Mity odchudzania: Czy picie wody z cytryny pomoże Ci schudnąć? / Fitness / Weight Loss

Picie wody cytrynowej jest uważane przez wielu profesjonalnych dietetyków za posiadające rzeczywistą i wyczuwalną siłę odchudzania. Daleko od mitu utraty wagi, ale raczej w rzeczywistości utraty wagi, picie wody z cytryny pomaga przyspieszyć utratę wagi. Oprócz posiadania właściwości, które są korzystne dla utraty wagi, picie wody z cytryny zapewnia również, że niektóre toksyny w organizmie są oczyszczone, promuje szybkie wybuchy energii, a nawet oczyszcza niektóre z wewnętrznych odpadów. Jeśli rano napijesz się cytrynowej wody, pomoże to w aktywacji procesu detoksykacji twojego ciała, a także w jego naturalnym oczyszczaniu. Ta zasada działa proporcjonalnie, więc im więcej cytrynowej wody pijesz, tym więcej powinieneś przyśpieszyć utratę wagi.

Zalety picia wody z cytryny

Picie wody z cytryny dowiodło widocznych rezultatów w zakresie utraty wagi, a przyczyny tego są bardzo łatwe do zrozumienia. Przede wszystkim połączenie cytryny i wody składa się z naturalnych składników; substancje naturalne (te bez jakichkolwiek dodatków, konserwantów lub przetworzonych pierwiastków) są najzdrowsze dla organizmu człowieka. Dzięki temu, że cytryna jest naturalna, nie dodaje kalorii do ciała za każdym razem, kiedy ją pijesz. Pomyśl o tym w ten sposób: Powiedzmy, że zamieniasz to, co lubisz pić codziennie z cytrynową wodą. Może to być wszystko, co nieszkodliwe, jak sok owocowy lub naprawdę niezdrowe rzeczy, takie jak napoje gazowane. Nawet soki owocowe zawierają kalorie, ale woda z cytryny ma zero. Wyobraź sobie, że codziennie zamieniasz napoje w cytrynową wodę na miesiące, a nawet na rok. Ta nieobecność kalorii, którą w przeciwnym razie można by spożywać z innych rodzajów napojów, znacznie przyczyni się do zmniejszenia masy ciała.

Czyści Twoje śmieci lepiej

Jeśli twoja okrężnica nie jest właściwie oczyszczona, to istnieją odpady, które mogą się gromadzić i, między innymi, przyczynić się do zwiększenia ryzyka zachorowania na raka jelita grubego w miarę upływu czasu. To nagromadzenie odpadów powoduje również zwiększenie masy ciała, więc jeśli regularnie pijesz cytrynową wodę, jest ona oczyszczana z twoich wnętrzności z większą częstotliwością. Rezultatem tego jest to, że stracisz trochę wagi po usunięciu tych odpadów. Woda cytrynowa pomaga również układowi trawiennemu, zmniejszając ryzyko wystąpienia biegunki i zaparć, ponieważ wspomaga funkcje płynowe jelit.

Zmniejsza głodowe pragnienia

Z powodu obecności pektynowego włókna w cytrynie, woda cytrynowa ma wpływ na zmniejszenie głodu. Jeśli próbowałeś zabić swój apetyt w przeszłości takimi napojami, jak kawa lub herbata, spróbuj od teraz wody cytrynowej, a przy jej wypiciu skorzystaj z zerowej ilości kalorii. Wraz z właściwością oczyszczania jelita grubego, efekt cytrynowej wody na pragnienie głodu jest kombinacją jednej dwa, aby pomóc Ci zmniejszyć wagę.