Jak zostać szczupłym w 3 do 10 dni

Czy kiedykolwiek chciałeś wyglądać szczuplejsze i sprawniej, aby pochwalić się swoim dobrze stonowanym ciałem na wakacjach na plaży, przyjęciu sylwestrowym, ślubie kuzyna czy wielkiej randce? Jeśli tak, to mamy wskazówki, dzięki którym możesz wyglądać na cieńsze, szczuplejsze, szczuplejsze i lepsze od razu. Nie, to nie jest złudzenie optyczne.

Niezależnie od tego, czy masz 3 dni, 7, 10, 14 dni, 2 tygodnie lub 1 miesiąc, możesz użyć tych wskazówek, aby wyglądać na cieńsze na wielki dzień.

1. Pij wodę

Zacznij dzień od szklanki lub dwóch zwykłej wody. Badania dowiodły, że pierwsza poranna woda pomaga przyspieszyć metabolizm i pomaga usunąć toksyny z organizmu. Ponadto, jeśli chcesz wypić drinka, zrób z niego wodę, ponieważ woda jest napojem i nie ma kalorii. Picie czystej wody pomaga także kontrolować głód i zapobiega zbędnym kaloriom. Przestaw się na wodę lub zieloną herbatę i poczuj różnicę w ciągu jednego dnia. Dowiedz się więcej o zielonej herbacie, aby schudnąć.

2. Walk After Your Meals

Jeśli nie jesteś gotowy do biegania lub ćwiczeń, możemy mieć coś prostszego. Spróbuj wziąć dziesięciominutowy spacer po każdym posiłku. Może to pomóc szybko spalić kilka kalorii i pomóc w trawieniu.

Czy wiesz, że 5-minutowy spacer krótko po każdym posiłku może poprawić dzienny poziom cukru we krwi w większym stopniu niż pojedynczy 45-minutowy spacer rano. Podobno spacer po posiłku pomaga usunąć glukozę z krwioobiegu częściowo dlatego, że więcej mięśni jest absorbowanych. Następnym razem po posiłku opuść kanapę i idź na krótki spacer.

3. Jedz więcej błonnika

Żywność o wysokiej zawartości błonnika jest dobra dla twojego zdrowia i utraty wagi. Produkty bogate w błonnik mogą pomóc w zwiększeniu utraty wagi, pomagając poczuć pełniej po jedzeniu. Ale większość z nas je tylko o połowę mniej, niż powinniśmy. Żywność o wysokiej zawartości błonnika generalnie wymaga więcej czasu na żucie, co daje czas na rejestrację, gdy nie jesteś już głodny, więc masz mniejsze szanse na przejadanie się. Diety o wysokiej zawartości błonnika mają też mniejszą gęstość energetyczną, co oznacza, że ​​mają mniej kalorii dla tej samej objętości pokarmu. Najlepszym sposobem, aby dodać więcej błonnika do swojej diety, jest rozpoczęcie dnia od śniadania wypełnionego włóknami w postaci płatków owsianych, pełnoziarnistych i musli. Możesz także włączyć owoce do każdego posiłku i rozpocząć posiłek z miską świeżej, sezonowej sałatki.

4. Jedz w domu

W miejskim Indianie z nowymi restauracjami otwierającymi się każdego dnia osoba spożywa średnio 4 posiłki tygodniowo poza swoim domem. Dla niektórych naprawdę zapracowanych profesjonalistów liczba ta jest równa średniej jednej porcji dziennie. Chociaż restauracje oferują obecnie bardziej pożywne opcje żywieniowe, wybory są często ograniczone. Większość potraw serwowanych w restauracjach zawiera duże ilości tłuszczu i kalorii i może być szkodliwa dla zdrowia, jeśli są spożywane regularnie. Poza tym różni się całkowicie kontrolować, co idzie do przygotowania jedzenia w restauracji. Jeśli jesz w domu, masz większą kontrolę nad przygotowaniem jedzenia. Jedzenie w domu jest jednym z najlepszych sposobów promowania zdrowego stylu życia i utraty wagi. Spróbuj ograniczyć jedzenie w tygodniu i poczuj różnicę.

5. Jedz mniej soli

Zjedz łatwe przekąski, takie jak namkeen, chipsy, marynaty o wysokiej zawartości sodu, precle i przetworzone produkty zawierające dużo sodu. Dodatkowa sól jest dodawana jako środek konserwujący w takich produktach spożywczych. Sól zawiera sód i żywność o wysokiej zawartości sodu powoduje zatrzymanie wody w organizmie, co może powodować nadęty wygląd. Poza tym sól jest tak uzależniająca, że ​​nie można zadowolić się jednym żetonem. Na pewno pragniesz zjeść cały pakiet. Smutną wiadomością jest to, że pakiet małych chipsów ziemniaczanych to prawie 500 kalorii! Tych wiele kalorii wymaga spalenia co najmniej 45 minut. Mamy prostsze rozwiązanie: po prostu pomiń ten pakiet, aby uniknąć dodatkowych kalorii i schudnąć! Czytaj więcej, aby wiedzieć, dlaczego unikać przetworzonej żywności?

6. Uruchom

Tak, przeczytałeś to dobrze: RUN. Bieganie pomaga spalać kalorie, zmniejszać stres i tłumić hormony apetytu. Jeśli jesteś przyzwyczajony do spacerów, dodaj trochę biegania w odstępach. Bieganie / bieganie pomaga spalić więcej kalorii i tonów szybciej niż chodzenie w tym samym czasie! Ale na tym się nie kończy. Badania potwierdzają, że ćwiczenia, takie jak bieganie, skutkują "po spaleniu", co oznacza, że ​​kontynuujemy spalanie większej ilości kalorii przez dwie godziny po tym, jak przestaniesz biegać.

7. Czy Push-up / Squats

Zdecydowanie jeden z najbardziej efektywnych ćwiczeń do spalania kalorii. Jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu, cierpliwości i sprzętu, po prostu wejdź na podłogę za pomocą prostych pompek i przysiadów. Push-upy i przysiady wymagają tylko 15 minut twojego czasu, a wyniki sprawią, że będziesz wyglądać tak, jakbyś spędzał trochę czasu na siłowni. Oba są fantastycznymi ćwiczeniami do spalania tłuszczu, ramion i nóg w krótkim czasie.