Jak bezpiecznie stracić 5 funtów w jednym tygodniu

Kuszące jest, aby uzyskać szybkie rezultaty, gdy chcesz osiągnąć prawidłową masę ciała. Ale tak jak przybieranie na wadze nie następuje z dnia na dzień, przegrana jest najbezpieczniejsza - i najbardziej udana - gdy jest to proces stopniowy. Zdrowa, długotrwała utrata wagi nie polega na podejmowaniu nadzwyczajnych wysiłków poprzez dietę i ćwiczenia fizyczne aż do osiągnięcia celu; raczej chodzi o zrobienie serii zmian stylu życia, które są względnie łatwe do zarządzania i utrzymania w czasie. Utrata masy ciała, na przykład 5 funtów, w bezpieczny sposób może zająć kilka tygodni do miesiąca.

Wideo dnia

Chociaż na twoją wagę wpływa płeć, wiek, genetyka i inne czynniki, wpływ na nią ma także dieta i poziom aktywności fizycznej. Właśnie dlatego zrozumienie koncepcji bilansu kalorycznego jest najważniejsze w praktycznie wszystkich programach odchudzających. Aby schudnąć, musisz najpierw stworzyć deficyt kalorii, albo poprzez zmniejszenie kalorii z diety, spalanie ich poprzez ćwiczenia, albo połączenie obu. W szczególności, traci 3500 kalorii, aby stracić 1 funt wagi. Aby stracić 5 funtów w ciągu jednego tygodnia, musisz wyciąć lub spalić 17 500 kalorii lub stworzyć deficyt o wartości 2,500 kalorii dziennie.

Aby przedstawić ten numer w perspektywie, kobieta w wieku około 20 lat, która waży około 125 funtów i jest umiarkowanie aktywna, wymaga około 2200 kalorii dziennie. Przy tej masie ciała spali około 240 kalorii na godzinę szybkiego marszu, a około 330 kalorii na godzinę z lekkiego aerobiku. Nawet gdyby ta kobieta ćwiczyła przez dwie godziny każdego dnia, spalając gdzieś od 600 do 700 kalorii, nadal musiałaby odciąć od codziennej diety od 1800 do 1900 kalorii, aby osiągnąć cel utraty 5 funtów tygodniowo . Pozostawiłoby to od 300 do 400 kalorii do zjedzenia, co nie jest bezpieczne ani wykonalne.

Spożywanie mniej niż 800 kalorii dziennie - co jest uważane za dietę bardzo niskokaloryczną - jest zwykle zalecane tylko osobom poważnie otyłym pod opieką lekarza.

Być może najbardziej oczywistym niebezpieczeństwem związanym z szybką utratą wagi są jej potencjalne skutki uboczne. Ponieważ kalorie dostarczają składników odżywczych potrzebnych do zachowania zdrowia, wyeliminowanie zbyt dużej ilości kalorii - szczególnie gdy trwa to dłużej - może spowodować, że twoje ciało stanie się niedożywione. Niedożywienie może objawiać się na różne sposoby, w zależności od tego, czego brakuje - niedobór żelaza może powodować zmęczenie, a niedobór witaminy C może prowadzić do wysuszenia skóry i włosów, a także do powstawania siniaków. Nawet jeśli nie doświadczysz określonego niedoboru składników odżywczych, spożywanie zbyt małej ilości kalorii może sprawić, że poczujesz się przewlekle wyczerpany lub źle.

Gwałtowna utrata wagi zwiększa również ryzyko rozwoju kamieni żółciowych, twardych kryształów, które tworzą się w pęcherzyku żółciowym, które mogą powodować silny ból, jeśli utkną w przewodzie między pęcherzykiem żółciowym a jelitem cienkim. W szczególności, ludzie, którzy tracą więcej niż 3 funty na tydzień mają większe szanse na rozwój kamieni żółciowych, zgodnie z National Institute of Diabetes i trawienia i chorób nerek.

Eksperci zalecają odchudzanie w tempie 1 do 2 funtów na tydzień. Ta bardziej stopniowa utrata masy ciała daje organizmowi czas na dostosowanie się, zwiększając prawdopodobieństwo, że utrata wagi pochodzi z przechowywania tłuszczu, a nie z utraty wody lub tkanki mięśniowej.

Aby stracić 1 do 2 funtów tygodniowo, musisz stworzyć dzienny deficyt kalorii o wartości od 500 do 1000 kalorii, który jest możliwy do wykonania dla przeciętnego człowieka. Ta sama umiarkowanie aktywna kobieta we wczesnych latach dwudziestych, która chce stracić 5 funtów w ciągu pięciu tygodni, może to zrobić bez wygłodzenia lub poświęcenia życia na ćwiczenia. Codzienny szybki marsz przez godzinę pozwoliłby jej osiągnąć połowę celu, spalając 240 kalorii. Wycięcie jednej przekąski z jej diety lub zmniejszenie porcji jednego posiłku to wszystko, czego potrzebowałaby, by wypełnić lukę i osiągnąć dzienny cel, jakim jest cięcie 500 kalorii. Gdyby zwiększyć jej poziom aktywności i zmniejszyć o kilka kalorii, byłaby w stanie bezpiecznie osiągnąć swój 5-kilogramowy cel w mniej niż trzy tygodnie.

Chociaż pomocne jest zorientowanie się, ile kalorii potrzebujesz, ile spożywasz i ile płoniesz, nie musisz skupiać się na kaloriach, aby schudnąć bezpiecznie lub skutecznie. Często dokonywanie małych, trwałych zmian jest wystarczające, aby wspomóc długoterminową utratę wagi.

Być może już wiesz, że jedzenie diety zawierającej całą żywność - podczas wycinania przetworzonej żywności i dodanych cukrów - sprzyja utracie wagi. Dokładniej mówiąc, dajesz więcej owoców i warzyw na talerzu, jesz żywność o wysokiej zawartości błonnika, wybierając wodę lub niesłodzone napoje zamiast napojów gazowanych i innych wysokokalorycznych napojów, zmniejszając porcje lub używając mniejszych talerzy, unikając produktów bogatych w sód i ograniczając spożycie alkoholu może przejść długą drogę w przycinaniu kalorii z diety.

Rozpoczęcie programu ćwiczeń jest ważne dla długoterminowego sukcesu utraty wagi. Wytyczne American College of Sports Medicine zalecają osobom dorosłym, które chcą schudnąć, ćwiczenia z umiarkowaną intensywnością przez co najmniej 150 do 250 minut na tydzień. Wytyczne stwierdzają również, że ćwiczenia przez ponad 250 minut tygodniowo mogą pomóc Ci stracić na wadze i zmniejszyć prawdopodobieństwo odzyskania utraconej wagi. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu ćwiczeń skonsultuj się z lekarzem, aby porozmawiać o intensywności ćwiczeń i częstotliwości, która jest odpowiednia dla Ciebie.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie!Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM

Jak bezpiecznie stracić 5 funtów w jednym tygodniu

Zatwierdzony czytnik

Jak stracić 10 funtów w jednym tygodniu

Cztery części: liczenie kaloriiDietExercisePrzykładowy plan dietyCommunity Q & A

Zdrowa utrata masy ciała wynosi zwykle 1 do 2 funtów na tydzień; Utrata 10 funtów w ciągu jednego tygodnia jest ryzykowna, nie powinna być częsta i powinna być podejmowana tylko za zgodą lekarza. Aby stracić 10 funtów w ciągu jednego tygodnia, musisz spalić od 3,500 do 5000 kalorii więcej, niż codziennie spożywasz, ograniczając dietę do małych porcji pożywnej, ale niskokalorycznej żywności i znacznie zwiększając swoje ćwiczenia aerobowe dzięki treningowi interwałowemu, sporty i inne energiczne zajęcia. Cel ten jest zarówno ryzykowny, jak i trudny do osiągnięcia, ale można to zrobić.

Kroki

Część 1
Liczenie kalorii

 1. 1
  Weź mniej kalorii niż spalasz w ciągu jednego dnia. To jest cała tajemnica utraty wagi. I choć teoria może być prosta, praktyka jest naprawdę trudna. Jeden funt odpowiada 3500 kaloriom, a do stracenia 10 funtów w ciągu siedmiu dni trzeba stracić około 1,4 funta, lub spalić około 5000 kalorii dziennie.[1]
  • Wiedz, że będziesz musiał dużo ćwiczyć, aby spalić 10 funtów w ciągu jednego tygodnia. Głodzenie się nie jest opcją. W rzeczywistości, głodzenie się sprawia, że ​​utrata masy ciała jest trudniejsza, szczególnie po zakończeniu diety.[2]
  • Pamiętaj, że będziesz spalać kalorie podczas wykonywania codziennych czynności, takich jak chodzenie, chodzenie po schodach, a nawet oddychanie. To nie będzie dużo kalorii, ale nie musisz się spodziewać spalenia wszystkich kalorii wykonując ciężkie ćwiczenia.
 2. 2
  Zrozum, że twój cel jest niezwykle trudny. Jeśli chcesz stracić 10 funtów tygodniowo, będziesz musiał spalić 5000 kalorii więcej, niż codziennie. To dużo. To nie ma na celu zniechęcenia; to tylko przypomnienie, jak ciężko jest stracić 10 funtów tygodniowo w rzeczywistości. Przygotuj się na ciężką, trudną podróż!
  • Aby dać ci wyobrażenie o tym, ile to jest, rozważ to: osoba o wadze 160 funtów spala około 1000 kalorii grając w piłkę nożną przez 90 minut.[3] Oznacza to, że będziesz musiał grać w piłkę nożną przez 7,5 godziny dziennie, aby spalić 5000 kalorii.
 3. 3
  Zrozum, że przeciętna osoba spala około 2000 kalorii dziennie.[4] Oznacza to, że jeśli spożyjesz dokładnie 2000 kalorii w żywności każdego dnia, Twoja waga pozostanie taka sama - nie osiągniesz ani nie stracisz wagi.
  • Jeśli próbujesz schudnąć, tak jak prawdopodobnie, zdrowy człowiek powinien spożywać co najmniej 1200 kalorii dziennie, niezależnie od tego, jaka jest dieta. Jeśli zjesz 1200 kalorii, będziesz mieć około 4000 kalorii, aby spalić dziennie, aby osiągnąć swój cel.
Wynik
0 / 0

Część 1. Quiz

Jaki jest najlepszy sposób na zachowanie zdrowia podczas utraty wagi?

Tak! Aby zachować zdrowie, powinieneś jeść co najmniej 1200 kalorii dziennie, bez względu na to, jakie są Twoje cele dietetyczne i odchudzające. Te kalorie powinny w większości pochodzić z chudego białka i złożonych węglowodanów. Czytaj dalej, aby uzyskać kolejne pytanie z quizu.

Nie! Wypalenie 7 000 kalorii dziennie to za dużo. Nawet jeśli twój cel jest niesamowicie trudny, jak na przykład utrata 10 funtów tygodniowo, powinieneś spalać tylko 5000 kalorii dziennie. Tam jest lepsza opcja!

Absolutnie nie! Niejedzenie wystarczającej ilości jedzenia lub głodzenie siebie sprawi, że utrata masy ciała będzie trudniejsza. Jedz zdrową żywność i ćwicz często, aby schudnąć. Pamiętaj też, że możesz spalać kalorie wykonując codzienne czynności, takie jak chodzenie i wchodzenie po schodach. Zgadnij jeszcze raz!

Część 2
Dieta

 1. 1
  Pij tylko wodę. Woda jest najlepszym przyjacielem Dietera. Słodkie, słodycze lub napoje zawierające kofeinę są wrogiem dietera. Prosty słodki napój "energetyczny" lub "sportowy" może wynosić nawet 400 kalorii. To jedna trzecia wszystkich twoich kalorii przez cały dzień. Trzymaj się z dala od jakiegokolwiek napoju, ale wody, z jednym wyjątkiem.
  • Niesłodzoną zieloną herbatę można czasami napić. Jeśli jesteś chory i zmęczony piciem wody tylko dzień po dniu, okazjonalnie zielona herbata jest w porządku. Zielona herbata ma dużo przeciwutleniaczy i 0 kalorii, co sprawia, że ​​dobrze jest pić.
  • Jeśli jesteś naprawdę głodny podczas posiłków, wypij filiżankę gorącej wody tuż przed jedzeniem. Pomoże to oszukać żołądek, myśląc, że jesteś bardziej pełny, niż jesteś w rzeczywistości, co powoduje, że jesteś mniej głodny.
 2. 2
  Wytnij proste węglowodany z diety. Proste węglowodany, zwane również rafinowanymi węglowodanami, zazwyczaj nie są zbyt pożywne dla naszego organizmu i bardzo szybko zostają zaabsorbowane przez organizm.[5] Trzymaj się z dala od prostych, rafinowanych węglowodanów, takich jak te, gdy jesteś na diecie:
  • Ciastka, cukierki, ciasta i inne upieczone słodycze
  • Miód, melasa i syrop
  • Biały chleb, biały ryż i normalny makaron
  • Wiele pakowanych zbóż
 3. 3
  Wymień proste węglowodany na złożone węglowodany. Złożone węglowodany, w przeciwieństwie do węglowodanów prostych, są pełne błonnika, a także innych składników odżywczych, a następnie trawione przez organizm i uwalniane do krwiobiegu znacznie wolniej.[6] Przykłady złożonych węglowodanów obejmują:
  • Chleb pełnoziarnisty, makaron pełnoziarnisty, ryż brązowy
  • Fasola i rośliny strączkowe, takie jak soczewica, marchew i słodkie ziemniaki
  • Warzywa i owoce, takie jak szparagi i morele
 4. 4
  Jedz chude białko. Idź na wołowinę, która jest 98% chudego i tylko 2% tłuszczu. Idź na pierś kurczaka bez dołączonej skóry. Produkty sojowe, takie jak edamame lub tofu, są również bogate w białko, podobnie jak wiele rodzajów ryb, w tym łosoś.
 5. 5
  Pozytywnie trzymaj się z daleka od fast foodów.Oprócz gotowania wszystkiego w tłuszczach typu trans, fast foodów, frytek i koktajli (lub burritos, mac 'n' cheese lub sandwiches) są świetne, jeśli chodzi o sól i cukier. Są to zasadniczo puste węglowodany, bez prawdziwych składników odżywczych dla nich. Jeśli poważnie myślisz o pozbyciu się tych kilogramów i przywróceniu wagi na właściwą drogę, będziesz trzymał się z daleka od fast foodów.
 6. 6
  Zjedz jak król na śniadanie, książę na lunch i nędzarz na kolację. Czy słyszałeś kiedyś frazę? Ma za tym trochę prawdy. Jedz wcześnie, aby rozpocząć swój metabolizm i dać wystarczająco dużo energii, aby wygodnie przetrwać do obiadu, a następnie na obiad zacznij się uspokajać i zjedz mniejszy posiłek dnia. Oto kilka przykładów posiłków, które można gotować dla siebie w ciągu dnia, z jedną przekąską pomiędzy:
  • Śniadanie: jajowo-biały omlet ze szpinakiem i piersią kurczaka, a także banan i świeże jagody.
  • Obiad: pozostały stek z łososia nad komosa ryżową, z małą sałatką
  • Snack: garść pistacji
  • Kolacja: bok choy, marchewka, grzyb i papryka
  • Niektóre pokarmy, które pomagają schudnąć lub mają mniej kalorii, to:
   • masło orzechowe
   • ciasteczka ryżowe
   • jagody
   • zielone warzywa
   • Zielona herbata
   • woda
   • jogurt grecki
   • niesolone orzechy
   • mleko migdałowe
 7. 7
  Rozpocznij dziennik z kaloriami, w którym zapisujesz wartości wszystkiego, co jesz. Stworzenie dziennika kalorii i konsekwentne pisanie pomoże ci dowiedzieć się, kiedy przekroczyłeś limit. Powie Ci, jakie potrawy działały, kiedy i czy smakowały dobrze. Daje ci to zapis twoich zmagań, z których zawsze przyjemnie jest spojrzeć po bólu!
  • Uzyskaj bardzo dobre wyniki w zakresie liczenia kalorii i wielkości serwowania. Trudno będzie obliczyć wszystko na samym początku, ale po pewnym czasie będzie to wyglądało jak druga natura. Bądźcie religijni, jeśli chodzi o oszacowanie, ile kalorii jest w danym pożywieniu lub posiłku. Bądź dokładny! Kłamanie sobie nie jest tego warte, jeśli tylko cierpisz ty.
 8. 8
  Kiedy się poślizgniesz (i wszyscy to robią), nie poplamić. W porządku, czasami co jakiś czas wymykasz się i jesz coś, o czym wiesz, że nie powinieneś. Każdy to robi. Ale kiedy się poślizgniesz, nie upaść. Nie usprawiedliwiaj plagiowania i chodzenia za burtę, nigdy. To po prostu sprawi, że twój cel będzie jeszcze trudniejszy i zniechęci cię jeszcze bardziej.
Wynik
0 / 0

Część 2 Quiz

Jeśli chcesz stracić dużo wagi, powinieneś jeść:

Nie do końca! Biały ryż to prosty węglowodan, znany również jako rafinowany węglowodan. Rafinowane węglowodany szybko się wchłaniają i generalnie nie są zbyt pożywne. Biały chleb, upieczone słodycze i miód to inne proste węglowodany, których powinieneś unikać, gdy próbujesz schudnąć. Wybierz inną odpowiedź!

Poprawny! Słodkie ziemniaki to złożony węglowodan. Złożone węglowodany zawierają błonnik i są trawione wolniej niż węglowodany proste. Chleb pełnoziarnisty, brązowy ryż, fasola, szparagi i morele to inne złożone węglowodany, które powinieneś jeść, gdy próbujesz schudnąć. Czytaj dalej, aby uzyskać kolejne pytanie z quizu.

Spróbuj ponownie! Napoje słodowe, takie jak napoje energetyczne lub sportowe, mogą zawierać nawet 400 kalorii. Zamiast spożywać napój sportowy, staraj się mieć wodę przez większość czasu. Czasami możesz mieć niesłodzoną zieloną herbatę. Kliknij inną odpowiedź, aby znaleźć właściwą ...

Część 3
Ćwiczenie

 1. 1
  Chodź wszędzie. Chcesz iść do sklepu spożywczego? Idź tam. Chcesz dostać się na piętne piętro budynku? Idź tam, nie idź windą. Chcesz dostać się do treningu piłki nożnej? Idź tam. Spójrz na każdą okazję chodzenia jako okazję do spalenia większej ilości kalorii i uzyskania lepszego dopasowania.
  • Zdobądź krokomierz. Krokomierz będzie śledzić liczbę kroków, jakie robisz w ciągu dnia, i możesz ukryć go na biodrze, aby nikt go nie widział. Dobry krokomierz zamieni liczbę kroków wziętych w spalone kalorie. Są tego warte!
 2. 2
  Nabierz zwyczaju rozgrzewki / rozciągania przed wyjściem na całość. Wykorzystaj najlepszą, najbardziej motywującą muzykę taneczną z lat 80. i przygotuj się na przygotowanie. Rozgrzewanie się i rozciąganie pomoże Ci uzyskać jak najwięcej z ćwiczeń. Dodatkowo, kto może ćwiczyć, gdy są ranni? Przykłady ćwiczeń rozgrzewczych to:
  • 20 pompek, 20 przysiadów i 20 butów. (Burpees są, gdy wskakujesz w powietrze, a następnie upuszczasz, wykonuj push-up i powtarzaj.)
  • Uruchamianie intensywne przez 1 minutę, a następnie przełączanie na 1 minutę światła w miejscu.
  • Dotknij swoich palców u nóg, rozciągnij ręce w tandemie, rozluźnij quady i ścięgna udowe, i nie zapomnij o torsie i szyi.
 3. 3
  Wypróbuj trening interwałowy. Trening interwałowy polega na tym, że wykonuje się naprawdę intensywną aktywność tylko przez krótki czas, a następnie umiarkowaną lub intensywną pracę światła przez większość czasu. Naukowcy odkryli, w wielu badaniach, że ludzie, którzy wykonują trening interwałowy, faktycznie kończą ćwiczenie przez krótszy okres czasu i spalanie większej ilości kalorii niż ludzie, którzy ćwiczą w średniej intensywności przez cały trening.[7]
  • Przykład treningu interwałowego byłby następujący: podczas biegania po torze pokonuj tak mocno / szybko, jak to tylko możliwe przez jedno okrążenie, a następnie biegaj z lekką prędkością przez pozostałe trzy okrążenia. Co cztery okrążenia to mila. Poczuj - i kochaj - oparzenie.
 4. 4
  Zaangażuj się w sport. Największą zaletą sportu jest to, że są konkurencyjne. Konkurencja zmusza nas do forsowania się bardziej niż sami, w przeważającej części. Być może myślisz: Nie jestem dobry w żadnym sporcie, lub Nie lubię uprawiać żadnych sportów. Pamiętaj tylko, że ludzie szanują innych, którzy bardzo się starają i szanują samych siebie. Jeśli myślisz, że granie w piłkę nożną, koszykówkę lub pływanie sprawiało by radość i utrzymywało cię w ryzach, to idź do tego. Niech twoja konkurencyjna passa spali ci kalorie.
 5. 5
  Korzystaj z maszyn cardio. Jeśli w domu nie masz przy sobie maszyn cardio, rozważ dołączenie do siłowni, abyś mógł z niej korzystać. Wypróbuj następujące urządzenia cardio i sprawdź, które z nich działają najlepiej dla Ciebie:
  • Bieżnia. Bieżnia może być gorsza od swobodnego biegania, ale zdecydowanie lepiej niż nic. Postaraj się znaleźć ładne, szybkie tempo, które będzie Cię pocić.
  • Eliptyczny. Możesz ustawić inną siłę oporu dla większości eliptycznych, dzięki czemu jest to trening siłowy / trening podwójny.
  • Rower stacjonarny. Jeśli weźmiesz klasę spinningu, przygotuj się na kopnięcie tyłka. Klasa spinning na stacjonarnym rowerze to świetny sposób na zrzucenie wagi.
 6. 6
  Czy cross-szkolenia. Trening krzyżowy obejmuje szereg różnych ćwiczeń siłowych, wytrzymałościowych i aerobowych, które pozwolą na rozgryzienie wielu różnych części ciała, a ogólnie zapobieganie nudy (co jest ogromnym powodem, dla którego ludzie przestają ćwiczyć). Systemy cross-treningowe, takie jak CrossFit, mogą nie być najlepsze w szybkim spalaniu dużej ilości kalorii (lepiej zastępują tłuszcz chudym mięśniom), ale warto je wypróbować. Kto wie, możesz znaleźć nową inspirację!
 7. 7
  Przetańczyć całą noc. Aby naprawdę poprawić swoje umiejętności aerobowe, spróbuj tańczyć. Nie, niekoniecznie w twoim pokoju, choć zawsze jest to mile widziane. A co z lekcjami tańca w miejscowym Y?
  • Możesz wypróbować coś w stylu klasycznego jazzu, popu lub hip-hopu, jeśli jesteś już zaznajomiony, a ruchy taneczne i muzyka pocieszają.
  • Możesz też spróbować czegoś takiego jak zumba, która łączy muzykę latyno-międzynarodową w jeden fantastyczny trening. Zumba, podobnie jak regularne zajęcia taneczne, jest prowadzona przez instruktora tańca.
 8. 8
  Wykonuj ćwiczenia i rób to dwukrotnie. Prawdopodobnie będziesz musiał ćwiczyć dwa razy więcej, aby osiągnąć swoje cele. Lepiej wybierz kilka ćwiczeń, które naprawdę Ci się podobają, ponieważ są szanse, że będziesz je robił dużo, aby spalić 10 funtów tygodniowo.
  • Możesz odłożyć na bok 4 godziny dziennie w celu ćwiczenia: 2 2-godzinne sesje, przerwane w środku z przerwą. Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek motywacji, po prostu myśl o ciężarze, do którego się żegnasz, io bajecznym ciele, które będziesz mógł powitać w spokoju. Powodzenia!
Wynik
0 / 0

Część 3 Quiz

Jak możesz schudnąć poprzez ćwiczenia?

Spróbuj ponownie! Powinieneś zdecydowanie rozgrzać się przed wykonaniem bardziej intensywnych ćwiczeń. Przysiady, pompki i bieganie w miejscu to doskonałe sposoby na rozgrzanie się. Istnieją jednak inne wspaniałe sposoby, aby schudnąć poprzez ćwiczenia. Tam jest lepsza opcja!

Blisko! Prowadzenie intensywnej aktywności przez krótki okres czasu, po której następuje lekka lub umiarkowana intensywność, nazywa się treningiem interwałowym. Trening interwałowy to doskonały sposób na spalanie kalorii w krótkim czasie. Jednak nie jest to jedyny sposób, aby schudnąć poprzez ćwiczenia. Wybierz inną odpowiedź!

Nie do końca! Trening krzyżowy obejmuje kilka różnych ćwiczeń siłowych, wytrzymałościowych i aerobowych, które ćwiczą wiele części ciała. Trening krzyżowy może nie być najlepszym sposobem na szybkie spalenie dużej ilości kalorii, ale jest to doskonały sposób na schudnięcie i zdrowie. Istnieją jednak dodatkowe sposoby, aby schudnąć poprzez ćwiczenia. Tam jest lepsza opcja!

Zgadza się! Istnieje wiele rodzajów ćwiczeń, które można wykonać, aby schudnąć. Wypróbuj różne metody ćwiczeń i sprawdź, który z nich działa najlepiej. Czytaj dalej, aby uzyskać kolejne pytanie z quizu.

Przykładowy plan diety

Substytucje żywności i napojów do stracenia 10 funtów w 1 tygodniu
Żywność i napoje, których należy unikać podczas diety
Pokarm, który można zjeść podczas diety

Community Q & A

Szukaj
Dodaj nowe pytanie
 • Pytanie
  Czy depresja może spowodować przyrost masy ciała bez mojego zauważenia?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Tak! Depresja może zdecydowanie powodować przyrost masy ciała. Może powodować zmęczenie i brak motywacji, co może spowodować, że będziesz rezygnować z treningu lub pozostanie siedzącym bardziej niż normalnie. To, w połączeniu ze złym odżywianiem i złym odżywianiem, które często towarzyszą depresji, może z czasem prowadzić do zwiększenia masy ciała.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nieprzydatne 0 Przydatne 15
 • Pytanie
  Jak mogę powstrzymać się od jedzenia?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Jeśli czujesz się głodny, zdrowo się odżywiaj. A jeśli chcesz jeść, gdy nie jesteś głodny, rozpraszaj się. Na przykład: biegnij lub narysuj, czytaj, możesz to zrobić!
  Dzięki!
  tak Nie
  Nieprzydatne 54 Przydatne 312
 • Pytanie
  Jaki jest najlepszy sposób na przycięcie tłuszczu z brzucha?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Nie jeść słodkich pokarmów, jeść więcej białka, jeść pokarmów bogatych w błonnik i wykonywać ćwiczenia aerobowe.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nieprzydatny 82 Przydatne 439
 • Pytanie
  Czy muszę ćwiczyć, czy mogę po prostu zachować zdrową dietę?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Ćwiczenie przyspiesza proces i wnosi dużo do zdrowia. Jednak zdrowe odżywianie i jedzenie będą również działać.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nieprzydatne 8 Pomocne 61
 • Pytanie
  Czy są jakieś inne ćwiczenia, które pomogą w szybkiej utracie wagi?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Cardio jest najlepsze, takie jak eliptyczne, bieżnikowe, skakanki; wszystko, co dostaje tętno, które spala kalorie. Po wysiłku, twoje mięśnie są rozgrzane, więc przejdź do podnoszenia ciężarów. Jeśli jesteś w domu bez ciężarków, zajrzyj do szafki na puszki z zupami i używaj ich jako małych ciężarków. Mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, ale mięśnie spalają kalorie szybciej niż tłuszcz. Oznacza to, że możesz stanąć na wadze i pomyśleć, że przytyłeś, ale zauważysz, że twoje ubranie jest lepsze. Konsekwencja jest kluczem. Odpocznij od 6 do 8 godzin, a stracisz 2 funty w ciągu nocy.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nieprzydatne 79 Przydatne 384
 • Pytanie
  Czy to możliwe za trzy miesiące?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Bardzo trudno jest stracić 10 funtów w ciągu jednego tygodnia. Utrata 10 funtów w ciągu trzech miesięcy byłaby stosunkowo łatwa. Nadal będziesz musiał ćwiczyć regularnie i jeść zdrową dietę.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nie pomocne 18 Pomocne 107
 • Pytanie
  Czy to możliwe?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Tak, jest to możliwe, o ile masz na to wszystko ochotę i jeśli uważasz, że możesz to zrobić.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nieprzydatny 56 Przydatne 273
 • Pytanie
  Mam bardzo wolny metabolizm; jak mogę stracić 10 funtów w jednym tygodniu?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Przy powolnym metabolizmie jest to trudne, a stres może spowodować, że przybierzesz na wadze. Wytnij produkty o wysokiej zawartości sodu. Sód zatrzyma wodę, którą pijesz, powodując zwiększenie masy ciała. Jeśli masz coś z wysoką zawartością sodu, użyj banana, ponieważ jego zawartość potasu pomoże usunąć sód. Ćwiczenia cardio są najlepsze w uzyskaniu tętna i kopaniu tłuszczu. Ćwicz, gdy wstajesz rano, nawet jeśli robisz przeskakiwanie przez minutę lub biegasz w miejscu. Częstość akcji serca wzrośnie i spalanie kalorii, które pomaga zwiększyć metabolizm. Zrasz pieprz cayenne na pokarmie, aby zwiększyć metabolizm. Cynamon pomaga także metabolizować cukier. Liczba kalorii wynosi tylko 1200 kalorii dziennie.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nieprzydatne 83 Przydatne 380
 • Pytanie
  Jak mogę wykonywać ćwiczenia z bolącą piętą?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Nie rób żadnych ćwiczeń, które zaostrzają twoją bolącą piętę. Jest wiele innych ćwiczeń, poza bieganiem - rozważ użycie piłki do ćwiczeń, która podnosi ciężar ciała, pływając lub podnosząc małe ciężarki w pozycji siedzącej. Porozmawiaj z lekarzem o opcjach.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nieprzydatne 9 Pomocne 57
 • Pytanie
  Jak często można jeść fast food?
  Użytkownik wikiHow
  Odpowiedź społeczności
  Powinieneś unikać fast foodów. W pierwszym miesiącu nie można podawać żadnych przekąsek, ale po przyzwyczajeniu się do rutyny można dodać jeden posiłek do żucia w tygodniu. Upewnij się, że jest to tylko SZCZEGÓRNY posiłek, a nie dzień oszustwa.
  Dzięki!
  tak Nie
  Nieprzydatne 31 Przydatne 152
Pokaż więcej odpowiedzi
Zadać pytanie
Pozostało 200 znaków
Podaj swój adres e-mail, aby otrzymać wiadomość, gdy to pytanie zostanie odebrane.
Zatwierdź
 • Już odpowiedział
 • To nie jest pytanie
 • Złe pytanie
 • Inny

  Szybkie podsumowanie

  Aby stracić 10 funtów tygodniowo, ogranicz się do 1200 kalorii dziennie i unikaj jedzenia przetworzonych produktów, takich jak ciasteczka i frytki. Zadbaj o to, aby ćwiczyć przez 4 godziny dziennie i skupić się na ćwiczeniach cardio o dużej intensywności, takich jak bieganie, jazda na rowerze i korzystanie z eliptycznych. Spróbuj też chodzić zamiast jechać tak dużo, jak to możliwe przez cały tydzień, więc spalasz więcej kalorii.

  Czy to podsumowanie ci pomogło?

  Ostrzeżenia

  • Nie przesadzaj! Możesz zrobić sobie krzywdę.
  • Nie bierz żadnych tabletek, które spowodują zmniejszenie masy ciała.
  • Nie traktuj tej rutyny tak poważnie przez długi czas. Może to prowadzić do niedowagi lub nawet anoreksji.
  • Podobnie jak w przypadku każdego programu odchudzającego, zawsze skonsultuj się z lekarzem lub dietetykiem, zanim zdecydujesz się kontynuować.

  Źródła i cytaty

  1. ↑ http://www.mayoclinic.com/health/exercise/SM00109
  2. ↑ http://www.functional-fitness-facts.com/starvation-diets.html
  3. ↑ http://www.healthstatus.com/calculate/cbc
  4. ↑ http://www.webmd.com/diet/features/estimated-calorie-requirement
  5. ↑ http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/imagepages/19534.htm
  6. ↑ http://www.webmd.com/food-recipes/features/carbohydrates
  7. ↑ http://www.mayoclinic.com/health/interval-training/SM00110

  Pokaż więcej ... (4)