Dieta Lose Your Belly Fat od Travisa Stork'a, M.D.

MT: Dlaczego zdrowie jelit jest tak ważne, szczególnie dla kobiet?

Dr Travis Stork: W mojej nowej książce "The Lose Your Belly Diet" podkreślam znaczenie budowania zróżnicowanej populacji pożytecznych mikroorganizmów jelitowych (nazywam je naszymi Little Buddies); odgrywają tak ważną rolę w naszym zdrowiu, że to niesamowite, że tak długo zajęło nam poświęcenie im uwagi, na jaką zasługują. Pojawiają się badania nad powiązaniami między naszymi mikroorganizmami jelitowymi i chorobami przewlekłymi, a lepsza opieka nad naszymi mikroorganizmami jelitowymi może pomóc nam stracić niechcianą wagę, a jednocześnie obniżyć ryzyko rozwoju trzech najważniejszych chorób przewlekłych w USA - raka, chorób serca i innych chorób. cukrzyca typu 2. Im większa jest różnorodność drobnoustrojów i większa liczba pożytecznych bakterii jelitowych, tym większe są szanse na przeżycie najdłuższego, najzdrowszego i najbardziej żywego życia.

MT: Jakie podstawowe pokarmy są niezbędne do prawidłowego żywienia jelita?

Dr Travis Stork: Jest kilka podstawowych zmian, które polecam w książce, aby uczynić cię zdrowszym i potencjalnie schudnąć, jeśli jest to cel.

1) Ciesz się co najmniej jednym probiotycznym jedzeniem każdego dnia - jogurt, kefir, miso, kiszona kapusta na żywo, kimchi, kombucha, są przykładami.

2) Jedz obfitość owoców i warzyw, surowe, gdy tylko to możliwe!

3) Jedz mieszankę białek roślinnych - pokarmy takie jak fasola i inne rośliny strączkowe, orzechy i nasiona wprowadzają do diety białko, błonnik i inne składniki odżywcze, których często brakuje w typowej amerykańskiej diecie, która opiera się w dużej mierze na mięsie na białko.

4) Wybierz wielkie ziarna - zamień ten biały makaron i chleb na wersje pełnoziarniste i biały ryż na brązowy. Eksperymentuj z pełnymi ziarnami. Jest tak wiele do wyboru, jak jęczmień, bulgur i komosa ryżowa.

5) Uporządkuj przyjazne tłuszcze - mogą one dostarczyć zdrowym sercu kwasów tłuszczowych omega-3 i pomóc odeprzeć głód! Używaj zdrowych olejów, takich jak oliwa z oliwek, olej sezamowy, olej z nasion winogron lub olej kokosowy. Moim ulubionym "tłustym" jedzeniem jest awokado. Są dobre na prawie wszystko i, przynajmniej moim zdaniem, są całkiem smaczne! Rozważ żywność w rodzaju tahini lub nawet gorzkiej czekolady (prawdziwa czekolada ciemna powyżej 70%, a nie czekolada mleczna), aby uzyskać odpowiednią ilość zdrowych tłuszczów.

MT: Jaką rolę odgrywają ćwiczenia w zwalczaniu tłuszczu z brzucha?

Dr Travis Stork: Jedzenie odgrywa najważniejszą rolę dla większości z nas w walce z tłuszczem brzusznym i wbrew powszechnej opinii; nie można wyodrębnić tłuszczu z brzucha za pomocą określonego ćwiczenia. Ale dobrą wiadomością jest to, że każda aktywność w połączeniu z ulepszoną dietą będzie skierowana do tłuszczu z brzucha jako całości. I nie zapominajmy, że ćwiczenia są świetne dla naszego ogólnego stanu zdrowia - mogą pomóc w zapobieganiu chorobom serca, niektórym rodzajom raka, cukrzycy typu 2, otyłości, depresji i lękowi, aby wymienić tylko kilka.

MT: Jaki wpływ mają antybiotyki na kontrolę zdrowia jelit?

Dr Travis Stork: Niepotrzebne stosowanie antybiotyków jest jednym z największych zagrożeń dla naszych małych kumpli. Często są nadmiernie przepisywane i nadużywane. one cenne dla walki z chorobą bakteryjną, gdy są stosowane w sposób odpowiedzialny, jednak obecne badania pokazują, że od jednej trzeciej do połowy antybiotyków w naszym kraju są niepotrzebne - przeziębienie jest na przykład chorobą wirusową, która nie zostanie wyleczona przez antybiotyki!

MT: Jakie wskazówki możesz przekazać matkom, aby pomóc nam przejąć kontrolę nad naszym zdrowiem w 2017 roku?

Dr Travis Stork: Gdybym mógł podać jedną wskazówkę, byłby mój przewodnia zasada od jakiegoś czasu: niech jedzenie będzie twoim lekarstwem, a nie twoją trucizną. Dokonuj lepszych wyborów i jedz wysokiej jakości produkty, które odżywiają cię, sprawiają, że czujesz się pełny i zadowolony, i spożywasz mniej produktów o niskiej jakości, które prowadzą do nadmiernego przyrostu wagi i gromadzenia tłuszczu. Powód, dla którego napisałem "The Lose Your Belly Diet", ponieważ kocham jedzenie i wiem, że ty mogą jedz zdrowo i czuć się pełnymi, zadowolonymi ORAZ zgubić zbędne kilogramy - zwiększając jakość życia i długość życia po drodze!

Momtrends nie został opłacony za ten post. Dostaliśmy próbki do przeglądu. Ten post może zawierać linki partnerskie. Klikając i robiąc zakupy, wspomagasz Momtrends i pozwalasz nam na bieżąco raportować trendy.

Dla jeszcze większej ilości Momtrendów śledźcie nas na Facebooku, Twitterze, Pinterest i Instagramie

Dieta Lose Your Belly Fat od Travisa Stork'a, M.D.

Posiadanie tłuszczu z brzucha i "topu z muffinem" wokół talii jest powszechne - i może być niezdrowe. Postępuj zgodnie z radą w Recepta Lean Belly, i zgodnie z okładką książki, możesz pozwolić na "15 funtów niebezpiecznego tłuszczu z brzucha w cztery tygodnie" i poprawić swoje zdrowie.

Recepta Lean Belly jest napisany przez Travisa Stork'a, lekarza medycyny ratunkowej i gospodarza dziennego talk show Lekarze. Jego recepta obiecuje, że stracisz na wadze i zatrzymasz ją na dobre - bez kiedykolwiek diety lub liczenia kalorii.

I nie ma sposobu, aby zawieść na tej diecie, ponieważ nie jest to dieta.

Recepta Lean Belly: co to jest

Recepta Lean Belly to zbiór wskazówek, sugestii żywieniowych i motywacji, aby oświecić ludzi na temat żywności bogatej w składniki odżywcze, ukrytych kalorii i sposobów wprowadzania niewielkich zmian, które promują utratę wagi i stają się nawykami zrównoważonego stylu życia.

"To nie jest dieta, ale łatwa recepta, która pomaga ludziom zdrowiej się odżywiać, wymieniając puste pożywne produkty, takie jak słodycze i przetworzone produkty żywnościowe, i zastępując je produktami, które spełniają i są pożywne" - mówi Stork.

Zdrowe odżywianie się od czterech do pięciu razy dziennie sprawi, że poczujesz się pełny, kontrolujesz pragnienie i wyciśniesz niezdrowe jedzenie w swojej diecie - mówi Stork.

Używa prostego systemu "Pick 3 to Lean", który pozwala modyfikować zachowania związane z jedzeniem, jednocześnie ciesząc się ulubionymi potrawami. Wybierz trzy naraz z listy 12 opcji, począwszy od podstawowych "praw chudości" Stocka do bardziej rozwiniętej "chudej turbosprężarek".

Po opanowaniu trzech zmian, przejdź i rozwiązania dodatkowych opcji.

Przykładem prostych zmian jest spożywanie trzech porcji nabiału, całodzienne jedzenie owoców i warzyw oraz odkrywanie zdrowych tłuszczów.

Bocian mówi, że to małe zmiany, które mogą sprawić największą różnicę i przez cały dzień masz 200 szans na lepsze wybory, walkę z tłuszczem z brzucha i poprawę zdrowia.

Wypłata? "Zredukuj niebezpieczny tłuszcz trzewiowy, a będziesz miał więcej energii, spać lepiej, poprawić zdrowie i żyć dłużej, szczęśliwsze życie", mówi Stork. Dobrą wiadomością, mówi Bocian, jest to, że tłuszcz brzuszny lepiej reaguje na dietę i ćwiczenia niż tłuszcz gdzie indziej na ciele.

Nieprzerwany

Staraj się zmniejszyć obwód talii do mniej niż 35 cali dla kobiet i 40 cali dla mężczyzn, aby zminimalizować ryzyko problemów zdrowotnych.

Członkostwo w siłowni nie jest wymagane, ale Bocian zachęca do regularnej aktywności i szukania okazji do zwiększenia ruchu w ciągu dnia. Sesje cardio, budowanie mięśni, trening interwałowy i strony schematów treningowych w książce ilustrują odpowiednie techniki dla początkujących, średnio zaawansowanych i eksperckich poziomów ćwiczeń.

Książka zawiera cztery tygodnie planów posiłków, listy zakupów i podstawowy plan ćwiczeń.

Recepta Lean Belly: co można zjeść

Cokolwiek chcesz. Nic nie jest z menu, ale Bocian sugeruje zastąpienie słodkich napojów niesłodzonymi napojami i wyeliminowanie wysoko przetworzonej rafinowanej żywności.

Pięć pokarmów nazywa się doskonałymi pokarmami natury; orzechy, mleko, jaja, jagody i pomidory. Chude białka (20-40 gramów na posiłek), całe ziarna, owoce, warzywa, zdrowe tłuszcze, woda i rośliny strączkowe są również zalecane.

Jedynymi kaloriami wymienionymi w książce są sugerowane przekąski o 200 kaloriach, w tym źródło białka i dwie inne grupy żywności. Przekąski są zalecane wczesnym popołudniem i po południu, aby kontrolować poziom cukru we krwi i pragnienia, a także zmniejszyć ryzyko przejadania się podczas obiadu i kolacji.

Alkohol jest dozwolony w rozsądnych ilościach: jeden drink dla kobiet i dwa napoje dla mężczyzn.

Oto przykładowy plan posiłków:

Śniadanie: omlet z szynką, cebulą, pieczarkami, szpinakiem i kantalupą

Snack: pomarańczowy, grecki jogurt i mieszanka szlaków

Obiad: quesadilla pełnoziarnista z kurczakiem, serem mozzarella, pieczonymi warzywami i suszonym pomidorem pesto

Przekąska: truskawki, twaróg i mieszane orzechy

Kolacja: krewetki, papryka, szparagi i cebula na brązowym ryżu

Recepta Lean Belly: jak to działa

Recepta Lean Belly działa poprzez rozdrabnianie niezdrowych zachowań i zastępowanie ich pozytywnymi nawykami żywieniowymi, które prowadzą do utraty wagi.

Jedząc według harmonogramu, co kilka godzin, zmniejszysz apetyt i zachęcisz czytelników do kontaktu z głodem i sytością.

U podstaw diety leży zasada spalania NEAT (Non-Exercise Activity Thermogenesis) bez ćwiczeń fizycznych. NEAT to strategia, która polega na aktywnym życiu: parkuj dalej, weź schody, unikaj schodów ruchomych i stoisz, rozmawiając przez telefon, na przykład.

Ćwiczenie 30 minut dziennie jest idealne, ale regularne chodzenie i bycie bardziej aktywnym w ogóle wystarcza, aby być zdrowym - mówi Stork.

Nieprzerwany

Recepta Lean Belly: opinie ekspertów

Elisa Zied, MS, RD, konsultant odżywiania w Nowym Jorku i autor Nakarm swoją rodzinę, nadaje książce Storka aprobatę za jej motywującą i dobrze zbadaną treść.

"Jest wiele pozytywnych aspektów tej książki, od cheerleaderek autora na temat odchudzania, ilustracji ćwiczeń, uwagi do poruszania się w ciągu dnia po porady dotyczące prawidłowego odżywiania i stylu życia" - mówi Zied.

Proste, małe i praktyczne wskazówki, mówi Zied, mogą zrobić dużą różnicę i oferują nowy sposób myślenia o tym, jak schudnąć.

Ponieważ w książce nie ma nigdzie kalorii, a plan nie był testowany, Zied mówi, że ciężko jest przewidzieć, czy obietnica utraty wagi do 15 funtów jest realistyczna."Podsumowując: jaka waga zostanie utracona, zależy od twojej genetyki, aktualnej wagi, spożycia kalorii i aktywności fizycznej" - mówi.

Zied nie zgadza się z tytułem, niepewnym układem informacji i brakiem analizy składników odżywczych receptury. "Nie każdy, kto straci na wadze, będzie miał płaskie brzuszki i będzie wolny od tłuszczu z brzucha" - mówi.

"Na okładce książki twierdzi się, że jest to plan diety i odchudzania, więc przepisy powinny zawierać informacje o wartościach odżywczych, aby dietetycy wiedzieli, co jest w jedzeniu" - mówi Zied.

The Lean Belly Prescription: Food for Thought

Dla osób, które mają dość diety, ale chcą mieć łatwe do naśladowania wskazówki, aby włączyć się do ich stylu życia i nadal chcą jeść swoje ulubione potrawy (w ograniczonych ilościach), ten niedbały może być dla ciebie.

Bocian, przystojna dawna gwiazda reality show ABC Kawalermoże być dokładnie tym, co doktor nakazał zainspirować kobiety (i mężczyzn) do zmiany stylu życia, które będą promować utratę wagi.

Chociaż jest bardzo mało nowych informacji, jest to wyczerpująca, rzetelna rada oparta na badaniach, które jeśli są właściwie stosowane, mogą pomóc dietetykom schudnąć, poprawić kondycję i poprawić stan zdrowia.

Możesz nie stracić 15 funtów w ciągu czterech tygodni, ale nauczysz się wielu bardzo przydatnych informacji, które mogą prowadzić do powolnej, stabilnej i najważniejszej trwałej utraty wagi.

WebMD Expert Review

Źródła

ŹRÓDŁA:

Travis Stork, MD, gospodarz, Lekarze; oddział ratunkowy, Centrum Medyczne Uniwersytetu Vanderbilt.

Elisa Zied, MS, RD, konsultant ds. Żywienia; autor, Nakarm swoją rodzinę.

Stork, T. i Moore, P. Recepta Lean Belly: szybka i niezawodnia dieta i plan odchudzania od amerykańskiego lekarza pierwszej pomocy, Rodale, 2010.

© 2011 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.