Czy Candy sprawia, że ​​zyskujesz na wadze?

Jeśli całkowita ilość spożywanych kalorii nie przekracza spalonych kalorii, nie przybędzie na wadze - nawet jeśli część kalorii pochodzi z cukierków. Ale prawdę mówiąc, większość słodyczy smakuje się poza posiłkami, a nie jako część normalnych dziennych kalorii, a nawet mała porcja słodyczy może zawierać dużo kalorii. Dodatkowe kalorie plus dodany cukier - a także fakt, że cukierki nie są zbyt obfite - sprawiają, że bardziej prawdopodobne jest, że jedzenie cukierków doprowadzi do zwiększenia masy ciała, niż gdy wybierzesz zdrowszą przekąskę.

Wideo dnia

Musisz spożywać 3500 kalorii więcej niż zużywa twoje ciało, aby uzyskać 1 funt. Jedna uncja zwykłej czekolady mlecznej ma 150 kalorii. Regularna wielkość batonika mlecznego ma 1 1/2 uncji, więc kalorie idą do 235, jeśli zjesz cały pasek. Karmelki i twarde cukierki są mniej kaloryczne - odpowiednio 107 i 112 kalorii na uncję - ponieważ nie zawierają tłuszczu z czekolady. Jedna uncja to około 3 karmelki i cztery do dziewięciu sztuk twardego cukierka, w zależności od wielkości cukierka. Większość cukierków mieści się w przedziale od 107 do 150 kalorii na uncję, nawet jeśli zawierają nugat, karmel, orzechy, orzechy kokosowe lub inne składniki.

Potrzeba 23 porcji 1 uncji lub 15 regularnych batoników mlecznej czekolady, aby osiągnąć 3500 kalorii. Na szerszym obrazie, gdy kalorie z cukierków przekraczają zapotrzebowanie na energię, można by uzyskać 16 funtów w ciągu roku, jeśli zjadasz uncję mlecznej czekolady każdego dnia w roku. Jeśli nie jesz dużo słodyczy - jeśli to tylko okazjonalna uczta i jesz niewielką ilość - są szanse, że sam cukierek nie sprawi, że przytyjesz od czasu do czasu.

Nie jest zaskakujące, jak dużo cukierków wpływa na ryzyko przyrostu masy ciała, wynika z badania opublikowanego w ramach projektu Obesity w 2015 r. Naukowcy z inicjatywy Women's Health Initiative obserwowali ponad 100 000 kobiet po menopauzie przez trzy lata. Kobiety wypełniły kwestionariusze dotyczące swoich nawyków żywieniowych, a niektóre z pytań miały na celu ocenę konsumpcji czekoladowych cukierków. Cukierek nie był związany z przyrostem masy ciała u kobiet, które zjadały mniej niż uncję czekolady na miesiąc. Ale kobiety częściej przybierały na wadze przez trzy lata, jeśli zjadały 1 uncję lub więcej każdego miesiąca. Badanie to nie dowodzi, że cukierki były bezpośrednią przyczyną, ale pokazało, że wraz ze wzrostem spożycia czekolady w ciągu trzech lat, kobiety były bardziej podatne na przybranie na wadze.

Inna grupa naukowców zebrała informacje z ankiet wypełnionych przez ponad 12 000 osób uczestniczących w badaniu "Miażdżyca w społecznościach", a wyniki opublikowano w PLoS One w 2014 roku. Dane pokazały, że nawykowe i częste spożywanie czekolady było znacząco związane ze zwiększeniem masy ciała. Ludzie, którzy jedli czekoladę od jednego do czterech razy w miesiącu, zyskali o 2 funty więcej niż ci, którzy zjadali czekoladę mniej niż raz w miesiącu. To nie brzmi jak dużo dodatkowej wagi, ale ważnym punktem tego badania było to, że naukowcy odkryli bezpośredni związek między cukierkami i przyrostem masy ciała, z liczbą funtów rosnących proporcjonalnie do ilości konsumowanych cukierków.

Jeśli nie wybierzesz dietetycznych słodyczy wykonanych ze sztucznych słodzików, Twoje ulubione cukierki zawierają dodatek cukru. Dodany cukier nie dostarcza żadnych składników odżywczych innych niż węglowodany proste, więc nie oferuje znaczącej wartości odżywczej - to tylko "śmieci". Jedna uncja czekolady mlecznej, karmelków i twardych cukierków zawiera od 14 do 18 gramów cukru, co przekłada się na 3,5 do 4,5 łyżeczek cukru na uncję. Kobiety powinny ograniczyć dodawanie cukru do 6 łyżeczek lub mniej dziennie, podczas gdy mężczyźni nie powinni przekraczać 9 łyżeczek, zaleca American Heart Association.

Dodany cukier dodatkowo zwiększa ryzyko przybrania na wadze, ponieważ zwiększa poziom cukru we krwi. Dodatkowy cukier we krwi może być użyty do energii, więc uwalniana jest insulina, ponieważ musi ona być obecna, aby cukier mógł dostać się do wnętrza komórek. Ale insulina ma inne wpływy na metabolizm. Kiedy musi usunąć dodatkowy cukier z krwioobiegu, insulina wysyła cukier do wątroby, gdzie przekształca się w tłuszcz i przechowuje w tkance tłuszczowej. Insulina powstrzymuje również komórki tłuszczowe przed rozkładem, co oznacza, że ​​tłuszcz już przechowywany nie jest spalany z powodu energii. W rezultacie dodany cukier prowadzi do przechowywania tłuszczu i zwiększa szansę na zwiększenie masy ciała.

Jeśli chcesz rozkoszować się słodyczami, rób to z gorzką czekoladą. Ciemna czekolada zawiera kilka flawonoidów pochodzenia roślinnego, które przyczyniają się do zdrowia sercowo-naczyniowego i są obiecujące dla poprawy zdolności poznawczych u osób starszych. Te same substancje fitochemiczne mogą nawet pomóc w zrzuceniu wagi. W badaniach laboratoryjnych flawonoidy kakao hamowały wydzielanie enzymów potrzebnych do trawienia węglowodanów i tłuszczów, co może zmniejszyć liczbę przyjmowanych kalorii, donosi Journal of Agricultural and Food Chemistry w 2011 roku.

Kluczem do uzyskania największych korzyści z czekolady jest wybranie ciemnej czekolady z najwyższym odsetkiem ciał kakaowych, ponieważ zawierają one wszystkie flawonoidy. Ciemne cukierki czekoladowe zawierają od 45 do 85 procent stałych substancji kakaowych, a ich procent zostanie podany na etykiecie, jeśli jest to prawdziwa ciemna czekolada. Wiele z tych słodyczy jest gorzkich, ponieważ nie dodają cukru, ale nadal będziesz otrzymywać kalorie z masła kakaowego. Ciemna czekolada z 45 do 59 procentami ciał kakaowych ma 155 kalorii w 1 uncji. Ta sama porcja gorzkiej czekolady z 60-69% ciał stałych ma 164 kalorie, a otrzymasz 170 kalorii z uncji z 70 do 85% ciał stałych.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie! Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM