Mleko kokosowe do utraty wagi

Powiązane artykuły

Mleko może pochodzić ze źródeł poza typowymi zwierzętami hodowlanymi; na przykład kokosy wytwarzają również mleko. Mleko powstaje poprzez wyciskanie papkowatego mięsa wewnątrz kokosów. Mleko kokosowe może być stosowane jako alternatywny napój dla osób nietolerujących laktozy i często jest zawarte w przepisach jako część sosu, marynaty lub curry. Chociaż uniwersalny, kokos nie jest dobrym wyborem do diety, ponieważ jest bogaty w kalorie i tłuszcz.

Kalorie w mleku kokosowym

Mleko kokosowe jest złym wyborem dla utraty wagi ze względu na wysoką zawartość kalorii. Jedna filiżanka tego mleka zawiera 420 kalorii lub 21 procent zalecanego dziennego spożycia. Ta ilość jest ponad pięciokrotnie większa od ilości odtłuszczonego mleka, 80 kalorii. Przestawienie się z picia jednej filiżanki mleka odtłuszczonego na jedną filiżankę mleka kokosowego każdego dnia spowodowałoby zużycie dodatkowych 2 380 kalorii tygodniowo, na tyle, aby uzyskać więcej niż 2/3 funta.

Tłuszcz w mleku kokosowym

Mleko kokosowe ma wysoką zawartość tłuszczu, ponieważ 1 filiżanka zawiera 42 gramy. Chociaż niektóre tłuszcze spożywcze mogą być korzystne, większość tłuszczu, 36 g, w mleku kokosowym jest tłuszczem nasyconym, rodzaj tłuszczu, który może zwiększyć ryzyko chorób serca; American Heart Association zaleca ograniczenie dziennego spożycia do 16 g. Uważa się, że mleko kokosowe ma korzyści z utraty wagi ze względu na to, że tłuszcz nasycony występuje w postaci średniołańcuchowych triglicerydów, rodzaju tłuszczu, który może zachęcać do utleniania tłuszczu lub spalania. Jednak badania z Journal of Lipid Research z kwietnia 1996 r. Wskazują, że większość diety musiała składać się z trójglicerydów o średniej długości łańcucha, aby osiągnąć jakikolwiek efekt utraty wagi.

Węglowodany w mleku kokosowym

Mleko kokosowe ma niską zawartość węglowodanów, z 9 g na filiżankę. To o 3 g mniej niż ilość w 1 szklance chude, więc mleko kokosowe może być bardziej odpowiednie dla diety o niskiej zawartości węglowodanów. Jednak znacznie wyższa zawartość kalorii może ograniczyć przydatność mleka kokosowego w takich dietach.

Białko

Mleko kokosowe ma niską zawartość białka, zaledwie 3 g na filiżankę. Ta ilość jest mniejsza niż połowa tego, co zapewnia kubek z odtłuszczonym mlekiem, 8 g. Białko jest wymagane dla optymalnego zdrowia, a badania z wydania American Journal of Clinical Nutrition z maja 2008 r. Wskazują, że dieta bogata w białka może być bardziej skuteczna niż dieta niższych białek w celu zmniejszenia masy ciała.

Witaminy i minerały

Mleko kokosowe nie jest dobrym źródłem witamin i minerałów, ponieważ zawiera zaledwie 6 procent dziennego zasugerowanego spożycia żelaza. Witaminy i minerały pełnią istotną rolę w twoim ciele, a niektóre mogą pomóc w utracie wagi; badanie przeprowadzone w styczniu 2011 r. w Clinical Nutrition wykazało, że witamina D i wapń poprawiały utratę wagi i uczucie sytości; oba składniki odżywcze są obecne w mleku mlecznym.

Referencje (6)

NIE PRZEGAP

Kredyty fotograficzne:

  • Hemera Technologies / AbleStock.com / Getty Images

Ten artykuł odzwierciedla poglądy autora i niekoniecznie odzwierciedla poglądy Jillian Michaels lub JillianMichaels.com.