Recenzje diet pill

przegląd pigułki dietetycznej

Chociaż tabletki na odchudzanie występują w tej czy innej formie przez wiele lat, faktem jest, że leki na odchudzanie mogą bardzo dobrze działać dla niektórych osób.

I tak, niektóre tabletki do celów odchudzania są wątpliwe, głównie z powodu twierdzeń, których nie można zweryfikować. Ale nie można zaprzeczyć, że istnieje duży rynek tabletek odchudzających.

Jest to przecież przemysł wart 20 miliardów dolarów rocznie.

Mimo to, gdy są stosowane, pigułki na odchudzanie mogą być skuteczne i bezpieczne, zwłaszcza gdy wprowadzane są dostosowania do diety i nawyków ćwiczeń fizycznych.

Jaka jest prawda o tabletkach odchudzających? Oto, co musisz wiedzieć.

Jakie są pigułki odchudzające?

Dostępne są tabletki na odchudzanie bez recepty i formularze recept. Tabletki utrata masy ciała są ogólnie definiowane jako leki lub suplementy sprzedawane lub stosowane w celu utraty wagi.

Bez względu na rodzaj tabletek odchudzających, które możesz rozważyć, nie zastępują one zdrowej diety i regularnych ćwiczeń.

Konkretna wytrzymałość tabletek będzie różna, podobnie jak możliwy wpływ na twoje ciało.

Co do wyników pigułek odchudzających, według jednego szacunku około 10 procent masy ciała danej osoby może zostać utracone wraz z większością leków odchudzających. [1]

Popularne artykuły dietetyczne

Czy pigułki na odchudzanie są dla Ciebie złe?

Niewiele ponad połowa respondentów ankiety z 2008 roku stwierdziła, że ​​wierzyła, że ​​przyjmowane przez nich tabletki odchudzające zostały zatwierdzone przez FDA. [2]

Faktem jest, że utrata masy ciała lub suplementy diety nie są kontrolowane ani oceniane przez żadną agencję rządową. Czy tabletki na odchudzanie są dla ciebie złe? Odpowiedź zależy od:

 • Źródło twoich pigułek
 • Leki, które możesz przyjmować w innych schorzeniach
 • Reakcje, które możesz mieć na pewne składniki w tabletkach odchudzających
 • Jak dobrze postępujesz zgodnie z instrukcjami dotyczącymi dawkowania i użytkowania
 • Niezależnie od tego, czy masz problemy zdrowotne

Pigułki na odchudzanie Jak działają?

Dostępnych jest wiele różnych tabletek odchudzających, w tym te dostępne bez recepty i dostępne na receptę.

Z pigułkami na odchudzanie, jak działają i czy są bezpieczne, to często zadawane pytania. Pigułki tego rodzaju działają przede wszystkim na trzy sposoby:

 • Tłumią apetyt, aby nie odczuwać potrzeby jedzenia, gdy nie jesteś głodny
 • Zwiększają twój metabolizm, dzięki czemu spalasz szybciej kalorie ze spożywanych pokarmów, dzięki czemu Twoje ciało nie będzie miało czasu na przekształcenie dodatkowych kalorii w tłuszcz.
 • Chronią twoje ciało przed wchłanianiem tłuszczu z jedzenia, które jesz

Z suplementami ziołowymi do odchudzania większość tabletek zawiera gorzki kolor pomarańczowy lub kaszmir.

Gorzka pomarańcza działa poprzez zwiększenie poziomu energii i zmniejszenie apetytu.

Dostępny w postaci płynnej, pigułkowej i lizakowej, Hoodia działa poprzez zwiększenie aktywności energetycznej w mózgu w sposób, który mówi Twojemu ciału, że masz wystarczająco dużo pożywienia, aby nie przejadać się.

Jeśli otrzymasz receptę na odchudzanie, pamiętaj, że te pigułki działają w bardziej złożony sposób niż suplementy ziołowe lub bez recepty.

Pracują nad złożonymi systemami w ciele, które doprowadzają cię do jedzenia. Tabletki utrata masy ciała zatwierdzone przez FDA są zwykle lekami na receptę.

Jednak leki na odchudzanie na receptę są przeznaczone wyłącznie dla osób o wskaźniku masy ciała (BMI) większym niż 30.

Lub BMI 27 lub więcej, jeśli istnieją problemy zdrowotne, takie jak cukrzyca, które mogą poprawić z utratą wagi.

Nie ma wielu dostępnych bez recepty tabletek odchudzających FDA.

W rzeczywistości Orlistat jest jedynym zatwierdzonym przez FDA produktem OTC do celów odchudzania. Działa poprzez powlekanie układu jelitowego, aby zapobiec trawieniu enzymów przez enzymy, co oznacza, że ​​kalorie nie są wchłaniane. [3]

Jak działają pigułki na odchudzanie HCG?

Z tabletek odchudzających HCG, będziesz musiał przestrzegać określonej diety.

HCG (ludzka gonadotropina kosmówkowa) jest hormonem ciążowym wydalanym z moczem.

Możesz otrzymać hormon w formie recepty lub bez recepty. HCG w postaci tabletek to OTC.

Jest to leczenie homeopatyczne z rozcieńczoną postacią hormonu HCG.

Opracowany w latach 50-tych przez brytyjskiego endokrynologa, dieta hCG, która idzie w parze z używaniem pigułek hCG lub wersji na receptę tego hormonu, ma na celu pozbycie się upartego tłuszczu z brzucha.

Dieta hCG obejmuje kilkutygodniowe obciążenie kaloryczne, a następnie kilka tygodni ograniczenia kalorii.

Według FDA ekspozycja na hormon HCG stanowi potencjalne ryzyko, w tym skutki uboczne, które mogą obejmować [4]:

 • Bóle głowy
 • Tkliwość piersi
 • Możliwe problemy związane z sercem

Co jest w pigułce na odchudzanie dla tłuszczu z brzucha?

Niektóre tabletki odchudzające są sprzedawane wyłącznie w celu ułatwienia użytkownikom utracenia uporczywego tłuszczu z brzucha.

To doprowadza nas do debaty na temat odchudzania w porównaniu z paleniem tłuszczu. Tabletki na odchudzanie mogą mieć zdolność spalania tłuszczu.

Tabletki te często pomagają w utracie wagi w inny sposób niż po prostu spalanie tłuszczu, takie jak naturalne zmniejszenie apetytu i wchłanianie kalorii.

W przypadku tabletek odchudzających w porównaniu do spalaczy tłuszczu, główną różnicą są składniki.

Na przykład tabletki na odchudzanie, które nie są przeznaczone specjalnie do usuwania tłuszczu z brzucha, zazwyczaj nie zawierają środków pobudzających, takich jak kofeina i synefryna.

Jednak większość tabletek odchudzających tylko do celów usuwania tłuszczu z brzucha, określanych również jako "spalacze tłuszczu", zwykle zawiera takie składniki.

Efekty pigułek odchudzających na ciele również są różne. Tabletki na odchudzanie zwykle zawierają więcej witamin, minerałów i innych naturalnych składników, co wpływa na to, co dzieje się w twoim ciele.

Prawdopodobnie zobaczysz więcej zwiększonego poziomu energii i tempa metabolizmu dzięki pigułkom odchudzającym niż tabletkom sprzedawanym jako spalacze tłuszczu.

Na podstawie recenzji pigułek utrata masy ciała i recenzji tłuszczu palnika, są użytkownicy, którzy widzieli pozytywne wyniki z obu opcji.

Co do tego, która z nich jest lepsza, zależy od twoich celów odchudzania.

Jeśli Twój główny problem z odchudzaniem ma związek z upartym brzuchem, który nie zniknie, nawet po zmianie diety i nawyków ćwiczeń, możesz skorzystać z palników tłuszczu. [5]

Ale jeśli masz inne problemy przyczyniające się do twoich problemów z odchudzaniem, wyniki pigułek na odchudzanie mogą być bardziej zauważalne niż te, które zobaczysz w przypadku spalaczy tłuszczu.

Jakie są możliwe efekty uboczne pigułek odchudzających?

Najlepiej, aby wybrać pigułki odchudzające skuteczne bezpieczne i przy minimalnych skutkach ubocznych.

Badanie FDA wykazało, że prawie 70 różnych rodzajów tabletek odchudzających zawierało niebezpieczne leki.

Dlatego ważne jest, aby zachować ostrożność i zwracać uwagę na wszelkie objawy działań niepożądanych podczas przyjmowania tabletek odchudzających lub suplementów.

Zwłaszcza w przypadku pigułek na odchudzanie zakupionych bez recepty lub dostępnych online lub od dystrybutorów poza Stanami Zjednoczonymi. [6]

Nawet z tabletek na odchudzanie na receptę, istnieją potencjalne skutki uboczne. Najbardziej popularne to:

 • Bóle głowy
 • Zawroty głowy
 • Biegunka
 • Zaparcie
 • Przyspieszone tętno
 • Bezsenność

Tabletki na odchudzanie vs ćwiczenia

Zgodnie z badaniem UCLA najmniej jedna do dwóch trzecich dietetyków, którzy tracą na wadze, odzyskuje ją w ciągu pięciu lat.

Jeśli używasz tabletek odchudzających samodzielnie do celów odchudzania, jest bardziej prawdopodobne, że będziesz wśród tych, którzy odzyskują wagę.

Przyczyną tego jest fakt, że tabletki na odchudzanie tylko wprowadzają zmiany w twoim ciele, gdy je zażywasz.

Ale kiedy przestajesz przyjmować tabletki odchudzające, twoje ciało wraca do naturalnego sposobu przetwarzania żywności.

Idealnie nie powinno się sprowadzać do tabletek odchudzających a ćwiczeń.

Bardziej prawdopodobne jest, że uzyskasz pozytywne, trwałe rezultaty, jeśli połączysz stosowanie tabletek odchudzających z planem ćwiczeń, który ma dla ciebie sens.

Zaleca się, aby dorośli ćwiczyli co najmniej 150 minut umiarkowanej aktywności aerobowej każdego tygodnia. [7][8]

Pamiętaj, że ćwiczenie obejmuje wiele czynności, nie tylko to, co zostało zrobione na siłowni, w tym:

 • Chodzenie na co dzień
 • Trening siłowy
 • Ćwiczenia na bazie wody
 • Delikatne formy ćwiczeń, takie jak joga

Czy tabletki na odchudzanie dają energię?

W przypadku tabletek odchudzających wzrost energii czasami występuje z powodu składników zawartych w niektórych tabletkach.

W przeszłości zaleca się stosowanie tabletek odchudzających z amfetaminą, aby zwiększyć dawkę energii.

Jednak ze względu na ryzyko uzależnienia, amfetaminy nie są już zalecane do tego celu.

Jeśli chcesz naturalnie zwiększyć swoją energię za pomocą tabletek odchudzających, porozmawiaj ze swoim lekarzem o pigułkach o właściwościach amfetaminy, które są bezpieczniejsze.

Zwiększenie masy pigułek na odchudzanie może być korzystne, jeśli planujesz wykorzystać dodatkową energię jako bodziec do większej aktywności, aby pomóc w wysiłkach na utratę wagi. [9]

Leki odchudzające, które mogą być skutecznymi stymulatorami energii, obejmują:

 • Fentermina
 • Diethylpropion
 • Phendimetrazyna

Czy istnieją skargi na utratę masy ciała?

Czasami pojawia się pozew o utratę wagi, który generuje powszechny zasięg.

Z jednym ważnym pozewem dotyczącym tabletek na odchudzanie, federalni nakazali producentowi zapłacić 10 milionów dolarów z powodu reklam zawierających fałszywe adnotacje i fałszywe serwisy informacyjne. [10]

Federalna Komisja ds. Handlu regularnie bada również produkty sprzedawane w celach utraty wagi, które zawierają oświadczenia wprowadzające w błąd lub generujące skargi od konsumentów.

Gdzie mogę znaleźć listę tabletek odchudzających?

Możesz znaleźć szczegółową listę online, ale ogólnie lista tabletek na odchudzanie obejmuje mieszankę popularnych leków na receptę, dostępnych bez recepty i leków innych marek lub leków, które mogą być używane do celów odchudzania.

Twój lekarz powinien również być w stanie dostarczyć listę bardziej specyficzną dla twoich potrzeb.

Oto kilka typowych tabletek, które znajdziesz na liście tabletek odchudzających [11]:

 • Fentermina
 • Adipex-P
 • Fastin
 • Qsymia
 • Ionamin
 • Megestrol
 • T-Dieta
 • Suprenza
 • Phentercot
 • Zantryl
 • Belviq
 • Contra
 • Saxenda

Jak porównanie tabletek odchudzających?

Dla uproszczenia skupmy się na porównaniu tabletek odchudzających na niektórych z najpopularniejszych tabletek i suplementów odchudzających.

Wszystkie te substancje działają poprzez zmniejszenie apetytu, zmniejszenie wchłaniania i zwiększenie spalania tłuszczu.

Ekstrakt z Garcinia cambogia to mały, zielony owoc. Działa poprzez hamowanie enzymu wytwarzającego tłuszcz.

Przegląd 12 badań wykazał, że średnia utrata masy ciała doświadczona w przypadku utraty wagi pigułki na bazie garcinia cambogia wynosiła około 2 funtów w ciągu kilku tygodni. Nie zgłoszono żadnych poważnych skutków ubocznych.

Hydroksykut

Zawiera kombinację składników z opisanymi właściwościami utraty wagi. Jedno z badań wykazało, że średnia utrata masy ciała wynosiła około 20 funtów w ciągu trzech miesięcy. Zawiera kofeinę.

Orlistat (Alli)

Niektóre produkty zawierają zarówno pigułki na odchudzanie RX, jak i dostępne bez recepty. Jednym z nich jest Orlistat.

OTC jest sprzedawany jako Alli. W formie recepty jest dostępny jako Xenical. Obie wersje działają poprzez hamowanie rozkładu tłuszczu w układzie pokarmowym. Skutki uboczne obejmują możliwy niedobór witamin i możliwe problemy z luźnymi, oleistymi stolcami.

Istnieją dowody sugerujące, że Orlistat może być bezpieczną pigułką na odchudzanie dla diabetyków, ponieważ może to nieznacznie obniżyć ciśnienie krwi.

Jedno z badań sugeruje, że Orlistat może zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 prawie o 40 procent.

Ketony Maliny

Ten składnik odchudzania podobno pomaga rozpadu tłuszczu i wzrost poziomu adiponektyny. Efekty uboczne są minimalne. Jednak niewiele jest dostępnych badań dotyczących skuteczności ketonów malinowych w celach odchudzania.

Zielone ziarna kawy

W postaci ekstraktu zielona fasola może przyczynić się do zwiększenia możliwości spalania tłuszczu i spowolnić rozkład węglowodanów w układzie pokarmowym.

Kilka badań sugeruje, że zielone ziarna kawy mogą pomóc w utracie wagi. Może również pomóc obniżyć poziom cukru we krwi i ciśnienie krwi. Efekty uboczne są minimalne. [12]

Jeśli nie możesz przyjmować tabletek z kofeiną, tabletki odchudzające bez kofeiny obejmują:

 • Orlistat
 • Fentermina
 • Diethylpropion i phendimetrazyna (leki hamujące łaknienie na receptę bez kofeiny)

Uwaga: Jeśli musisz zachować ostrożność przy podawaniu kofeiny, sprawdź etykiety składników pod kątem synonimów kofeiny, takich jak guarana, orzech kola, ekstrakt herbaty i paullinia cupana.

Meratrim

Jest produkowany z dwóch ekstraktów roślinnych, które mogą wpływać na metabolizm komórek tłuszczowych. W jednym badaniu na sto otyłych ludzi, którzy wzięli tę pigułkę na odchudzanie, 11 funtów było średnią utratą wagi w okresie ośmiu tygodni. [13]

Uczestnicy zgłosili również poprawę jakości życia oraz obniżenie poziomu cukru we krwi i cholesterolu.

Synefryna

Jest również znany jako cytrusowe aurantium, jest powiązany z efedryną, ale słabszy. Działa głównie poprzez zwiększenie możliwości spalania tłuszczu. W wielu badaniach powiązano go ze znaczną krótkotrwałą utratą masy ciała. Jednak może to być uzależniające i istnieją potencjalne problemy związane z sercem. [14]

Typowe pigułki na odchudzanie przepisane przez lekarza obejmują Contrave, Belviq, Fentermine i Qsymia.

Według badań z 2014 r. Nawet zalecone lub przepisane przez lekarza tabletki na odchudzanie mogą nie być tak skuteczne, jak mogłoby się wydawać. Średnio tabletki RX pomagają pacjentom stracić około 3-9 procent masy ciała.

Co z bezpieczeństwem?

Ogólnie rzecz biorąc, tabletki utrata masy ciała są skuteczne i bezpieczne; wolne od poważnych skutków ubocznych.

Na przykład, tabletki odchudzające takie jak Fentermina są przeznaczone do stosowania z zatwierdzonym przez lekarza planem ćwiczeń i programem dietetycznym o obniżonej kaloryczności.

Tabletki utrata masy ciała, takie jak Fentermina są uważane za mniej ryzykowne przez niektórych lekarzy, ponieważ potencjalne skutki uboczne nie są tak poważne. [15]

W przypadku fenterminy możliwe działania niepożądane obejmują:

 • Niepokój
 • Problemy ze snem, takie jak bezsenność
 • Biegunka lub zaparcie
 • Suche usta

Bądź ostrożny w przypadku producentów oferujących pigułki odchudzające gwarantowane do pracy.

Nie oznacza to, że pigułki odchudzające gwarantowane do pracy to te, których powinieneś unikać.

W niektórych przypadkach takie oświadczenia wiążą się z zastrzeżeniami, takimi jak konieczność przestrzegania zalecanego planu dietetycznego.

Przed i po wyniki pigułek odchudzających

W rzeczywistości pigułki utrata masy ciała przed i po wyniki będą się różnić dla każdej osoby. Zasadniczo ilość utraconej wagi jest często niewielka. Według FDA, na przykład, ludzie przyjmujący Qsymię tracą średnio 7 funtów. Ścieżki kliniczne sugerują, że osoby przyjmujące Saxendę tracą około 4-5 procent nadwagi.

Chociaż wyniki są skromne w przypadku większości tabletek odchudzających, potencjalne korzyści zdrowotne mogą być znaczące dla niektórych osób.

Nawet pozbycie się 5-10 procent nadwagi może prowadzić do następujących rezultatów [16]:

 • Niższe ciśnienie krwi
 • Lepsza kontrola poziomu cukru we krwi
 • Zwiększony poziom "dobrego cholesterolu" (HDL)

Czy tabletki na odchudzanie są zdrowe?

W przypadku tabletek odchudzających mogą czasem powstawać zdrowe nawyki, takie jak poprawa w zakresie nawyków żywieniowych i ćwiczeń fizycznych.

Ale czy tabletki na odchudzanie są zdrowe? Odpowiedź zależy od rodzaju pigułek, które wybierzesz. Istnieją pewne obawy o bezpieczeństwo związane z niektórymi składnikami.

Bycie świadomym składników w preferowanych tabletkach może pomóc zminimalizować to ryzyko.

Na przykład, tabletki odchudzające, na przykład garcinia cambogia, mają mniej ryzyka związanego z nimi niż tabletki, które mają składniki o działaniu podobnym do efedryny.

To, czy utrata wagi jest zdrowa, zależy również od zamierzonego zastosowania.

W przypadku tabletek odchudzających nie występuje duże zmniejszenie masy ciała, więc zwrot do tabletek, aby szybko stracić kilogram, nie jest zdrowy.

Przyjmowanie tabletek odchudzających do redukcji tłuszczu z brzucha w połączeniu ze zmianami w diecie jest jednak zdrowszym sposobem na zastosowanie tabletek odchudzających do osiągnięcia swoich celów. [17]

Sortowanie przez pigułki odchudzające Reklamy i recenzje

Reklamy tabletek na odchudzanie często zawierają wiele roszczeń. To nie znaczy, że są całkowicie fałszywe.

FDA faktycznie ma pewne standardy dotyczące tego, jak pigułki odchudzające mogą być sprzedawane. [18]

W przypadku leków bez recepty, FDA wymaga, aby producenci uzyskiwali wyniki z ludzkich klinicznych ścieżek, które pokazują skuteczność i bezpieczeństwo leku.

Z opiniami i reklamami na tabletki odchudzające, suplementy lub spalacze tłuszczu, będziesz chciał:

 • Roszczenia, które są poparte odwołaniami do badań klinicznych lub odniesień do wiarygodnych zasobów
 • To, czy opinie wydają się pochodzić od rzeczywistych użytkowników (bądź podejrzane o opinie, które są zbyt ogólne)
 • Obietnice, które wydają ci się zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe (np. "Jedz wszystko, co chcesz i nadal tracą na wadze")

Dlaczego niektóre pigułki na odchudzanie są zakazane?

Tabletki na odchudzanie zakazane przez FDA to te, które okazały się niebezpieczne.

Wynika to z dużej liczby zgłoszonych problemów zdrowotnych związanych z niektórymi tabletkami lub z powodu przekonujących badań sugerujących, że dany składnik stanowi poważne zagrożenie.

Zazwyczaj, gdy istnieją przekonujące badania sugerujące, że niektóre składniki powodują, że tabletki odchudzające są niebezpieczne, że wydano zakaz.

Tabletki na odchudzanie nielegalne z tego powodu generalnie mają udowodnione ryzyko zdrowotne z nimi związane.

Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych zakazał tabletek odchudzających z efedryną w 2004 roku. [19]

Zakaz dotyczy suplementów diety, które zawierają tę substancję, która pochodzi z rośliny zimozielonej występującej w niektórych częściach Azji Środkowej i Mongolii. [20]

Tabletki na odchudzanie z efedryną zostały częściowo zakazane, ponieważ prawie 20 000 doniesień sugerujących, że efedryna może być niebezpieczna.

Dodatkowe pigułki odchudzające na tyle niebezpieczne, że można je zbanować, obejmują:

 • Sibutramina (ze względu na zwiększone ryzyko zawału serca i udaru mózgu)
 • Fen-Phen (z powodu problemów związanych z sercem)
 • DMAA (z powodu poważnego zagrożenia dla zdrowia z wysokim ciśnieniem krwi i problemami z sercem)

Uwaga: Niektóre tabletki na odchudzanie nielegalne w Stanach Zjednoczonych mogą być nadal dostępne w innych krajach. Jednakże zaleca się unikanie tabletek ze składnikami zakazanymi w USA, nawet jeśli istnieją inne sposoby ich uzyskania.

Jak wybrać pigułki odchudzające skuteczne dla Ciebie?

Niezależnie od tego, czy szukasz tabletek odchudzających dla nastolatków, tabletek odchudzających dla kobiet, tabletek odchudzających dla mężczyzn, czy tylko tabletek odchudzających, ogólnie rzecz biorąc, może to być przytłaczające przy wszystkich dostępnych opcjach.

Dobrym punktem wyjścia jest wizyta u lekarza. Dadzą ci znać, czy tabletki odchudzające są odpowiednie dla twoich celów.

Najbardziej skuteczne pigułki na odchudzanie prawdopodobnie będą odpowiednie dla Twojego typu ciała, wieku i ogólnego stanu zdrowia.

Tabletki na odchudzanie dla mężczyzn są sformułowane nieco inaczej niż tabletki odchudzające dla kobiet.

Tabletki na odchudzanie dla nastolatków mają tendencję do utraty mocy ze względów bezpieczeństwa.

W przypadku wszystkich tabletek odchudzających wpływ na organizm może być zarówno dodatni, jak i ujemny, dlatego należy zachować ostrożność.

Istotne jest posiadanie realistycznych oczekiwań. W przypadku tabletek odchudzających ekstremalna utrata masy ciała nie jest możliwa, chyba że wprowadzisz inne zmiany w swoim stylu życia.

Ponadto, jeśli masz podstawowe problemy zdrowotne, może być konieczne ograniczenie wyboru do tabletek odchudzających dla diabetyków lub tabletek odchudzających bez kofeiny. Dokonując wyboru, rozważ także:

 • Ile kilogramów chcesz stracić
 • Jeśli jesteś gotów zaangażować się w wprowadzanie innych zmian w swoim stylu życia, szczególnie przy normalnej diecie i ćwiczeniach fizycznych
 • Ważność reklamacji w reklamach pigułek odchudzających
 • Recenzje pigułek na odchudzanie od rzeczywistych użytkowników, a nie ostrożnie sformułowane elementy marketingowe

Dlaczego tabletki odchudzające dla mężczyzn i kobiet są różne?

Krótka odpowiedź jest spowodowana różnicami społecznymi i biologicznymi w tym, jak mężczyźni i kobiety przybierają na wadze.

Istnieją również różnice w tym, w jaki sposób hormony męskie i żeńskie wpływają na obniżenie masy ciała.

Estrogen, na przykład, wytwarza wyższy poziom stresu i często zwiększa łaknienie. Z kolei testosteron sprawia, że ​​mężczyźni są bardziej podatni na budowanie masy mięśniowej z niektórych pokarmów.

Z powodu tych różnic mężczyźni lepiej reagują na suplementy na odchudzanie, które obejmują serwatkę, białko i kreatynę, aby pomóc w budowaniu masy mięśniowej. [21][22]

Większość tabletek odchudzających dla kobiet zawiera składniki, które pomagają w wchłanianiu, a także pomagają tłumić apetyt, ponieważ kobiety statystycznie mają więcej problemów z głodem żywności niż mężczyźni.

Ostateczne myśli na temat pigułek dietetycznych

W przypadku odpowiedzialnego stosowania tabletki utrata masy ciała mogą dawać pozytywne wyniki.

Istnieją efekty uboczne tabletek utrata masy ciała, które należy pamiętać podczas przyjmowania leków dostępnych bez recepty lub leków na receptę w celu utraty wagi.

Dodatkowo, zmiany stylu życia będą musiały być częścią wysiłków na rzecz odchudzania, które obejmują pigułki, jeśli chcesz zobaczyć wyniki długoterminowe.

Zanim przejdziesz do tabletek, aby osiągnąć cele odchudzania, skonsultuj się z lekarzem, aby zobaczyć, jakie środki ostrożności należy podjąć.

Twój lekarz może również zaoferować receptę na odchudzanie, będącą bezpieczniejszą alternatywą dla tego, co możesz znaleźć bez recepty.

W końcu twoje doświadczenia z pigułkami na odchudzanie będą zależeć od twoich celów, motywacji do pozytywnych zmian w stylu życia i ogólnego stanu zdrowia.