Koszt korekcji nosa - Nos Praca ceny i finansowanie

Na tej stronie

Korekcja nosa może kosztować od 3000 do 15 000 USD w zależności od reputacji i poziomu wiedzy chirurga, złożoności operacji, położenia geograficznego praktyki chirurga i wielu innych czynników.

Korekcja nosa może poprawić wygląd nosa, poprawić funkcję lub obu. Funkcjonalna plastyka nosa, która zazwyczaj polega na udoskonalaniu struktury nosa w celu poprawy oddychania, może być częściowo lub całkowicie objęta ubezpieczeniem medycznym. Operacja wykonywana specjalnie w celu poprawy estetyki jest jednak kosztem zewnętrznym.

Dla wielu z nas koszt operacji plastycznej jest znaczny i często wymaga finansowania. Ponieważ jest to znaczna inwestycja, ważne jest, aby pacjenci uczyli się jak najwięcej o czynnikach wpływających na koszt operacji i wybierali doskonałego chirurga, który zapewniłby satysfakcjonujące wyniki.

Wybór wykwalifikowanego chirurga

Doświadczenie i reputacja chirurga plastycznego mają największą różnicę w kosztach korekcji nosa. Tutaj, na Manhattanie, możliwe jest poddanie się zabiegowi za jedyne 3000 $, kiedy jest wykonywany przez chirurgów, pod nadzorem starszych chirurgów. Tymczasem istnieją doświadczeni chirurdzy, którzy nie wykonują tylu rabinów, ile by sobie życzyli, i mogą chcieć przeprowadzić procedurę za 5 000 do 7 000 USD. Jednakże, jeśli specjalistą chirurga jest plastyka nosa, może to zapewnić najlepsze szanse osiągnięcia pożądanych rezultatów. Jego wynagrodzenie będzie odzwierciedlało to, a w zależności od lokalizacji praktyki całkowity koszt operacji może wynosić nawet 15 000 USD.

Powinieneś planować zainwestować dużo czasu w badanie wiarygodności chirurga, aby ustalić, czy jego opłaty są uzasadnionym odzwierciedleniem jego umiejętności. Shervin Naderi, M.D. jest chirurgiem w Waszyngtonie, który specjalizuje się w plastyka nosa i ostrzega pacjentów przed przekonaniem ich przez głośny wizerunek publiczny.

Czasami dobra reputacja jest zasłużona, a czasami jest tylko hype i marketing

"Czasami dobra reputacja jest zasłużona, a czasami jest tylko hype i marketing", powiedział dr Naderi. "Istnieją operatorzy plastyczni pokazujący rzeczywistość, którzy pobierają wysokie opłaty, na przykład w oparciu o ich telewizyjną ekspozycję i reklamę, a następnie znani chirurgowie plastyczni w terenie, którzy koncentrują się głównie na chirurgii nosa i są prawdziwymi specjalistami".

Jednym z bardziej obiektywnych sposobów ustalenia, czy chirurg jest wart swojego czasu i inwestycji, jest sprawdzenie, czy jest on certyfikowany przez:

 • American Board of Facial Plastic and Reconstructive Surgery (ABFPRS)
 • American Board of Otolaryngology (składający się z chirurgów certyfikowanych w ramach otolaryngologii lub badania chirurgii ucha, nosa i gardła)
 • American Board of Plastic Surgery

Spotkanie z wieloma potencjalnymi chirurgami jest również świetnym sposobem na dokonanie wyboru. Upewnij się, że rozmawiasz wygodnie z chirurgiem i upewnij się, że on zadaje ci mnóstwo pytań i nie spieszy się z żadną częścią konsultacji. Po dokładnym opisaniu swoich celów, chirurg powinien dostarczyć Ci wyczerpujące i wyczerpujące informacje.

"Ludzie nie powinni bać się zadawać pytań" - mówi Stephen Perkins, M.D., kolega praktykujący w Minneapolis. "Zachęcam ich, by zapytali, dlaczego - zapytać, co jest związane z ceną i dlaczego jest ona mniej lub bardziej kosztowna niż chirurga na ulicy."

Gotowy do podjęcia następnego kroku? Znajdź plastycznego chirurga twarzy w swojej okolicy.

Koszt miejsc chirurgicznych

Korekcja nosa może być przeprowadzona w jednym z trzech miejsc: prywatnych zestawów chirurgicznych, ambulatoryjnych ośrodków chirurgicznych lub szpitali. Powinieneś porozmawiać ze swoim chirurgiem i upewnić się, że wybrane przez niego miejsce zostało akredytowane przez organizację, taką jak Amerykańskie Stowarzyszenie Akredytacji Ambulatoryjnych Ośrodków Chirurgicznych (AAAA), Stowarzyszenie Akredytacji Ambulatoryjnej Opieki Zdrowotnej (AAAHC) lub Wspólna Komisja ds. Akredytacja organizacji opieki zdrowotnej (JCAHO).

Prywatne apartamenty chirurgiczne, zwykle zlokalizowane w gabinecie chirurga, niosą najtańsze opłaty za udogodnienia. Zwykle koszt od 1000 do 3000 USD za zabieg, prywatny zabieg chirurgiczny może zaoferować wiele korzyści. Lekarz jest bardzo obeznany z placówką i prawdopodobnie pracuje z tymi samymi pracownikami, którzy pomagali w wielu poprzednich operacjach. Działam w certyfikowanym prywatnym zakładzie chirurgicznym, gdzie moi pacjenci cieszą się najwyższą prywatnością i indywidualną opieką. W tym otoczeniu jestem w stanie osobiście wybrać każdego z moich pracowników od pielęgniarek po anestezjologów.

Ambulatoryjne centra chirurgiczne są droższe od prywatnych gabinetów. Te obiekty są własnością osób trzecich i zapewniają wszystko, czego chirurg potrzebuje, aby bezpiecznie wykonać plastykę nosa i inne zabiegi chirurgii kosmetycznej. Zwykle pobierają opłatę za godzinę. Ambulatoryjne opłaty za leczenie chirurgiczne wynoszą zwykle około 3000 USD lub więcej za jednorazową procedurę korekcji nosa.

Szpitale są najdroższym wyborem placówki. Na Manhattanie opłaty mogą sięgać 6000 $ i więcej za jedną procedurę. Chociaż jest to najbardziej kosztowna opcja, szpital jest również najlepiej przystosowany do ułatwienia operacji z udziałem pacjenta, który jest podatny na nadmierne krwawienie lub ma inne stany, które zwiększają ryzyko powikłań. Możesz oczekiwać, że twój lekarz dokładnie sprawdzi Twoją historię medyczną, aby ustalić, czy operacja w szpitalu jest konieczna.

Znieczulenie

Znieczulenie pomaga zrelaksować się podczas operacji i zapobiega odczuwaniu bólu. Ten zrelaksowany stan ułatwia również Twojemu chirurgowi plastycznemu efektywną pracę.

Zarówno anestezjologowie, jak i zarejestrowani anestezjologowie mogą zastosować znieczulenie.Anestezjolog to specjalnie wyszkolony lekarz, który poda znieczulenie i monitoruje objawy życiowe podczas operacji. Zarejestrowany anestezjolog pielęgniarski ma specjalistyczne przeszkolenie, aby zrobić to samo. Jednakże, podczas gdy zarejestrowane pielęgniarki mogą kosztować około 300 USD za godzinę, usługi anestezjologa mogą kosztować bliższe 500 USD za godzinę.

Ten aspekt naprawdę sprowadza się do preferencji chirurga i własnego spokoju ducha. Niektórzy chirurdzy pracują tylko z certyfikowanym anestezjologiem. Tymczasem niektórzy pacjenci czują się bardziej komfortowo z anestezjologiem.

Zakres leczenia

Zakres i złożoność leczenia może również zwiększyć koszty korekcji nosa. Krótko mówiąc, złożona procedura zajmuje więcej czasu, a zatem jest droższa niż prostsza procedura. Czynniki, które sprawiają, że operacja jest bardziej złożona, obejmują:

 • Po doznaniu wielu urazów nosa
 • Potrzeba przeszczepów chrząstki w celu wzmocnienia słabych obszarów
 • Mają bardzo grubą lub cienką skórę
 • Niedrożność nosa
 • Ciężkie zaburzenia nosa

Lokalizacja geograficzna

Położenie geograficzne praktyki chirurga może znacznie wpłynąć na koszt korekcji nosa. Bardziej zamożne miasta i dzielnice, takie jak Manhattan i Los Angeles, są ośrodkami chirurgii plastycznej, w których ćwiczą jedni z najlepszych chirurgów na świecie. Tymczasem obszary te mają również wyższe koszty utrzymania, co oznacza wyższe koszty ogólne (czynsz, płace personelu, media), a to przekłada się na wyższą ogólną cenę korekcji nosa.

Standardy szpitalne i akredytowane agencje certyfikujące, które oceniają obiekty i chirurgów są sztywne. Chociaż można znaleźć więcej chirurgów w bardziej zaludnionych miastach, istnieją wysokiej jakości chirurgów w każdej części kraju, a często po niższych kosztach.

Jednak American Academy of Facial Plastic and Reconstructive Surgery (AAFPRS), Stephen Park, M.D., wyjaśnia, że ​​jeśli chcesz uzyskać jak największą wartość za inwestycję w korepetycje, nie jest to takie proste jak jazda do mniejszego miasta.

"Wiele razy koszt korekcji nosa lub innej operacji w Nowym Jorku byłby trzykrotnie wyższy niż w mniejszym mieście, ale niekoniecznie trzy razy lepiej" - powiedział dr Park. Jednocześnie ostrzegałbym pacjentów, aby uważali na lekarza w małym miasteczku, który kosztuje ułamek średniej kosztownej korekcji nosa, a generalnie, gdy chirurg rzuca zniżki, byłbym bardzo ostrożny.

Podróżując po całym świecie

W ostatnich latach popularność zyskała turystyka medyczna lub wyjazd poza USA w celu przeprowadzenia operacji lub zabiegu. Pacjenci udają się do innych krajów w celu przeprowadzenia plastyki nosa i innych operacji po niższych kosztach. Podczas gdy kilka innych krajów, takich jak Korea Południowa, Kolumbia i Włochy, może mieć chirurgów chętnych do wykonania plastyki nosa przy niskim koszcie, standardy jakości i bezpieczeństwa mogą nie być tak ściśle uregulowane, jak w USA.

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać w związku z turystyką medyczną, jest to, jak trudno jest zobaczyć lub nawet skontaktować się z lekarzem po operacji. Kolejne spotkania są niezwykle ważne. Gdy zabieg przeprowadzany jest na skalę międzynarodową, pacjentom albo nie towarzyszą wizyty pooperacyjne, albo muszą oni pozostawać w okolicy przez dłuższy czas. Gdy zabieg zostanie przeprowadzony bliżej domu, łatwiej będzie Ci uczestniczyć w tych spotkaniach i odwiedzić chirurga, jeśli pojawią się inne problemy lub obawy. Wielu chirurgów takich jak ja dokona rewizji własnej pracy bez dodatkowych opłat, z wyjątkiem opłat za znieczulenie lub opłat za zabiegi chirurgiczne.

Operacja rewizyjna wykonana przez innego chirurga jest niezwykle trudna, a przez to droższa

Jednakże, jeśli pacjent przeszedł operację w innym kraju, ale doświadcza powikłań pooperacyjnych, będzie musiał zapłacić za powrót do tego samego miejsca docelowego, jeśli chce, aby ten sam lekarz nadzorował jakiekolwiek zmiany. Operacja rewizyjna wykonana przez innego chirurga jest niezwykle trudna, a przez to droższa. W rzeczywistości może kosztować o 50 procent więcej niż oryginalna operacja. W związku z tym może być o wiele bardziej opłacalne opłacenie operacji w USA.

Koszty przed i pooperacyjne

Ponieważ są one istotną częścią udanej plastyki nosa, należy zaplanować wizyty przed i po zabiegu oprócz samej operacji. Powinieneś w pełni zrozumieć koszty wstępnych konsultacji, spotkań przygotowawczych i wizyt kontrolnych podczas rozważania kosztu korekcji nosa.

Po operacji pacjenci powinni być przygotowani na pokrycie kosztów wszelkich leków przeciwbólowych, które przyjmą podczas rekonwalescencji. Koszty te nie są zwykle uwzględniane w całkowitych kosztach operacji. W mojej praktyce dostarczamy leki homeopatyczne jako część naszego całkowitego pakietu chirurgicznego. Twój chirurg może ci wytłumaczyć każdą receptę lub leki homeopatyczne, które możesz przepisać i omówić ich koszt.

Dla moich pacjentów zapewniam również pakiet pooperacyjny. Obejmuje to arniki i inne maści, gazę i taśmę, opakowanie lodu i spray do obkurczania nosa. Jeśli twój chirurg nie dostarczy ci tych przedmiotów przed lub po operacji, wszystkie one są pomocne podczas procesu leczenia. Zachęcam moich pacjentów, aby zażyli lek przeciw nudnościom przez kilka pierwszych dni po operacji.

Dr Park wyjaśnia, że ​​powinieneś oczekiwać, że twój chirurg wyjaśni potencjalne koszty pooperacyjne, które możesz ponieść po operacji.

"Pacjent powinien być świadomy, że tego rodzaju rzeczy zostaną zwrócone lub pokryte całkowitymi kosztami" - powiedział dr Park. "Zazwyczaj koszty pooperacyjne zostaną uwzględnione w kosztach, ale pacjent powinien wcześniej o tym wiedzieć."

Dodatkowe koszty do rozważenia

Wielu moich pacjentów doświadczyło zwiększenia wyprysków trądziku w ciągu trzech do czterech miesięcy po korekcji nosa.Gorąco polecam, aby pacjenci otrzymywali maseczki i stosowali wysokiej jakości produkty do pielęgnacji skóry. Twarzy może kosztować od 100 do 200 dolarów. Twój chirurg może dostarczyć lub zalecić odpowiednie mycie twarzy i krem ​​nawilżający, aby zmniejszyć wypryski trądziku.

Przebarwienia pozapalne lub ciemnienie skóry mogą również wystąpić po operacji. Przebarwienia zanikają naturalnie z upływem czasu po zmniejszeniu obrzęku. Aby przyspieszyć redukcję przebarwień, pacjenci mogą poddać się zabiegom laserowym, aby uzyskać równomierny koloryt skóry, który może kosztować od 2000 do 3000 USD.

Istnieją pewne inne koszty pośrednie związane z plastyką nosa, w tym wszelkie utracone płace od czasu, gdy będziesz musiał zdjąć się z pracy na zabieg chirurgiczny i regenerację. Jeśli podróżujesz w celu przeprowadzenia operacji, powinieneś rozważyć koszt benzyny, przelotów, pokoi hotelowych i innych kosztów podróży.

Zakres ubezpieczenia

Ubezpieczenie medyczne zwykle pokrywa koszty tzw. Funkcjonalnej rynoplastyki. Niektórzy pacjenci mają możliwość skorzystania z rachunku oszczędnościowego opieki zdrowotnej jako płatności. Funkcjonalna plastyka nosa jest przeprowadzana w celu poprawy oddychania pacjentów. Choroby, które można leczyć za pomocą korekcji nosa, obejmują:

 • Nosowe zwężenie przedsionkowe, w którym boczne ściany nosa zaczynają zapadać się do wewnątrz, utrudniając przepływ powietrza. Funkcjonalna plastyka nosa może stabilizować boczne ściany nozdrza, aby ułatwić pacjentom oddychanie.
 • Duży dolny małżowin wymagający usunięcia jakiejś tkanki z dolnych małżowin nosowych, które znajdują się po obu stronach nozdrzy. Powoduje, że czyste powietrze przepływa przez nos. Gdy są zbyt duże, mogą powodować opór dróg oddechowych. Twój chirurg może zmniejszyć swój rozmiar, zachowując przy tym swoją zasadniczą funkcję.
 • Złamania nosa
 • Odchylona przegroda nosowa, w której przegrody nosa przesunęły się na jedną stronę dróg oddechowych nosa lub inną i mogą utrudniać oddychanie.

Aby ubiegać się o ubezpieczenie funkcjonalnej rynoplastyki, Twój chirurg może wykonać jeden z kilku testów. Badanie CT pokazuje nieregularności w nosie, które nie są widoczne gołym okiem. Rynometria akustyczna jest testem, który odwzorowuje wnętrze nosa pacjenta. Rabinomanometria sprawdza poziom przepływu powietrza w nozdrzach. W niektórych przypadkach towarzystwa ubezpieczeniowe wymagają, aby pacjenci wykazali, że próbowali leczyć niedrożność nosa podczas innych terapii. Mogą to być leki przeciwhistaminowe, iniekcje zmniejszające wrażliwość alergiczną i spray sterydowy.

Finansowanie kosmetycznej plastyki

Większość chirurgów plastycznych oferuje pewien rodzaj finansowania, za pośrednictwem zewnętrznego dostawcy lub poprzez wewnętrzny program finansowania.

W przypadku pacjentów po przebytym urazie twarzy spowodowanym przemocą w rodzinie lub w służbie w siłach zbrojnych dostępna jest pomoc pro bono. Amerykańska Akademia Twarzy z Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej stworzyła program FACE TO FACE, który zapewnia finansowanie różnych urazów twarzy, w tym urazów nosa.

Jane's Story

Niedawno wykonałem korektę korekcji dla Jane, która kilka lat temu przeszła procedurę plastyki nosa podczas pobytu za granicą.

"Wiele lat później zdałem sobie sprawę, że nie oddycham dobrze i nigdy tak naprawdę nie podobał mi się sposób, w jaki wyglądała" - powiedziała. "Kiedy zdecydowałem się na kolejną operację, chciałem się upewnić, że bez względu na to, co się stanie, nie pogorszę się, a szkody wyrządzone wcześniej zostaną naprawione."

Jane zaplanowała konsultacje z kilkoma lekarzami, w tym ze mną.

"Rozmawiając z doktor Constantinides, spodziewałem się, że opłaty będą wysokie, ale nie czułem się tak związany z innymi lekarzami", powiedziała. "Sądziłem, że jego ocena jest rozsądna, i powiedziałem:" Hej, dostaję wszystko, co mogę, i to zmieni moje życie, to zmieni sposób oddychania, a on jest bardzo polecany. "

Myślę, że wizyty kontrolne są tak samo ważne jak wstępne konsultacje i operacja

Dzisiaj Jane ma udoskonalony kształt nosa, który nie tylko pozwala jej prawidłowo oddychać, ale także osiąga cele estetyczne, które pierwotnie planowała. Tymczasem, jak powiedziała, nauczyła się cennej lekcji na temat znaczenia możliwości spotkania się twarzą w twarz z chirurgiem po korekcji nosa.

"Myślę, że wizyty kontrolne są tak samo ważne jak wstępne konsultacje i operacja" - powiedziała.

Inwestowanie mądrze

Twój nos jest jedną z twoich najważniejszych cech. Jeśli jesteś niezadowolony z kształtu nosa i chcesz go udoskonalić za pomocą chirurgii kosmetycznej, powinieneś być przygotowany do określenia swoich celów, określenia najpewniejszego sposobu osiągnięcia tych celów i nie robić kompromisów w dążeniu do pożądanych rezultatów. . Spotkaj się z kilkoma renomowanymi i sprawdzonymi chirurgami, zadaj pytania i dokonaj wyboru w oparciu o umiejętność słuchania i edukacji chirurga, a także jego osiągnięcia w zakresie dostarczania pięknych wyników.

Tymczasem pamiętaj, że cięcie narożników w interesie oszczędzania pieniędzy może faktycznie kosztować znacznie więcej niż procedura wykonywana według twoich dokładnych specyfikacji za pierwszym razem. Jak ujął to mój kolega dr Naderi: "Koszt to tylko część historii. Okazja dla butów, ale nie dla twarzy".

Koszt korekcji nosa - Nos Praca ceny i finansowanie

Kobieta mierzy nos w chirurgii Jonatan Fernstrom / Getty Images

Chirurgia plastyczna nosa lub operacja nosa, powszechnie znana jako "praca nosa", polega na tym, że chirurg zmienia kształt kości, chrząstki i tkanki w nosie, aby zmienić jego proporcje i poprawić wygląd twarzy.

Uważa się, że zabieg jest często wykonywany w celach kosmetycznych, ale może być również konieczne usunięcie wad nosa, które zaburzają oddychanie.

Kiedy odbywa się to jako zabieg kosmetyczny, jest mało prawdopodobne, że twoje ubezpieczenie zdrowotne obejmuje pracę nosa, więc opłaca się poświęcić czas na zbadanie kosztów, zanim zdecydujesz, czy operacja jest odpowiednią opcją dla Ciebie.

Ile kosztuje praca nosa?

Koszty korekcji nosa

Według statystyk opublikowanych przez Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych w 2014 r. Średni koszt korekty nosa wynosi 4 694 USD. Jednak liczba ta nie uwzględnia innych wydatków, takich jak anestezjologia i urządzenia operacyjne, więc łączna cena może wynosić od 5 000 do 10 000 USD.

Rozkład kosztów rabinoplastyki wynosi:

 • Opłata za chirurga w wysokości 3.500 USD.
 • Opłata za znieczulenie w wysokości od 600 USD do 1000 USD.
 • Opłata za korzystanie z infrastruktury operacyjnej w wysokości od 700 USD do 1100 USD.

Dodatkowe wydatki mogą obejmować odzież chirurgiczną, testy medyczne i leki na receptę.

WYPRZEDAJ SZUKAJ: oszczędzasz na niektóre prace kosmetyczne? Zainteresuj się swoimi oszczędnościami od dzisiaj, kupując konta na rynku pieniężnym.

Czynniki wpływające na koszty

Istnieje wiele czynników, które określają ogólny koszt pracy nosa, w tym:

 • Umiejętności chirurga: Najbardziej wykwalifikowani chirurdzy plastyczni mają duże zapotrzebowanie, a ich czas zyskuje na wartości.
 • Rodzaj procedury: Skomplikowane procedury trwają dłużej, a zatem kosztują więcej.
 • Położenie geograficzne: tak jak w przypadku każdej usługi, opłaty za zabiegi chirurgii plastycznej różnią się znacznie w zależności od kraju, więc wybór chirurga, który zdecyduje się na operację, ma wpływ na cenę.

Druga operacja

Jednym z największych czynników wpływających na całkowity koszt jest konieczność przeprowadzenia drugiej operacji. Ponieważ nos pęcznieje podczas operacji, chirurg może uzyskać fałszywe wrażenie ostatecznego kształtu nosa. Gdy obrzęk ustąpi, może się okazać, że druga operacja jest konieczna, aby uzyskać pożądany wygląd. Około 15 procent operacji nosaoplastyki wymaga drugiego zabiegu chirurgicznego.

Aby zminimalizować ryzyko, że druga operacja nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, upewnij się, że chirurg jest świadomy twoich oczekiwań. Rozważ wycięcie zdjęć z czasopism jako pomocy wizualnej.

Ubezpieczenie zdrowotne

Ubezpieczenie zdrowotne rzadko obejmuje chirurgię kosmetyczną, więc jeśli masz pracę nosa wyłącznie w celu poprawy harmonii twarzy, zwykle zapłacisz za zabieg z własnej kieszeni.

Powszechne jest jednak ubezpieczenie obejmujące plastykę nosa w celu usunięcia wady oddechowej lub rekonstrukcji nosa w następstwie ciężkiego urazu. Sprawdź u swojego ubezpieczyciela, czy jesteś objęty ubezpieczeniem.

Brak ubezpieczenia? Ustaw swój cel oszczędnościowy już dziś.

Wybór chirurga kosmetycznego

Korekcja nosa jest jednym z najbardziej skomplikowanych i trudnych rodzajów zabiegów kosmetycznych lub rekonstrukcyjnych, a jeśli coś pójdzie nie tak z procedurą, lub nie jesteś zadowolony z rezultatu końcowego, dowody są na twojej twarzy, aby każdy mógł je zobaczyć.

Z tych powodów nie zawsze warto wybrać chirurga plastycznego na podstawie samej ceny. Warto pamiętać o powiedzeniu "dostajesz za co płacisz", a głównym powodem wyboru chirurga powinny być umiejętności chirurga, a nie koszt procedury.

Poświęć czas na zbadanie możliwych chirurgów, zapoznaj się z pracą chirurga na temat innych pacjentów, uzyskaj rekomendacje ustne i przeczytaj recenzje. Nie bój się pytać o referencje przed przystąpieniem do procedury, a jeśli to możliwe, poszukaj chirurga, który regularnie wykonuje prace nosa i ma specjalne szkolenie w zakresie uszu, nosa i gardła.

Wniosek

Praca nosa jest trudnym rodzajem zabiegu kosmetycznego lub rekonstrukcyjnego i opłaca się znaleźć wykwalifikowanego lekarza o chirurgicznym i artystycznym talencie, który doskonale ukształtuje nos.

Kiedy pytasz specjalistów "ile kosztuje praca nosa", zrozum, że najlepsi chirurdzy polecają najwyższe opłaty, a jeśli twoja praca nosa jest wyłącznie z powodów kosmetycznych, nie możesz polegać na swoim ubezpieczeniu zdrowotnym, żeby uregulować rachunek.

Rozważ dokładnie swoje opcje i upewnij się, że jesteś pewien poziomu umiejętności chirurga i kwoty, jaką zabieg będzie kosztować, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Na szczęście wielu chirurgów oferuje plany płatności, jeśli nie chcesz płacić ryczałtu. Jeśli twoja praca nosa jest spowodowana względami zdrowotnymi, takimi jak prostowanie problemów z oddychaniem, twoje ubezpieczenie może pokryć koszty, więc zawsze sprawdzaj swojego ubezpieczyciela.

PORÓWNAJ: pokryj koszty operacji plastycznych kartą kredytową.

Może Ci się spodobać