Jak stać się wegetarianinem, prosta droga: zen nawyki

Będąc wegetarianinem nie dla wszystkich (i nie jest to Pamela Anderson), codziennie rozmawiam z wieloma ludźmi, którzy mówią mi, że chcieliby zostać wegetarianami, ale wydaje się, że byłoby to zbyt trudne, a oni nie • mieć siłę woli.

Ale stanie się wegetarianinem, dla mnie i dla wielu innych, jest najłatwiejszą rzeczą na świecie.

Jeśli nie chcesz zostać wegetarianinem lub weganinem, pomiń ten wpis (i nie informuj mnie w komentarzach). Ale miałem wielu ludzi, właśnie w ostatnim tygodniu, proszę o komentarz na temat zostania wegetarianinem, ponieważ wydaje mi się, że zostałem plakatem wegetarianizmu (przenieś się, Pamela Anderson!).

W tym poście przyjrzymy się sugestiom i wskazówkom, jak zostać wegetarianinem bez większych trudności oraz z kilku powodów, które moglibyście rozważyć.

Dlaczego warto zostać wegetarianinem?
Jeszcze raz, pozwólcie mi stwierdzić, że wegetarianizm nie jest dla wszystkich. Jeśli jesteś fanatycznie oddany mięsu (i byłam kiedyś, więc rozumiem), możesz nie być zainteresowany. Jeśli już jesz zdrowo lub nie jesteś zainteresowany swoim zdrowiem, możesz nie być zainteresowany.

Ale jest kilka powodów, dla reszty z nas, do rozważenia tego (a to tylko kilka - patrz te 49 powodów lub te 21 powodów, dla których więcej):

 1. Pokrój tłuszcz. Podczas gdy mięso dostarcza dużo białka, zapewnia również mnóstwo tłuszczu - szczególnie tłuszczów nasyconych. Co oznacza, że ​​poprzez wycinanie mięsa, będziesz wycinał dużo złego tłuszczu i zastępował go rzeczami, które prawdopodobnie mają nie tylko mniej tłuszczu, ale zawierają również dobre tłuszcze. To znacznie zmniejsza ryzyko chorób serca, a wiele badań wykazało, że wegetarianie mają mniejsze ryzyko chorób serca, a także nadciśnienia, cukrzycy, raka i innych chorób. Czytaj więcej tutaj.
 2. Mniejsze zatrucie pokarmowe. Zatrucie pokarmowe każdego roku przynosi miliony ludzi - a wiele z nich pochodzi z mięsa, które jest dobrą pożywką dla szkodliwych bakterii, szczególnie jeśli nie jest przechowywane, przygotowane lub dokładnie ugotowane. Wycinaj mięso i zmniejszaj ryzyko zatrucia pokarmowego (szczególnie, jeśli wycinasz jajka i nabiał, ale jest to opcjonalne).
 3. Zmniejsz cierpienie. Prawdopodobnie nie chcesz słyszeć o przerażającym traktowaniu zwierząt hodowanych na jedzenie, nawet przed ubojem na naszą korzyść. Ale wystarczy powiedzieć, że w grę wchodzą ogromne ilości cierpienia, a poprzez wycinanie mięsa redukujesz swoje zaangażowanie w to. Czytaj więcej tutaj.
 4. Pomóż środowisku. Istnieje wiele sposobów, że przemysł mięsny szkodzi środowisku naturalnemu, od marnotrawstwa naszych zasobów (zwierzęta hodowane dla żywności jedzą wystarczającą ilość zboża, aby wyżywić świat), marnotrawstwa paliwa, zanieczyszczenia spowodowanego przez ich odpady, i wiele jeszcze. Przeczytaj więcej na ten temat tutaj.
 5. Pomóż utracie wagi. Można być wegetarianinem i spożywać bardzo niezdrowe produkty, w tym colę, frytki, smażone potrawy i pizzę z frytkami. Ale jest o wiele trudniejsze. Badania wielokrotnie pokazują, że wegetarianie są szczuplejsi i rzadziej otyli niż osoby jedzące mięso. Jeśli próbujesz schudnąć, bycie wegetarianinem może być ważną częścią twojego programu.
 6. Uzyskaj więcej żywienia. Ogólnie rzecz biorąc (choć niekoniecznie) wegetarianie zastępują mięso bardziej pożywnym pokarmem, takim jak owoce, warzywa, fasola, całe ziarna i tak dalej. Jeśli to zrobisz, dostaniesz więcej składników odżywczych, których twoje ciało potrzebuje, zapewniając lepsze zdrowie, mniej chorób i więcej energii.

20 wskazówek, jak zostać wegetarianinem
Jeśli chcesz zostać wegetarianinem, bez większych problemów, oto moje sugestie:

 1. Miej dobre powody. Jeśli chcesz po prostu zostać wegetarianinem dla kopnięć, prawdopodobnie nie będziesz się z nim długo trzymał - nie dlatego, że jest ciężko, ale dlatego, że każda zmiana stylu życia lub zmiana nałogu wymaga odrobiny motywacji. Musisz najpierw pomyśleć o tym, dlaczego chcesz zostać wegetarianinem i naprawdę w to uwierzyć. Reszta jest łatwa.
 2. Zaznajomić się. Zanim zacznę cokolwiek nowego, staram się czytać jak najwięcej o tym, co będę robił. Proponuję to zrobić z wegetarianizmem. Sprawdź kilka dobrych książek z biblioteki (lub jeszcze lepiej, pożyczyć od wegetariańskich przyjaciół). A jest mnóstwo dobrych stron w Internecie. Jednym z moich ulubionych jest GoVeg.com.
 3. Znajdź dobre przepisy. Nie musisz wychodzić i kupować nowych książek kucharskich, choć z pewnością jest to opcja. Ale znowu, istnieje wiele wspaniałych przepisów online. Spróbuj GoVeg.com ... innym moim ulubionym jest Post Punk Kitchen (zobacz także ich fora). W rzeczywistości wszystko może być trochę przytłaczające ... ale nie martw się, nie musisz decydować o niczym. Wystarczy przejrzeć przepisy, zwróć uwagę na kilka, które wyglądają naprawdę dobrze, i zdecyduj się wypróbować kilka z nich. Masz resztę życia, aby przetestować inne przepisy!
 4. Wypróbuj jeden przepis na tydzień. Moją sugestią jest wypróbowanie jednego nowego przepisu wegetariańskiego na tydzień. Jeśli Ci się spodoba, dodaj go do swojej kolekcji podstawowych przepisów, które jesz regularnie. Jeśli przepis nie jest tak wspaniały, spróbuj jeszcze w przyszłym tygodniu. Wkrótce będziesz mieć dobrą listę 5-10 wspaniałych przepisów, które uwielbiasz gotować i jeść. Naprawdę, niezależnie od tego, czy jesteś wegetarianinem czy mięsożercą, to prawdopodobnie tak naprawdę jesz regularnie (przynajmniej na obiad). Większość ludzi ma tylko 7-10 przepisów, które gotują regularnie. Gdy masz już tyle wegetariańskich przepisów, jesteś dobry.
 5. Zastępstwa. Spróbuj również swoich ulubionych przepisów, które kochasz, ale zamiast używać mięsa, użyj bezmięsnego zamiennika.Więc jeśli lubisz jeść spaghetti lub chili, na przykład, zastąp alternatywną wołowinę z Bocca lub Morning Star i ugotuj ją tak, jak zwykle. Istnieją alternatywy dla prawie każdego rodzaju mięsa, a niektóre z nich są całkiem dobre. Możesz jeść to, co normalnie jesz, ale bez mięsa.
 6. Zacznij od czerwonego mięsa. Proponuję stopniowe przejście do wegetarianizmu ... chociaż możesz zrobić wszystko naraz, odkryłem, że dla wielu ludzi stopniowe przejście działa lepiej. Nie ma potrzeby rezygnować z całego mięsa na raz. Wypróbuj kilka nowych przepisów, możesz zjeść jeden posiłek wegetariański przez pierwszy tydzień, dwa na drugi i tak dalej. Jeśli to zrobisz, zacznij od czerwonego mięsa, ponieważ zazwyczaj jest najmniej zdrowe.
 7. Potem inne mięsa. Po kilku tygodniach chodzenia bez czerwonego mięsa, spróbuj wyciąć wieprzowinę na kilka tygodni. Następnie wyciąć kurczaka, owoce morza. Dzięki temu dwutygodniowemu podejściu (możesz nawet zrobić 3 tygodnie lub miesiąc na każdym etapie, jeśli chcesz iść wolniej), prawie nie zauważysz różnicy. Przekonałem się, że już nie pragnę mięs, chociaż robiłem to przez około tydzień.
 8. Rozważ nabiał i jajka. Wegetarianie bardzo się od tego różnią, więc nie ma mandatu, aby zrezygnować z mleczarstwa lub jaj, jeśli rezygnujesz z mięsa. Rób, co ci odpowiada. Ale jeśli przez jakiś czas nie idziesz bez mięsa i chcesz spróbować pójść trochę dalej (pod względem zdrowia, środowiska i pomocy cierpienia zwierząt), rozważ te pokarmy. Po pierwsze, są one często bogate w tłuszcze nasycone, szczególnie w porównaniu z alternatywnymi sojami. Łatwo było mi zrezygnować z jaj, ponieważ nigdy nie byłem wielkim fanem, ale przejście na mleko sojowe zajęło kilka dni, aby przywyknąć do ... chociaż nie mogę teraz znieść smaku mleka. :)
 9. Pomyśl o swoich zszywkach. Przydatnym ćwiczeniem jest sporządzanie listy żywności, którą regularnie spożywasz, na śniadanie, lunch, obiad, desery i przekąski. Nie posiłki, ale składniki. A potem pomyśl o wegetariańskich alternatywach i zrób nową listę. Na przykład, zamiast jeść kurczaka w naczyniu do smażenia, możesz spróbować tofu. Z nową listą zszywek nie powinieneś mieć problemów z przechowywaniem lodówki i spiżarni.
 10. Wszystko za jednym zamachem. Niektórzy ludzie wolą zrezygnować z mięsa na raz. Chociaż wymaga to nieco więcej determinacji niż stopniowe rozwiązanie, które popieram, to naprawdę nie jest takie trudne. Przygotuj się, wykonując niektóre z powyższych kroków (znajdując przepisy, substytuty, nową listę zszywek i czytając jak najwięcej), a następnie daj mu szansę. Przyzwyczajenie się do niego powinno zająć tylko kilka dni, a potem będziesz miał bardzo małe kłopoty. Jedyne problemy, które musisz rozwiązać, gdy już przyzwyczaisz się do jedzenia bez mięsa, to takie rzeczy jak jedzenie poza domem, jedzenie w domach innych osób i inne podobne problemy. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.
 11. Odpowiednie białko. Jednym z mitów na temat wegetarianizmu jest to, że nie otrzymuje się wystarczającej ilości białka. W rzeczywistości, mięsożercy zwykle przyjmują więcej białka niż potrzebują. Wymagania dotyczące białka dla przeciętnego dorosłego są niższe niż ludzie myślą. Jeśli zjesz urozmaiconą dietę (nie tylko fast food, na przykład), która obejmuje warzywa, zboża, fasolę, orzechy, białko sojowe i tym podobne, wszystko będzie dobrze. Trudno byłoby stworzyć plan żywieniowy, w którym uzyskuje się niewystarczające ilości białka (przykładem może być fast food). Innym mitem jest to, że musisz jeść różne rodzaje białka w ciągu jednego posiłku (lub nawet jednego dnia), aby uzyskać pełne białko z roślin ... właściwie, tak długo, jak jesz różne białka (takie jak wymienione powyżej) przez kilka dni , wydobrzejesz. A białko sojowe jest kompletnym białkiem, podobnie jak mięso.
 12. Niezdrowe jedzenie. Znowu możesz być wegetarianinem i być bardzo niezdrowym, jeśli jesz niezdrowe jedzenie. Bycie wegetarianinem nie jest prawem do jedzenia fast-foodów (chociaż prawdopodobnie możesz sobie pozwolić na nieco więcej, gdy nie jesz mięsa). Staraj się trzymać z owoców i warzyw, całych ziaren, fasoli, orzechów, białka sojowego, niskotłuszczowej mleczarskiej i innych pożywnych potraw w większości przypadków.
 13. Jedzenie regionalne. Jedną z największych zalet stania się wegetarianinem jest to, że często nakłania ludzi do spróbowania nowych i interesujących potraw etnicznych (lub przypomina im jedzenie, które kochają, ale nie jedzą zbyt wiele). Wspaniałe dania wegetariańskie można znaleźć na całym świecie, od włoskich makaronów po wiele indyjskich potraw, po pikantne tajskie jedzenie po chińskie, etiopskie, marokańskie, meksykańskie i południowoamerykańskie. To może być interesujące zrobić serię tematycznych tygodni, próbując wegetariańskich potraw z pewnego kraju przez tydzień, a następnie poruszając się po świecie i próbując innych wspaniałych etnicznych potraw.
 14. Powiedz znajomym i rodzinie. Jeśli naprawdę chcesz zostać wegetarianinem, musisz porozmawiać z ludźmi, których znasz i lubisz. Będziesz nadal jadł z nimi posiłki, w restauracjach, w ich domach, na spotkaniach towarzyskich, w pracy, i tak będzie lepiej dla wszystkich zaangażowanych, jeśli wiedzą, co robisz (mogą przygotować wegetariańskie danie dla ciebie lub możesz przynieść dla nich jeden do wypróbowania) i jeśli znają powody. Niektóre osoby mogą mieć z tym problemy. Po prostu spróbuj im to wytłumaczyć, nie stając się obronnym czy kłótliwym, i poproś ich o zrozumienie (a może o spróbowanie). Nie próbuj narzucać wegetarianizm nikomu, ani brzmieć preache, ale daj im więcej informacji, jeśli są zainteresowani.
 15. Baw się dobrze. Przede wszystkim nie zmuszajcie wegetarianina do restrykcyjnej, wyczerpującej próby. Jeśli czujesz, że się pozbawiasz, nie przetrwasz długo.Ale jeśli masz ochotę robisz coś dobrego i wypróbowujesz smakowite jedzenie, będziesz z nim dłużej trwać (na całe życie, mam nadzieję). Baw się dobrze po drodze.
 16. Planować naprzód. Często przeszkadza nowym wegetarianom to, że idą gdzieś i nie myślą o tym, co mogą zjeść. Chodzenie na imprezę lub kolację może być o wiele lepsze, jeśli przygotujesz wspaniałe danie i przyniesiesz je ze sobą (najpierw powiadom o tym hosta). Wyprawa na misje nie musi prowadzić do tego, że idziesz do McDonalda, głodujesz, jeśli pakujesz lunch lub przynosisz przekąski.
 17. Gotuj naprzód. Innym problemem jest brak gotowych do spożycia posiłków wegetariańskich, więc uciekamy się do wszystkiego, co najłatwiejsze (jeśli nie mamy ochoty na jedzenie lub jesteśmy zbyt głodni, aby czekać). Zamiast tego możesz ugotować duży garnek wegetariańskiego chili lub zupy lub coś takiego i mieć go w lodówce, kiedy jesteś głodny i nie masz czasu na gotowanie.
 18. Wegetariańskie przekąski. Uwielbiam jeść owoce i cięte warzywa, ale jest też wiele innych wspaniałych przekąsek, które możesz zjeść. Palone (lub surowe) migdały, hummus i pitas lub warzywa, niebieskie płatki kukurydziane i salsa, niskotłuszczowa muesli, jagody z jogurtem sojowym, pełnoziarniste płatki zbożowe, krakersy Kashi ... dziesiątki przekąsek, w rzeczywistości, jeśli spojrzeć na około. Miej dużo pod ręką, w domu, w pracy i na drodze.
 19. Restauracje wegetariańskie. Na Guam jest tylko jedna wegetariańska restauracja, która niestety jest zamknięta w noce i weekendy (jest to spotkanie adwentystyczne Dnia Siódmego, otwarte w dni powszednie w porze lunchu i jest świetne). Ale możesz mieszkać w okolicy z dziesiątkami wspaniałych wegetariańskich restauracji. Wypróbuj je! Możesz odkryć wspaniałe jedzenie i podziękować twoim szczęśliwym gwiazdom, że postanowiłeś spróbować wegetarianizmu. W przeciwnym razie większość restauracji będzie miała opcje wegetariańskie lub na życzenie przygotuje dla ciebie danie wegetariańskie.
 20. Wegetariańska żywność wygodna. W zamrożonej części supermarketu znajdziesz prawdopodobnie wiele wegetariańskich potraw, które można podgrzewać w mikrofalówce. Możesz spróbować niektórych z nich (uwielbiam markę Amy). Należy pamiętać, że podobnie jak w przypadku większości produktów typu convenience, są one droższe niż domowe, a najprawdopodobniej nie tak zdrowe. Ale możesz tam również znaleźć trochę zdrowej żywności. W każdym razie zawsze dobrze jest mieć kilka wygodnych produktów spożywczych w zamrażarce, na wszelki wypadek.

Dalsze czytanie
Istnieje mnóstwo innych dobrych zasobów, które obejmują więcej ziemi, niż mogę zrobić w tym poście. Oto kilka, od których możesz zacząć: