10 książek "Ciąża" z obowiązkiem czytania dla spodziejących się mam

Jeśli jesteś kimś takim jak ja, chcesz przeczytać cokolwiek o ciąży, o tym, co możesz!

Chciałem być jak najlepiej przygotowany na nowy mały pakiet radości, który wkrótce się wprowadził.

Jeśli chodzi o książki o ciąży, jest ich tam sporo, a niektóre z nich szczerze mówiąc nie są zbyt dobre, ale jest wiele wspaniałych, od wesołych po podstawowe przewodniki, które powinny przeczytać wszystkie matki.

Chcesz zaoszczędzić na dziecku?

Pobierz naszą bezpłatną wersję do ściągnięcia i poznaj ponad 50 inteligentnych sposobów na oszczędzanie pieniędzy jako nowi rodzice. Będziesz zadowolony, że tak zrobiłeś!

Oto, co polecam jako 10 najlepszych książek o ciąży, które warto przyjrzeć.

Przejdźmy do tego!

1. Klinika Mayo: Przewodnik po zdrowej ciąży

Zaczynając od listy jest świetną książką informacyjną, poradnik Mayo Clinic na temat zdrowej ciąży (kliknij tutaj, aby sprawdzić cenę na Amazon), książkę, którą wielu ludzi uzna za istotną dla przyszłych matek.

Jest napisany przez godnych zaufania specjalistów (lekarzy, którzy są również rodzicami!) W języku, który jest łatwy do odczytania, a jednocześnie profesjonalny. Jest zorganizowany bardzo dobrze: jest podzielony na 3 sekcje: ciąża, poród i noworodek, opisując wszystkie etapy i rzeczy, które powinieneś znać w każdym z nich.

W sekcji ciąża zawiera wyjaśnienia dotyczące zmian zachodzących w organizmie, rozwoju nowego dziecka (wraz z ilustracjami) oraz oczekiwanych zmian emocjonalnych; zostaliśmy poinformowani o tym, co się dzieje! Zawiera również listę wszystkich problemów, które możesz napotkać w każdym tygodniu, i pozwala ci dowiedzieć się, czy powinieneś się o nie martwić. To naprawdę sprawia, że ​​czujesz się lepiej z całego doświadczenia.

W środku są również "przewodniki po podejmowaniu decyzji", pomagające w podjęciu decyzji o wszystkich ważnych rzeczach, jakie każda mama musi mieć w czasie ciąży; niezależnie od tego, czy karmić piersią, mieć inne dziecko itd. Daje ci to za i przeciw każdemu, ale nie kieruje cię w żadnym kierunku; daje ci to, czego potrzebujesz, aby samodzielnie podjąć świadomą decyzję.

Książka jest tak długa, że ​​funkcjonuje bardziej jako przewodnik odniesienia niż coś, co czytasz od deski do deski, chociaż na pewno możesz to przeczytać w ten sposób. Prawdopodobnie zdarzy ci się wyrwać go, żeby od czasu do czasu przeglądać rzeczy, żeby je sprawdzić.


2. Ina May's Guide to Childbirth

Ta książka jest doskonałym źródłem informacji dla matek zainteresowanych naturalnym porodem (lub nie)! Autorka Iny May's Guide to Childbirth (kliknij tutaj, aby sprawdzić cenę na Amazon) ma ponad 30 lat doświadczenia w byciu położną i została opublikowana w czasopismach medycznych na ten temat.

Musisz pamiętać, że jest zwolenniczką naturalnej praktyki porodowej i jest całkowicie przeciwna stosowaniu środków przeciwbólowych i C-sekcji, więc musisz wziąć trochę tego z przymrużeniem oka, chyba że jest to coś, czym jesteś zainteresowany. W książce oprócz tych części jest jeszcze wiele świetnych informacji!

Wiele przyszłych matek uwielbia tę książkę, ponieważ wykonuje doskonałą pracę przygotowując do porodu bez względu na to, kim jesteś; niezależnie od tego, czy chcesz mieć naturalne urodzenie, czy nie. Perspektywa porodu może być dość przerażająca, ale książka jest pełna opowiadań od rzeczywistych matek i robi wiele, aby złagodzić obawy i obawy, jakie możesz mieć. Jest często polecany przez pielęgniarki przyszłym mamom, które wyrażają niepokój o idei porodu!

Teraz niektóre rzeczy w książce mogą być trochę tam na zewnątrz takie jak doświadczenie "dostarczania orgazmu" (dosłownie orgazm podczas rodzenia) i język czasami graniczy z nadmiernie hippisowskim, ale uważam, że jest ujmujący i nie odejmuje w ogóle informacji.

Książka podzielona jest na 2 sekcje i polecam lekturę druga połowa pierwszej książki. Druga połowa dotyczy procesu porodu i całego aspektu biologicznego, który jest doskonały dla każdego, nawet jeśli planujesz narodziny w szpitalu. Pierwsza część dotyczy opowiadań matek, które urodziły się naturalnie i które popychają cały pomysł.

Ma tendencję do uzyskania odrobiny hippy-dippy i zaczyna graniczyć na terytorium kultu; cała sekcja dotyczy "Farmy", naturalnego miejsca narodzin autora oraz pacjentów i położnych. Lepiej jest przeczytać pierwszą połowę po drugiej połowie i myślę, że byłoby mądrzej, gdyby zamiast tego położyli książkę w tej kolejności. No cóż.

W sumie polecam tę książkę tylko na drugą połowę. Jest wiele części, które prawdopodobnie będziesz chciał pominąć, jeśli nie planujesz narodzin, ale druga połowa książki jest nieoceniona dla ktoś kto będzie rodzić.


3. Odliczanie ciąży: dziewięć miesięcy praktycznych porad, przydatnych porad i nieocenzurowanych prawd

Średnia ciąża trwa 280 dni, a książka odliczająca ciąży (kliknij tutaj, aby sprawdzić cenę w serwisie Amazon), szczegółowo opisuje całe doświadczenie po drodze.

Prowadzi Cię miesiąc po miesiącu, informując o wszystkich kamieniach milowych, jakie możesz oczekiwać i zmianach, które przechodzą twoje ciało. Jest pełen wspaniałych rad dla oczekujących rodziców i nie ma nic do ukrycia; przechodzi od razu do sedna. Jednak nie jest ostry ani tępy. Autorami książki są zarówno lekarze, jak i rodzice, co moim zdaniem to najlepsze kwalifikacje, jakie możesz mieć, aby napisać książkę o ciąży.

To, co jest naprawdę świetne, to to, że mówi o wielu problemach związanych z ciążą, z którymi prawdopodobnie będziesz musiał się zmierzyć, ale może nie chcieć o to pytać, takich jak żylaki, rozstępy, pokarmy i przestać jeść, kiedy przestać latać, jak i kiedy powiedzieć znajomym i rodzinie itp.

Inną częścią, na której byłem pod wrażeniem w tej książce jest uwaga poświęcona ciąży i temu, co to oznacza dla obu partnerów w związku. Ma też dobre przysmaki dla tatusiów; odnosi się do stresu i prób, z którymi boryka się ich ciężarna partnerka oraz w jaki sposób możesz im pomóc i nawiązać z nimi kontakt w tym czasie.

To, co jest miłe w tej książce w porównaniu do innych, to bezstronna postawa autorów. Nie mówią ci, co masz robić; raczej dają ci informacje potrzebne do samodzielnego podejmowania decyzji. Spodoba ci się również cytaty z mam, które są często humorystyczne i nadają książce bardziej beztroskiego charakteru.


4. Kobieca sztuka karmienia piersią

Niezależnie od tego, czy karmienie piersią jest decyzją, którą muszą wykonać wszystkie mamusie, i The Womanly Art of Breastfeeding (kliknij tutaj, aby sprawdzić cenę na Amazon), ma być przewodnikiem po wszystkim, co musisz wiedzieć na ten temat. Zawiera również informacje na temat pompowania mleka matki, co jest obecnie udziałem wielu matek.

Książka jest w zasadzie biblią karmienia piersią, odpowiadając na wszystkie pytania i obawy, jakie możesz mieć. Jest dobrze zorganizowany w rozdziały na każdy temat i wszystkie są omówione kompleksowo. Obejmuje wszystkie przypadki, w których można się znaleźć, w tym zarówno typowe, jak i nietypowe scenariusze, pomocne w rozpoznaniu szczególnych potrzeb.

Polecam tę książkę bardziej jako narzędzie odniesienia, niż książkę do czytania na okładce. Jeśli chcesz uzyskać informacje na temat konkretnego tematu związanego z karmieniem piersią, możesz szybko sprawdzić i przeczytać o nim. Trochę jest sucho, aby czytać od początku do końca i nie sądzę, że ma być czytany w ten sposób.

Jedną rzeczą, która jest trochę nie na miejscu, jest to, że książka czasami wydaje się trochę osądzająca. Na przykład autor jest przeciwny matkom wracającym do pracy i zachęca wszystkie matki do pozostania w domu. W dzisiejszych czasach nie jest to całkiem realistyczne i może sprawić, że poczujesz się trochę winny.

Autorzy są również bardzo zaangażowani w koncepcję naturalnego porodu i oczerniają stosowanie leków lub csekcję. Możesz zignorować te części, ale dobrze jest o tym przeczytać przed przeczytaniem, więc wiesz, czego się spodziewać.


5. Ciąża, poród i noworodek: Kompletny przewodnik

Książka zaczyna się typowym postępem matki i dziecka w czasie ciąży i zawiera wiele świetnych wskazówek, których nie ma w innych książkach. Rzeczy takie jak dieta i ćwiczenia fizyczne, które w rzeczywistości są raczej ważne, ale wiele książek nie istnieje.

Ciąża, poród i noworodek (kliknij tutaj, aby sprawdzić cenę na Amazon) obejmuje naturalny poród, i jest oczywiste, że autor stron z naturalnego porodu, ale w przeciwieństwie do niektórych innych, to nie próbuje kołysać cię, aby przejść w tym kierunek. Dostarcza informacji na temat porodów leczniczych i naturalnych oraz pozostawia decyzję.

Jest to całkiem odświeżające, ponieważ większość książek o naturalnym nachyleniu mocno oczernia tych z nas, którzy decydują się na normalny poród w szpitalu. Z dużo i dużo bólu meds! Pochwalam autora za to, że nie próbował zmusić naturalnego kąta porodu do naszych gardeł.

Miło też jest, że autor pisze bardzo neutralnie i odnosi się do matek, ojców, partnerów itp. Może to być świetna książka dla par tej samej płci, ponieważ niekoniecznie pisze ona w perspektywie relacji kobieta-mężczyzna. Kciuki za to też.

Ostatnie rozdziały dotyczą kilku pierwszych miesięcy życia Twojego dziecka, obejmujących tematykę karmienia piersią, jak pozycjonować swoje dziecko, czego się spodziewać, jeśli chodzi o ropuchy i pieluchy, a także czego nie powinieneś się martwić. . Wraz z tymi sekcjami są przydatne ilustracje, na przykład pokazujące właściwy sposób trzymania nowego dziecka.

Książka skupia się na przedwczesnej ciąży, a jeśli szukasz książek o ciąży, prawdopodobnie jesteś już dobrze po tym, ale to jest w porządku. Jest to świetny zasób i jest wysoce zalecany.


6. Belly Laughs: The Naked Truth About Ciąża i poród

Ten jest trochę inny niż reszta listy; to ma być humorystyczna książka i dobrze sobie z tym radzi. Belly Laughs: The Naked Truth na temat ciąży i porodu (kliknij tutaj, aby sprawdzić cenę na Amazon) jest napisany w stylu bardzo przyziemnym i jest pełen dowcipów i humoru, co jest miłym podejściem, które zapewne docenisz w porównaniu do niektórych innych książek napisanych w niemal klinicznym stylu.

Książka jest napisana tonem konwersacyjnym, będąc zarówno szczerym, jak i uczciwym w odniesieniu do prób i udręk ciąży, i niemal czyta się jak osobisty pamiętnik autora. Nie jest tak naprawdę skonstruowany w żaden szczególny sposób i często przeskakuje z jednego tematu na drugi.

Wyjaśnijmy jedno: to nie jest to Najlepiej zasobów, ani nie próbuje być. Autorka, Jenny McCarthy, jest aktorką, a nie znawcą wszelkiego rodzaju. Jest mamą, więc myślę, że to się liczy.

Belly Laughs to dobra lekka książka do czytania obok innych książek o ciąży, ale to wcale nie jest najlepsze, a będziesz chciał mieć inne książki, które są bardziej pouczające.Pisanie nie jest wspaniałe, ale powoduje, że czytasz humorystyczną książkę o ciąży, do której prawdopodobnie będziesz w stanie się odnosić.


7. Książka o odżywczych tradycjach opieki nad dzieckiem i dzieckiem

The Nourishing Traditions Book of Baby & ChildcareTa książka dotyczy zdrowej i odżywczej strony ciąży i jest w większości bardzo dobrze zbadana. Jednak Książka o odżywczych tradycjach Baby & Child Care (kliknij tutaj, aby sprawdzić cenę na Amazon) ma trochę szkicowych części, a prawdopodobnie będziesz chciał wziąć trochę tego z przymrużeniem oka. Na przykład autor jest przeciwny szczepieniom, które osobiście uważam za absurdalne. Najlepiej zignorować niektóre z takich sekcji.

Książka zawiera szczegółowe informacje na temat czystego odżywiania, obejmującego wszystko, od witamin i minerałów, które powinieneś przyjmować w czasie ciąży, do dyskusji na temat zdrowych tłuszczów i ich znaczenia. Obejmuje również tematykę toksycznego narażenia na chemikalia, z którym mamy do czynienia w codziennym życiu i związanych z nim zagrożeń. Inne tematy objęte obejmują mieszankę dla niemowląt i jej wartości odżywcze,

Obejmuje wszystko, od okresu przed ciążą do tego, jak powinieneś zadbać o swoje nowonarodzone dziecko, do wychowywania go przez dzieciństwo, dzięki czemu jest bardzo wszechstronny. Lubię rzeczy dla dzieci, ponieważ dają dobre informacje o tym, jak zachować bezpieczeństwo dziecka; unikanie toksycznych materacy łóżeczka, skoczków dla dzieci i spacerowiczów, które mogą być niebezpieczne, porady na temat zabezpieczenia przed dziećmi i unikania drobnoustrojów itp. Jest to coś, czego większość innych książek tak naprawdę nie pokrywa, co jest miłe.

Chociaż książka oferuje wiele porad żywieniowych i medycznych, brakuje jej wielu referencji, więc możesz chcieć sprawdzić jej część. W przeważającej części jest jednak bardzo dobrze zbadany.

Podsumowując, jest to całkiem niezły podręcznik do informacji o bardziej holistycznym podejściu do ciąży i rodzicielstwa, ale musisz wziąć go trochę z przymrużeniem oka.


8. Preggatinis: Mixology For The Mom-To-Be

Nie mając wiele wspólnego z samą ciążą, Preggatinis: Mixology For The Mom-To-Be (kliknij tutaj, aby sprawdzić cenę na Amazon) to schludna książka dla ciężarnych matek. To książka o koktajlach bezalkoholowych! Przepisy są naprawdę dobre i są podzielone na etapy ciąży i objawy. Są innowacyjne, zabawne, a co najważniejsze - całkiem pyszne.

Receptury najczęściej wykorzystują takie rzeczy, jak świeże soki owocowe i warzywne, zioła i domowe syropy, i na ogół zawierają informację o wartości odżywczej dla każdego. Miło jest nie czuć się pominiętym w czasie ciąży, kiedy nie możesz pić alkoholu razem ze wszystkimi innymi.

Są też sugestie, jak "devirginize" koktajle z alkoholem, który jest świetny do wynajęcia dla tatusiów lub osób, które nie unikają alkoholu, aby cieszyć się nimi, z dodatkowym kopnięciem. To miły akcent.

Bardzo podoba mi się ta książka, a także sprawia, że ​​ładny prezent dla dziecka. Chociaż nie jest to informacja i nie jest to dla mnie zamierzeniem, jest to zabawna i pomocna książka, która moim zdaniem wiele przyjemnych mamusi przypadnie do gustu.


9. 40 tygodni +: Essential Organizer ciąży

To jest program do planowania ciąży, jest bardzo dobrze zbadany i zorganizowany oraz bardzo pomocny. 40+ tygodni (kliknij tutaj, aby sprawdzić cenę na Amazon) ma wszystko, aż do rozmiaru jest przeznaczony do praktyczności; jest na tyle mały, że można go wsunąć do torebki.

To nie jest nonsensowny program do planowania ciąży. Nie jest pełen tekstów informacyjnych, jak wiele innych planistów ciąży; ma tylko tekst na początku każdej sekcji, który służy jako wprowadzenie i mówi, gdzie szukać konkretnych rzeczy. Jest pełen przydatnych list kontrolnych, szczegółowo opisujących rzeczy, które powinieneś zapamiętać, i robi świetną robotę pomagając ci zorganizować i przygotować.

Chociaż ma sekcje, które pozwalają umieszczać zdjęcia i podobne rzeczy, książka jest przede wszystkim organizatorem, a to dobrze. Robi to naprawdę dobrze, a jeśli zaczniesz go używać, możesz się zastanawiać, jak poradziłbyś sobie bez niego. Podobało mi się, że nie składa się z kiczowatych zdjęć i podobnych rzeczy. Nie wyciągasz tej książki z torebki i nie krzyczysz "organizator ciąży" jak wielu innych podobnych organizatorów!

To także pomocne przeszłe narodziny. Możesz nagrywać takie rzeczy jak zmiany pieluchy, karmienia i robić notatki o rzeczach, których nie będziesz chciał zapomnieć o doświadczeniu.

Nie ma wiele więcej do powiedzenia; Naprawdę polecam tę książkę dla każdej przyszłej mamy.


10. Ojciec oczekujący: fakty, porady i rady dla przyszłych ojców

Przestawiając się, myślę, że to najlepsza książka dla ciężarnych dla ojców. Nie ma zbyt wielu książek o ciąży dostępnych dla ojców, ale The Expectant Father (kliknij tutaj, aby sprawdzić cenę na Amazon) jest naprawdę, naprawdę dobry. Autorem jest sam tata, co nie jest konieczne, aby napisać taką książkę!

Jest dobrze napisany i organizowany jest z podziałem na cały proces ciążowy z miesiąca na miesiąc, z wyszczególnieniem tego, przez co przechodzi ich ciężarna partnerka, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Jest napisany w humorystyczny, ale pouczający styl i jest pełen wiedzy, którą każdy ojciec mógłby uznać za przydatny.

Końcowe rozdziały książki dotyczą pracy i porodu dziecka, w tym ewentualnych sytuacji kryzysowych, które mogą się pojawić. Nie ma to na celu zastraszenia tatusiów, ale informowanie i przygotowywanie ich do rzeczy, które mogłyby pójść nie tak. Wielu przyszłych ojców obawia się całego procesu, zwłaszcza porodu, ale ta książka bardzo pomaga złagodzić te obawy.

Książka jest dobrym referencją, ale zapewnia także dobre przeczytanie okładki. Humor i ton książki ułatwiają czytanie, a także zabawę. Nie ma w nim zbyt wiele szczegółów na temat rozwoju dziecka i oczekuje, że prawdopodobnie masz inne książki, które obejmują ten temat z dużo większą szczegółowością, ale to dobrze, bo prawdopodobnie tak.

W końcu na rynku jest wiele książek o ciąży, które mówią o tacie, ale raczej raczej o refleksji niż o skupieniu się na książce. Seria "Ojciec oczekujący" wykonuje dobrą robotę skupiając się na doświadczeniu ojca i gorąco polecam!


Książki, których nie polecam.

Teraz, kiedy przeszliśmy przez najlepsze książki ciążowe, zacznijmy od tych, których należy unikać. Tego możesz się spodziewać, gdy się spodziewasz ma długą historię, a matki lubią lub nienawidzą tej książki; nie ma prawdziwego pośrednika. Niemal wszyscy słyszeli o serialu i to było przez kilka edycji na przestrzeni lat, obecnie 4.

Osobiście nie mogłem tego polecić. Brakuje badań (bez referencji) i jest napisany przez kogoś, kto ma tylko kwalifikacje, że jest matką. Jest to również nieco protekcjonalny ton i zwykle sprawia, że ​​mamusie czują winny zamiast informować i zwiększać ich zainteresowanie. Niepolecane.

Czy jesteś nowym rodzicem czy rodzicem, którego możesz być?

Jeśli niedługo pojawi się nowe dziecko, gorąco polecam uzyskać kopię mojego bezpłatnego e-booka: "57 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy jako nowi rodzice"!

Jest pełen wspaniałych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy i jest całkowicie darmowy.

Jeśli jesteś zainteresowany, możesz otrzymać swoją kopię poniżej!

Chcesz zaoszczędzić na dziecku?

Pobierz naszą bezpłatną wersję do ściągnięcia i poznaj ponad 50 inteligentnych sposobów na oszczędzanie pieniędzy jako nowi rodzice. Będziesz zadowolony, że tak zrobiłeś!