Alkohol niskokaloryczny - wizualny przewodnik po najlepszych i najgorszych napojach - lekarz dietetyczny

Do - Zaktualizowano maj 2018

Jakie napoje alkoholowe mają niską zawartość węglowodanów? Jakie są najlepsze opcje diety niskowęglowodanowej i kilka typowych błędów? Ten przewodnik powie Ci, co powinieneś wiedzieć.

Po pierwsze: spożywanie zbyt dużej ilości alkoholu spowolni utratę wagi i może osłabić wzrost zdrowia na diecie niskowęglowodanowej. Alkohol jest spalany przez cokolwiek innego przez organizm, spowalniając utratę tłuszczu.

Jeśli jednak możesz pić alkohol z umiarem, zwykle nie jest to poważny problem, o ile ma niską zawartość węglowodanów. Niskowęglowodanowe opcje obejmują wino, szampana i czyste alkohole, takie jak whisky i wódka. Napoje o wysokiej zawartości węglowodanów? Piwo i słodkie koktajle.

Poniżej znajdziesz wszystkie szczegóły, opcje z mniejszą ilością węglowodanów znajdują się po lewej stronie.

Ile węglowodanów?

Każda z liczb jest gramami węglowodanów w typowym szkle. Opcja najniższego karbidu to flet szampana z 1 gramem węglowodanów. Wino wytrawne białe i czerwone ma około 2 gramy na porcję (niektóre są jeszcze niższe). Typowe piwo ma 13 gramów!

Wino

Jeśli spożywasz dietę o umiarkowanej zawartości niskowęglowodanowej, około 20 do 50 węglowodanów dziennie, wina wytrawne mogą być spożywane regularnie, przy niewielkim wpływie na utratę wagi z węglowodanów. Jeśli jesteś na bardzo surowej diecie niskowęglowodanowej lub keto, spożywanie mniej niż 20 gramów węglowodanów dziennie, kieliszek wina przy okazji jest również w porządku. Jeśli jednak zauważysz, że nie tracisz wagi, zmniejsz alkohol.

Kieliszek wytrawnego wina zawiera około 0,5 g cukru, a także niewielkie ilości gliceryny i innych resztek węglowodanów w procesie wytwarzania wina, które zwykle wynoszą mniej niż 2 gramy węglowodanów ogółem. Jest mało prawdopodobne, że kieliszek wytrawnego wina wpłynie na poziom cukru we krwi lub poziom insuliny.

Wino Sweeter, takie jak Rieslings i Gewurztraminers, ma około 4 węglowodanów w typowym szkle. Nawet słodsze wina deserowe, takie jak Muscato, Tokaj, Ice Wines lub wzmocnione wina, takie jak Port, Sherry i Madera, są słodsze i zawierają więcej fruktozy, zliczając węglowodany na szklankę o wadze około 5 gramów lub więcej.

piwo

Niestety, większość piwa nie ma wyjścia, gdy jesz niskotłuszczową. Jego chmiel i sfermentowane ziarna są jak picie płynnego chleba - a duże brzuchy piwne mogą dać dowód pozytywny na to, że przyczynia się on do otyłości brzusznej. Nie jest to dobry wybór dla utraty wagi lub odwrócenia cukrzycy.

Jednak liczba węglowodanów może się różnić w zależności od marki piwa, a jest kilka niższych opcji węglowodanów. Dowiedz się w naszym przewodniku po niskiej zawartości węglowodanów poniżej.

Duchy: ile węglowodanów?

Jeśli pijesz mocny alkohol, to ile gramów węglowodanów jest w typowym napojem.

Whisky, wódka, brandy, dżin, tequila i inne czyste alkohole mają zero węglowodanów, a więc są dobre na diecie niskowęglowodanowej. Nie dodawaj soku, napojów bezalkoholowych ani innych substancji słodzących, takich jak słodka śmietana. Dodanie toniku do zerowego ginu węglowodanów zwiększa jego węglowodany do 16 gramów na porcję! Zamiast tego napij się wódki, wody sodowej i wapna, aby wypić letni napój bez węglowodanów.

Alternatywnie, jeśli nalegasz, użyj toniku dietetycznego (ze sztucznymi substancjami słodzącymi) do ginu z tonikiem o zerowej zawartości węglowodanów. Chociaż generalnie zalecamy unikanie słodzików.

Pomyśl, wódka i sok pomarańczowy to zdrowy wybór? To daje ci 28 gramów węglowodanów, prawie tak źle, jak rum i koksu za 39 gramów.

Chłodnice

Chłodziarki do wina o niskiej zawartości węglowodanów

Liczby to ilość węglowodanów (cukru) w butelce.

Czasami nazywane alkopopami, chłodniami spirytusowymi, chłodniami wina, twardymi lemoniadami, te wstępnie wymieszane napoje pakowane są w cukier i węglowodany. Nie pij, jeśli chcesz pozostać na niskim poziomie węglowodanów - pijesz cukier.

Piwo: ile węglowodanów?

Piwo o niskiej zawartości węglowodanów

Liczby pod markami piwa reprezentują gram węglowodanów w 12 uncji. (355 ml) butelka piwa.

Jak widać, niektóre bardzo lekkie amerykańskie piwa zawierają najmniej węglowodanów i można je pić bez utraty diety niskowęglowodanowej, jeśli lubisz ten rodzaj piwa. Inne marki piwa gwałtownie rosną w ilości węglowodanów i powinny być spożywane z ostrożnością lub całkowicie unikane, w zależności od tego, ile węglowodanów celujesz na dzień.


 

5 najlepszych napojów alkoholowych o niskiej zawartości węglowodanów

Top 5 napojów alkoholowych

Na diecie niskowęglowodanowej nadal można delektować się pysznym drinkiem lub dwoma przy specjalnych okazjach. Mimo że wiele napojów alkoholowych zawiera dużo cukru, wciąż istnieją przyzwoite opcje niskowęglowodanowe. Oto nasza lista 5 najlepszych niskokalorycznych napojów alkoholowych.
 

  1. Szampan lub wytrawne wino musujące - jedna szklanka zawiera około 1 g netto węglowodanów.
  2. Nic nie mówi o świętowaniu jak szklanka szampana! Chociaż szampan może być bardzo drogi, inne rodzaje win musujących lub wina Cava są oferowane w różnych cenach i mogą być spożywane jako aperitif, z jedzeniem lub jako samodzielny napój.

  3. Wino wytrawne - czerwone lub białe - jedna szklanka zawiera około 2 gramy węglowodanów netto.
  4. Musi istnieć powód, dla którego ludzie piją wino od tysięcy lat. Jednym z nich jest prawdopodobnie to, że smakuje naprawdę dobrze z jedzeniem. Ben Franklin nawet nazywał wino "stałym dowodem, że Bóg nas kocha". Na szczęście wypicie okazjonalnego kieliszka wytrawnego wina jest dobre na diecie niskowęglowodanowej.

  5. "Skinny Bitch" - jeden długi drink zawiera 0 gramów węglowodanów.
  6. Szczupła suka jest dla ciebie napojem, jeśli chcesz pominąć cukier i sztuczne słodziki. Ten musujący, długi napój z wódką, sodą, limonką i lodem smakuje znacznie lepiej niż mogłoby się wydawać.

  7. Whisky - jeden napój zawiera 0 gramów węglowodanów.
  8. Pomimo tego, że whisky jest wytwarzana z różnych form ziaren, jest ona wolna od węglowodanów i glutenu. Występuje w wielu różnych klasach i typach. Zbyt dużo lodu może zabić smak, ale serwowanie go odrobiną wody może rzeczywiście poprawić smak.

  9. Dry Martini - jeden koktajl zawiera 0 gramów węglowodanów.
  10. Symboliczny koktajl James Bond składa się z ginu i wermutu i przyozdobiony gałką oliwkową lub cytrynową. Nadal jest na szczycie najbardziej pożądanych napojów.Ale pamiętaj, aby zamówić to wstrząśnięty, nie mieszał.