L-Glutamina i utrata masy ciała

Twoje ciało może wytwarzać aminokwasy L-glutaminę, często po prostu nazywane glutaminą, a także otrzymujesz je z wielu bogatych w białko pokarmów w diecie. Zdrowi ludzie zazwyczaj nie potrzebują suplementów glutaminowych, ale niektórzy ludzie biorą je w nadziei na poprawę wyników odchudzania. Dowody na to są jednak nadal wstępne i sprzeczne. Suplementy te mogą nie być bezpieczne dla wszystkich, więc należy skonsultować się z lekarzem przed dodaniem ich do codziennego schematu.

Wideo dnia

Jeśli spożyjesz swoją glutaminę, spożywając więcej wysokobiałkowych pokarmów, mogą pojawić się korzyści z utraty wagi. Podążając za niskokaloryczną dietą o wysokiej zawartości białka i niskiej zawartości tłuszczu, możesz czuć się pełnowartościowo i tracić na wadze niż standardowa dieta białkowa o niskiej zawartości tłuszczu i takiej samej liczbie kalorii, wynika z badań opublikowanych w " American Journal of Clinical Nutrition "w grudniu 2012 roku. Ten rodzaj diety może również pomóc zminimalizować utratę mięśni i zmniejszenie metabolizmu podczas utraty wagi.

Małe wstępne badanie opublikowane w "European Journal of Clinical Nutrition" w listopadzie 2014 r. Wykazało, że otyłe kobiety, które przyjmowały suplementy glutaminowe przez cztery tygodnie, straciły na wadze, nawet bez zmiany nawyków żywieniowych i ćwiczeń. Kiedy przyjmowali suplement białka przez taki sam czas, nie doświadczyli znaczącej utraty wagi. Potrzebne są jednak większe badania, aby zweryfikować te korzyści i określić, która dawka glutaminy, jeśli w ogóle, jest najbardziej korzystna dla utraty wagi.

Chociaż białko ogólnie może pomóc ograniczyć utratę mięśni podczas utraty masy ciała, nie wydaje się, aby miało to miejsce w przypadku glutaminy. Sportowcy, którzy przyjmowali suplementy glutaminowe podczas diety odchudzającej, nie utrzymywali więcej mięśni niż ci, którym podawano placebo w badaniu opublikowanym w "Journal of Sports Science and Medicine" w 2003 roku.

Suplementy glutaminowe mogą nie być bezpieczne, jeśli cierpisz na chorobę wątroby, nerek lub zespół Reye'a lub jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Suplementy L-glutaminy mogą również wpływać na niektóre leki, w tym stosowane w chemioterapii, HIV i zapobieganiu napadom.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie!Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM