8 prostych sposobów na pozbycie się brzuchu

"Wiele kobiet wprowadza drastyczne zmiany w swojej diecie, gdy jest sezon bikini", mówi Tamara Duker Freuman, RD, dietetyk z Nowego Jorku specjalizujący się w zaburzeniach trawienia. "Jeśli przyzwyczaisz się do posiłków z niską zawartością błonnika i nagle zaczniesz jeść dużo owoców, sałatek i płatków owsianych, będziesz miał znaczne nadęty". To dlatego, że nie masz odpowiednich bakterii w jelitach, aby pomóc w trawieniu zwiększonej ilości błonnika.

W naszych jelitach mamy tryliony bakterii, które pomagają nam przetwarzać jedzenie, które utrudnia nam zepsucie żołądka i jelit, mówi dr Quigley. "Kiedy niestrawione jedzenie dociera do jelita grubego, bakterie odżywiają się nim i produkują gaz", wyjaśnia. Rodzaj bakterii, które są w twoim jelitach, zależy częściowo od tego, co jesz, a niektóre rodzaje produkują więcej gazu niż inne. Bez odpowiedniego rodzaju, pokarmy włókniste, które są zwykle wolniej trawione, pozostają w jelitach jeszcze dłużej, dając bakteriom dużo czasu, aby się przegryźć i stworzyć gaz.

Nie tylko to, ale "wszystko od batonów energetycznych po jogurt jest obecnie wzmocnione włóknem" - mówi Joy Bauer, RD, autor The Joy Fit Club: książka kucharska, plan diety i inspiracja. "To problem, ponieważ zwykle zawierają duże ilości inuliny, fermentowalnego błonnika, który może powodować gaz i wzdęcia po spożyciu w dużych ilościach."

Deflate-it fix: Ulepsz brzuch, tworząc stopniowo tolerancję, dodając co najmniej pięć gramów owoców i warzyw, aż osiągniesz zalecaną dzienną dawkę od 25 do 35 gramów. "Niektórzy ludzie mają naprawdę ciężki czas z fasolą, podczas gdy inni mają większy problem z brokułami i innymi warzywami krzyżowymi" - mówi Freuman. "Zacznij od zwiększenia spożycia owoców i warzyw podczas jednego posiłku, aby móc śledzić, co powoduje najwięcej problemów." Z czasem populacja bakterii jelitowych osiągnie nową "normalną" linię podstawową, a organizm dostosuje się do objętości gazu produkują bez odczuwania dyskomfortu. " Skanuj etykiety dla inuliny, która jest również nazywana ekstraktem z korzenia cykorii lub włóknem korzenia cykorii. "Jeśli jest to pierwszy wymieniony składnik, jedzenie zawiera sporo" - mówi Freuman. Unikaj tego.