Jak Soda wpływa na ciało

Dlaczego powinieneś przestać pić soda pop

Amerykanie konsumują blisko 50 miliardów litrów wody sodowej rocznie, co stanowi około 216 litrów, czyli około 57 galonów na osobę. Jest to oszałamiająca ilość cukru i jest najgorszym rodzajem znanym jako Fruktoza, w postaci syropu kukurydzianego o wysokiej zawartości fruktozy. Niestety syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy, w postaci sody, stał się głównym źródłem kalorii w Stanach Zjednoczonych i jest główną przyczyną otyłości. Tylko jedna dodatkowa puszka napoju dziennie może dodać nawet 15 funtów do swojej wagi w ciągu jednego roku!

Wpływy na Diet Sodas

A ci, którzy piją dietetyczną wodę sodową, po prostu zjadają inny rodzaj trucizny, ponieważ napoje dietetyczne zawierają sztuczne słodziki zamiast kalorycznych słodzików. Nie robią nic, aby ograniczyć epidemię otyłości, ponieważ napój gazowany jest wyraźnie powiązany z otyłością, ale dzięki różnym mechanizmom.

Trudno zdecydować, który z nich jest gorszy długoterminowo, fruktozy lub sztucznych słodzików, ale jedno jest pewne; jeśli pijesz napój gazowany, sabotujesz swoje zdrowie i odciąłeś całe lata życia.

Jak Soda wpływa na Twoje ciało

Czy wiesz, że tylko jedna puszka coli zawiera 10 łyżeczek cukru? Jest to 100 procent zalecanego dziennego spożycia, co stanowi ponad dwukrotność zalecanej przez lekarza dziennej diety. Oto rozkład tego, co dzieje się w twoim ciele po spożyciu napoju gazowanego.

  • W ciągu 20 minut picia tej sody, skoki cukru we krwi, a twoja wątroba reaguje na rozerwanie insuliny, zamieniając ogromne ilości cukru w ​​tłuszcz.
  • W ciągu 40 minut, twoje ciśnienie krwi wzrasta, ponieważ twoje ciało pochłonęło całą kofeinę, a potem nawet twoja wątroba zrzuca więcej cukru do krwioobiegu.
  • Po około godzinie, zaczniesz mieć wypadek z cukrem, który często prowadzi cię do błędnego cyklu konsumowania większej ilości stymulantów cukru i kofeiny, a następnie wypadków w ciągu dnia.

Udowodniono, że cukier zwiększa poziom insuliny, co może prowadzić nie tylko do przyrostu masy ciała, ale także do wysokiego ciśnienia krwi, wysokiego poziomu cholesterolu, chorób serca, cukrzycy, przedwczesnego starzenia się i wielu innych negatywnych skutków ubocznych.

Wpływ sodowy na zdrowie

Soda uszkadza Twoje zdrowie i odcina lata przed twoim życiem

Nowotwór jest jednym z bardziej niepokojących zagrożeń dla zdrowia, związanych z piciem napojów gazowanych, tak jakby otyłość nie była wystarczająco zła. Liczne badania wskazują na związek między cukrem i zwiększonymi wskaźnikami raka, co sugeruje, że regulowanie spożycia cukru jest kluczem do spowolnienia wzrostu guza.

Badania powiązały spożycie cukru z różnymi rodzajami raka, takimi jak:

Uszkodzenie DNA powstaje dzięki uprzejmości benzoesanu sodu, powszechnego konserwanta występującego w wielu napojach bezalkoholowych, który ma zdolność wyłączania ważnych części twojego DNA. Może to ostatecznie prowadzić do chorób, takich jak marskość wątroby i choroba Parkinsona.

Dna to kolejne wspólne wyzwanie zdrowotne, które wpływa na osoby pijące napoje gazowane i jest bezpośrednio związane z zawartością fruktozy w napojach gazowanych. W rzeczywistości badania wykazały, że inne napoje o dużej zawartości fruktozy, takie jak soki owocowe, a nawet spożywanie dużych ilości świeżych owoców mogą zwiększać ryzyko dny moczanowej.

Proszę zrozumieć, że to nie sama fruktoza jest zła. Całe owoce na przykład stanowią pożywną część diety przy umiarkowanym spożyciu. To MASSIVE DOSES fruktozy, na którą jesteś narażony, powodują kłopoty.

Fruktoza, w przeciwieństwie do glukozy, jest szczególnie szkodliwa dla organizmu ze względu na sposób jego metabolizmu. Cały proces metabolizowania fruktozy spada na wątrobę i tworzy wiele produktów przemiany materii i toksyn, w tym dużą ilość kwasu moczowego, który zwiększa ciśnienie krwi i powoduje podagrę.

Podobnie jest z różnicą w tym, jak twoje ciało reaguje na fruktozę, co powoduje, że jest główną przyczyną otyłości.

Z drugiej strony, glukoza hamuje hormon głodowy i stymuluje leptynę, która jest substancją chemiczną, która tłumi apetyt, fruktoza nie ma wpływu na grelinę i zakłóca komunikację mózgu z leptyną. Rezultatem jest przejadanie się, przybieranie na wadze i ostatecznie otyłość.

Ostatni, ale z pewnością nie mniej ważny, fruktoza wyraźnie podnosi poziom insuliny, co stanowi sedno niemal każdej choroby znanej człowiekowi - nie tylko cukrzycy. W rzeczywistości kontrolowanie poziomu insuliny jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zoptymalizować ogólny stan zdrowia, a unikanie cukru i zdecydowanie fruktozy jest niezbędne, aby to zrobić.

Zdrowy poziom konsumpcji fruktozy

Jako standardową rekomendację zdecydowanie zalecam, aby TOTAL spożycie fruktozy było poniżej 25 gramów dziennie. Jednak dla większości ludzi rozsądnie byłoby ograniczyć fruktozę owocową do 15 gramów lub mniej, ponieważ jest prawie pewne, że spożyjesz "ukryte" źródła fruktozy z większości napojów i prawie wszystko, co możesz jeść. PAMIĘTAJ, że jedna soda prawie przekroczyłaby dzienny przydział.

Jak Soda wpływa na ciało

Soda jest jednym z najczęściej spożywanych napojów w Stanach Zjednoczonych, ustępując tylko wodzie. Tutaj, w Stanach, Amerykanie codziennie piją 57 galonów sody na osobę, jakby nie było pełno słodkich kalorii. Ale co się dzieje w ciałach konsumentów napojów gazowanych z każdym łykiem?

Jak tylko połknie się wodę sodową, trzustka zostaje powiadomiona i szybko zaczyna wytwarzać insulinę w odpowiedzi na cukier. Insulina jest hormonem, którego organizm używa do przeniesienia cukru z pokarmu lub napoju do krwioobiegu, gdzie komórki są wtedy w stanie wykorzystać cukier na energię. W ciągu zaledwie 20 minut poziom cukru we krwi gwałtownie rośnie, a wątroba reaguje na insulinę, zamieniając cukier w tłuszcz w celu przechowywania.

W ciągu 45 minut od wypicia jednego 20-uncjowego napoju gazowanego, kofeina z napoju jest w pełni wchłaniana, w wyniku czego źrenice rozszerzają się, a ciśnienie krwi wzrasta. Ciało produkuje więcej dopaminy, która stymuluje centra przyjemności w mózgu - podobnie jak linia niskiej jakości kokainy.

Kiedy godzina kurczy się, ciało zaczyna odczuwać krach cukru we krwi, który zbliża się w tym samym czasie, gdy człowiek sięga po drugą soda, lub gdy wystarcza mu kolejna słodka i cukrowa przekąska. Związek Sody z epidemią otyłości jest tak przeplatający się, naukowcy z Harvardu obliczyli, że każda dodatkowa konsumowana soda zwiększa ryzyko otyłości 1,6 razy.

Jak miękkie napoje wpływają na Twoje zdrowie

Oprócz zagrożenia osiągnięciem otyłości naukowcy odkryli również, że po przejściu 40 000 mężczyzn przez dwie dekady, ci, którzy każdego dnia pili słodki napój, mieli o 20 procent większe ryzyko zawału serca. Wysoce fruktozowy syrop kukurydziany - tani zamiennik cukru trzcinowego - wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia zespołu metabolicznego, który prowadzi do cukrzycy i chorób serca.

Firmy produkujące napoje znają zbyt dobrze przypadkowe cykle cukru. W Stanach Zjednoczonych każdego roku wydają około 3,2 miliarda dolarów na marketing, aby zachęcić konsumentów do kupowania litrów brązowego cukru w ​​proszku za pomocą pizzy lub puszek na następne urodziny swojego dziecka. Te małe dzieci mają o 80 procent większe ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2, jeśli stają się regularnymi pijącymi napoje gazowane. Ich przyszłość będzie pełna problemów z nerkami, problemów reprodukcyjnych, osteoporozy, astmy i złych zębów z rozpuszczoną szkliwem zębów.

Wypić!