10 prostych ćwiczeń na zmniejszenie tłuszczu z brzucha w domu - CompareCamp.com

Czy masz problemy z dopasowaniem się do sukienki, którą kupiłeś w zeszłym roku? Czy tłuszcz w żołądku sprawia problemy ze snem? Jeśli odpowiedź brzmi "tak", możesz chcieć zaimplementować kilka zmian w swoim stylu życia, aby rozwiązać ten problem. Tłuszcz żołądka może powodować negatywne skutki dla zdrowia, jeśli nie zostanie rozwiązany we właściwym czasie. Na pewno tłuszcz brzuszny nie wygląda estetycznie. Ale najważniejszym powodem, dla którego powinieneś zająć się tym problemem, jest jego długoterminowy wpływ na twoje zdrowie. Powinieneś również przeczytać ten artykuł o tym, dlaczego nie tracisz tłuszczu z brzucha.

Prawdopodobnie najlepszym sposobem na utratę tłuszczu w żołądku jest ćwiczenia. Jeśli poważnie myślisz o utracie wagi, możesz potrzebować godzinnej aktywności fizycznej w codziennej rutynie, aby celować i redukować tkankę tłuszczową z brzucha. Jest kilka świetnych ćwiczeń na spalanie tłuszczu, aw naszym artykule pokażemy 10 prostych ćwiczeń, które możesz wykonać w domu i naturalnie zmniejszyć tłuszcz w brzuchu.

1. Chrupnięcia

Nic nie spala tłuszczu żołądka łatwiej niż brzuszki. Brzuszki, według niektórych ekspertów fitness, zajmują najwyższą pozycję wśród ćwiczeń spalających tłuszcz. Najwyższy czas zacząć od ćwiczeń brzusznych do codziennej rutyny.

Zacznij od leżenia płasko z ugiętymi kolanami i stopami na ziemi. Podnieś ręce, a następnie umieść je za głową. Możesz również trzymać je skrzyżowane na piersi. Wdychaj głęboko. Gdy podnosisz górny tors z podłogi, powinieneś wydychać powietrze. Ponownie wdech, gdy wrócisz, a następnie wydech, gdy pojawi się.

Jeśli jesteś początkującym, zacznij robić brzuszki 10 razy w zestawie. Każdego dnia musisz wykonać dwa lub trzy zestawy brzuszków. Obejrzyj wideo powyżej, aby uzyskać szczegółowy przewodnik na temat wykonywania awarii.

2. Twist Crunches

Po zaznajomieniu się z regularnymi chrupnięciami można zmodyfikować podstawowy kryzys, aby uzyskać bardziej efektywne i zorientowane na wyniki ćwiczenie brzucha.

Twistowe brzuszki są jak zwykłe brzuszki. Ale w skręcie brzucha, musisz podnieść prawe ramię w lewo, utrzymując lewy tors na ziemi.

Kiedy zaczynasz, zacznij robić 10-krotne brzuszki w każdym zestawie. W codziennej rutynie powinieneś dążyć do dwóch lub trzech zestawów skrętów. Obejrzyj wideo powyżej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak robić crunchy.

3. Cięcie boczne

To prawie to samo, co rutyna w trybie "twist crunch". Jedyne, co musisz zrobić, to przechylić nogi na tę samą stronę z ramionami jednocześnie. Cięcie boczne koncentruje się bardziej na mięśniach po bokach.

Celuj w dwa do trzech zestawów bocznych brzuszków (10 razy w zestawie) każdego dnia. Sprawdź film powyżej, jak robić brzuszki po stronie.

4. Wsteczne chrupnięcia

Zauważysz, że utrata tłuszczu z brzucha pociąga za sobą wiele chrupnięć i wariacji. Teraz najwyższy czas zrobić odwrotne brzuszki. Podobnie jak inne ćwiczenia chrupania, odwrotne brzuszki są kolejnym dobrym ćwiczeniem do utraty tłuszczu z brzucha, szczególnie dla kobiet.

To jest jak ćwiczenie w skręcie. Nachylić nogi za plecami jednocześnie z ramionami. Uważa się je za jedno z najlepszych ćwiczeń brzusznych do celowania w dolny tłuszcz brzuszny. Obejrzyj wideo powyżej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wykonać wsteczne brzuszki.

5. Pionowy chrupnięcie nóg

Leżeć płasko na macie lub na podłodze z nogami wyciągniętymi w górę w kierunku sufitu, a następnie jednym kolanem skrzyżowanym nad drugim. Wdychaj, a następnie unieś górną część ciała w kierunku miednicy. Oddychaj powoli. Wykonaj około 12-16 brzuszków dla dwóch do trzech zestawów. Obejrzyj wideo powyżej, aby dowiedzieć się, jak wykonać pionowe uderzenia nóg.

6. Ćwiczenia rowerowe

Nawet jeśli nie masz roweru, nadal możesz wykonywać to ćwiczenie. Połóż się na macie lub na podłodze i trzymaj ręce za głową lub obok siebie, tak jak podczas brzuszków. Podnieś obie nogi z ziemi, a następnie zegnij je w kolanach. Przyłóż prawe kolano do klatki piersiowej, trzymając lewą nogę na zewnątrz. Następnie zdejmij prawą nogę i przyłóż lewą nogę do klatki piersiowej. Naprzemiennie zginaj kolana, jakbyś korzystał z roweru.

7. Ćwiczenie z deski do gry


Toczna deska trenuje mięśnie ciała wokół brzucha, biodra i dolnej części pleców. Ustaw się na macie lub na podłodze z kolanami i łokciami spoczywającymi na ziemi. Trzymaj szyję równo z kręgosłupem. Oczekuj. Następnie podnieś kolana i podeprzyj nogi na palcach. Zaciśnij kolana i normalnie oddychaj. To właśnie nazywacie pozą deski. Pozostań w tej pozycji przez 30 sekund. Teraz zacznij poruszać się tam iz powrotem przez około 30 sekund.

To właśnie nazywacie ćwiczeniem toczenia desek. Połóż się na macie lub podłodze bokiem. Podtrzymuj ciało na prawym łokciu i prawej nodze. Łokieć powinien być prostopadły do ​​ramienia, a lewa noga powinna znajdować się powyżej prawej nogi, upewniając się, że są razem. Trzymaj kolana prosto. Biodra również nie powinny dotykać ziemi. Trzymaj tę postawę przez około 30 sekund. Kiedy będziesz już wygodnie, możesz utrzymać tę pozycję przez około jedną do dwóch minut.

Powtórz także z drugą stroną.

Podczas gdy w tej pozycji możesz podnieść nogę umieszczoną na górze i przynieść ją z powrotem. Umożliwiłoby to bardziej efektywne ćwiczenia, nie tylko dla mięśni brzucha, ale także dla ud i bioder.

8. Chodzenie


Cardio jest jednym z najlepszych sposobów na spalanie kalorii i utratę niechcianego flab z organizmu. Chodzenie jest jednym z pierwszych ćwiczeń cardio, które powinieneś mieć, ponieważ jest to dobra i skuteczna metoda na spalenie tłuszczu z brzucha. Jeśli wdrożysz zdrową dietę i chodzisz w dobrym, stabilnym tempie przez około 30-45 minut, od czterech do pięciu dni co tydzień lub dłużej, wkrótce będziesz świadkiem zmiany wagi. To ćwiczenie o niskim wpływie może zwiększyć metabolizm i tętno.Ma zmniejszone ryzyko obrażeń i jest uważany za skuteczny trening dla początkujących.

9. Bieganie


Musisz zapobiegać przyzwyczajeniu się organizmu do rutynowych ćwiczeń treningowych. Dlatego może się zdarzyć, że będziesz musiał zmienić czas. A może bieganie? Jest to skuteczny sposób na utrzymanie tętna w górze, stracić kalorie i zmniejszyć tłuszczu z brzucha.

10. Jogging

Jeśli nie biegniesz, spróbuj biegać. Badania pokazują, że jogging jest lepszy w niszczeniu niechcianego tłuszczu z brzucha w porównaniu z podnoszeniem ciężarów. Jest to dobra forma ćwiczeń aerobowych, która jest przydatna w walce z nadwagą i utrzymaniu sprawności fizycznej.

98 22