Plan treningowy na rower treningowy

obraz autoraSarka-Jonae Miller

Sarka-Jonae Miller jest niezależną pisarką i redaktorką od 2003 roku. Przez cztery lata była osobistym trenerem z certyfikatami AFAA i NASM. Miller pracował również w 24 Hour Fitness, LA Fitness oraz jako trener mobilny. Karierę w branży fitness rozpoczęła w 2000 roku jako instruktor sztuk walki, jogi i ćwiczeń grupowych. Ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Syracuse.

Rower treningowy może być idealny do twoich potrzeb fitness, jeśli chcesz czegoś wygodnego i łatwego w użyciu. Rower treningowy nie zajmuje zbyt wiele miejsca i można go używać w pomieszczeniach, deszczu lub świeci. Użyj roweru treningowego w ramach kompleksowego planu ćwiczeń, który najpierw pomaga zrzucić zbędne kilogramy, a następnie wzmacnia wytrzymałość układu sercowo-naczyniowego. Zacznij od cardio o umiarkowanej intensywności, aby schudnąć lub po prostu przygotuj ciało do bardziej wymagających ćwiczeń. Następnie zastosuj trening interwałowy o wysokiej intensywności.

Wideo dnia

Rozgrzewka przez pięć minut przy intensywności światła.

Ćwicz od 60 do 75 procent tętna maksymalnego przed rozgrzewką. Użyj czujników tętna roweru na kierownicy lub weź puls, jeśli Twój rower nie ma tej funkcji. Odejmij swój wiek w latach od 220, aby uzyskać maksymalne tętno. Pomnóż swoje tętno maksymalne o 60 procent i 75 procent. Na przykład 30-latek miałby tętno maksymalne 190 uderzeń na minutę i docelową strefę tętna równą 114 i 142,5 uderzeń na minutę.

Cykl na 10 do 20 minut w zależności od poziomu sprawności. Pracuj do 60 minut, stopniowo zwiększając swój czas w każdym tygodniu. Ćwicz od trzech do pięciu dni w tygodniu.

Ochłodź przez pięć minut, aby obniżyć tętno.

Rozgrzewka przez pięć minut.

Cykl o maksymalnej intensywności przez 20 sekund. Nie próbuj monitorować częstości akcji serca, ponieważ odstępy czasu są zbyt szybkie, aby uzyskać sensowne odczyty, chociaż należy pamiętać, że nigdy nie powinieneś ćwiczyć powyżej maksymalnego tętna.

Cykl o niskiej intensywności przez 10 sekund, aby ukończyć jedną rundę treningu interwałowego o wysokiej intensywności.

Cykl na kolejne siedem rund treningu interwałowego o wysokiej intensywności, na przemian 20 sekund o wysokiej intensywności z 10-sekundowym okresem odpoczynku, w sumie przez cztery minuty.

Ochłodź przez pięć minut, aby obniżyć tętno.

  • Zacznij od umiarkowanych ćwiczeń, aż będziesz mógł jeździć przez 60 minut z łatwością pięć dni w tygodniu. Następnie dodaj dni treningu interwałowego o wysokiej intensywności do rutynowego treningu. Idealnym planem treningu byłoby zrobienie dwóch dni umiarkowanych treningów i dwóch dni treningów interwałowych o wysokiej intensywności w każdym tygodniu, mówi Paul Robbins w artykule Experience Life Mag, "Dostosuj swoje Cardio". Robbins jest specjalistą ds. Metabolizmu w ośrodku szkoleniowym Performance zawodnika. Zaleca również dwa dni lekkich treningów i treningu siłowego dla pełnego programu fitness. Albo stacjonarny lub stacjonarny rower treningowy jest odpowiedni do treningu utraty wagi i wytrzymałości.
  • Skontaktuj się z lekarzem przed rozpoczęciem nowego programu ćwiczeń.
LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie! Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM