Czy dieta o niskiej zawartości węglowodanów może powodować ból mięśni? Ketosis Muscle Pain

Wszyscy myślą, że diety Low-Carb są dobre dla zdrowia, gdy tracisz tłuszcz i pomaga białku budować mięśnie ...? ŹLE! Węglowodany są z natury bez powodu. Tak więc prawdziwym pytaniem, jak dzisiaj, jest to, z czym mamy do czynienia Dieta niskowęglowodanowa i ból mięśni?

Czy dieta o niskiej zawartości węglowodanów może powodować ból mięśni?

Uwielbiam pływać, gimnastykę i ogólnie zdrowy styl życia. Zacząłem więc ścinać węglowodany, dzięki czemu mogę budować więcej mięśni. Jak niektórzy eksperci powiedzieli mi na siłowni, mniej węglowodanów lub nie węglowodanów daje chude mięśnie. Jak na razie dobrze. Ale kiedy byłem młodszy, miałem wypadek i dzięki tytanowym płytkom chirurgicznym i śrubom, które mam na nodze, rozwinął się zespół Piriformis, stan, który powoduje mięsień piriformis, powoduje skurcze, ból pośladków, ból nóg, drętwienie i mrowienie .

Mięsień piriformis jest jedną z przyczyn rwy kulszowej. Innymi słowy, jestem wrażliwy. Więc po miesiącu diety o niskiej zawartości węglowodanów poczułem bardzo dziwny ból w lewej dolnej części pleców. Ból pogorszył się w ciągu następnego tygodnia i był wiosną do moich nóg (przeważnie w lewo) wraz ze spazmami i bólem pośladka, bólem nóg, drętwieniem i mrowieniem. Poszedłem do lekarza i po egzaminie i kilku X-Rays lekarz powiedział, że to tylko mój mięsień Piriformis.

Ketosis Muscle Pain:czy dieta o niskiej zawartości węglowodanów może powodować ból mięśni?

Wycinanie węglowodanów może więc prowadzić do utraty tłuszczu, ale z ryzykiem. Nasz organizm przechowuje węglowodany w mięśniach w postaci glikogenu, wraz z tłuszczami, które są wykorzystywane podczas ćwiczeń na energię. Diety o niskiej zawartości węglowodanów mogą powodować bóle mięśni, skurcze i bóle. Skurcze nóg są bardzo powszechne przy rozpoczynaniu diety niskowęglowodanowej i jest to efekt uboczny minerałów stratnych (głównie magnezu).

Rozwiązaniem jest zwiększenie spożycia wody i soli, w razie potrzeby uzupełnienie magnezu, a na koniec zwiększenie spożycia węglowodanów. Nie zapominaj, że umiar jest kluczem do szczupłego ciała mięśniowego. Jedzenie zbyt dużej ilości białka może również poważnie zaszkodzić nerkom. Zrównoważ swoją dietę, ponieważ Twoje ciało potrzebuje zdrowych węglowodanów, aby rozbić białko, które spożywasz.