Przegląd planu diety Nutrisystem: Żywność, produkty i inne

Obietnica

Nutrisystem dąży do uproszczenia utraty wagi. Nie musisz decydować, czy żywność będzie pasować do Twojej diety. Nie musisz liczyć kalorii ani węglowodanów. W większości przypadków nie musisz się upewnić, że jesz odpowiednie porcje. Ale ty też nie możesz jeść, co chcesz.

To dlatego, że kupujesz większość żywności z Nutrisystem. Firma wysyła ją do twoich drzwi. Każdego dnia jesz Nutrisystem śniadanie, lunch, obiad i deser. Dodajesz także produkty uboczne, takie jak świeże owoce i warzywa oraz przekąski, które kupujesz w sklepie spożywczym.

Minusem: zniechęca się do jedzenia poza domem i zaleca się głównie unikać alkoholu.

Plan nie dotyczy kobiet w ciąży, osób z przewlekłą chorobą nerek ani osób z pewnymi alergiami lub potrzebami dietetycznymi. Nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 14 lat, chociaż Nutrisystem oferuje programy dla nastolatków w wieku od 14 do 17 lat.

Co możesz jeść, a czego nie

Nutrisystem to 28-dniowy program oferujący żywność paczkowaną.

Opcje śniadaniowe obejmują płatki owsiane, babeczki, muesli i naleśniki.

Obiady i kolacje obejmują wybór dań typu tacos; kurczak i makaron; zupa, gulasz i chili; i pizza.

W przypadku deserów i przekąsek możesz mieć ciasteczka, ciasto lub ciasteczka.

Program zawiera długą listę owoców, warzyw, orzechów, świeżego mięsa i nabiału i innych produktów spożywczych, które można jeść wraz z żywnością Nutrisystem.

Ogólnie rzecz biorąc, plany dotyczące żywności i posiłków koncentrują się na:

Różnorodne składniki odżywcze. Około połowa twoich kalorii pochodzi z węglowodanów, 25% z białka i 25% z tłuszczu.

"Inteligentne" węglowodany. Nie podnoszą one poziomu cukru we krwi tak bardzo, jak inne pokarmy. Na planie będziesz musiał ograniczyć lub unikać żywności o wysokim indeksie glikemicznym (jak biały chleb, biały ryż i niektóre owoce).

Ograniczone kalorie. Liczba kalorii ma na celu pomóc Ci stracić funta lub dwa razy w tygodniu w tym programie diety. Wyjątkiem jest plan "Lean 13", w którym kobiety mogą stracić do 13 funtów i 7 cali w pierwszym miesiącu, podczas gdy mężczyźni mogą spodziewać się utraty 15 funtów i 7 cali.

Ograniczony sód. Według firmy programy zapewniają dziennie około 2000 miligramów sodu. Żywność, którą kupisz samodzielnie, może dodać do sumy.

Poziom wysiłku: średni

Zamawianie żywności o wartości miesiąca jest łatwe, a produkty są już dla Ciebie. Ale nie uzyskasz swojego zwykłego stopnia kontroli nad tym, jakie produkty spożywcze wybierzesz. I możesz dostać mniej kalorii niż jesteś przyzwyczajony.

Ograniczenia: Wybierasz produkty z oferty Nutrisystem. Jest 150 dań do wyboru spośród ich najobszerniejszego planu "Niezwykle Wasz". Możesz również wybierać spośród kilkudziesięciu przedmiotów do kupienia na własną rękę w sklepie spożywczym.

Gotowanie i zakupy: Możesz kupić 28-dniową dostawę żywności, którą wybierze firma, lub możesz sam wybrać każdy przedmiot. Możesz zapisać się na plan posiłków przeznaczony dla kobiet, mężczyzn, wegetarian, osób z cukrzycą lub osób w wieku powyżej 60 lat.

Nie musisz gotować, ponieważ większość produktów Nutrisystem jest gotowa do jedzenia lub potrzebuje jedynie ogrzewania. Ale niektóre artykuły, które kupujesz w sklepie spożywczym, takie jak warzywa i ryby, mogą wymagać większego przygotowania.

Pakiety żywności lub posiłków: wymagane.

Spotkania bezpośrednie: brak.

Ćwiczenie: Nutrisystem sugeruje co najmniej 30 minut aktywności fizycznej dziennie. Możesz przerwać to na trzy 10-minutowe okresy w ciągu dnia.

Czy pozwala na ograniczenie diety lub preferencje?

Tak. Istnieją plany żywieniowe dla wegetarian i osób chorych na cukrzycę.

Ale program nie ma planów dla osób przestrzegających diety wegańskiej.

I nie pozwala na pewne alergie pokarmowe (w tym alergie na soję lub orzeszki ziemne) i nie zawiera glutenu.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć

Koszt: koszty różnią się w zależności od wybranego planu - na przykład dla kobiet lub mężczyzn, wegetarian, starszych osób lub osób z cukrzycą.

Ogólnie rzecz biorąc, spodziewaj się zapłacić od około 230 USD do połowy 300 dolarów miesięcznie na jedzenie Nutrisystem, plus wszystko, co kupisz w sklepie spożywczym.

Wsparcie: Program ma społeczność online i narzędzia internetowe, a także pomoc przez telefon.

Inne: Możesz stanąć przed wyzwaniem, gdy wyjdziesz z programu i będziesz musiał sam wybierać więcej posiłków. Program dostarcza informacji, jak to zrobić.

Co Kathleen Zelman, MPH, RD, mówi:

Czy to działa?

Kontrolowanie kalorii i porcji oraz regularne spożywanie posiłków jest zdrową formułą, która powinna skutkować utratą wagi podczas przebywania na planie.

Jeśli możesz trzymać się paczkowanych posiłków i dodawać tylko zdrowe pokarmy, badania wspierające program sugerują, że schudniesz. Posiłki, które zjesz, są dla ciebie dobre, odżywianie. Może być trudniej przejść do jedzenia "prawdziwego jedzenia", gdy zbliżasz się do celu odchudzającego i nie polegasz na posiłkach już przygotowanych dla ciebie.

Czy to jest dobre dla pewnych warunków?

Ogólnie dieta jest zdrowa dla osób z chorobami serca, wysokim ciśnieniem krwi, wysokim poziomem cholesterolu i cukrzycą. Posiłki są ubogie w sód, tłuszcze nasycone i tłuszcze trans i obejmują pełnoziarniste produkty pełnoziarniste, inteligentne węglowodany, zdrowe tłuszcze, chude białka i różnorodne produkty spożywcze.

Jeśli masz schorzenia medyczne, koniecznie porozmawiaj ze swoim lekarzem przed rozpoczęciem programu.

Ostatnie słowo

Dieta Nutrisystem to najwyższa wygoda. Jeśli nie chcesz myśleć o wielkości porcji, planowaniu, zakupach czy gotowaniu i ciesz się z posiłków dostarczanych do domu w torebkach gotowych do użycia w kuchenkach mikrofalowych, to pokochasz ten plan.

Jeśli lubisz gotować lub jeść, lub masz napięty budżet na jedzenie, ten plan nie jest dla ciebie.

Prawdziwe pytanie brzmi, czy możesz nadal schudnąć lub utrzymać wagę, gdy nie polegasz już na paczkowanych produktach.

Dieta WebMD A-Z Recenzja wg Christine Mikstas, RD, LD w dniu 6 lutego 2017 r

Źródła

ŹRÓDŁA:

Nutrisystem.com.

American Diabetes Association: "Indeks glikemiczny i cukrzyca" oraz "Indeks glikemiczny żywności".

© 2017 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.