3 sposoby na zmniejszenie rozmiaru męskiej piersi

Ekspert sprawdzony

Trzy metody: Utrzymanie zdrowej diety Ćwiczenia w górnych częściach ciałaZmienianie piersi Chirurgia ogólnospołeczna Pytania i odpowiedzi

Powiększone piersi u mężczyzn mogą być kłopotliwym problemem. Kwestia ta może być spowodowana czynnikami stylu życia, a także zaburzeniami równowagi hormonalnej w twoim ciele, stanem medycznym zwanym ginekomastią.[1] Możesz podjąć praktyczne kroki w celu rozwiązania tego problemu, jeśli masz powiększone piersi z powodu przyrostu masy ciała lub ginekomastii. Pracuj nad zarządzaniem wielkością piersi, utrzymując zdrową dietę i wykonując ćwiczenia wzmacniające klatkę piersiową i spalające tkankę tłuszczową. Jeśli powiększony biust jest spowodowany zaburzeniem równowagi hormonalnej, porozmawiaj z lekarzem o możliwościach leczenia.

Kroki

1

Utrzymanie zdrowej diety

 1. 1

  Przyjmij dietę niskotłuszczową. Twoje piersi składają się głównie z lipidów lub komórek tłuszczowych. Ograniczenie pustych kalorii i tłustych pokarmów może pomóc w zmniejszeniu ilości tłuszczu w organizmie, w tym tłuszczu w okolicy piersi.[2]
  • Poszukaj zdrowych źródeł białka, takich jak chude mięso, tofu i fasola. Powinieneś również zachować zdrową równowagę czterech innych głównych grup żywności w diecie, w tym owoców, warzyw i roślin strączkowych, zbóż i ekologicznej mleczarni. Unikaj ciężkich tłuszczów i wybieraj opcje o niskiej zawartości cukru i niskiej zawartości tłuszczu.
  • Nabierz nawyku czytania etykiet na produkty spożywcze i unikaj produktów zawierających przetworzone lub sztuczne składniki. Świeże jedzenie jest zawsze najlepsze, szczególnie w połączeniu ze zdrowymi opcjami ziarna, takimi jak komosa ryżowa, kuskus i brązowy ryż.
 2. 2

  Przygotuj cotygodniowe plany posiłków. Aby być na bieżąco ze zdrową dietą, możesz tworzyć cotygodniowe plany posiłków, w których wybierzesz zdrowe przepisy na tydzień. Wybierz wygodny dzień na zakupy spożywcze, listę na wyciągnięcie ręki, składniki tych przepisów, dzięki czemu możesz je łatwo zrobić przez cały tydzień. Należy również zaplanować resztki na lunch w pracy lub zdrowe przekąski w ciągu dnia.
  • Możesz określić dzienne spożycie kalorii i zaplanować swoje posiłki wokół przydzielonych kalorii na dzień. Liczenie kalorii może pomóc ci kontrolować to, co jesz i zapewniać sobie wystarczającą energię do ćwiczeń i przetrwania dnia.
 3. 3

  Ogranicz spożycie alkoholu. Wykazano, że alkohol i inne substancje, takie jak marihuana, amfetaminy i metadon, powodują ginekomastię. Staraj się ograniczyć spożywanie alkoholu i niekontrolowanych substancji, aby Twoje męskie piersi nie stawały się większe w miarę upływu czasu.[3]
 4. 4

  Nie używaj estrogennych produktów ziołowych. Produkty ziołowe wytwarzane z olejów roślinnych, takich jak herbata lub lawenda, są związane z rozwojem ginekomastii. Może to być spowodowane słabą aktywnością estrogenową w produktach ziołowych. Innymi słowy, rośliny te zawierają substancje działające jak estrogen, jeden z głównych żeńskich hormonów płciowych.[4][5]
  • Estrogeny roślinne można znaleźć w ziarnach soi, niektórych pełnych ziarnach, takich jak siemię lniane, żyto i proso, oraz niektórych roślin strączkowych (groch, fasola i soczewica).[6]
  • Nie używaj szamponów, mydeł ani balsamów zawierających estrogenne oleje roślinne. Należy również unikać nakładania tych olejów w czystej postaci na obszar górnej części ciała.
 5. 5

  Trzymaj się ekologicznego mięsa i produktów mlecznych. Wiele zwierząt hodowlanych otrzymuje hormony wspomagające wzrost lub produkcję mleka. Istnieją pewne dowody na to, że jedzenie mięsa lub produktów mlecznych o podwyższonej zawartości hormonów może wpływać na wytwarzanie hormonów przez nasz organizm.[7] Spożywanie mięsa ekologicznego i produktów mlecznych od zwierząt, którym nie podano hormonów, może pomóc w zapobieganiu lub zmniejszeniu objawów ginekomastii.
 6. 6

  Unikaj leków, które mogą powodować ginekomastię. Wykazano, że niektóre leki powodują ginekomastię lub powodują gorszy stan. Należy unikać następujących leków lub porozmawiać z lekarzem, jeśli pacjent już stosuje te leki:[8]
  • Leki przeciwlękowe, takie jak diazepam (Valium), a także trójcykliczne leki przeciwdepresyjne. Jeśli obecnie przyjmujesz leki przeciwlękowe lub antydepresyjne, porozmawiaj ze swoim lekarzem o zmniejszeniu dawki. Nigdy nie przestawaj zażywać leków bez porady lekarza.
  • Leki stosowane w leczeniu problemów z prostatą, takich jak antyandrogeny (flutamid, finasteryd i spironolakton).
  • Leki stosowane w leczeniu AIDS. U mężczyzn zakażonych wirusem HIV może rozwinąć się ginekomastia z powodu leczenia HIV i AIDS.
  • Sterydy anaboliczne i androgeny.
  • Niektóre antybiotyki.
  • Lekarstwa na wrzody, takie jak cymetydyna (Tagamet).
  • Niektóre leki nasercowe, takie jak digoksyna (Lanoxin) i blokery kanału wapniowego.
  • Chemioterapia jako element leczenia raka.

2

Wykonywanie ćwiczeń górnej części ciała

 1. 1

  Użyj ćwiczenia, aby zmniejszyć swoje męskie piersi. Jeśli doświadczasz powiększonego biustu z powodu przyrostu masy ciała i / lub dojrzewania płciowego, a nie z powodu braku równowagi hormonalnej, możesz wykonywać ćwiczenia wzmacniające i dokręcające ten obszar. Problem można również rozwiązać, utrzymując zdrową dietę. Jednakże, jeśli podejrzewasz, że rozmiar twojej piersi może być spowodowany przez problem hormonalny (tj. Ginekomastię), powinieneś zobaczyć swojego lekarza w celu postawienia diagnozy. Możesz następnie rozważyć opcje chirurgiczne, aby usunąć tłuszcz w tym obszarze.[9]
  • Przed zastosowaniem jakichkolwiek metod zmniejszania rozmiaru biustu należy skonsultować się z lekarzem, aby ustalić przyczynę powiększonego biustu. Twój lekarz może pomóc ci zdecydować, czy dieta i ćwiczenia fizyczne są najlepszym rozwiązaniem dla zmniejszenia piersi.
  • Ginekomastia jest często spowodowana brakiem równowagi hormonalnej, gdzie twoje ciało wytwarza mniej testosteronu i więcej estrogenu. Może to prowadzić do powiększenia piersi. Możesz doświadczyć powiększonego biustu w okresie dojrzewania i jako osoba dorosła, u mężczyzn często rozwijających się ginekomastii w wieku od 50 do 80 lat. Mężczyźni z ginekomastią mogą mieć piersi, które są wrażliwe, wrażliwe i wyglądają na spuchnięte.
 2. 2

  Czy prasy klatki piersiowej. Możesz wykonywać prasy piersiowe za pomocą hantli w domu lub na siłowni.Prasy klatki piersiowej pomogą Ci rozluźnić mięśnie klatki piersiowej, ujędrnić je i zmniejszyć obwisły obszar biustu.[10][11]
  • Połóż się na płaskiej lub pochyłej ławce, opierając się plecami o ławkę. Trzymaj hantle w każdej ręce.
  • Możesz używać hantli o wadze od dziesięciu do piętnastu funtów (od 4,5 do 6,8 kg), jeśli często nie używasz hantli. W przeciwnym razie użyj hantli, które są ciężkie, ale nie niemożliwe do odebrania.
  • Oddychaj i zginaj łokcie, aż ramiona będą równoległe do klatki piersiowej. Następnie, wydychając powietrze, pchnij powoli, przytrzymując hantle, aż ramiona będą wyprostowane. Upewnij się, że masz niewielkie ugięcie w łokciach, aby nie blokować ramion.
  • Przytrzymaj pozycję przez dwie sekundy, a następnie wdychaj, gdy wrócisz do pozycji wyjściowej, z ramionami równoległymi do klatki piersiowej.
  • Powtórz to dla trzech zestawów 10 powtórzeń trzy do czterech razy w tygodniu. Możesz zintegrować prasy piersiowe w ogólną procedurę treningu ciała, którą wykonujesz kilka razy w tygodniu. Należy pamiętać, że bardziej efektywny jest całkowity trening ciała, aby wzmocnić mięśnie, niż celować w jedną grupę mięśni, na przykład mięśnie klatki piersiowej.
 3. 3

  Spróbuj pompek. Możesz zacząć od normalnych pompek, jeśli dopiero zaczynasz robić pompki, a następnie przechodzić na trudniejsze odmiany, takie jak upuszczanie pompek.[12][13]
  • Aby robić normalne pompki, połóż dłonie nieco szersze niż ramiona na macie do ćwiczeń. Następnie rozciągnij nogi za sobą, aby rozstawić biodra. Upewnij się, że jesteś na palcach stóp, z nogami prostymi i silnymi. Spłaszczyć dolną część pleców, aby biodra były w linii z ramionami.
  • Oddychaj, gdy trzymasz pozycję wyjściową i wydychaj, gdy powoli zginasz ręce i opadasz w kierunku podłogi. Opuść się tylko na tyle, by Twój podbródek prawie pasł się na podłodze, a następnie wdychaj, gdy będziesz się cofał. Powtórz to dla trzech zestawów po 10 powtórzeń, trzy do czterech razy w tygodniu.
  • Aby zrobić wariację, np. Upuszczenie pompek, umieść stopy na ławce gimnastycznej lub w drugim kroku na schodach. Następnie połóż ramiona szersze niż szerokość ramion na podłodze, aby górna część ciała opadła. Wykonaj trzy zestawy 10 powtórzeń push upów, trzy do czterech razy w tygodniu.
 4. 4

  Czy wyciskarki. Prasy stołowe są bardziej zaawansowanym ćwiczeniem, które możesz wykonywać na siłowni lub w domu za pomocą wyciskarki. To ćwiczenie jest świetne, aby wzmocnić mięśnie klatki piersiowej i budować siłę ramienia.[14][15]
  • Zacznij od określenia pozycji ręki na pasku wyciskania. Połóż się na ławce i rozpakuj drążek, nie obciążając go. Opuść poprzeczkę powoli do klatki piersiowej i zanotuj, gdzie są twoje przedramiona. Twoje przedramiona powinny być jak najbardziej zbliżone do pionu, gdy opuszczasz pasek. Twój uchwyt powinien być mocny i wygodny na pasku podczas podnoszenia i opuszczania.
  • Możesz zacząć od mniejszej masy na pasku, a następnie pracować na swój sposób. Upewnij się, że twoje stopy są mocno osadzone na podłodze, a twoje kolana są zgięte pod kątem 80 stopni.
  • Wydychaj, gdy odsuwasz pasek i wzmacniasz mięśnie brzucha. Wdychaj, gdy opuść pręt aż do mostka, aż znajdzie się tuż nad środkiem klatki piersiowej. Pozwól, aby kostka lekko dotykała klatki piersiowej i unikaj uderzenia lub uderzenia w klatkę piersiową. Następnie wydech, gdy podnosisz poprzeczkę z powrotem do pozycji wyjściowej.
  • Rozpocznij od czterech do ośmiu powtórzeń, a następnie zwiększ liczbę powtórzeń, które robisz z biegiem czasu. Możesz zintegrować wyciskanie z ławką w ogólną rutynę treningową, aby wzmocnić mięśnie piersiowe.
 5. 5

  Użyj maszyny do wiosłowania. Wioślarz to fajny sposób na budowanie siły sercowo-naczyniowej i ćwiczenia pleców, brzucha, ramion i nóg. Podczas gdy mięśnie klatki piersiowej nie biorą udziału w ruchu wiosłowania, ćwiczenia wioślarskie mogą pomóc spalić kalorie w celu redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wioślarstwo to także świetny sposób na zrównoważenie innych ćwiczeń, które koncentrują się na mięśniach klatki piersiowej.[16]
  • Możesz znaleźć siedzące maszyny do wiosłowania w lokalnej siłowni lub kupić je do użytku domowego w Internecie. Postaraj się spędzić co najmniej 30 minut na maszynie do wiosłowania i utrzymuj stałe tempo podczas jazdy. Powinieneś pracować wystarczająco ciężko na maszynie do wiosłowania, aby przełamać pot, ponieważ to wskaże, że naprawdę pracujesz swoim sercem i płucami.
 6. 6

  Zatwierdź program treningu interwałowego. Często skuteczniej jest ćwiczyć całe ciało, niż próbować dotrzeć do jednego określonego obszaru lub grupy mięśniowej. Możesz stworzyć program treningu interwałowego, w którym nacisk zostanie położony na mięśnie klatki piersiowej, a także na ogólny stan zdrowia. Trening interwałowy polega na wykonaniu serii krótkich, intensywnych ćwiczeń, a także ćwiczeń mniej intensywnych i trwających dłużej. Ten rodzaj treningu może być świetny do utraty wagi i spalania tłuszczu.[17][18]
  • Możesz stworzyć program treningu interwałowego, w którym wykonasz szybkie, intensywne ćwiczenia, takie jak upuszczanie pompek i prasy klatki piersiowej, a następnie ćwiczenia cardio na maszynie do wiosłowania i ćwiczenia na ławce.
  • Powinieneś również spróbować włączyć ćwiczenia nóg i rdzenia w programie treningu interwałowego, aby był dobrze wyważony. Zapytaj trenera w swojej lokalnej siłowni o poradę lub przejrzyj istniejące programy treningu interwałowego online, które obejmują ćwiczenia na ciele górnym.

3

Pierwsze Chirurgia Redukcji Piersi

Community Q & A

Dodaj nowe pytanie
 • Pytanie

  Czy ćwiczenia lub operacja są lepsze?

  Użytkownik wikiHow

  Odpowiedź społeczności

  Może się zdarzyć, że ćwiczenia nie wystarczą, ale najpierw należy wypróbować ćwiczenia.

 • Pytanie

  Jak mogę zmniejszyć rozmiar moich sutków?

  Użytkownik wikiHow

  Odpowiedź społeczności

  Inne niż chirurgia plastyczna, nie ma sposobu.

 • Pytanie

  Jak zwiększyć produkcję testosteronu?

  Użytkownik wikiHow

  Odpowiedź społeczności

 • Pytanie

  Ćwiczę klatkę piersiową od roku; dlaczego nie zredukowano tkanki tłuszczowej?

  Użytkownik wikiHow

  Odpowiedź społeczności

  Wykonanie ćwiczeń klatki piersiowej nie zmniejszy tłuszczu znajdującego się na klatce piersiowej. Nie możesz celować w określony obszar, aby stracić tłuszcz. Jeśli stracisz tłuszcz. to całe twoje ciało. Jeśli naprawdę chcesz stracić tłuszcz, musisz spalić więcej kalorii niż przyjmujesz. Możesz porozmawiać z lekarzem o opcjach chirurgicznych, jeśli nie masz nadwagi.

 • Pytanie

  Czy mężczyźni i ginekomastia są takie same?

  Użytkownik wikiHow

  Odpowiedź społeczności

  Nie. Ginekomastia to stan posiadania pewnego rodzaju węzła wewnątrz twojego "męskiego booba" spowodowanego wysokim procentem estrogenu lub niskim procentem testosteronu. Gynecomastia spowoduje, że "Man Boob" będzie wyglądał spiczasto i stanowczo, ale węzeł można poczuć.

Zadać pytanie

Ostrzeżenia

 • Jeśli Twoje piersi staną się bolesne i bardzo delikatne lub jeśli zauważysz wydzielanie z jednej lub obu piersi, powinieneś natychmiast skontaktować się z lekarzem.[23]
 • Powiększone piersi u mężczyzn mogą się rozwijać z powodu problemów zdrowotnych, takich jak niedoczynność tarczycy, nowotwory, niewydolność nerek i niewydolność wątroby. Jeśli jesteś zaniepokojony tymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się z lekarzem.[24]

Informacje o produkcie

Podziękowania dla wszystkich autorów za stworzenie strony, która została przeczytana 928 955 razy.

Czy ten artykuł był pomocny?