Jak schudnąć z wolnym metabolizmem

Jeśli masz problem z utratą wagi, możesz użyć wymówki, że masz powolny metabolizm. Podczas gdy niektórzy mogą szydzić z tej wymówki, nauka mówi, że bardzo dobrze może być prawdą, zgodnie z badaniem w PubMed Health. Nie jest to jednak pocieszające, jeśli cierpisz na spowolniony metabolizm będący wynikiem podstawowej choroby lub złego stylu życia. Na szczęście są rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc Ci osiągnąć cele odchudzania, nawet jeśli twój metabolizm nie jest tak szybki jak to tylko możliwe.

Wideo dnia

Zaplanuj spotkanie z lekarzem, jeśli uważasz, że może istnieć medyczny powód, dla którego nie tracisz wagi. Zaplanuj spotkanie z lekarzem, jeśli uważasz, że może istnieć medyczny powód, dla którego nie tracisz wagi. Źródło zdjęcia: Jupiterimages / Goodshoot / Getty Images

Zaplanuj spotkanie z lekarzem, jeśli uważasz, że może istnieć medyczny powód, dla którego nie tracisz wagi. Lekarz może ocenić inne objawy, które masz, aby ustalić, czy istnieje przyczyna powolnego metabolizmu. Jeśli stan zdrowia jest odpowiedzialny, poproś swojego lekarza, aby zarządzał swoim planem odchudzania.

Jedz bogate w białko produkty, takie jak chude mięso, produkty drobiowe, orzechy, jajka i fasola. Jedz bogate w białko produkty, takie jak chude mięso, produkty drobiowe, orzechy, jajka i fasola. Źródło zdjęcia: Jupiterimages / Goodshoot / Getty Images

Jedz bogate w białko produkty, takie jak chude mięso, produkty drobiowe, orzechy, jajka i fasola. Ponieważ mięśnie spala więcej kalorii niż tłuszczu, te pokarmy pomogą ci utrzymać więcej masy mięśniowej i mniej tkanki tłuszczowej. Większość zdrowych źródeł białka zapewnia także niskokaloryczne i niskotłuszczowe posiłki, co prowadzi do zwiększonej utraty wagi w czasie.

Skoncentruj się na naturalnej żywności, która jest łatwa do strawienia. Naturalna i ekologiczna żywność jest łatwiejsza do rozbicia i przekształcenia się w energię. Jeśli masz powolny metabolizm, nie chcesz jeść wysokoprzetworzonej żywności, która jest trudna do trawienia i dlatego jest bardziej prawdopodobne, że zostanie przekształcona w tłuszcz.

Ulepsz rzeczy. Ulepsz rzeczy. Źródło: Goodshoot / Goodshoot / Getty Images

Ulepsz rzeczy. Dodawanie składników, takich jak pieprz cayenne, musztarda, papryka jalapeno, imbir i cynamon, może przyspieszyć metabolizm nawet po zakończeniu jedzenia. Przyprawy mogą być również wykorzystywane do łagodnego smaku żywności, dzięki czemu masz większe szanse na zdrowe odżywianie i utratę wagi.

Pamiętaj, aby spożywać co najmniej 1200 kalorii dziennie. Pamiętaj, aby spożywać co najmniej 1200 kalorii dziennie. Źródło zdjęcia: Jupiterimages / Pixland / Getty Images

Pamiętaj, aby spożywać co najmniej 1200 kalorii dziennie. Oprzyj się pokusie zmniejszenia kalorii o zbyt wiele lub twoje ciało przejdzie w tryb głodu. Twój metabolizm zacznie zwalniać w celu oszczędzania energii. Będzie to miało negatywny wpływ na twoje cele odchudzania, szczególnie jeśli masz już powolny metabolizm.

Zwiększ swój poziom aktywności, aby spalać więcej kalorii. Zwiększ swój poziom aktywności, aby spalać więcej kalorii. Źródło zdjęć: Luca Fabbian / iStock / Getty Images

Zwiększ swój poziom aktywności, aby spalać więcej kalorii. Znajdź różne sposoby bycia aktywnym każdego dnia. Spaceruj po budynku podczas przerwy na lunch, pracuj jako wolontariusz dla drużyny sportowej Twojego dziecka lub pracuj nad projektami majsterkowania. W miarę, jak stajesz się bardziej aktywny na co dzień, łatwiej będzie wprowadzić do Twojego stylu życia regularne ćwiczenia aerobowe i trening siłowy.

Pij kilka szklanek lodowatej wody każdego dnia. Picie zimnej wody może przyspieszyć twój metabolizm. Według Doctoroz.com, kiedy pijesz zimną wodę, twój metabolizm wzrasta w ciągu 10 minut, a pozostaje podniesiony o co najmniej kolejne 30 minut po wypiciu. Temperatura twojego ciała nieznacznie wzrośnie, gdy podgrzejesz wodę, którą pijesz. Kiedy twoje ciało jest cieplejsze, pocenie się bardziej, gdy twój metabolizm przyspiesza.