Cztery lata jedzą surowe mięso

Piszę o jedzeniu surowego mięsa, ponieważ nie ma tam wielu ludzi, którzy mają duże doświadczenie z tym i niektórzy ludzie chcą wiedzieć, jak to jest. Nie piszę tego postu, aby spróbować nawrócić świat na dietę opartą na surowym mięsie.

Jak zacząłem jeść surowe mięso

Miałem kilka problemów zdrowotnych dorastających. Po latach wizyt lekarskich i mnóstwie podjętych leków na receptę i ogromnych nakładów pieniędzy nie miałem wyboru, musiałem szukać diety, aby mi pomóc. Podczas gdy zmiany w diecie, które zrobiłem, pomogły, uczucie dobrego było wciąż nieuchwytne. Więc szukałem rozwiązań niektórych z moich bardziej trwałych objawów.

Podczas jednego leniwego lata 2007 roku przeczytałem Shoguna. Zawsze byłem pod wrażeniem tego, jak piękni i młodzi wyglądają Japończycy. W college'u miałem kilku przyjaciół z Japonii i byli po prostu idealni. Będąc mózgiem amerykańskim, myślałem, że to jest szczęście lub genetyka. Dopóki nie przeczytam, na 1152 stronach, jak ludzie jedzą. "W rzeczywistości żyją na surowych rybach, bulionach rybnych, ryżu i trochę sfermentowanych warzywach?" Pomyślałem. Jak proste! Jak cudownie! Byłem pełen podziwu. Studiowałem ten pomysł, a następnie postanowiłem spróbować na siebie.

Na początku nie byłem przygotowany na dodanie ryżu, ponieważ było to praktycznie sprzeczne z moją religią Paleo, ale pomysł włączenia surowego karmy dla zwierząt zaczynał mieć dla mnie sens. Czytałem o innych, którzy jedli surowe mięso. Weston Price wspomniał o nich, podobnie jak Aajonus Vanderplanitz. I zawsze było to w kontekście leczenia i optymalnego odżywiania.

Co jem i jak je jadłem

Zacząłem jeść surowe mięso w 2007 roku.

Zacząłem od picia surowego mleka. Byłem naprawdę zaskoczony, że mnie nie zabiło. Potem zjadłem suszone w 100 stopniach - bakterie wciąż w ruchu, ale wyglądały na ugotowane. Potem zrobiłem trochę wyleczyć łososia, pozostawiając go na ladzie na kilka dni z solą i miodem (naprawdę bardzo dobre rzeczy przy okazji). W przeważającej części tylko dobre bakterie mogą przetrwać w bardzo słonym i słodkim środowisku, więc wiedziałem, że będę tam bezpieczny. Potem miałem trochę surowego tuńczyka (co oznacza po prostu zamrożone). Potem miałem surowe jajka. Następnie spróbowałem surowej mielonej wołowiny z trawą, która została zamrożona na 14 dni. Potem spróbowałem innych surowych owoców morza, które wcześniej zostały zamrożone.

Potem całkowicie przestałem jeść gotowane mięso.

Zjadłem trochę surowej wątroby i nerek, które dostałem bezpośrednio z farmy i zjadłem ją bez uprzedniego zamrożenia. Jeśli Eskimosów mogliby rozerwać świeżo zabite zwierzę i zjeść jego wątrobę, to może ja też mógłbym to zrobić, rozumowałem.

Minęły miesiące i dobrze mi poszło. Nigdy nie chorowałem.

Zacząłem dostawać coraz więcej pewności, że surowe mięso nie sprawia, że ​​ludzie chorują, więc zacząłem coraz mniej dbać o to, skąd pochodzi i czy zostało wcześniej zamrożone. Tak dobrze trawiłem surowe mięso i moje trawienie zmieniło się tak bardzo, że byłem po prostu w niebie.

Zamrażanie mięsa zabija wiele patogenów, ale zabija również wiele pożytecznych bakterii. Tak więc zdecydowanie lubię jeść mięso zamrożone. Bakterie z surowego mięsa mogą pomóc zaludnić zdrowe jelito.

Jednak moje jelito na pewno było o wiele zdrowsze od jedzenia surowego mięsa. Więc przyjąłem pojęcie do następnego poziomu i eksperymentowałem z jedzeniem zgniłego mięsa - z tego słynie Aajonus Vanderplanitz.

Wiąże się to z umieszczaniem mięsa w małych słoikach w lodówce lub szafce i czekaniem, aż stanie się super obrzydliwe, zanim je zjesz. To naprawdę obrzydliwe. W rzeczywistości jest to odrażające odrażające. Ale nie zaszkodzi ci jeść. Żadnych bólów brzucha ani wymiotowania, ani niczego. W rzeczywistości jest to raczej energetyzujące. Mój starszy brat, siostrzeniec i ja zawsze to robiliśmy. Nie robimy tego już więcej, bo jest obrzydliwy. Aajonus zrobił to, ponieważ dowiedział się, że może wyleczyć raka. Nie mam raka, więc ocalę zgniłe mięso, kiedy umrę. Bleh.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak to jest jeść zepsute mięso, obejrzyj ten film Aajonusa Vonderplanitza na Ripley's Believe It Or Not.

Dlaczego mięso surowe mnie nie zabija?

Ponieważ mój kwas żołądkowy jest silny. Ponieważ mój czas tranzytu jelita jest dobry. Ponieważ nie jem przemysłowej żywności. Ponieważ jem tylko naturalne, całe jedzenie. Ponieważ jestem sprawny. Ponieważ mam bardzo silny układ odpornościowy i moje ciało może zająć się patogenami. Patogeny nie zawsze oznaczają śmierć. Czasem mają na myśli biegunkę przez kilka dni, wymioty lub inne ważne metody detoksykacji. Napisałem więcej o pasożytach tutaj.

W końcu przestałem jeść surowe zwierzęta lądowe i zawęziłem je do surowych owoców morza (wraz z ryżem i surowymi sokami). Zrobiłem to przez dwa lata. To było cudowne, ale nie odczuwam już potrzeby jedzenia tylko surowych mięs. Teraz dobrze jadam gotowane mięso.

Jadam surowe mięso i owoce morza przez ponad cztery lata i nie widzę żadnego powodu, dla którego kiedykolwiek bym przestał. Mi to pasuje.

Dlaczego po prostu nie jem jak normalna osoba?

Wiele osób nigdy nie zadało sobie trudu, aby przejść do środków, które mam z dietą, ponieważ nie mają wiele problemów, o które trzeba się martwić, naprawdę lubią jeść przetworzoną żywność, lub ponieważ wciąż nie wierzą, że dieta może tak głęboko przekształcić ciało i umysł. Lub próbowali jakiejś wersji diety Paleo i nie zapewniało ona całkowicie niesamowitych rezultatów. Nie zadali sobie trudu, by dalej z tym majstrować.

Dla mnie ważne było, aby czuć się spektakularnie. Poświęciłem kilka lat na naukę i eksperymentowanie. Było kilka symptomów, z którymi po prostu nie mogłem żyć.

Niektórzy ludzie mogą z radością zadowalać się słabym lub przeciętnym zdrowiem, szczególnie, jeśli wielkie zdrowie oznacza jedzenie dziwnego jedzenia lub rezygnację z komfortowych pokarmów, ale po prostu nie mogłem. To tylko ja. Jeśli to też ty, szukaj dalej. To może zająć kilka lat, aby zawęzić własne słodkie miejsce, ale co to jest kilka lat w 70 lub 80? Nic. Dążenie do dobrego zdrowia jest tego warte.

Powiązane posty:

Kategorie: Surowe Paleo | Permalink