Najlepszy olej z wątroby dorsza: Którą markę oleju z wątroby dorsza należy kupić?


Szukasz najlepszego oleju z wątroby dorsza? Nie wszystkie marki oleju z wątroby dorsza są takie same. Zbadałem 10 różnych marek oleju z wątroby dorsza. W tym poście opowiem Ci, które marki oleju z wątroby dorsza polecam i dlaczego. Powiem ci również, które gatunki olejów z wątroby dorsza nie polecam i dlaczego.

Uwaga: Mam linki partnerskie w tym poście. Wykonuję małą prowizję, gdy zamawiasz za pośrednictwem moich linków partnerskich. Jednak rekomenduję tylko marki, którym ufam. Dziękuję za wsparcie dla mojego bloga!

Zeskocz do rekomendowanych marek oleju z wątroby dorsza
Skok w dół do olejów z wątroby dorsza NIE jest zalecany

Jaki jest najlepszy olej z wątroby dorsza? Trudno stwierdzić, który olej z wątroby dorsza ma najwięcej składników odżywczych. I tak naprawdę nie ma innego powodu, by kupować olej z wątroby dorsza - to nie jest tak, że kupujesz markę oleju z wątroby dorsza dla smaku. Więc powinieneś wybrać ten, który ma najwięcej składników odżywczych.

Jest to najdłuższy wpis na blogu, jaki kiedykolwiek napisałem w swoim życiu i przykro mi, że nie mogłem pisać tego bardziej zwięźle. Kiedyś korzystałem ze strony internetowej Fundacji Westona A. Price, aby uzyskać rekomendacje dotyczące najlepszego oleju z wątroby dorsza. Odkąd sfermentowany skandal z oleju z wątroby dorsza miał miejsce jesienią, nie mogę dłużej ufać zaleceniom WAPF. Spędziłem dużo czasu na poszukiwaniu olejów z wątroby dorsza i poszukiwaniu najlepszego oleju z wątroby dorsza. Chciałem podzielić się tym, co polecam, ponieważ spędziłem dużo czasu rozmawiając z producentami i ekspertami w zakresie oleju z wątroby dorsza i oleju rybnego.

W tym poście, zaczynam od sprawdzenia powodów, dla których biorę olej z wątroby dorsza, potem mówię o przetwarzaniu i produkcji oleju z wątroby dorsza, a następnie przejdę przez porównanie różnych marek oleju z wątroby dorsza.

To jest długi post ... jeśli nie lubisz czytać i wolisz oglądać wideo, mówię to wszystko w filmie.

Zeskocz do rekomendowanych marek oleju z wątroby dorsza
Skok w dół do olejów z wątroby dorsza NIE jest zalecany

Dlaczego warto brać olej z wątroby dorsza?

Zanim przejdę do porównania marek olejów z wątroby dorsza, przyjrzyjmy się najpierw paragrafom opisującym, dlaczego powinieneś wziąć olej z wątroby dorsza w pierwszej kolejności. Istnieją 3 powody, dla których warto wziąć olej z wątroby dorsza: witaminę A, witaminę D i kwasy tłuszczowe omega-3.

Witaminy A i D: Potrzebujemy dziesięć razy więcej

Dr Weston Price, autor Nutrition and Physical Degeneration, odkrył, że ludzie w izolowanych tradycyjnych kulturach, którzy doświadczyli optymalnego zdrowia, spożywali 10 razy więcej witamin A i D niż ludzie w jego czasach w Ameryce (lata 30. XX wieku).

Ludzie, których studiował dr Price, mieli idealnie proste, białe zęby, prawie bez ubytków. Nie mieli choroby zwyrodnieniowej. Nie potrzebowali okularów i aparatów ortodontycznych, nie cierpieli na niepłodność i nie mieli wad wrodzonych u dzieci. W naszych czasach Amerykanie spożywają nawet mniej witamin A i D, ponieważ nie spożywamy już dużo pastwiska smalcowanego (tłuszczu wieprzowego), owoców morza, żółtek jaj, masła, śmietany i wątroby oraz mięsa narządów.

Dr Weston Price wyraźnie mówił o tym, jak trudno jest uzyskać odpowiednią witaminę D w diecie:

"Ze zdalną możliwością żółtek, masła, śmietany, wątroby i ryb jest oczywiście niemożliwe uzyskanie jakiejkolwiek ilości witaminy D wartej wzmianki ze zwykłych pokarmów." - Dr Weston Price, Odżywianie i fizyczne zwyrodnienie

Witaminy A i D działają synergistycznie i ważne jest, aby konsumować je we właściwym stosunku. Nadmiar witaminy A jest toksyczny dla zdrowia ludzkiego.

Większość z nas nie jada regularnie pastwiska ze smalcem i wątróbką. Tradycyjnie w Ameryce, przed XX w., Ludzie jedli smalec (jedno z najlepszych źródeł witaminy D) codziennie i jedli wątrobę tylko raz w tygodniu, co zapewniało, że nie otrzymywali zbyt dużo A. Smalec był głównym tłuszczem do gotowania wtedy.

Mieliśmy również dużo więcej słońca. Większość ludzi hodowała w XIX i w., Więc spędzali dużo więcej czasu na świeżym powietrzu. Nie używaliśmy również kremów przeciwsłonecznych, a przez cały dzień pracujemy w biurach i nie możemy się opalać.

Jeśli nie chcesz gotować ze smalcem lub spożywać obfitych ilości masła i śmietany i sera codziennie i jeść wątrobę raz w tygodniu, najprostszym sposobem na zwiększenie witamin A i D w diecie jest uzupełnienie 1 łyżeczką jakości dorsza olej z wątroby dziennie (1/2 łyżeczki dla dzieci i 1/4 łyżeczki dla niemowląt).

Wykazano również, że witamina A jest niezwykle korzystna dla osób ze spektrum autyzmu. Proszę sprawdzić pediatrę, pracę dr Mary Megson.

Kwasy tłuszczowe omega-3: są niezbędne!

Oprócz witamin A i D potrzebujemy również kwasów tłuszczowych omega-3. Wszyscy słyszeliśmy o zaletach omega-3. Ciało nie może ich wyprodukować, dlatego nazywa się je "niezbędnymi kwasami tłuszczowymi". Organy zdrowia na całym świecie zalecają przyjmowanie 250-500 mg omega-3 (EPA i DHA) dziennie.

Korzyści zdrowotne wynikające z zastosowania Omega-3

 • Zapobiegaj chorobom serca
 • Niższe trójglicerydy
 • Zmniejszyć sztywność stawów
 • Zmniejsz depresję
 • Zdrowie mózgu - zapobieganie chorobie Alzheimera i demencji oraz ADHD
 • Krytyczny dla zdrowych, inteligentnych dzieci

Współczynnik Omega-6 do Omega-3: Out of Whack

Większość z nas nie otrzymuje odpowiedniej ilości omega-3. Idealna proporcja kwasów tłuszczowych omega-6 do kwasów omega-3 powinna wynosić około 4 do 1, co jest zbliżone do proporcji, z jaką wyewoluowali ludzie. Współczynnik ten zmienił się obecnie na około 20 do 1. Jest tak dlatego, że rolnictwo przestawiło się z modelu opartego na pastwisku na model uwięzienia (CAFO lub trzymania zwierząt w zamknięciu).

Omega-3 są produkowane przez zwierzęta jedzące trawę. Ryby otrzymują swoje omega-3 z traw - trawy morskiej, a także alg i innych warzyw morskich.Tłuste ryby, takie jak sardynki i anchois, oraz ryby, które je jedzą, są doskonałym źródłem dwóch najzdrowszych form kwasów omega-3, kwasu dokozaheksaenowego (DHA) i kwasu eikozapentaenowego (EPA).

Krowy też pobierają omega-3 z trawy. Niestety większość dzisiejszych krów jest karmiona kukurydzą. Powodem, dla którego większość wołowiny, kurczaków, wieprzowiny, nabiału i jaj brakuje omega-3, jest karmienie krów i kurcząt fabryką kukurydzy i zboża - żywności, której te zwierzęta normalnie nie jedzą. Olej kukurydziany ma stosunek kwasów omega-6-do-omega-3 około 45 do 1. W wyniku nienaturalnej diety taniej kukurydzy krowy mają bardzo mało kwasów omega-3 w swoim mleku, serze lub mięsie.

Mięso i mleko karmione trawą jest bogate w kwasy omega-3. Wypasane kurczęta, które mogą drapać się na zewnątrz w poszukiwaniu trawy, nasion i owadów, wytwarzają jaja bogate w DHA.

Bonus: Zauważyłem, że gdy jem dużo omega-3, rzadko dostaję oparzenia słoneczne. Odkryliśmy, że tak jest w przypadku kilku członków naszej rodziny. I to jest oczywiście zaletą, ponieważ jeśli nie używasz kremów przeciwsłonecznych, wchłoniesz więcej witaminy D, gdy dostaniesz ekspozycję na słońce. Ochrona przeciwsłoneczna zmniejsza wchłanianie witaminy D w skórze o ponad 95%. (Źródło)

Najprostszym sposobem na zwiększenie stosunku kwasów tłuszczowych omega-6 do kwasów tłuszczowych omega-3 jest spożycie oleju z wątroby dorsza lub suplementu oleju rybnego. Idealnie jest też jeść mięso karmione trawą, a także nabiał i owoce morza. Myślę o oleju z wątroby dorsza jako o polisie ubezpieczeniowej, ponieważ nie zawsze mogę jeść karmione trawą mięso i nabiał (gdy jem w restauracjach itd.) I wiem, że nie zawsze jem tyle owoców morza ile powinienem ( i jem dużo tutaj w LA ze wszystkimi sushi i miskami wokoło!).

Najlepsze marki olejów z wątroby dorsza? Analogia surowego mleka

Robiąc zakupy na najlepszy olej z wątroby dorsza, jednym ze sposobów myślenia jest porównanie go do zakupów mleka. Według Grista: "Podobnie jak wiele innych współczesnych produktów spożywczych, większość sprzedawanego dziś mleka została zmieniona, rozebrana i odtworzona".

Kiedy kupujesz mleko, musisz znać swojego rolnika. Musisz znać krowy, jak są karmione, czy jedzą trawę lub zboże, czy jedzą mięso organiczne czy jedzą pestycydy. Musisz wiedzieć, czy otrzymują antybiotyki lub hormony wzrostu. Trzeba również wiedzieć, czy tłuszcz jest usuwany z mleka, a jeśli jest podgrzewany (pasteryzowany) i / lub homogenizowany. Wszystko to wpływa na jakość mleka. Możesz kupić różne rodzaje mleka, a niektóre są znacznie lepsze niż inne. Niektóre rodzaje mleka mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Surowe ekologiczne mleko z krów karmionych trawą jest najlepsze i bardzo polecam. Odtłuszczone mleko od krów jedzących zboże jest najgorsze, a ja nie marnowałbym pieniędzy na kupowanie go - równie dobrze można pić wodę.

Najlepszy olej z wątroby dorsza? Którą markę oleju z wątroby dorsza należy kupić?

Wyjaśnię szczegółowo ...

Najlepsze (zalecane): surowe mleko od krów karmionych trawą
Surowe mleko, które nie jest homogenizowane i pasteryzowane, a pochodzi od krów karmionych trawą, jest najlepszym mlekiem dostępnym na rynku. Wszystkie naturalne witaminy są nienaruszone, a mleko ma wyższy poziom witamin, ponieważ witaminy nie zostały zniszczone przez ciepło (pasteryzacja). Surowe mleko zawiera również żywe bakterie, które produkują enzym laktazy, która trawi laktozę. (Dlatego wielu ludzi, którzy nie mogą trawić mleka z powodu nietolerancji laktozy, odkrywa, że ​​mogą pić surowe mleko.)

Drugie najlepsze (zalecane, jeśli nie możesz dostać surowego mleka): ekologiczne pełne mleko od karmionych trawą krów, które są pasteryzowane, ale nie homogenizowane (mleko w śmietanie)
Mleko całe od krów karmionych trawą, które zostały pasteryzowane, straci część zawartości witamin. Pasteryzacja niszczy również bakterie wytwarzające enzymy. To sprawia, że ​​mleko jest trudniejsze do strawienia. Homogenizacja nie jest zalecana, ponieważ powoduje utlenianie lub zjełczanie tłuszczów. Ponadto większość marek mleka, nawet mleka ekologicznego, dodaje witamin do mleka i nie są one zobowiązane do wykazania, że ​​robią. Szukaj mleka pełnego, które jest lekko pasteryzowane i nie homogenizowane z karmionych trawą krów wypasanych na pastwiskach. Unikaj mleka ultra-pasteryzowanego (UHT lub ultra-wysokotemperaturowego).

Trzecie najlepsze (nie zalecane): całe mleko (nie karmione trawą), ekologiczne lub konwencjonalne, pasteryzowane i homogenizowane
Organiczne, pasteryzowane mleko pełne od krów, które jedzą organiczne ziarno zamiast trawy, nie ma zalet karmionej trawą mleczarni. Mleko karmione trawą jest znacznie wyższe w witaminie K2, która jest produkowana, gdy krowy jedzą zieloną trawę, a karmione trawą nabiał ma wyższą zawartość kwasów omega-3. Ale największym problemem z tym mlekiem jest homogenizacja utleniająca tłuszcz (to znaczy staje się zjełczała i toksyczna). Płacisz dużo za ekologiczne (nie polecam picia konwencjonalnego, nie-organicznego mleka z powodu pestycydów i fluoru) i czy naprawdę warto, kiedy dostajesz o wiele mniej składników odżywczych? Mówię, jeśli chcesz pić mleko, zapłacić więcej za organiczne mleko pełne, które jest karmione trawą i najlepiej surowe. W przeciwnym razie nie kupuj mleka.

Czwarty najlepszy (nie zalecany): mleko odtłuszczone (nie karmione trawą), ekologiczne lub konwencjonalne, pasteryzowane i homogenizowane
Zredukowane tłuszczowe mleko lub odtłuszczone mleko od krowy jedzącej lub organicznych ziaren lub nieorganicznych ziaren to to, co nazywam "białą wodą". To mleko jest całkowicie bezwartościowe. Pasteryzacja mleka niszczy witaminy, ziarno zamiast trawy oznacza jeszcze mniej witamin, a usunięcie tłuszczu oznacza utratę wszystkiego. Muszą dodać syntetyczne witaminy, aby nadrobić to, co wyjęli. Wreszcie, jeśli nie jest organiczny, dostajesz również wszystkie pestycydy. Ale nawet jeśli jest to produkt organiczny, oznacza to, że przepłacasz. Dolna linia: Pomiń to. Nie marnuj swoich pieniędzy. Możesz równie dobrze pić wodę, która jest darmowa. Jeśli potrzebujesz czegoś do dodania do kawy, kuloodporna kawa to dobra opcja.

OK, więc teraz, gdy rozumiesz, jak kupić najbardziej odżywcze mleko, spójrzmy, jak wytwarzany jest olej z wątroby dorsza. Podobnie jak nowoczesne mleko jest usuwane, rafinowane i odtwarzane, nowoczesny olej z wątroby dorsza przechodzi przez podobne procesy. Dlaczego kupowałbyś olej z wątroby dorsza, skoro nie jest tak naprawdę pożywny?

Tak jak chcesz poznać swojego hodowcę mleka, musisz znać swojego producenta oleju z wątroby dorsza. Chcesz wiedzieć, jakich gatunków ryb używają i gdzie są złowione, musisz wiedzieć, jak pozyskiwany jest olej, w jaki sposób są usuwane zanieczyszczenia, w jaki sposób jest butelkowany olej i czy dodawane są jakieś witaminy, a na końcu jakie ilości witamin zawiera olej z wątroby dorsza, na podstawie niezależnych badań.

Porozmawiajmy o kilku z nich, abyś wiedział, na co patrzysz, gdy przejdziemy do porównania marek oleju z wątroby dorsza poniżej ...

Pozyskiwanie ryb
Musisz wiedzieć, gdzie i jak pozyskiwane są ryby. Ryby hodowlane są zupełnie inne niż ryby dzikie, a ryby hodowlane nie są zalecane. Chcesz się również upewnić, że kupujesz olej z wątroby dorsza od firmy, która łowisz w sposób zrównoważony (innymi słowy, nie szkodzą żółwiom morskim i rekinom w procesie łowienia dorsza).

Jakie gatunki dorsza?
Jest to ważne, ponieważ różne ryby mają różne profile odżywcze. Nie tylko ważne jest, aby uzyskać olej z wątroby dorsza, który pochodzi z rodziny dorszy, musisz znać gatunek. Gadus morhua to dorsz atlantycki, podczas gdy Gadus macrocephalus to dorsz pacyficzny. Niemal wszystkie oleje z wątroby dorsza na rynku mówią, że są produkowane z dorsza atlantyckiego. Sfermentowany olej z wątroby dorsza z zielonego pastwiska (FCLO) jest jedynym, który wykorzystuje dorsz z Pacyfiku.

Ochrona przed jełczeniem podczas przetwarzania
Proces produkcji oleju z wątroby dorsza ma wiele etapów i istnieją ważne powody, dla których robią to tak, jak oni. Najważniejsze jest to, że olej z wątroby dorsza nie jest zjełczały. Zjadliwy lub utleniony olej rybi jest wyjątkowo toksyczny i powoduje poważne problemy zdrowotne. Olej rybny bardzo szybko utlenia się pod wpływem światła, ciepła i powietrza.

Z tego powodu podczas przetwarzania olej z wątroby dorsza musi być chroniony przed działaniem światła słonecznego lub powietrza. Ile czasu zajmuje pobranie oleju z wątroby ryb z oceanu do butelki, jest naprawdę ważne. Ważne jest również, jak to się robi. Jeśli zostanie wystawiony na działanie tlenu i światła, delikatny olej zostanie uszkodzony. Pomyśl o tym w ten sposób ... nie chciałbyś kupować mleka od farmera, który pozwalał mu siedzieć cały dzień w temperaturze pokojowej.

Istnieje wiele sposobów ochrony oleju z wątroby dorsza przed światłem i powietrzem ... Na przykład zakład produkcyjny powinien mieć słabe oświetlenie. Dodawane są przeciwutleniacze, aby spowolnić utlenianie oleju. Powinien istnieć proces usuwania powietrza z butelki podczas butelkowania. Butelki powinny być ciemne, aby chronić przed światłem. To samo dotyczy kapsułek z rybim olejem - robią to w taki sposób, że w kapsułkach nie ma powietrza.

Inne obawy podczas przetwarzania
Chociaż niezwykle ważne jest, aby chronić je przed jełczeniem, chcemy również oleju z wątroby dorsza przy minimalnym przetwarzaniu w celu utrzymania naturalnie występujących witamin. Większość nowoczesnych olejów z wątroby dorsza na rynku wykorzystuje przetwórstwo przemysłowe. Prawie wszyscy producenci oleju z wątroby dorsza używają ciepła do ekstrakcji oleju i wykorzystują procesy przemysłowe, aby nadać mu smakowitości - na przykład zimować i dezodoryzować. Prawie wszyscy producenci oleju z ryb wykorzystują destylację molekularną do filtrowania zanieczyszczeń z oleju.

Kiedy podgrzewasz olej z wątroby dorsza, lub jakikolwiek olej z ryb, niszczy on naturalnie występujące witaminy, a kończy się podobnie jak pasteryzowane, homogenizowane mleko odtłuszczone. Z tego powodu prawie wszystkie marki olejów z wątroby dorsza dodają naturalne i witaminy do przemysłowo przetwarzanego oleju.

Okej, więc kontynuujmy zalecenia.

Najlepszym olejem z wątroby dorsza i jedyną marką, którą polecam, jest Rosita EVCLO (to mój link partnerski - tak, jestem partnerem, co oznacza, że ​​zarobię małą prowizję, jeśli skorzystasz z mojego linku.) Pracuję tylko z markami, w które wierzę. .)

 • Składniki

  100% olejek z wątroby dzikiego i surowego dorsza (Gadus Morhua) (plus niewielkie ilości rozmarynu i naturalnej witaminy E jako przeciwutleniaczy)
 • Witamina A: 2171-2962 jm
 • Witamina D: 145-389 jm
 • Stosunek witamin A i D: gdzieś pomiędzy 14: 1 a 7: 1 (około 10: 1)
 • Całkowita ilość omega-3: 1060 mg
 • EPA: 443
 • DHA: 605
 • Inne Omega-3: Nie wymienione
 • Dodano przeciwutleniacz: Tak
 • Gatunki ryb: Wild Gadus Morhua (dorsz atlantycki)
 • Pochodzenie ryb: Norwegia
 • Ekstrakcja: ekstrakcja na zimno (nieogrzewana)
 • Witaminy: Naturalnie występujące. Nie dodaje się witamin, z wyjątkiem witaminy E, która jest dodatkiem przeciwutleniacza w celu ochrony oleju przed jełczeniem.
 • Dane żywieniowe: źródło
 • Testowanie: niezależna strona trzecia, opublikowana online tutaj
 • Koszt za butelkę: 49 USD za 5,07 uncji
 • Koszt za uncję: 9,66 USD za uncję
 • Koszt na jedną porcję (1 łyżeczka do herbaty): 1,61 USD

Gdzie kupić: Kup Rosita EVCLO Online

Otrzymasz płynny EVCLO lub EVCLO w kapsułkach. Kiedyś brałem płyn, ale o wiele wygodniej jest brać kapsułki, więc to jest to, co teraz biorę.

Współczynnik witaminy A i D
Stosunek witaminy A / D w Rosita EVCLO jest doskonały, około 10: 1.

Wymieniają one szereg witamin dla A i D. (Jest to duży wskaźnik, że są to naturalnie występujące witaminy z ryb, bez dodatku naturalnych lub syntetycznych witamin.) Z dodanymi witaminami prawie zawsze widzisz dokładne liczby, które wyglądają zbyt dobrze , tak jak oni oszukują w teście.) Więc ich stosunek A / D może wynosić nawet 14: 1 i tak nisko jak 7: 1 - ale nazwiemy to pośrodku, czyli około 10: 1 .

Pozyskiwanie ryb
Rosita jest niezwykle przejrzysta, jeśli chodzi o źródła ich ryb, które są w Norwegii.Wykorzystują zrównoważoną metodę połowów dzikiego dorsza arktycznego z własnymi łodziami rybackimi, o których można przeczytać na ich stronie internetowej.

W rzeczywistości, moi przyjaciele Dan, Archie i Karen, którzy prowadzą Organic 3 (amerykańscy importerzy Rosita EVCLO), jeżdżą co roku do Norwegii i łowią ryby na dorsza na łodzi rybackiej Rosita. To na zdjęciu powyżej. Mów o tym, że znasz swojego rolnika lub rybaka.

Przetwarzanie
Rosita wykorzystuje również metody, o których była mowa powyżej, w zakresie szybkiej obróbki od statku do butelki, z użyciem niskiego oświetlenia w zakładzie produkcyjnym, itp. Rosita jest jedyną marką oleju z wątroby dorsza, o której wiem, że używa starej metody Vikinga wydobywania ropy . Zamiast używać ciepła, pobierają wątrobę z zimnego otoczenia i przenoszą je do temperatury pokojowej. Olej bardzo szybko uwalnia się z wątroby, a następnie są w stanie przetworzyć olej na zanieczyszczenia, a następnie go butelkują.

Ponieważ Rosita EVCLO nie jest podgrzewana do ekstrakcji lub do destylacji molekularnej (tak prawie wszystkie inne oleje z wątroby dorsza są przetwarzane w celu usunięcia zanieczyszczeń), a zatem Rosita EVCLO jest jedynym dostępnym na rynku surowym olejem z wątroby dorsza. Ponieważ jest surowy i nieogrzewany, wszystkie witaminy są naturalnie z ryb. Żadne witaminy nie są usuwane, więc nic syntetycznego nie jest dodawane.

Dodano witaminy?
Fakt, że istnieje szereg wymienionych witamin A i D wskazuje, że Rosita EVCLO nie dodaje syntetycznych witamin A i D. Po dodaniu witamin, zobaczysz dokładne liczby dla A i D, a nie dla zakresu. (Uważaj na to w poniższych przykładach przemysłowych olejów z wątroby dorsza, których nie polecam.)

Dodano smaki?
Rosita nie dodaje smaków do ich oleju z wątroby dorsza. Ma bardzo łagodny smak owoców morza. Powodem, dla którego nie dodają smaku, jest przekonanie, że ważne jest, aby nie zamaskować smaku w jakikolwiek sposób, ponieważ konsumenci muszą być w stanie stwierdzić, czy olej utlenił się (zjadł).

Gdzie kupić: Kup Rosita EVCLO Liquid lub Kup Rosita EVCLO Capsules

Porozmawiajmy teraz o wszystkich innych olejach z wątroby dorsza, których nie polecam. Wymieniłem wszystkie dane żywieniowe i informacje o pozyskiwaniu, przetwarzaniu itp. Dla każdego z nich, abyś mógł porównać dla siebie. Ponieważ jest to tak długi post, policzyłem je, abyś mógł śledzić.

Aby ułatwić nawigację wszystkich tych informacji, oto lista 9 marek oleju z wątroby dorsza, których nie polecam (możesz przejść do każdej recenzji, klikając link):

1. Naturalny olej z wątroby arktycznej Nordic Naturals
2. Nordic Naturals Arctic-D Cod Liver Oil
3. Olej z wątroby dorsza Carlsona
4. Dropiowy olej z wątroby dorsza
5. Garden of Life Olej z wątroby dorsza
6. Olej z wątroby dorsza Sonne
7. Twinlab Cod Liver Oil Oil
8. NutraPro International Cod Liver Oil
9. Olej z wątroby dorsza fermentowany z zielonego pastwiska

1. Naturalny olej z wątroby arktycznej Nordic Naturals

Najlepszy olej z wątroby dorsza? Którą markę oleju z wątroby dorsza należy kupić?

Nordic Naturals Arctic Cod Liver Oil to podstawowa marka olejków z wątroby dorsza od Nordic Naturals. Mają inny preparat z dodatkiem witaminy D, Nordic Naturals Arctic-D Cod Liver Oil, o którym powiem poniżej.

Nordic Naturals jest najlepszą marką oleju z wątroby dorsza spośród wszystkich olejów z wątroby dorsza, których nie polecam. Lubię je, ponieważ są bardzo przejrzyste, jeśli chodzi o to, w jaki sposób pozyskują swoje ryby, są wielkimi zwolennikami zrównoważonego rybołówstwa i są bardzo nieugięci w kwestii nie dodawania żadnych syntetycznych witamin do swojego oleju z wątroby dorsza. Nie nazywają innych marek, ale robią z tego wielką sprawę na swojej stronie internetowej i materiałach marketingowych, których inne marki nie zawierają oleju z wątroby dorsza.

Z ich liczby można również zobaczyć, że mają one zakres witamin A i D, a nie dokładne liczby. Dokładne liczby to znak, że firma dodaje do oleju syntetyczne i / lub naturalne witaminy.

Jednak nie polecam olejów z arktycznych dorszy Nordic Naturals. Największym powodem jest stosunek witamin A i D. Stosunek Nordic Naturals Arctic Cod Liver Oil wynosi 57: 1, który jest bardzo bogaty w witaminę A. Znowu szukamy proporcji około 10: 1 lub mniej. Omówię to więcej poniżej ...

 • Składniki

  Oczyszczony arktyczny olej z wątroby dorsza, naturalny aromat owocowy, d-alfa-tokoferol (naturalna witamina E), ekstrakt z rozmarynu (naturalny środek konserwujący).
 • Witamina A: 230-920 jm
 • Witamina D: 0-20 jm