Powinieneś jeść fast foody będąc w ciąży?

W czasie ciąży kluczowe znaczenie ma zapewnianie rosnącemu dziecku składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Jednak pragnienie niektórych elementów - takich jak fast food - może być trudne do zignorowania. Zrozumienie skutków fast food w czasie ciąży jest kluczowe dla kobiet, które chcą zapewnić sobie zdrowie i swoje dzieci.

Wideo dnia

Fast foody są często reklamowane jako szybkie substytuty dla kobiet w ciąży, które nie mają ochoty gotować w domu. Ale wysoka zawartość tłuszczu, cukru i sodu oznacza, że ​​żywność typu fast food - w tym frytki, krążki cebulowe, hamburgery i inne produkty sprzedawane w fast foodach - może być szkodliwa zarówno dla matki, jak i dziecka. Badania opublikowane w 2011 r. W Dzienniku Federacji Amerykańskich Towarzystw Biologii Eksperymentalnej sugerują, że dzieci kobiet, które jadły duże ilości fast foodów w czasie ciąży, częściej preferują diety wysokotłuszczowe i wysokocukrowe w miarę ich starzenia. Predysponowanie tych dzieci do diety bogatej w tłuszcz i cukier może zwiększyć ich szanse na otyłość i inne chroniczne schorzenia.

Kobiety, które jedzą fast food podczas ciąży mogą w rzeczywistości narażać własne zdrowie. Ponieważ większość fast foodów zawiera duże ilości tłuszczu i kalorii, kobiety, które jedzą te produkty regularnie, mogą doświadczać nadmiernego przyrostu masy ciała podczas ciąży. Departament Zdrowia stanu Utah zauważa, że ​​kobiety, które zyskują za dużo dodatkowej wagi podczas ciąży, mogą być narażone na cukrzycę ciążową, wysokie ciśnienie krwi, bóle kręgosłupa, bóle nóg, konieczność cięcia cesarskiego i inne długotrwałe komplikacje zdrowotne. Normalna waga kobiety powinny uzyskać 25 do 35 funtów w czasie ciąży.

W czasie ciąży kluczowe znaczenie ma utrzymywanie czystego i bezpiecznego środowiska, bez względu na to, czy jesz w restauracjach typu fast food, czy codziennie przygotowuje własne posiłki. Badania prowadzone przez firmę telewizyjną w Chinach w 2013 r. Wykazały, że lód podawany w niektórych restauracjach typu fast food - w tym KFC i Pizza Hut - był bardziej brudny niż woda toaletowa znajdująca się w tych samych obiektach. Rozważ zakup butelkowanych napojów, takich jak woda lub sok owocowy, aby uniknąć tego ewentualnego skażenia podczas jedzenia w restauracji typu fast food.

Podczas gdy menu niektórych restauracji typu fast food są zdominowane przez "śmieciowe produkty spożywcze" o wysokiej zawartości tłuszczu, soli i kalorii, inne są dumne z oferowania zdrowych opcji. W rzeczywistości wiele restauracji typu fast food oferuje teraz sałatki, zupę, świeże owoce i warzywa oraz mleko zamiast sody - wszystko to jest dobrym wyborem dla kobiet w ciąży. Kanapki z kurczakiem i rybą lub hamburgery, które nie zawierają sera ani sosów, są również zdrowszą alternatywą dla tradycyjnych fast foodów.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie! Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM