Ile kilogramów możesz stracić na spacer po godzinie dziennie?

Jeśli masz godzinę na spalenie, możesz stracić na wadze robiąc coś, co robiłeś od około 2 - chodzenia. Jest niedrogi i nie wymaga specjalnych umiejętności, których jeszcze nie doskonaliłeś.

Wideo dnia

Podczas chodzenia ma niewiarygodną liczbę korzyści zdrowotnych, dokładnie to, ile wagi tracisz zależy od tego, ile ważysz, jak szybko chodzisz i charakteru terenu, przez który przechodzisz, lub nachylenia bieżni. I jak w przypadku każdej innej formy ćwiczeń, to, ile tracisz, zależy przede wszystkim od tego, jak dobrze kontrolujesz swoją dietę.

Pewnie, chodzenie spala kalorie i pomaga schudnąć. Ale jest o wiele więcej! Kiedy idziesz w szybkim tempie - powiedzmy o 3,5 milimetra lub więcej - robisz ćwiczenia aerobowe. Działa na duże mięśnie dolnej części ciała, które potrzebują dużo paliwa. Chodzenie także pompuje oddech i tętno, aby krew mogła dostarczać tlen i paliwo do mięśni i zabierać odpady.

Chodzenie co najmniej 30 minut dziennie na umiarkowanie intensywnym poziomie obniża ryzyko dla wielu schorzeń, w tym chorób wirusowych, cukrzycy, chorób serca, wysokiego ciśnienia krwi i niektórych rodzajów raka. Choć na stawach jest to łatwiejsze niż bieganie, nadal ma wpływ na twoje kostki, kolana, biodra i kręgosłup, co wzmacnia kości i zmniejsza ryzyko osteoporozy.

Czytaj więcej: Jedno łatwe ćwiczenie z 31 udowodnionymi korzyściami zdrowotnymi i sprawnościowymi

Zabierz go na siłownię. Zabierz go na siłownię. Źródło zdjęć: eggeeggjiew / iStock / GettyImages

Im więcej ważysz, tym więcej spalasz pieszo przez godzinę. Tak więc osoba ważąca 125 funtów spala 240 kalorii idąc przez godzinę z prędkością 3,5 mil / h, ale osoba ważąca 185 funtów pali 356 kalorii.

Tracisz jeden kilogram wagi na każde 3500 kalorii, które spalasz chodząc (lub eliminujesz z diety). Ponieważ osoba ważąca 185 funtów, idąca godzinę po 3,5 mil na godzinę, spala 356 kalorii dziennie, stracenie funta zajęłoby około 10 dni. To około 37 funtów rocznie bez żadnych innych zmian.

Jeśli chcesz, aby masa wypadła nieco szybciej, możesz zmienić trzy rzeczy:

Każda aktywność, nawet spacer bez pośpiechu, spala kalorie, ale im szybciej idziesz, tym więcej palisz. Osoba o wadze 155 funtów spala 298 kalorii przy 3,5 mph, 334 kalorie przy 4 mph i 372 kalorie w szybkim tempie 4,5 mph. Zwiedzanie jednej godziny dziennie, co przekłada się na 2,6 funta na miesiąc przy 3,5 mph, 2,9 funta na miesiąc przy 4 mph i 3,2 funta na miesiąc przy 4,5 mph.

Czytaj więcej: 6 sposobów spalania więcej kalorii przez chodzenie

Jeśli będziesz chodzić po pagórkowatym terenie, spalisz więcej kalorii idąc pod górę, niż idąc tam, gdzie jest płaski. Możesz również zwiększyć intensywność i spalanie treningu na bieżni, chodząc po pochyłości. Osoba o wadze 170 funtów, która chodzi w tempie 3,5 mil / h, spala 259 kalorii, ale może zwiększyć spalanie do 408 kalorii idąc pod górę. Przekłada się to na utratę wagi o nieco mniej niż jeden funt na tydzień.

Chodzenie może poprawić twoje zdrowie i poprawić profil, ale nie zobaczysz zbyt dużej utraty wagi, jeśli nie będziesz obserwować kalorii. Kilka napojów gazowanych, przekąsek lub bardzo dużych porcji przy stole może zrekompensować kaloryczność. Załaduj warzywa, unikaj wysokokalorycznych i tłustych pokarmów i spożywaj zbilansowaną, odpowiednio porcjowaną dietę, aby mieć pewność, że utrata masy ciała znika na dobre.

Czytaj więcej: Małe zmiany w diecie, które dają duże wyniki

Czy obecnie próbujesz schudnąć? Czy chodzenie pomogło Ci schudnąć w przeszłości? Czy wolisz chodzić na zewnątrz lub na bieżni? Czy myślisz, że po przeczytaniu tego artykułu zmienisz sposób, w jaki chodzisz na ćwiczenia? Podziel się swoimi przemyśleniami, historiami i pytaniami w komentarzach poniżej!

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie! Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM