Szybki przegląd diety: Czego można się spodziewać

Obietnica

"Szybko" w tym przypadku nie dotyczy prędkości. Chodzi o post.

Ta dieta, która zaczęła się w Wielkiej Brytanii, tak drastycznie obniża twoje kalorie 2 dni w tygodniu, że po prostu pościsz. To nie jest bezpieczne dla wszystkich, więc powinieneś skontaktować się z lekarzem, jeśli zastanawiasz się nad jego wypróbowaniem.

Szybka dieta mówi, że nie powinieneś pościć, jeśli jesteś w ciąży lub masz niedowagę, lub jeśli w przeszłości występowały zaburzenia odżywiania lub cukrzyca, i powinieneś najpierw skonsultować się z lekarzem, jeśli zażywasz leki. Dieta nie jest zalecana także dzieciom, nastolatkom, słabym seniorom lub osobom, które nie czują się dobrze lub mają gorączkę.

Podstawowa koncepcja Szybka dieta Michael Mosley, MD i Mimi Spencer, powinni jeść normalnie przez 5 dni w tygodniu i spożywać bardzo ograniczone kalorie w pozostałe 2 dni.

Mosley próbował tej "przerywanej diety na czczo", gdy jego lekarz pokazał mu, że chociaż miał tylko kilka funtów nadwagi, jego poziom cholesterolu był wysoki, a poziom cukru we krwi zmierzał w złym kierunku. Pisze, że wiedział, że post będzie trudny, ale jego głód minął szybciej niż się spodziewał. Czuł też, że post wyostrzył zmysły i mózg. Dodatkowo, dieta przyniosła wszystkie rezultaty, na które liczył.

Na swojej stronie internetowej Akademia Żywienia i Dietetyki mówi, że chociaż istnieją dowody na to, że przerywane diety na czczo mogą pomóc w zapobieganiu chorobom przewlekłym, potrzeba więcej badań. Nie zaleca diety, ponieważ "nie jest realistycznym rozwiązaniem długoterminowym". Akademia zauważa także, że "każda zmiana postu może wywołać drażliwość, powodować senność w nocy / bezsenność w nocy, a nawet prowadzić do odwodnienia . "

Co możesz jeść, a czego nie

Zwykle jesz 5 dni w tygodniu i pościsz przez pozostałe 2 dni. Twoje dni postu nie powinny być od tyłu do tyłu; powinieneś mieć co najmniej 1 normalny dzień jedzenia między nimi.

Podczas swoich szybkich dni możesz jeść, ale nie za bardzo. Kobiety otrzymują 500 kalorii dziennie; mężczyźni dostają 600. To znacznie mniej niż zwykle zalecane. W zależności od wieku, płci i tego, jak jesteś aktywny, możesz potrzebować trzech lub czterech razy więcej kalorii.

Szybka dieta zachęca do spożywania chudego białka, warzyw i owoców w dniach postu, zwykle jako dwa małe posiłki i kilka przekąsek.

Typowy 500-calowy dzień postu może zawierać płatki owsiane ze świeżymi jagodami na śniadanie, mandarynkę na przekąskę oraz smażoną kurczaka i warzyw na kolację. Będziesz piła dużo wody i może również mieć napoje bez kalorii, takie jak herbata, kawa (bez mleka lub cukru) i sody klubowej.

W swoje 5 "dni wolne od pracy" możesz jeść wszystko. Co zaskakujące, zespół badawczy, który badał dietę, stwierdził, że ludzie nie cierpią z powodu dni wolnych.

Szybka dieta zdecydowanie odradza picie alkoholu w dniach postu i sugeruje, że jeśli pijesz w swoich "dniach poza", pijesz tylko z umiarem. A gdy osiągniesz cel odchudzania, 1 dzień postu na tydzień jest zalecany do konserwacji.

Poziom wysiłku: średni

Gotowanie i zakupy: Będziesz gotować lub jeść jak zwykle w dni wolne od pracy i z bardzo ograniczonym menu w dniach postu. Książka zapewnia miesięczną porcję menu i przepisów na czczo.

Pakiety żywności lub posiłków: Nie.

Spotkania osobiste: nie.

Ćwiczenie: Szybka dieta zaleca ćwiczenia, ale strona internetowa poświęcona diecie ostrzega, że ​​nie powinieneś próbować treningu wytrzymałościowego w dni postu i przestać, jeśli czujesz się nieswojo.

Czy pozwala na ograniczenie diety lub preferencje?

Możesz dostosować plan wegetariański, wegański i bezglutenowy na dni postu. Ale książka nie daje konkretnych planów dotyczących tych diet.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć

Koszt: Tylko twoje artykuły spożywcze.

Wsparcie: Sporządzasz tę dietę na własną rękę, ale znajdziesz wiele porad i forów dyskusyjnych online.

Co dr Michael Smith mówi:

Czy to działa?

Mimo że wielu ekspertów ds. Zdrowia nie zaleca poszczenia, jeśli masz zamiar to zrobić, autorzy tego planu mają rację. Jedzenie 500-600 kalorii przez kilka dni w tygodniu będzie trudne, ale jest to wykonalne.

Jednym z powodów, dla których eksperci mówią ludziom, aby nie ograniczali kalorii, jest to, że może spowolnić metabolizm, przez co jeszcze trudniej jest schudnąć. Ale badania pokazują, że poszczenie może od czasu do czasu stanowić skuteczną strategię odchudzania. Ponadto, zmniejszanie kalorii w ciągu kilku dni zamiast każdego dnia może pomóc w zachowaniu mięśni, więc tracisz głównie tłuszcz.

Zespół Mosleya odkrył, że ludzie nie nadużywają dni postu. Inne badania sugerują, że mogą mieć rację. Ale ostatecznie zależy od Ciebie, abyś nie sabotował wysiłków na rzecz odchudzania w dni "wyłączone".

Czy to jest dobre dla pewnych warunków?

Jeśli masz cukrzycę, nie jest to absolutnie plan utraty wagi. Może to być niebezpieczne, zwłaszcza jeśli zażywasz lekarstwa i obniżysz poziom cukru we krwi do niebezpiecznego - nawet śmiertelnego - terytorium.

W przypadku innych wczesnych badań, które pokazują, że może to pomóc w poprawie niektórych czynników ryzyka chorób serca, w tym ciśnienia krwi i cholesterolu. Chociaż każdy plan odchudzania, który obniża funty, prawdopodobnie również będzie miał taki efekt.

Porozmawiaj najpierw z lekarzem, zanim spróbujesz diety na czczo. Takie podejście może dodatkowo obciążyć Twoje ciało.

Ostatnie słowo

Jeśli pości cię interes, Szybka dieta to przyzwoite podejście. Będzie to wymagało poważnej siły woli, ale jeśli sprostasz wyzwaniu, może to zadziałać. Z pewnością nie jest przeznaczona dla wszystkich, więc nie ignoruj ​​ostrzeżeń.

Może też być trudne do utrzymania w dłuższej perspektywie. Ale sprawdzanie, czy ci pasuje, jest godnym planem. Miej inny plan w tylnej kieszeni, jeśli ty lub twoje ciało męczysz się z tym podejściem.

Źródła

ŹRÓDŁA:

Mosley, M. Szybka dieta, Atria Books, 2013.

TheFastDiet.co.uk.

Akademia żywienia i dietetyki: "Szybka dieta".

WybierzMyPlate.gov.

© 2016 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Szybki przegląd diety: Czego można się spodziewać

Szukałem wszędzie - ale nie myślałem, żeby tu pytać!

Byłem 5: 2 od marca po obejrzeniu filmu BBC Horizon z linku online. Mam przyjaciela, który rozpoczął pracę w czerwcu, na podstawie mojego sukcesu i tego, co udało mi się powiedzieć / opisać / wyjaśnić. Jednak nie jestem właścicielem książki, a mój znajomy nie jest właścicielem komputera! Chciałbym kupić kopię DVD, którą mógłbym posiadać / oglądać ponownie, a także pożyczkę mojemu technofobicznemu przyjacielowi.

Wiem, że czasami grają w PBS w USA, ale nie wiem, jak się dowiedzieć, kiedy to może zdążyć na czas, by jej powiedzieć, żeby mogła to obejrzeć.

Z pewnością jest coś, co chce zarobić trochę pieniędzy z programu informacyjnego?

Proszę? 😀