pobiegnij w górę i zejdź po schodach kilka razy przed porannym prysznicem, wyłącz rurkę i pomóż rodzicom w ogrodzie lub przespaceruj się obok domu zakochanych - wszystko, co cię porusza. Twoim celem powinno być codzienne wykonywanie do 60 minut ćwiczeń. Ale każdy musi gdzieś zacząć. Na początek dobrze jest po prostu zrobić kilka zakrętów po szkole i stopniowo zwiększać poziom sprawności.

Budować mięśnie. Mięśnie spalają więcej kalorii niż tłuszczu. Dodanie treningu siłowego do rutyny ćwiczeń może pomóc w osiągnięciu celów odchudzających, a także w uzyskaniu stonowanego ciała. Ciężary to nie jedyna droga: spróbuj zespoły oporu, pilates lub pompki, aby się wzmocnić. Dobra, dobrze wyważona rutyna fitness obejmuje treningi aerobowe, trening siłowy i ćwiczenia elastyczności.

Wybacz sobie. Więc masz zamiar mieć jednego krakersa z serem natryskowym i następną rzeczą, którą wiesz, że puszka pompuje powietrze, a pudełko jest puste? Wypij trochę wody, umyj zęby i idź dalej. Każdy, kto kiedykolwiek próbował schudnąć, uznał to wyzwanie. Kiedy się poślizgniesz, najlepszym pomysłem jest wrócić na właściwe tory i nie patrzeć wstecz.

Data przeglądu: czerwiec 2018