Czy nieinwazyjne procedury konturowania ciała działają?

Byłem na przyjęciu urodzinowym dla dzieci, moje oczy trenowały na grubym kawałku czekoladowego ciasta, kiedy kobieta obok mnie wskazała maleńką rolkę na jej innym płaskim brzuchu z różowym plastikowym widelcem. "W przyszłym tygodniu idę do dermatologa, aby to załatwić", oznajmiła grupie sześciu z nas.

"Detale! Szczegóły !, "sześcioro z nas zażądało. Wszyscy byliśmy zdrowymi kobietami, które stosowały zrównoważoną dietę i regularnie ćwiczyły, ale żaden z nas nie był pozbawiony ciała. Nagle wszyscy mieli ochotę na sakwy i tampony, biustonosz i pod pachami. Opłakiwałem, jak moje ulubione białe dżinsy pasują trochę - dobrze, dużo - zbyt przytulnie, a blondynka obok mnie martwiła się, jak nieprzyjazne są jej uda na Instagramie.

Nalegaliśmy, przyznaliśmy, ale trudno jest, gdy nie, kiedy dzięki wielu innowacjom technologicznym w nieinwazyjnych procedurach kształtowania ciała, istnieje teraz rozwiązanie do strumieniowania strumieniowego dla prawie każdej strefy problemowej. Te dni, zamiast tego, że jest to kwestia gdyby Mogę mieć płaski brzuch i lukę w udzie, to kwestia w jaki sposób.

Wszystkie narzędzia na ławce

"Zmieniły się wszystkie opcje, jakie mamy" - mówi dr Paul Jarrod Frank, dermatolog z Nowego Jorku, który oferuje szeroki wachlarz nieinwazyjnych i chirurgicznych procedur usuwania tłuszczu w biurze Fifth Avenue. Podchodzi do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, dążąc do uzyskania najlepszych wyników przy jak najmniejszym przestoju, bólu i wydatkach. "Jestem stolarzem, który ma więcej niż tylko młotek. Mam wszystkie narzędzia na ławce "- mówi dr Frank.

Jednym z tych narzędzi jest CoolSculpting by Zeltiq, ożywiona procedura, czasami określana jako kriolipoliza, która zabija komórki tłuszczowe w podskórnej warstwie skóry przez ich zamrożenie. Martwe komórki tłuszczowe są następnie naturalnie eliminowane przez układ limfatyczny, wątrobę i nerki przez następne dwa do czterech miesięcy.

Dr Gervaise Gerstner, dermatolog z Manhattanu, twierdzi, że rzadko wykonuje zabiegi liposukcji u pacjentów ze względu na dobre wyniki, jakie zaobserwowała w badaniu CoolSculpting. Agencja ds. Żywności i Leków niedawno usunęła aplikatory do leczenia ud (wewnętrznych i zewnętrznych).

Dla kogo to jest?

"To naprawdę dla kogoś w formie, który jedzie do Exhale lub wykonuje wiele podobnych treningów bazujących na rdzeniu, ale bez względu na to, ile robią na siedząco, nadal będą mieli ten mały obszar" - mówi dr Gerstner. Dla Robin Shobin, dużo gibki przy 5'6 "i 116 funtach, ten obszar był jej dolnym brzuchem. Chociaż procedura nie była spacerowa w parku - Shobin mówi, że odczuwała znaczną dyskomfort przez pierwsze 10 minut, gdy urządzenie CoolSculpting zasysało jej kłopotliwe miejsce, a także po leczeniu, gdy lekarz masował coś, co wyglądało jak "zamrożone". trzymać masło "z powrotem w jej ciele - była zadowolona ze spłaty pięć tygodni po zabiegu. "Nie wiadomo skąd, wyglądała o wiele mniej," mówi Shobin, założycielka "Księgi Charlotte", o swoim brzuchu.

Jeszcze wielu lekarzy ostrzega, że ​​CoolSculpting jest odpowiedni tylko dla pacjentów, którzy mają małe wypukłości tłuszczu, a nie rozpowszechnioną, grubą warstwę (jak można uszczypnąć kilka cali) dodatkowej wyściółki. "CoolScultping działa, ale jest dość ograniczony do małych obszarów" - mówi dr Chia Chi Kao, chirurg plastyczny w Santa Monica. "Jeśli kontur tego tłuszczu nie jest wybrzuszeniem, tylko grubością, CoolScultping może potencjalnie zrobić wcięcie", mówi. Dlatego Dr. Kao preferuje liposukcję dla większości kandydatów i iLipo, laser niskiego poziomu, który wykorzystuje energię cieplną (cieplną), aby pobudzić komórki do rozpadu i uwolnienia nagromadzonego tłuszczu, dla pacjentów, którzy nie chcą operacji i szukają mniej dramatycznych wyników . iLipo może leczyć większe obszary, takie jak cała powierzchnia brzucha lub uda. Wymaganych jest pięć do sześciu sesji iLipo; i pacjenci muszą ćwiczyć przez dwadzieścia minut dziennie podczas dwutygodniowego okresu leczenia, aby pomóc wypłukać kwasy tłuszczowe z ich układu.

Bliższy wygląd: UltraShape

UltraShape, ostatnio zatwierdzony przez FDA w kwietniu ubiegłego roku, ale długo popularny w Europie i Kanadzie, to najnowsza nieinwazyjna procedura kształtowania ciała, która ma trafić na scenę i pokazuje wiele obietnic. Używając fal dźwiękowych zamiast energii cieplnej, urządzenie celuje i zabija komórki tłuszczowe 1,5 centymetra pod skórą. Czas leczenia może trwać od 10 do 50 minut, w zależności od wielkości i liczby leczonych obszarów, a wyniki można zobaczyć już za 10 dni, mówi dr Dennis Gross, dermatolog z Nowego Jorku, który jest jednym z pierwszych lekarzy w USA zdobyć urządzenie. "Jest niewiarygodnie dokładny", mówi dr Gross o Ultrashape, która ma dodatkową funkcję bezpieczeństwa, która zapewnia, że ​​komórki nie są zapychane więcej niż jeden raz, co minimalizuje ryzyko powstawania nierówności konturów. W przypadku innych maszyn do usuwania tłuszczu lekarze zajmujący się kosmetycznością muszą leczyć odcinek, który może prowadzić do nieregularnych wyników. (Koszt: 1200 USD za jedno leczenie lub 3000 USD za pakiet 3)

Jednak tak uwodzicielskie jak nieinwazyjne procedury kształtowania ciała wydają się być:bez przestojów, mniej kosztowne niż lipo, nie jestem naprawdę po operacji plastycznej- wielu lekarzy nadal uważa liposukcję chirurgiczną za złoty standard i warte dodatkowych kosztów. Dr Frank szacuje, że niechirurgiczne zabiegi zapewniają 25 procent wyników za 30 do 40 procent rabatu w cenie."Chciałbym powiedzieć, że nieinwazyjne są kubki na herbatę, ale jeśli trzeba usunąć miski na zupy, liposukcja jest drogą do zrobienia" - mówi.

Bliższe spojrzenie: Zerona

Lauren Wax, matka, która wyrusza między domem na Long Island i pied-a-terre w mieście, mówi, że początkowo straciła 8 centymetrów z brzucha, miłosnych uchwytów, pośladków i ud po złożeniu do Zerony, zimnego lasera, który twierdzi, że aby tymczasowo zmniejszyć (nie trwale zabijać) komórki tłuszczowe, ale szybko odzyskała dawny kształt. "Zrobili zdjęcie przed moim ostatnim dniem i zobaczyliście różnicę, ale potem wracacie do kawy i starych nawyków żywieniowych, a waga wraca" - mówi pani Wax, która kupiła kupon na zabieg. na Gilt Groupe za 700 USD.

Zerona zwykle idzie za 1500 $ - nie jest to dokładnie zmiana w kieszeni. "Te nieinwazyjne rzeczy są w rzeczywistości dość drogie, gdy się je sumuje", mówi dr Melissa Doft, chirurg plastyczny z Nowego Jorku, która twierdzi, że nadal preferuje wykonywanie liposukcji u większości pacjentów. Innymi słowy, możesz spędzić kilka tysięcy tu i tam na zabiegi, które mogą, ale nie muszą sprostać twoim oczekiwaniom, lub zaoszczędzić na liposukcji, która zaczyna się od około 5000 $ i gwarantuje, że kilka litrów tłuszczu (w zależności od twojego osobiste rezerwy) mogą zostać usunięte w ciągu kilku godzin.

Przez cały szum na tak zwanym SmartLipo (aka laserowym lub wspomaganym ultradźwiękami) lipo otrzymał kilka lat temu, dr Doft uważa, że ​​każdy "pracowity" lekarz pracujący z małą kaniulą może przynieść dobre wyniki. Większość ekspertów zgadza się, że tylko niektóre przypadki - takie jak ginekomastia u mężczyzn (powiększenie piersi u mężczyzn), w których tkanka jest bardziej gęsta, oraz rewizje w odsysach liposukcji, w których może występować blizny - zdają się zasługiwać na użycie laserów lub ultradźwięków, aby pomóc upłynnić tłuszcz przed rozpoczyna się proces odsysania.

Ale jeśli jest jedna rzecz, na którą wszyscy lekarze się zgadzają, to jest to, że tylko tyle mogą zrobić dla pacjenta, który nie jest również skłonny do cięcia kalorii i korzystania z ćwiczeń po zabiegu. "Chirurgia plastyczna powinna odskoczyć od zmian stylu życia, a nie tylko chwilowych poprawek" - podkreśla dr Doft.

Myślę, że to oznacza, że ​​w najbliższym czasie nie będę wkładać żadnych gigantycznych kawałków tortu urodzinowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Tatiana odkryła również, że kiedy ćwiczyła, zaczęła wyglądać, jakby była trochę stara. Oto co się stało. Napisała także ten przewodnik: Body Contouring For Perfekists.

ZNAJDŹ EKSPERTÓW PIĘKNO I WELLNESS

Czytaj opinie klientów, sesje książek i uzyskaj porady ekspertów. Tylko najlepsi kosmetycy, guru do pielęgnacji skóry, dietetycy, specjaliści od fitnessu i odnowy biologicznej trafiają do naszej książki.