The Lost Art of Self-Reliance: 25 Forgotten Pioneer Skills

--Dobrze być przygotowanym.

Czy myślisz, że Szemitah będzie pummel Ziemi. Lub wybuch EMP osłabi naród. Lub masowe trzęsienia ziemi rozerwą ziemie. Albo ISIS będzie infiltrować państwa przez meksykańskie lejki narkotykowe. Albo stan wojenny wbije każdy cal kwadratowy kraju w ręce Wielkiego Gubernatora (Albo, być może, jeśli jesteś prawdziwym żarłokiem dla strachu, wszystkie powyższe) ...

Jeśli zdarzy się coś takiego - lub coś podobnego - dobrze byłoby mieć pod ręką kilka użytecznych umiejętności, jeśli wszystko pójdzie na południe.

Czemu nie? Najlepszym scenariuszem jest wykorzystanie tych umiejętności do zapewnienia wartości innym. Można na przykład uczyć ludzi, jak wykonać kuszę. Lub sprzedaj swoje domowe mydło na OpenBazaar. Albo siej stary boot z powrotem (musiałem połączyć buty z powrotem w Singapurze i, ponieważ wiedziałem, jak je naprawić, zaoszczędziłem na kosztach nowej pary butów). Lub zbuduj nowy stół kuchenny. I tak dalej.

Dlatego opłaca się wyjść z systemu - działać lub zepsuć się - i przetrwać bez niego. I gdzie najlepiej jest nauczyć się zapomnianych sposobów samowystarczalności? Oczywiście zawodowcy.

Pionierzy.

Dzisiaj, z pomocą Bioprepper.com, zamierzamy zrobić, co w naszej mocy, aby ożywić utraconą sztukę polegania na sobie i podzielić się z tobą 25 zapomnianymi umiejętnościami pionierów.

[Wyd. Uwaga: Zanim przejdziesz, obejrzyj te dwa filmy przedstawiające sytuacje z życia lub śmierci. W jednym filmie człowiek umiera. W drugiej wygrywa ze swoim życiem. (Ostrzeżenie: nie dla osób o słabym sercu). Te filmy pokażą ci - z jasnego punktu widzenia - dlaczego bycie przygotowanym na wszystko jest nieocenione. SHTF lub nie. Kliknij tutaj.]

Czytaj…

25 Forgotten Pioneer Survival Skills

Bio Prepper

Życie pioniera ma szczególne znaczenie w Ameryce. W ciągu niecałych 300 lat cywilizacja rozprzestrzeniła się na rozległym kontynentalnym pustkowiu.

Od pierwszych lądowań w Virginii i Massachusetts na początku 1600 roku, amerykańscy osadnicy pchali się na zachód za ciągle poruszającą się granicą. Do dzikich krajów trafili myśliwi, traperzy, handlarze futrami, górnicy, pograniczni żołnierze, geodeci i pionierzy rolnicy. Rolnicy oswoili ziemię i sprawili, że stała się produktywna.

Każda część Ameryki miała swoich pionierów. Niezależnie od otoczenia pionierzy musieli polegać na sobie i na ziemi. Samodzielność była wymogiem granicznym. Gra zapewniała odzież spożywczą i skórzaną. Nowi osadnicy zgromadzili dzikie owoce, orzechy i jagody.

Dla soli gotowali wodę słonych źródeł. Cukier klonowy został zrobiony przez stukanie klonów wczesną wiosną i gotowanie soku, aż pogrubiło się w smaczne słodzenie.

Substytuty herbaty i kawy zapewniało wrzenie korzenia sasafry i zaparzanie spieczonej kukurydzy i jęczmienia. Z toporem i ostrzem do narzędzi skrawających pionierzy tworzyli łóżka, stoły, ławki i taborety. Podzieliły kłody na szyny, tworząc ogrodzenie zygzakowate, które obejmowało ich polany.

25 Zapomniane lekcje przetrwania dla pionierów. Znalezienie i nauka

Produkcja mydeł

Pionierzy sami używali mydła przy użyciu obfitej ilości popiołów drzewnych, co było naturalną konsekwencją ich domowych działań, a także obfitego dostarczania tłuszczu zwierzęcego z rozbioru zwierząt, których używali do jedzenia.

Mydło z odrobiną pracy i szczęścia można zrobić za darmo. Produkcja mydła była przeprowadzana jako roczne lub półroczne wydarzenie na zagrodach wczesnych osadników. Ponieważ rzeźnictwo zwierząt odbywało się jesienią, w wielu gospodarstwach i gospodarstwach rolnych powstało mydło, które wykorzystywało dużą ilość łoju i smalcu.

W domach lub gospodarstwach, w których nie prowadzono rozbioru, na wiosnę zwykle wytwarzano mydło z popiołów z pożarów zimowych i zużytego tłuszczu kuchennego, który gromadził się przez cały rok. Mydełkowanie wymaga trzech podstawowych kroków.

  1. Wykonanie ługu jesionowego.
  2. Renderowanie lub czyszczenie tłuszczów.
  3. Mieszanie tłuszczów i roztworu ługu razem i gotowanie mieszaniny do wytworzenia mydła.

Konserwacja żywności

Zachowanie żywności odgrywało bardzo ważną rolę w życiu pioniera. Nie mając lodówki, jedynym sposobem na utrzymanie jadalnej żywności było jej zachowanie.

Najczęściej stosowanym procesem konserwującym mięso było palenie. Mam zamiar podzielić się z Wami starym receptą na peklowanie i palenie szynek. Proces palenia nadal jest używany przez kilka osób, ale większość ludzi wybiera krótszą drogę do konserwacji - konserwowanie, zamrażanie lub rozcieńczanie metod z wykorzystaniem "wędzonych" chemikaliów stosowanych bezpośrednio na mięso.

Staruszek Everet Starcher z Sinking Springs podał swoje wskazówki dotyczące palenia szynek w 1976 roku. Miał 80 lat, kiedy podzielił się swoim przepisem.

Umieść swoje szynki na stole lub płaskiej powierzchni, gdzie myszy lub nic nie może się na nich dostać. Rub Morton Salt Cure Leczy się swobodnie nad przeciętą powierzchnią szynki.

W szynek jest miejsce, w którym możesz włożyć palec, więc upewnij się, że wypełniłeś tę jamę cukrem. Niech twoje szynki "wyleczyć" na płaskiej powierzchni przez miesiąc lub miesiąc i pół.

Do swojego dymu używaj Hickory, sassafras lub kolb kukurydzy. Dym około czterech dni. Niektórzy palą je nawet przez dwa tygodnie.

Możesz powiedzieć, jak brązowe są szynki.

Ogień jest tylko dla dymu, bardzo małego ognia. Możesz użyć starej żelaznej doniczki umieszczonej wewnątrz innej ciężkiej metalowej powierzchni, aby nie spaliła podłogi.

Wszystko, co chcesz, to smuga dymu zbliżająca się do szynek, które będą zawieszone przez umieszczenie ciężkiego drutu przez trzon i przymocowanie szynek do krokwi lub sufitu twojej wędzarni.

Po zakończeniu palenia szynek poprowadź je obficie czarnym pieprzem. Użyj dużo. Następnie owinąć szynki w stary prześcieradło lub coś w tym stylu i umieścić każdą szynkę w czymś w rodzaju worka muślinowego lub bawełnianego woreczka paszowego.

Konserwowanie było również bardzo dobrze znaną metodą konserwacji. Jeśli znasz owoce i warzywa konserwowe, będziesz wiedział, jak jeść mięso. Wszystko, co musisz zrobić, to upewnić się, że temperatura mięsa jest wystarczająco wysoka, aby zabić wszystkie bakterie przed zamknięciem słoików.

Gotowanie na otwartym ogniu

Gotowanie na otwartym ogniu różni się znacznie od gotowania w kuchni, najbardziej oczywistą różnicą jest brak łatwego do zdefiniowania obszaru kuchni.

W rezultacie kempingowicze i backpackers stworzyli znaczną liczbę technik i specjalistycznego sprzętu do przygotowywania potraw w warunkach zewnętrznych. Takie techniki są tradycyjnie kojarzone z Indianami Plains i pionierami Ameryki Północnej, i zostały wprowadzone do współczesnych czasów w celach rekreacyjnych.

Ściśle związany z amerykańskim Old West, holenderski piekarnik z tradycją to ciężki żeliwny garnek, tradycyjnie wykonany z trzema krótkimi nogami i wklęsłą pokrywą do trzymania na wierzchu gorących węgli. Podczas gdy takie doniczki są ogólnie uważane za zbyt ciężkie dla turystów z plecakami, holenderskie piece są często używane w obozach grupowych i przy gotowaniu.

Holenderskie piece były tradycyjnie specjalnie zaprojektowane do biwakowania, a takie doniczki (często z nogami i rączką, zarówno do podwieszania garnka nad ogniskiem) są nadal szeroko dostępne, choć czasami w wyższej jakości niż w piecach kuchennych z płaskim dnem.

Piec umieszcza się w złożu z rozżarzonych węgli, często z pożaru z dziurki od klucza, z dodatkowymi węglami umieszczonymi na wierzchu pokrywy, które w piecach obozowych mają zazwyczaj podniesioną krawędź, aby zapobiec wypadaniu węgla. Holenderskie piece są wygodne do gotowania potraw, które wymagają długiego czasu, takich jak gulasze, stawy mięsne i wypieki. Nie są one jedyną opcją do wypieku na kempingu, ponieważ istnieją urządzenia do pieczenia na przenośnych kuchenkach, a piece z gliny można budować w dłuższych obozowiskach.

Nad ogniskiem może unosić się garnek, choć malowniczy, może się rozlać, a takielunek może być trudny do zbudowania z znalezionego drewna. Zwykle odbywa się to za pomocą osprzętu metalowego, w znacznej mierze identycznego z tym, który był używany w historycznych kominkach przed wynalezieniem pieców.

Dwie pionowe żelazne pręty z żelaznym poprzeczką umożliwiają wieszanie doniczek na różnych wysokościach lub w różnych temperaturach ognia. Griddle, grille i szaszłyki można również zawiesić nad ogniskiem. Podczas pracy z drewnem można użyć dwóch statywów, przymocowanych do statywu, ale lina będzie się topić lub palić. Połączenia jaskółczy ogon są bezpieczniejsze, ale trudne do wyrzeźbienia.

Śledzenie

Nasi przodkowie wykorzystali wiele umiejętności, aby przetrwać. Wykorzystali swoje umiejętności śledzenia, aby znaleźć i polować na zwierzęta wykorzystywane do jedzenia, odzieży i narzędzi. Musieli wykonać łuki i strzały, pułapki i wnyki, trefle i tomahawki używane do polowań. Podczas polowania musieli wiedzieć, jakie rośliny lub części roślin były jadalne i jak je przygotować. Wiedzieli również, jakie rośliny zostały użyte do celów leczniczych i jak przygotować leki. Wiedzieli, jak znaleźć drogę przez lasy, góry i nieznany teren bez pomocy kompasów i map.

Nasi przodkowie mieli wiele umiejętności niezbędnych do przetrwania. Nigdy nie powinniśmy zapominać o tych umiejętnościach ani o tym, jak z nich korzystać.

Śledzenie identyfikuje zwierzę za pomocą śladów zwierzęcia pozostawionego na ziemi, przez jego zsypisko, oraz przez środowisko otaczające te odciski stóp. Identyfikując dane zwierzę, osoba może wiedzieć, czy ścigać zwierzę, czy go unikać. Takie rzeczy, jak chód, a także odległość między wydrukami, mogą powiedzieć, czy zwierzę biegnie, czy chodzi. Zapoznanie się z odcisków zwierząt jest tylko początkiem zrozumienia śledzenia. Rozmiar i głębokość wydruku może pomóc w określeniu wielkości zwierzęcia.

Rozbiór

Wychowywanie zwierzęcia to jedno, a obrzezanie to kolejne. Niewielu myśliwych wie nawet, jak właściwie zaatakować zwierzę, ponieważ większość zabiera je do rzeźnika w celu rozbioru i pakowania. Jednak zwierzę, które nie jest odpowiednio oczyszczone i zmasakrowane, może powodować choroby. Możesz również marnować dużo dobrego mięsa, nie robiąc tego poprawnie. Pionierzy umieli rzeźbić zwierzę we właściwy sposób i nigdy niczego nie marnować. Każda część zwierzęcia miała zastosowanie.

Garbowanie

Jest to pierwszy krok w garbowaniu skór i wytwarzaniu skóry w staroświecki sposób. Czasami nazywane tankiem mózgu, opalenizną, opalenizną lub opalenizną domową. Zobacz, jak demonstrant zdziera włosy i ziarno ze skóry.

Szycie

Szycie może się wydawać taką i starą rzeczą, ale tak naprawdę nie jest! Możliwość przełożenia dziur w ubraniach i plandekach na wiele innych rzeczy może pomóc przetrwać. To nie jest umiejętność, którą należy pozostawić Babcie tego świata, którą należy przekazywać z pokolenia na pokolenie.

Wspomnieliśmy już o kilku oczywistych zastosowaniach do szycia, jak na razie jest to odzież i brezent, ale co, jeśli trzeba zszyć ranę? Może się to wydawać proste, ale jeśli nigdy nie szyłeś, zanim nie masz nic na czym oprzeć to założenie.

Tkactwo

W świecie po kryzysie nie tylko nie będzie można kupić ubrań, ale równie trudno będzie kupić materiał, wzory i narzędzia do wyrobu własnych ubrań i butów. Jako ktoś, kto nauczył się robić na drutach, szydełkować, tkać i ręcznie szyć w wieku dziewięciu lat, mogę śmiało powiedzieć, że jest dużo więcej dobrej jakości, długotrwałych ubrań niż to, co widzisz w sklepach. Nasi przodkowie chętnie przetwarzali bawełnę, wełnę, konopie i inne produkty roślinne na tekstylia za pomocą obracających się kółek i krosna. Z tego samego powodu, rozciąganie i garbowanie skór zwierząt (w tym garbowanie mózgu) zapewnia również źródło materiału niemal z dowolnego zwierzęcia, które bierzesz na jedzenie.Jeśli chodzi o wyłudzanie lub przygotowywanie się na kryzys, w końcu uświadomisz sobie, że nie ma sensu składowanie ubrań. Mimo że nowoczesne tkaniny są wygodne, można je z łatwością wymienić na później przy użyciu materiałów, które wyhodujesz lub polujesz.

Wiercenie studni

Posiadanie własnego dobra na terenie nieruchomości jest dobrym pomysłem, nawet jeśli chcesz tylko świeżą, czystą wodę, która nie jest pełna fluoru i chloru, jak woda miejska. Jeśli SHTF, będziesz miał jeden poważny problem już rozwiązany. Nawet jeśli nie dojdzie do scenariusza przetrwania, posiadanie własnego zaopatrzenia w wodę oznacza, że ​​jesteś w zasadzie poza siecią. Nie jesteś zależny od stron trzecich i to jest niesamowite w mojej książce. Biorąc to wszystko pod uwagę, nauka kopania studni jest dobrą lekcją, którą każdy mistrz powinien opanować.

Prace ogrodowe

Odkryłem, że coraz częściej wolę staroświeckie techniki ogrodnicze (lub przynajmniej te, które uważam za "staroświeckie"). Nie mówię, że są najlepsi. Myślę, że moje preferencje mają coś wspólnego z moją osobowością, ale także, że pracuję w ogrodnictwie w surowym, subtropikalnym środowisku, w którym te techniki naprawdę działają dla mnie.

Niektóre z tych technik to:

Ustaw cienkie rośliny na maksymalne zalecane odległości (lub więcej) dla dobrej cyrkulacji powietrza, zwiększoną tolerancję na suszę.

Pielęgnuj (z dobrą ostrą motyką), aby utrzymać chwasty i poprawić penetrację wody

Obracaj plony i zostaw co kilka sezonów odłogiem

Zmień gleby z gotowym kompostem

Wypoziomuj obszar sadzenia (wskazówka ogrodnicza, której nauczyłem się na własnej skórze i niezwykle ważna w piaszczystej glebie)

Podstawowy budynek stolarski i schronienia

Pionierzy byli bardzo dobrymi cieślami. Na każdej nowej granicy pionierzy robili domy dla siebie, korzystając z tego, co zapewniała dzika ziemia. W wielkich lasach dolin Ohio i Missisipi ziemia dostarczała drewno. Tutaj podstawowym narzędziem pionierów był topór. Topór oczyściłby las z pługa. Ale jego pierwszym zadaniem było ukształtowanie pionierskiego schronienia.

Gdy rodzina osadników dotarła do miejsca, w którym planowali zrobić dom, zaczęli siekać sadzonki i przycinać słupy, aby zbudować chudego. Między dwoma rozwidlonymi drzewami ustawili skrzyżowanie. Z pomocą wołów lub koni zwinęli kłódkę, która była zakurzona w ziemię, tworząc niską tylną ścianę. Następnie złożyli drągi, pochylone w górę, od tylnej kłody do skrzyżowania. Spadzisty dach pokryty był korą i gałęziami. Końce chudego do ściany były zwieńczone krótszymi słupami i pikietami. To był pionierski "obóz o pół twarzy". Zawsze skierowany był na południe, z dala od wiatru i deszczu. Przed otwartą stroną wykopali palenisko. Dzienniki tliły się tam dzień i noc, dając ciepło i ochronę.

Handlowy

Pojęcie prywatnego handlu wymiennego i alternatywnych gospodarek było tak odległe od naszego codziennego życia tutaj w Ameryce, że sama idea uczestnictwa w handlu bez użycia dolarów wydaje się dla wielu ludzi wręcz dziwaczna.

Jedna rzecz jest jednak pewna: w następstwie powszechnej katastrofy lub upadku społeczeństwa obywatelskiego, jakie znamy, będziesz potrzebować przydatnych umiejętności i przedmiotów, z którymi możesz handlować lub handlować. Gdy społeczeństwo upadnie, handel wymienny stanie się biznesem. Osoby fizyczne będą miały przedmioty, z którymi mogą handlować, ale w większości przypadków dana osoba nie będzie mogła pozwolić sobie na rozstanie z przedmiotami, które mają.

Każdy, kto nie jest przygotowany, nie będzie miał z kim się targować, więc grabieżcy będą zarówno aktywni, jak i zdesperowani. Real trading będzie oparty na pozycjach "długoterminowych". Nasiona, nie jedzenie. Strzały, a nie amunicja. Narzędzia, a nie filtry. Zobacz, gdy zużyjesz "krótki czas trwania", nie będziesz ponownie dostarczać, będziesz robić własne lub bez. Od obracania własnych strzał, do przecinania grotów ze starych tablic rejestracyjnych; od budowy jazów filtrujących do filtrowania wody, do potrzeb rur miedzianych, aby uzyskać "opalane drewnem ogrzewacze wody".

Wiedza i trwałe materiały eksploatacyjne (siekiery, młotki, golenie szprych, brzeszczoty itp.) Będą prawdziwymi pieniędzmi. Ten, który ma w zapasie kilkadziesiąt pił, będzie królem. Ten, który siedzi na walizce z papierem toaletowym, będzie smutny, że nie nauczył się go zastępować tym, co używali 200 lat temu (FYI, papier toaletowy to tylko około 100-letnia koncepcja - zadaj sobie pytanie, co zrobił używają przedtem i otrzymują prawdziwą wskazówkę - ponieważ TO jest BARDZO wartościowe w dłuższej perspektywie!)

Zapomnij o zapasach na to 2-tygodniowe wydarzenie, nie jest to takie trudne. Najtrudniejszą częścią jest zaopatrzenie się w całkowitą zmianę paradygmatu, z której niewielu pamięta, jak dużo zrobić.

W najbliższym czasie nie będziesz tworzyć własnych pił. Teraz zadaj sobie pytanie: co jeszcze NIE będziesz robił, że musisz nauczyć się, jak tworzyć lub zastępować starszą technologią, zanim będziesz jej potrzebować (lub musisz ją wymienić)?

Nawigacja

Umiejętność czytania kompasu i mapy jest być może jedną z najważniejszych umiejętności, które pozwolą odróżnić życie od śmierci. Wyobraźcie sobie pionierów, którzy musieli odbyć ogromne podróże do starego zachodu z Independence Missouri do Oregon City.

Mogli orientować się przez gwiazdy i słońce. W dzisiejszych czasach łatwiej jest korzystać z GPS, ale jeśli SHTF i GPS nie będą działać, stare sposoby przydadzą się.

Zastawianie sideł

Umiejętność chwytania małej gry w żywność będzie wielką zaletą. Umiejętność ustawienia wielu rodzajów pułapek dla różnych zwierząt zapewni przetrwanie i przetrwanie bliskich. Oto świetny artykuł na temat pułapkowania:

SZEŚĆ PIERWOTNYCH ŚRODKÓW DO POŁOWÓW W DREWNO

Oszczędzanie nasion

Oszczędzanie nasion jest być może znaną umiejętnością, ale jest niezwykle ważne dla przetrwania Twojego ogrodu.Oszczędzając nasiona, zapewniasz ciągłość dostaw żywności na przestrzeni lat. Zacznij od zapisania nasion i sadzenia ich na wiosnę, aby ćwiczyć tę umiejętność.

Rozpocznij ogień bez meczów

Istnieje pierwotny związek między człowiekiem a ogniem. Każdy prepper powinien wiedzieć, jak rozpalić ogień z zasobów wokół nich, nawet jeśli oznacza to tworzenie ognia bez dopasowania lub zapalniczki.

Jest to niezbędna umiejętność przetrwania, ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy znajdziesz się w sytuacji, w której będziesz potrzebować ognia, ale nie masz zapałek. Może twój samolot z pojedynczym silnikiem schodzi w dół, kiedy lecisz nad dziką alaskańską wioską, jak dziecko w Hatchet.

A może wybierasz się na biwakowanie i tracisz paczkę? W takich sytuacjach nie musi być czegoś tak dramatycznego - nawet bardzo wietrzne lub mokre warunki mogą sprawić, że mecze będą praktycznie bezużyteczne. Niezależnie od tego, czy kiedykolwiek będziesz potrzebował korzystać z tych umiejętności, dobrze jest wiedzieć, że możesz rozpalić ogień, kiedykolwiek i gdziekolwiek jesteś.

Utrzymywanie właściwej higieny

Utrzymanie właściwej higieny jest jednym z najważniejszych priorytetów, ponieważ choroba może i będzie powodować problemy. Po wodzie SHTF będzie mało i prysznice mogą nie działać, więc ludzie muszą wziąć pod uwagę ten aspekt podczas przygotowywania. Regularne kąpanie się jest konieczne, aby uniknąć chorób spowodowanych gromadzeniem się bakterii na skórze i powodowaniem problemów zdrowotnych. Należy wziąć pod uwagę kąpiele gąbkowe jako opcję.

Znając leki ziołowe

W przypadku leków pionierzy musieli zapewnić sobie. Kobiety wkrótce nauczyły się używania ziół do leczenia. Używali kości do gorączki, pennyroyal do oczyszczania krwi, pomoru na kaszel i żeń-szenia na tonik. Syropy i maści zostały wykonane z korzenia wiśni, chrzanu i oczaru wirginijskiego. Dzika musztarda, korzeń topoli i czerwony sumak trafiły do ​​herbat, okładów i proszków. Standardowym lekarstwem na zimno w klatce piersiowej było przetarcie klatki piersiowej smarem gęsim i nałożenie tynku musztardowego.

Niektóre środki zaradcze na granicy opierały się bardziej na przesądach niż na nauce. Wśród nich były mikstury z kory orzechowej "obrane w górę", gotowane pokrzywy i "herbata niania", wykonane z owsa gnoju.

Plądrowanie

Ze wszystkich wymienionych tu umiejętności jest to prawdopodobnie najbardziej znana. Zauważyliśmy jednak, że wiele osób koncentruje się na zdolnościach do polowania lub umiejętności kucia. Aby dać ci jak najlepsze szanse na przeżycie, niezbędna jest znajomość obu tych umiejętności.

Rozwijając się z tego, będziesz także chciał pomyśleć o ubraniu, ponieważ te naprawdę ładne zimowe kurtki, które przyniosłeś, prawdopodobnie nie będą trwać wiecznie. Umiejętności, takie jak skórki, będą tu miały swój własny.

Sporządzanie alkoholu z owoców i ziaren

Dawno temu robienie alkoholu było czymś powszechnym wśród pionierów. Alkohol to świetny środek dezynfekujący, doskonały do ​​rozrywki i bardzo wartościowego przedmiotu handlu. Wiedząc, jak zrobić alkohol, będzie można handlować zarówno alkoholem, jak i umiejętnościami, które będą bardzo poszukiwane. Oto świetny artykuł na temat spożywania alkoholu w domu:

JAK ZROBIĆ ALKOHOL W DOMU

Podstawowa naprawa broni palnej

W dawnych zachodnich pistoletach było coś istotnego. Każdy miał jeden. Więc zapotrzebowanie na tę umiejętność było bardzo duże i każdy znał podstawy do naprawy broni i miał kilka podstawowych części zamiennych. Założę się, że myślisz, że masz wszystko, czego potrzebujesz, prawda? Objęte wszystkie podstawy, prawda?

Założę się, że zapomniałeś o jednej krytycznej rzeczy, która utrzyma cię przy życiu bardziej niż broń lub zestaw do czyszczenia ...

Co to jest? ZESTAW PIERWSZEJ POMOCY dla twojej podstawowej broni.

Tak myślałem. Strzelające szpilki, ekstraktory, sprężyny zapadkowe. Miejsca nie będą dostępne, aby uzyskać części. Są małe i nie ważą zbyt wiele. Przekaż to dalej…

Podnoszenie żywego inwentarza

Ranczerzy udali się na zachód, by hodować bydło. Otwarte równiny były idealne do wypasania ogromnych stad, a ukończenie transkontynentalnej linii kolejowej w 1869 roku umożliwiło wysyłanie bydła na rynek w dużych i dochodowych ilościach. Hodowla bydła była ciężkim przedsięwzięciem, które dało Zachodowi swoich kowbojów. Kowboje opiekowały się stadami podczas wypasu, piętnowały je, gdy były pełnoletnie, walczyły ze złodziejami bydła i kierowały długimi popędami tysięcy sztuk bydła przez setki kilometrów otwartej prerii na linie kolejowe. Podążali znanymi szlakami, takimi jak Szlak Chisholm, które stały się częścią krajobrazu amerykańskiego folkloru.

Polowanie

Łowiectwo wymaga wydatkowania dużej ilości energii, a ludzie, którzy osiedlili się, przenieśli się z polowania do uprawy w postaci rosnącej żywności i hodowlanych zwierząt. Zdolność do uprawiania owoców i warzyw nie tylko nie wymaga polowania, ale także dostarcza składników odżywczych do diety, których w inny sposób nie można uzyskać, szczególnie podczas próby przetrwania w dłuższej perspektywie. Istnieją choroby, które można wywołać po prostu poprzez brak odpowiedniego odżywiania, takiego jak szkorbut. To jest coś, czego można uniknąć. Hodowla żywego inwentarza byłaby trudniejszym zadaniem, ale nie niewyobrażalnym. To nie tylko da jedzenie, ale także jest dobrym sposobem na zajęcie się szczególnie, jeśli próbujesz przetrwać w środowisku z dala od ogólnej populacji

Kowalstwo

Wielkim kowalem folkloru był kowal, który pracował z żelazem i stalą, a młot posiadał więcej siły niż jego koledzy, blacharz i kowal, którzy pracowali w lżejszych metalach. Słowo "smith" wywodzi się ze słowa
"Smite", z czasem przekształciło się w "mężczyznę, który uderza".

Kowali byli cenni w każdej społeczności granicznej, ponieważ mogli tworzyć narzędzia: łomy, osie, osie, pługi i inne narzędzia.Wytwarzali również cienkie metalowe części, takie jak zawiasy, obręcze do drewnianych beczek, gwoździ i garnków.

Kowal uplasował się w szewca jako wiejski filozof, a jego sklep, z latem otwartymi drzwiami i komfortowo ciepłą zimą, oferował mężczyznom miejsce do zbierania i plotkowania. Statek przekazywany był od mistrzów kowalstwa młodym uczniom, którzy zwykle byli tylko chłopcami, gdy zaczęli się uczyć.

Dzisiaj wielu ludzi kojarzy kowalstwo z tym, który wytwarza podkowy, ale ci specjaliści są bardziej znani jako podkuwacze.

[Wyd. Uwaga: Artykuł ten pierwotnie pojawił się na stronie Bio Prepper pod tym linkiem.]

Pozdrowienia,

Zespół Bio Prepper
www.bioprepper.com

The Lost Art of Self-Reliance: 25 Forgotten Pioneer Skills

Zagubiona sztuka przetrwania Zagubiona sztuka przetrwania Nie jest to tylko zły pomysł, aby używać liofilizowanej żywności lub MRE, wystarczy rozważyć przechowywanie osoby, którą normalnie jemy w zasadzie. Wiele pokarmów, które po prostu dostaniesz w sklepie spożywczym, może trwać co najmniej miesiąc, jeśli nie więcej. W przypadku większości katastrof lub sytuacji, być może nie będą musiały mieć żywności, która trwa znacznie poza tym. The Lost Art of Survival Wspomniałem, że używam zarówno puszkowanej żywności, jak i wersji odwodnionej. Odwodniona żywność tradycyjnie znajduje się w znaczącej liczbie puszek po 10 sztuk, na przykład o rozmiarach często używanych w restauracjach. Będziesz musiał pojawić się w świecie online, aby znaleźć najlepsze produkty w postaci materiałów do jedzenia. Istnieje kilka dużych firm na całym świecie, które są ekspertami w zakresie liofilizacji i odwodnienia żywności. Zdarza się, że korzyści płynące z tych dostaw to prosty fakt, że mogą trwać przez wiele lat tak, jakby siedzieli mając sklepy spożywcze. The Lost Art of Survival Pamiętaj, że strategia nie polega na tym, aby zebrać dużo jedzenia i pozwolić mu siedzieć przez trzy lata. Zapisanie zapasów żywności będzie wymagało dodatkowej żywności na wypadek, gdyby twoje źródło żywności kiedykolwiek zostało odcięte. Aby zachować świeżość zapasów, musisz spożywać żywność ze swojego zapasów i zastępować je, jedząc świeże zasoby. Tylko wtedy, gdy masz dłuższe pochodzenie żywności, aby zastąpić to, co jesz, powinny pojawić się daty wygaśnięcia twoich zapasów.