Jak obliczyć ważone średnie stopy procentowe

Jeśli masz wiele pożyczek, są szanse, że mają różne stopy procentowe. Jeśli jednak różne rachunki mają różne salda, nie można po prostu wziąć średniej z oprocentowania, aby uzyskać ogólną stawkę. Aby obliczyć średnią ważoną stopę procentową, jaką płacisz za cały dług, musisz znać kwotę i stopę procentową każdej pożyczki.

Kalkulator hipoteczny. Dom, skarb i dokument.

Znając średnią ważoną pożyczek, możesz zdecydować, czy kredyt konsolidacyjny jest dobrym pomysłem.

kredyt: Bet_Noire / iStock / Getty Images

Średnia ważona formuła

Aby obliczyć średnią ważoną stopę procentową, pomnóż saldo każdej pożyczki przez stopę procentową. Następnie dodaj wyniki razem, aby znaleźć łączny współczynnik wagowy. Po trzecie, podziel wynik przez sumę wszystkich pożyczek. Załóżmy na przykład, że jesteś winien 3 000 USD na 5 procent, 5000 USD na 4 procent i 2000 USD na 7 procent. Pomnóż 3,000 $ przez 0,05, aby uzyskać 150 $, 5000 $ na 0,04, aby uzyskać 200 $ i 2,000 $ za 0,07, aby uzyskać 140 $. Dodaj 150 USD plus 200 USD plus 140 USD, aby otrzymać 490 USD. Po trzecie, podziel 490 $ przez 10 000 $, łączna należna kwota, aby uzyskać 0,049 lub 4,9 procent. To średnia ważona stopa procentowa.

Implikacje średniej ważonej stopy procentowej

Znajomość średniej ważonej stóp procentowych, które płacisz pomaga w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji finansowych. Po pierwsze, jeśli rozważasz konsolidację swojego zadłużenia, znajomość średniej ważonej bieżących pożyczek zapewnia, że ​​nie uzyskujesz wyższej ogólnej stopy procentowej dla pożyczki konsolidacyjnej. Po drugie, możesz użyć średniej ważonej, aby określić, czy lepiej opłacać dług lub inwestować dodatkowe pieniądze. Na przykład, jeśli możesz uzyskać 6-procentowy zwrot, a średnia ważona stopa procentowa to tylko 4%, to dodatkowy 2-procentowy zysk.

Jak obliczyć ważone średnie stopy procentowe

Mając nadzieję, że mój mały raj zwróci więcej niż średnie oprocentowanie mojego długu.

Łączę wszystkie dane dotyczące wartości netto w okolicy 10th miesiąca, czyli kiedy wszystkie moje miesięczne płatności są wykonywane

Następnie między 10th i do końca miesiąca, zwykle nie mam żadnych ruchów na moim koncie i mogę rzetelnie spojrzeć na moją wartość netto.

Kolumna zobowiązań mojej wartości netto regularnie spada wraz z comiesięcznymi spłatami kredytów hipotecznych i pożyczek, ale minęło trochę czasu, odkąd dokonałem dodatkowej płatności na poczet mojego długu.

Wczesne spłacanie mojego kredytu hipotecznego, mimo niesamowitego wrażenia, że ​​może ono być wolne od hipoteki, nie ma dla mnie finansowego znaczenia. Moja stopa procentowa jest na bardzo niskim poziomie 2,29%. Mam 3% konto oszczędnościowe. Nie ma mowy, że spłacę to wcześniej i zarabiam na banku. Zwróciłem część mojej 7% pożyczki na początku tego roku, a kiedy nadszedł czas, aby kupić nieruchomość rozpaczał nie mając gotówki w kasie.

Tym razem zastanawiałem się, jakie było moje średnie oprocentowanie długu, aby sprawdzić, czy ma sens wcześniejsze spłacenie zadłużenia.

W JAKI SPOSÓB OBLICZAĆ ŚREDNIA STOPA PROCENTOWA NA SWÓJ DŁUG

Obliczenie jest dość łatwe. Ustaw wszystkie swoje długi i stopy procentowe.

Zadłużenie A 1000 USD na poziomie 5%

Dług 5000 B przy 3%

Dług 25 000 USD na poziomie 7%

Suma należna 31000 $, ale w jakim tempie?

Pomnóż kwotę należną od odsetek i podsumuj ją.

(1000*.05)+(5000*.03)+(25000*.07)= 1950

Podziel to przez całkowitą kwotę należną 1950/3000 = 6,29%.

Mój dług ma średnią stopę procentową na poziomie 4,73%. Każdego miesiąca ponad setki dolarów wypłacane są odsetki od tego długu.

Chociaż nie mam gotówki na natychmiastowe pokrycie mojego długu, powinienem dostać pieniądze z mieszkania, które sprzedałem w Paryżu w przyszłym miesiącu, a dobry kawałek może pójść w kierunku mojego długu. Nie będzie.

Oto, jak postrzegam ten dług: jest to tani kredyt, który pozwala mi inwestować pieniądze w bardziej satysfakcjonujące aktywa. Wspomniałem wcześniej, że posiadam 56 byków w ramach inwestycji w bydło. Tylko ta inwestycja pokrywa moją spłatę odsetek od długów. I zainwestowałem w to ułamek długu.

Każdego miesiąca, gdy spłacam odsetki i część kapitału od pożyczek, płacę mniej odsetek, a moja wartość netto rośnie.

Więc zamiast spłacić dług, wszystkie moje dodatkowe pieniądze pójdą w kierunku naprawienia mojego domu w Gwatemali i rozwoju 90 akrów ziemi za domem. Chciałbym sprzedać działki ludziom, żeby budowali domy, może zielony rozwój, czy coś w tym rodzaju, pomysły są obecnie dość niejasne, ale myślę, że mogę zwrócić znacznie więcej niż 4,73%, które otrzymam, spłacając moje pożyczki .

Zawsze zalecałbym wcześniejsze spłacenie długu, zwłaszcza długu konsumen talnego. W tym przypadku, ponieważ stopy procentowe są niskie, a moje normalne płatności są już pokryte, myślę, że warto płacić odsetki przez kilka kolejnych lat.

Czy kiedykolwiek obliczyłeś swoje średnie oprocentowanie długu? Czy to sprawia, że ​​chcesz zapłacić szybciej lub zachować przy normalnych płatnościach?