Dieta Lose Your Belly Fat od Travisa Stork'a, M.D.

MT: Dlaczego zdrowie jelit jest tak ważne, szczególnie dla kobiet?

Dr Travis Stork: W mojej nowej książce "The Lose Your Belly Diet" podkreślam znaczenie budowania zróżnicowanej populacji pożytecznych mikroorganizmów jelitowych (nazywam je naszymi Little Buddies); odgrywają tak ważną rolę w naszym zdrowiu, że to niesamowite, że tak długo zajęło nam poświęcenie im uwagi, na jaką zasługują. Pojawiają się badania nad powiązaniami między naszymi mikroorganizmami jelitowymi i chorobami przewlekłymi, a lepsza opieka nad naszymi mikroorganizmami jelitowymi może pomóc nam stracić niechcianą wagę, a jednocześnie obniżyć ryzyko rozwoju trzech najważniejszych chorób przewlekłych w USA - raka, chorób serca i innych chorób. cukrzyca typu 2. Im większa jest różnorodność drobnoustrojów i większa liczba pożytecznych bakterii jelitowych, tym większe są szanse na przeżycie najdłuższego, najzdrowszego i najbardziej żywego życia.

MT: Jakie podstawowe pokarmy są niezbędne do prawidłowego żywienia jelita?

Dr Travis Stork: Jest kilka podstawowych zmian, które polecam w książce, aby uczynić cię zdrowszym i potencjalnie schudnąć, jeśli jest to cel.

1) Ciesz się co najmniej jednym probiotycznym jedzeniem każdego dnia - jogurt, kefir, miso, kiszona kapusta na żywo, kimchi, kombucha, są przykładami.

2) Jedz obfitość owoców i warzyw, surowe, gdy tylko to możliwe!

3) Jedz mieszankę białek roślinnych - pokarmy takie jak fasola i inne rośliny strączkowe, orzechy i nasiona wprowadzają do diety białko, błonnik i inne składniki odżywcze, których często brakuje w typowej amerykańskiej diecie, która opiera się w dużej mierze na mięsie na białko.

4) Wybierz wielkie ziarna - zamień ten biały makaron i chleb na wersje pełnoziarniste i biały ryż na brązowy. Eksperymentuj z pełnymi ziarnami. Jest tak wiele do wyboru, jak jęczmień, bulgur i komosa ryżowa.

5) Uporządkuj przyjazne tłuszcze - mogą one dostarczyć zdrowym sercu kwasów tłuszczowych omega-3 i pomóc odeprzeć głód! Używaj zdrowych olejów, takich jak oliwa z oliwek, olej sezamowy, olej z nasion winogron lub olej kokosowy. Moim ulubionym "tłustym" jedzeniem jest awokado. Są dobre na prawie wszystko i, przynajmniej moim zdaniem, są całkiem smaczne! Rozważ żywność w rodzaju tahini lub nawet gorzkiej czekolady (prawdziwa czekolada ciemna powyżej 70%, a nie czekolada mleczna), aby uzyskać odpowiednią ilość zdrowych tłuszczów.

MT: Jaką rolę odgrywają ćwiczenia w zwalczaniu tłuszczu z brzucha?

Dr Travis Stork: Jedzenie odgrywa najważniejszą rolę dla większości z nas w walce z tłuszczem brzusznym i wbrew powszechnej opinii; nie można wyodrębnić tłuszczu z brzucha za pomocą określonego ćwiczenia. Ale dobrą wiadomością jest to, że każda aktywność w połączeniu z ulepszoną dietą będzie skierowana do tłuszczu z brzucha jako całości. I nie zapominajmy, że ćwiczenia są świetne dla naszego ogólnego stanu zdrowia - mogą pomóc w zapobieganiu chorobom serca, niektórym rodzajom raka, cukrzycy typu 2, otyłości, depresji i lękowi, aby wymienić tylko kilka.

MT: Jaki wpływ mają antybiotyki na kontrolę zdrowia jelit?

Dr Travis Stork: Niepotrzebne stosowanie antybiotyków jest jednym z największych zagrożeń dla naszych małych kumpli. Często są nadmiernie przepisywane i nadużywane. one cenne dla walki z chorobą bakteryjną, gdy są stosowane w sposób odpowiedzialny, jednak obecne badania pokazują, że od jednej trzeciej do połowy antybiotyków w naszym kraju są niepotrzebne - przeziębienie jest na przykład chorobą wirusową, która nie zostanie wyleczona przez antybiotyki!

MT: Jakie wskazówki możesz przekazać matkom, aby pomóc nam przejąć kontrolę nad naszym zdrowiem w 2017 roku?

Dr Travis Stork: Gdybym mógł podać jedną wskazówkę, byłby mój przewodnia zasada od jakiegoś czasu: niech jedzenie będzie twoim lekarstwem, a nie twoją trucizną. Dokonuj lepszych wyborów i jedz wysokiej jakości produkty, które odżywiają cię, sprawiają, że czujesz się pełny i zadowolony, i spożywasz mniej produktów o niskiej jakości, które prowadzą do nadmiernego przyrostu wagi i gromadzenia tłuszczu. Powód, dla którego napisałem "The Lose Your Belly Diet", ponieważ kocham jedzenie i wiem, że ty mogą jedz zdrowo i czuć się pełnymi, zadowolonymi ORAZ zgubić zbędne kilogramy - zwiększając jakość życia i długość życia po drodze!

Momtrends nie został opłacony za ten post. Dostaliśmy próbki do przeglądu. Ten post może zawierać linki partnerskie. Klikając i robiąc zakupy, wspomagasz Momtrends i pozwalasz nam na bieżąco raportować trendy.

Dla jeszcze większej ilości Momtrendów śledźcie nas na Facebooku, Twitterze, Pinterest i Instagramie

Dieta Lose Your Belly Fat od Travisa Stork'a, M.D.

Dr Travis Stork ze sławy "The Doctors" chce, abyś spożywał mniej mięsa. Nie naprawdę. W swojej najnowszej książce The Lose Your Belly Diet, dr Stork popiera wiele modnych pomysłów dietetycznych. Ale najciekawsza jest jego rada skupiająca się na białku roślinnym.

Jeśli nie jesteś obeznany z Dr. Stork, jest członkiem obsady "The Doctors" dziennym programem telewizyjnym poświęconym najnowszym wiadomościom medycznym i trendom (opieram to na tym, co udało mi się zebrać dzięki surfowaniu po kanałach na siłowni). Dr Stork był po raz pierwszy widziany przez widownię telewizyjną na "The Bachelor" i jest z wykształcenia lekarzem w Emergency Room.

Ale jest także najlepiej sprzedającym się autorem New York Timesa w serii książek o dietach, z których najnowszym jest "The Lose Your Belly Diet"

dr. bocian traci dietę brzuszną

"The Lose Your Belly Diet" jest reduketariańska

Dieta utraty wagi prosi czytelników, aby zjadali więcej pełnowartościowych pokarmów, więcej pokarmów roślinnych i więcej błonnika roślinnego. I więcej białka roślinnego. W rzeczywistości w tej książce dr Stork faktycznie poleca produkty roślinne, chociaż jego przepisy obejmują mięso i produkty mleczne. Jeśli zignorujesz sekcję przepisu i skupisz się na jego radzie, znajdziesz się na diecie opartej na roślinach.

W indeksie nie ma wzmianki o weganizmie, wegetarianizmie, a nawet o dietach roślinnych. I to chyba najlepsze. W rzeczywistości dieta uwzględnia zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące redukcji czerwonego i przetworzonego mięsa. Ale jest prezentowany w sposób, który nie brzmi preache lub wegańskie, więc jest to prawdopodobnie bardziej akceptowalne dla ogólnej populacji.

Interesujące jest to, że tak wiele książek o diecie nadal zaleca swoim czytelnikom diety bogate w tłuszcze nasycone i cholesterol, pomimo gór naukowych. Ale fala się zmienia i myślę Dieta utraty wagi jest jedną z pierwszych głównych diet, które zalecają czytelnikom spożywanie mniejszej ilości mięsa.

Dr Stork kocha twój "Gut Microbiome" - i inne buzzwords

Rośliny, jak się wydaje, są świetne dla twojego układu trawiennego, albo "mikrobiomu jelitowym", jak woli dr Stork. Książka zawiera więcej badań, niż się spodziewałem, i jestem pod wrażeniem, ponieważ książki z dietą idą.

To powiedziawszy, oczywiście dr Stork nie może uciec bez bycia trochę modnym. W końcu jest to książka dietetyczna. Czułem, że nacisk na jelit był trochę przesadzony, ale jest to dieta dotycząca "utraty brzucha", myślę, że to ma sens. Mimo to trochę mnie to zmartwiło. Więc jeśli czujesz to samo, prawdopodobnie nie jest to książka dla ciebie.

Ostatecznie uznałem książkę za zachęcającą

Chociaż nigdy nie byłem fanem dr Stocka, dietetycznych lub dietetycznych książek, uznałem tę książkę za wyjątkowo nieszkodliwą, tak jak książki na temat diety. Nie promuje się szalonych sugestii ani niezdrowych obsesji. Jest to po prostu zdrowy rozsądek, jak jeść w świetle aktualnych badań nad dietą.

Jako etyczny weganin, oczywiście nie zachęcam ludzi do przyjmowania diet dietetycznych, ponieważ uważam, że najbardziej etyczną decyzją jest zaprzestanie jedzenia zwierząt i ich produktów ubocznych. Zachęcam jednak do sięgnięcia po książki dietetyczne głównego nurtu, mówiące ludziom, aby jadali więcej roślin i mniej mięsa. Po dziesięcioleciach diety niskowęglowodanowej i paleo miło jest zobaczyć bardziej racjonalne opcje dla ogółu społeczeństwa. Doceniam również to, że nie próbuje sprzedawać probiotycznych suplementów swoim czytelnikom, doradzając im, aby zamiast tego skupili się na pełnych jedzeniach.

Jedną z największych przeszkód w zachęcaniu innych do porzucania produktów zwierzęcych jest fałszywe przekonanie, że są one niezbędne dla zdrowia. Dieta utraty wagi kwestionuje ten dogmat, przypominając czytelnikom, że są niedoborowi rośliny, a nie produkty pochodzenia zwierzęcego.

Choć denerwujące może być pytanie "skąd pochodzi twoje białko", wciąż jest wielu ludzi, którzy naprawdę wierzą, że nie mogą być zdrowi bez mięsa, nabiału i jaj. Cieszę się, że ten dogmat ma być przesłuchiwany przez głównych lekarzy bez powiązań z jakimkolwiek obozem ideologicznym. I chociaż jest to rada, która powinna być powszechnie akceptowana przez opinię publiczną i lekarzy, trochę czasu zajęło lekarzom otwarcie otwarcie mówić swoim pacjentom, aby spożywali więcej warzyw i mniej produktów zwierzęcych.

Mam szczerą nadzieję, że ta książka jest znakiem przyszłych wydarzeń, a nie chwilowej mody.

Udostępnij to:

Lubię to:

Lubić Ładuję...

Związane z