Lista niskokomorowych mąki

Pieczenie nisko węglowodanowe może być wyzwaniem, ponieważ wiele substytutów mąki pszennej, takich jak mąka fasolowa, jest bardzo gęstych węglowodanów. Mąki wykonane z orzechów, nasion, soi i orzecha kokosowego są dobrym rozwiązaniem, ale będziesz musiał bawić się temperaturą pieca, czasem pieczenia i składnikami receptury. Aby uzyskać najlepsze wyniki, poszukaj przepisów, które wymagają preferowanej mąki niskowęglowodanowej. Pamiętaj, że chociaż mąka może być niskowęglowodanowa, inne składniki, takie jak cukier, dodadzą węglowodany.

Wideo dnia

Możesz zastąpić do 30 procent mąki pszennej mąką sojową w wypiekach, w tym chleb, babeczki, naleśniki i ciasteczka. Mączka sojowa 1/4 kubka ma całkowitą zawartość węglowodanów 8 gramów i 3 gramy błonnika pokarmowego. Mąka sojowa powoduje szybkie brązowienie, więc uważnie obserwuj wypieki i wyjmij je trochę wcześniej z piekarnika.

Istnieje kilka różnych rodzajów mąki z nasion. Siemię lniane jest doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 i może być stosowane w muffinach, naleśnikach i innych wypiekach jako substytut oleju lub masła. Serwatka o pojemności 1/4 kubka zawiera 8 gramów węglowodanów. Chociaż trudniejsze do znalezienia, mąka z nasion słonecznika ma bardzo niską zawartość węglowodanów i mniej niż 6 gramów na 1/4 filiżanki.

Mąka migdałowa działa dobrze jako substytut mąki pszennej. Ponieważ jest tak gęsta i krucha, będziesz potrzebować dodatkowego jajka, aby podnieść i uformować wypiekane produkty. Obniż temperaturę piekarnika o 25 stopni Fahrenheita i poczekaj, aż potrawa całkowicie ostygnie przed podaniem. Miska z mąki migdałowej o pojemności 1/4 kubka zawiera 6 gramów węglowodanów i 3 gramy błonnika. Przy zaledwie 5 gramach węglowodanów na 1/4 filiżanki mąka z orzechów laskowych jest inną opcją niskowęglowodanową. Jest dobrym źródłem witaminy E i zdrowych tłuszczów. Wymień do 30 procent pszenicy mąką z orzechów laskowych w wypiekach, takich jak ciasto i ciastka.

Pieczenie z mąką kokosową jest trochę trudne, ponieważ pochłania dużo wody. Na każdą 1 filiżankę mąki kokosowej należy dodać 1 szklankę wody i 6 jaj. Zamień 1/4 na 1/3 kubka mąki kokosowej na każdą 1 filiżankę mąki uniwersalnej. Inną opcją jest mieszanka 3 części mąki migdałowej z 1 częścią mąki kokosowej. Mąka kokosowa to trochę więcej węglowodanów niż mąka z orzechów lub nasion z 16 gramami węglowodanów na 1/4 filiżanki.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie! Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM

Lista niskokomorowych mąki

To, że jesteś bezglutenowy, nie oznacza, że ​​musisz porzucić ciastka. W tej domowej recepturze ciastek mąka migdałowa zastępuje białą mąkę, która nie tylko sprawia, że ​​te ciastka są bezglutenowe, ale także zawierają dużo białka. Zastąpienie oleju kokosowego skróceniem sprawia również, że herbatniki są zdrowsze dla serca.

Pieczenie idealnego puszystego biszkoptu może zająć sporo fiddlingu, ale wydaje się, że metoda drop (w porównaniu z roll and cut) najlepiej sprawdza się w przypadku puszystego wnętrza.

Przygotowanie

Rozgrzej piekarnik do 400 ° F. (Ważne jest, aby piekarnik był gorący po włożeniu ciastek, ponieważ część tego, co czyni je puszystymi, jest woda zamieniająca się w parę). Wyfrezuj blachę do pieczenia folią aluminiową.

  1. W dużej misce wymieszaj mąkę migdałową i olej kokosowy razem z mikserem do ciast lub pocieraj palcami, aż uzyskasz konsystencję grubej mąki.
  2. Wymieszaj resztę suchych składników (proszek do pieczenia, sproszkowane białka jaj, sól i cukier).
  1. W naczyniu miarowym z płynem połącz krem ​​i mleko.
  2. Wylej kremową mieszankę na suche składniki. Delikatnie wymieszać i pozostawić na 3 do 4 minut.
  3. Upuścić łyżkami stołowymi na pokrytą folią blachę do pieczenia. (Jeśli są trochę większe lub mniejsze, nie ma problemu.)
  4. Piec przez około 10 minut, w zależności od wielkości, aż do złocistobrązowego.
  5. Zdejmij patelnię z piekarnika i za pomocą szpatułki przenieś herbatniki do stojaka chłodzącego. Najlepiej podawane na ciepło.

Zastępstwa składników i porady kulinarne

Dodaj dowolną lub kombinację tych składników: 1 szklankę startego ostrego sera cheddar, 4 plasterki pokruszonego gotowanego boczku, 2 łyżki zmielonej zielonej cebuli (tylko zielona część).

Bardzo ważne jest, aby użyć tłuszczu, który jest stały w temperaturze pokojowej. Rafinowany olej kokosowy (taki, który nie smakuje jak orzech kokosowy) lub olej palmowy (czasami sprzedawany jako "beztłuszczowy tłuszcz beztłuszczowy") jest idealny. Masło działa również, chociaż herbatniki nie będą tak puszyste.

Nie używaj żadnego innego oleju.