8 zdrowych przekąsek o wysokiej zawartości białka, które pomogą Ci przez cały dzień

Przekąski z pokarmów bogatych w białko pomagają Ci czuć się dłużej

Jeśli chodzi o zdrowe odżywianie, dużo się koncentrujesz na tym, co ty nie powinien jeść. Pomiń "dodane cukry", "złe tłuszcze" i "złe węglowodany". Ale co powinieneś jeść? A kiedy zdasz sobie sprawę, że twój ostatni posiłek był trochę za lekki - a twój następny posiłek jest wciąż odległy - jakie przekąski są mądre?

Pokarmy bogate w białko są dobrymi przekąskami, ponieważ makroskładnik pomaga Ci dłużej czuć się lepiej - wyjaśnia Mary Wirtz, RDN, dietetyk zajmujący się zdrowiem w programie Zdrowe Życie w Klinice Mayo: "Białko wymaga dłuższego trawienia niż węglowodany, dlatego utrzymuje usatysfakcjonowani i syci. "

Im dłużej poczujesz się usatysfakcjonowana i zaspokojona, tym mniej prawdopodobne będzie, że sięgniesz po inne, mniej zdrowe przekąski lub dodatkowe kalorie - dodaje.

Kilka badań epidemiologicznych, które obserwowano u dużych grup ludzi w ciągu kilku lat, istotnie wpłynęło na poprawę wyników zdrowotnych u osób spożywających diety bogate w białko. Niektóre z tych korzyści zdrowotnych obejmują niższe ryzyko nadciśnienia tętniczego, chorób serca i udaru mózgu.

Inne badania sugerują, że dieta bogata w białka może pomóc w utracie wagi i utrzymaniu zdrowej wagi. Badanie opublikowane w maju 2015 r. W International Journal of Otyłość, które miało miejsce po 932 otyłych rodzinach, wykazało, że dieta wysokobiałkowa pomagała kontrolować ciśnienie krwi i stan zapalny u dzieci i dorosłych - i pomogła zarówno dzieciom, jak i dorosłym w badaniu stracić na wadze i trzymaj to.

Dlaczego białko jest tak ważne? Białko jest wykorzystywane przez wszystkie komórki organizmu (w tym nasze mięśnie, kości, krew, chrząstki i wszystkie tkanki) do podstawowego funkcjonowania, mówi Wirtz. Po strawieniu i transporcie tam, gdzie jest nam to potrzebne, białko, które jemy, pomaga naszym ciałom robić prawie wszystko, co robimy, od naprawy i odbudowy mięśni po tym, jak ćwiczymy, do produkcji hormonów i chemikaliów, które pomagają utrzymać nasze narządy w funkcjonowaniu i regulują nasz sen, trawienie i funkcja odpornościowa.

Tak więc, gdy jesteśmy głodni między posiłkami, wysokobiałkowe przekąski mogą dostarczyć energii potrzebnej naszemu organizmowi (uspokajając nasze sygnały głodu) i zapewnić optymalne funkcjonowanie naszych systemów.

Ważne jest jednak, aby pamiętać, że tylko dlatego, że jedzenie jest bogate w białko, nie oznacza to, że powinieneś przesadzić. Niektóre pokarmy, które pakują dużo ciosów, jeśli chodzi o gram białka na kalorie, takie jak czerwone mięso lub pełnotłusty ser, mogą również służyć dużo tłuszczów nasyconych, które powinny być spożywane z umiarem.

Oto osiem dobrych przekąsek, które dostarczają, jeśli chodzi o białko.

Dodatkowe raporty wgBrianna Steinhilber.