Jak schudnąć uda, gdy masz złe kolana

Twoje kolana są skomplikowanym układem kości, mięśni, ścięgien, więzadeł i chrząstek, a problemy z którymkolwiek z tych elementów mogą prowadzić do problemów z kolanami. Problemy z kolanem dotykają ludzi w każdym wieku i różnych środowiskach, a często są spowodowane przez urazy i choroby, takie jak zapalenie stawów i dna. Jeśli masz złe kolana, nie musisz pozwolić im powstrzymać się przed tonizowaniem i wyszczuplaniem twoich ud i innych części ciała. Tak długo, jak chronisz kolana, możesz ćwiczyć i tonąć bez powodowania dalszych obrażeń.

Wideo dnia

To, że masz złe kolana, nie oznacza, że ​​musisz unikać wszelkich czynności, które używają kolan. Nawet przy problemach z kolanami możesz odchudzać i tony uduszać delikatnymi, mało uderzającymi czynnościami, takimi jak chodzenie lub jazda na rowerze, z których oba działają na mięśnie ud. Ponieważ te czynności mają zredukowany wpływ i brak szybkich zmian kierunku, które mogłyby obciąć twoje kolana, są one wystarczająco delikatne, aby podjąć próbę. Jeśli masz członkostwo w siłowni, możesz również użyć maszyny eliptycznej do odchudzenia ud. Maszyny eliptyczne symulują bieganie i chodzenie z mniejszym uderzeniem, ponieważ używają pedałów zamiast płaskich powierzchni.

Aerobik w pływaniu lub lekkiej wodzie jest często bezpieczny dla osób ze złymi kolanami. Woda zapewni odporność i delikatny trening siłowy bez nadmiernego obciążania twoich złych kolan, pozwalając ci celować w twoje uda za pomocą ruchów, takich jak podnóżki i kopnięcia nożyczek. Jeśli nie jesteś pływakiem, spróbuj ćwiczyć z opaskami oporowymi, aby udowodnić swoje uda. Użyj pasów oporu, aby wykonywać ruchy udo, takie jak odbijanie nóg lub boczne podbicia nóg, które wykorzystują mięśnie ud, bez obciążania kolan.

Jeśli masz złe kolana, unikaj ćwiczeń zginających kolana, takich jak wyskoki, naciąganie nóg i pełne przysiady, szczególnie przy obciążeniach. Czynności związane ze skokami są również niebezpieczne dla osób ze złymi kolanami, ponieważ skoki dają siłę równą dwukrotności masy ciała lub większe na stawach kolanowych. Ćwiczenia, które obejmują nagłe starty i zatrzymania lub czopy są również trudne na kolanach. Z tego powodu osoby o złych kolanach powinny zachować ostrożność podczas grania w gry takie jak koszykówka, tenis stołowy i tenis.

Nie musisz po prostu cierpieć z powodu złych kolan. Jeśli odczuwasz ból kolana i dyskomfort, skontaktuj się z lekarzem, aby ustalić przyczynę bólu kolana, a także możliwe sposoby leczenia. Lekarz może również poprowadzić Cię w kierunku aktywności fizycznej, która jest dla ciebie bezpieczna, lub polecić osobistemu trenerowi, który pomoże Ci opracować procedurę ćwiczeń przyjazną dla kolan, aby odchudzić obszary problematyczne. Pamiętaj też, że jeśli chcesz zarówno schudnąć, jak i ujędrnić swoje uda, prawdopodobnie będziesz musiał wprowadzić zmiany w diecie. Zdecyduj się na produkty beztłuszczowe lub o niskiej zawartości tłuszczu i włącz więcej owoców, warzyw i opcji niskokalorycznych do codziennej diety.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie! Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM