| Zdrowie

Witamy! Aby zapewnić najlepsze treści na naszych stronach i aplikacjach, partnerzy Meredith współpracują z zewnętrznymi reklamodawcami, aby wyświetlać reklamy cyfrowe, w tym spersonalizowane reklamy cyfrowe. Ci reklamodawcy korzystają z technologii śledzenia w celu zbierania informacji o Twojej aktywności na naszych stronach i aplikacjach oraz w Internecie i innych aplikacjach i urządzeniach.

Zawsze masz możliwość korzystania z naszych witryn bez spersonalizowanych reklam opartych na działaniach związanych z przeglądaniem Internetu, odwiedzając stronę wyboru klienta DAA, stronę NAI i / lub stronę internetową UE dotyczącą wyboru, z każdej przeglądarki lub urządzenia. Aby uniknąć spersonalizowanej reklamy opartej na aktywności w aplikacjach mobilnych, możesz zainstalować aplikację AppChoices DAA tutaj. Możesz znaleźć o wiele więcej informacji na temat swoich wyborów prywatności w naszej polityce prywatności. Nawet jeśli zdecydujesz się nie śledzić aktywności stron trzecich w poszukiwaniu usług reklamowych, nadal będziesz widzieć niespersonalizowane reklamy w naszej witrynie.

Klikając przycisk Kontynuuj poniżej i korzystając z naszych witryn lub aplikacji, zgadzasz się, że my i nasi zewnętrzni reklamodawcy możemy:

  • przenieść swoje dane osobowe do Stanów Zjednoczonych lub innych krajów, oraz
  • przetwarzanie danych osobowych w celu obsługi spersonalizowanych reklam, z zastrzeżeniem wyborów opisanych powyżej oraz w naszej polityce prywatności.

Żądania podmiotu danych UE

| Zdrowie

Autor: Brierley Wright, M.S., R.D.

Sałatka z rzeżuchą

Dowiedz się, jakie produkty spożywcze na kolację mogą pomóc w schudnięciu.

Kiedy próbujesz schudnąć, liczy się każdy posiłek i kaloria. Ale to nie znaczy, że kolacja musi być skąpa. Możesz skomponować wypełnioną, dietetyczną kolację (zawierającą deser) wokół tych czterech składników odchudzających.

Nie przegap: Najlepsze jedzenie na kolację, aby pomóc Ci schudnąć

1. Sałatka z zielonych

Sałatka z rzeżuchą

Na zdjęciu: Sałatka rzeżucha z winogronami, serem pleśniowym i orzechami

Rozpocznij kolację od zwykłej sałatki: mało kalorii, a badania przeprowadzone w Penn State pokazują, że zjedzenie pierwszego dania może obniżyć całkowite spożycie kalorii podczas posiłku nawet o 12 procent. Dodatkowo sałatka z warzywami dostarcza błonnika, niezbędnego przy diecie. Fibre pomaga ci dłużej być zadowolonym - i, według jednego badania, zwiększenie spożycia błonnika może pomóc zapobiec pełzaniu dodatkowych kilogramów, a nawet promować utratę wagi.

Uzyskaj więcej: Przepisy na wysokie białka serwatkowe

2. Lean Protein

Hasselback Caprese

Na zdjęciu Przepis: Hasselback Caprese Chicken

Wołowina, kurczak, wieprzowina, ryby, tofu lub fasola - nie ma znaczenia, które z nich wybierzesz - są bogate w białko. Gram na gram, białko sprawi, że poczujesz się pełniejszy dłużej niż węglowodany i tłuszcz (czytaj: pomagaj powstrzymać ataki o północy na przekąskę). I nie zapomnij o mleczarni: najnowsze badania, opublikowane w Journal of Nutrition, odkryli, że białko w mleczarni (zwane białkiem serwatki) może pomóc odeprzeć przyrost masy ciała i pomóc w budowie beztłuszczowej masy ciała.

3. Całe ziarna

Quinoa i czarna fasola

Na zdjęciu: Miska Budy Czarnej Fasoli-Quinoa

Prawdopodobnie już wiesz, że dla ogólnego zdrowia powinieneś wytwarzać co najmniej połowę ziaren pełnoziarnistych. Ale wybór całych ziaren - takich jak brązowy ryż, komosa ryżowa i pełnoziarnisty chleb - w 100 procentach czasu może dać ci dodatkową przewagę, jeśli chodzi o utratę wagi. Kiedy badacze umieszczali ochotników w trzymiesięcznym programie odchudzania i zalecali jednej grupie spożywanie tylko pełnych ziaren z ich porcji zboża, a druga grupa wybierała tylko rafinowane ziarna (i całkowicie unikała pełnych ziaren), zjadacze pełnoziarniste topniały się znacząco. więcej tłuszczu w jamie brzusznej. Podczas gdy włókno w pełnych ziarnach może zasługiwać na pewne zasługi, naukowcy zauważają, że pełne ziarna są bogate w magnez, minerał instrumentalny w regulacji metabolizmu tłuszczów.

Uzyskaj więcej: Przepisy na pełnoziarniste włókna

4. Deser

Potworne Ciasteczka

Na zdjęciu Przepis: Jednolitkowe ciasteczka potworów

Chociaż to nie jest dokładnie składnik, to całkiem słodka wiadomość, że łatwiej jest trzymać się diety, jeśli zawiera ona trochę słodkiego przysmaku? Tak, to prawda. Zakazywanie słodkich pokarmów może prowadzić do przejadania się. Usunięcie dostępu do słodkich pokarmów stymuluje uwalnianie cząsteczki w mózgu zwanej czynnikiem uwalniającym kortykotropinę (CRF), wytwarzanej, gdy się boisz, jesteś niespokojny lub zestresowany, mówi dr Pietro Cottone, który badał, co się dzieje, gdy ludzie dają słodycze. Zwiększony poziom stresu może obniżyć motywację do spożywania bardziej pożywnych pokarmów, przez co bardziej prawdopodobne jest, że będziesz objadać się niezdrowym jedzeniem.

Obejrzyj: Jak zrobić Chipotle Chicken Quinoa Burrito Bowls

Związane z:
Najlepsze jedzenie na lunch dla utraty wagi
100-kaloryczne przekąski
Najlepsze produkty śniadaniowe na odchudzanie