Wiele kobiet ma długotrwały ubytek masy po "Tummy Tuck", raportuje chirurgię plastyczną i rekonstrukcyjną

Arlington Heights, Ill. - Ukończenie abdominoplastyki ("brzuszek") może prowadzić do znacznej i długotrwałej utraty wagi przez wielu pacjentów - szczególnie tych z nadwagą lub otyłych przed zabiegiem operacyjnym - informuje badanie pilotażowe w lutowym numerze Chirurgia plastyczna i rekonstrukcyjna®, oficjalne czasopismo medyczne American Society of Plastic Surgeons (ASPS).

Długotrwała utrata masy ciała po abdominoplastyce może być związana ze zwiększonym uczuciem uczucia sytości po jedzeniu - wynika z badania przeprowadzonego przez członka ASPS, członka chirurga, dr Rexa Edwarda Moultona-Barretta ze szpitala Alameda i jego współpracowników. Naukowcy omawiają możliwe "mechanizmy neuroendokrynne", które mogą promować utratę wagi po abdominoplastyki.

Wysoki wskaźnik trwałej utraty wagi po "Tummy Tuck"

Naukowcy ocenili krótko- i długoterminową utratę wagi po abdominoplastyce u 20 kobiet. Powszechnie znany jako "brzuszek zakładany", abdominoplastyka jest zabiegiem kosmetycznym, mającym na celu wyeliminowanie nadmiaru tłuszczu w jamie brzusznej i skóry. W przypadku 20 kobiet średnia ilość usuniętej tkanki brzusznej wynosiła w przybliżeniu pięć funtów.

Rok później 14 kobiet miało utratę wagi - większą niż masa wyciętej tkanki. Pacjenci z przedoperacyjnym BMI większym niż lub równym 24,5 utrzymywali długotrwałą utratę masy ciała po roku. Zmniejszyli swoją masę średnio o 4,5 procent pierwotnego BMI rok później. Normalny BMI wynosi od 18,5 do 25, nadwaga wynosi od 25 do 30, a nadwaga 30 lub więcej.

Pozostałe sześć kobiet miało również pewien stopień utraty wagi po abdominoplastyki. Jednak rok później odzyskali wagę i zwiększyli BMI.

Długotrwała utrata masy ciała była bardziej prawdopodobna dla kobiet, których początkowy BMI wynosił 24,5 lub więcej, tuż pod granicą nadwagi. Spośród 14 kobiet z utrzymującą się utratą wagi tylko jeden miał początkowy BMI mniejszy niż 24,5.

Utrata masy ciała była również bardziej prawdopodobna u kobiet z większą ilością nadmiaru tkanki jamy brzusznej usuniętej podczas abdominoplastyki. Dwanaście z 14 kobiet z długotrwałą utratą wagi miało więcej niż 4,5 funta wyciętej tkanki.

Czy procedura "kosmetyczna" może pomóc pacjentowi schudnąć?

Wydaje się, że zwiększone uczucie sytości w istotny sposób przyczyniało się do długotrwałej utraty wagi. Trzy czwarte kobiet zgłosiło wzrost uczucia sytości, zarówno po jedzeniu, jak iw ciągu dnia, po poddaniu się aboplastyce.

Ponieważ wskaźniki otyłości wciąż rosną w Stanach Zjednoczonych, potrzebne są nowe metody leczenia w celu osiągnięcia i utrzymania utraty wagi. Obwodnica żołądka i inne bariatryczne zabiegi chirurgiczne należą do nielicznych metod leczenia prowadzących do trwałej utraty masy ciała, ale ogólnie są ograniczone do pacjentów z chorobliwą otyłością - BMI 40 lub więcej.

Natomiast abdominoplastyka jest dostępna dla szerszego grona pacjentów, którzy chcą zmniejszyć rozmiar i poprawić wygląd ich brzucha. "To, czy długoterminowe zmniejszenie masy ciała jest związane z abdominoplastyką, było mało zbadane i pozostało kontrowersyjne" - twierdzi dr Moulton-Barrett i jego współpracownicy.

Nowe badanie dostarcza wstępnych dowodów na to, że wielu pacjentów ma trwałą utratę wagi po abdominoplastyce - zwłaszcza u osób z nadwagą lub otyłych przed abdominoplastyką. "Uczucie wydaje się być ważnym czynnikiem, podobnie jak ilość usuniętego tłuszczu", podsumowują naukowcy.

"Przypuszczamy, że nasilenie uczucia sytości u naszych pacjentów wiąże się ze zmianami w układzie neuroendokrynnym" - dodaje dr Moulton-Barrett i współautorzy. Usunięcie komórek tłuszczowych z brzucha może prowadzić do obniżenia poziomu hormonów wpływających na apetyt, które są wydzielane przez tkanki tłuszczowe. Konieczne są jednak dalsze badania w celu potwierdzenia tej hipotezy.

Chirurgia plastyczna i rekonstrukcyjna® jest publikowany przez Lippincott Williams & Wilkins, część Wolters Kluwer Health.

O firmie Wolters Kluwer

Wolters Kluwer to światowy lider w zakresie profesjonalnych usług informacyjnych. Specjaliści w dziedzinie prawa, biznesu, podatków, księgowości, finansów, audytu, ryzyka, zgodności i opieki zdrowotnej polegają na najlepszych na rynku narzędziach i rozwiązaniach informatycznych Wolters Kluwer, aby efektywnie zarządzać swoją firmą, dostarczać wyniki swoim klientom i odnosić sukcesy. coraz bardziej dynamiczny świat.

Wolters Kluwer odnotował roczne przychody na 2015 r. W wysokości 4,2 miliarda euro. Grupa obsługuje klientów w ponad 180 krajach i zatrudnia ponad 19 000 osób na całym świecie. Siedziba firmy znajduje się w Alphen aan den Rijn w Holandii. Akcje Wolters Kluwer są notowane na giełdzie Euronext Amsterdam (WKL) i są zawarte w indeksach AEX i Euronext 100. Wolters Kluwer ma sponsorowany amerykański program przyjmowania depozytów na poziomie 1. ADR są przedmiotem handlu na rynku pozagiełdowym w USA (WTKWY).

Wolters Kluwer Health jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań informacyjnych i punktowych dla branży medycznej. Aby uzyskać więcej informacji o naszych produktach i organizacji, odwiedź www.wolterskluwer.com, śledź @WKHealth lub @Wolters_Kluwer na Twitterze, polub nas na Facebooku, obserwuj nas na LinkedIn lub obserwuj WoltersKluwerComms na YouTube.

Wiele kobiet ma długotrwały ubytek masy po "Tummy Tuck", raportuje chirurgię plastyczną i rekonstrukcyjną

Jeśli masz dużo do stracenia, możesz martwić się o utratę skóry po osiągnięciu celu. Programy pokazujące utratę masy ciała i pokazy przebudowy chirurgii plastycznej często pokazują tę luźną skórę po znacznej utracie wagi. Dowiedz się, dlaczego tak się dzieje i jakie są opcje uniknięcia lub leczenia tego problemu.

Dlaczego uzyskujesz nadmiar skóry po utracie wagi

Jeśli utracisz znaczną wagę, możesz mieć luźną lub nadmierną skórę, gdy osiągniesz normalną, zdrową wagę. Stopień, w jakim możesz tego doświadczyć, zależy od kilku czynników.

Elastyczność skóry przed i podczas procesu odchudzania określa, jak bardzo - jeśli dowolna - luźna skóra będzie. Młodsza skóra, która jest bardziej elastyczna, jest w stanie efektywniej przywrócić jej pierwotny kształt. Starsza skóra jest mniej elastyczna i może również nie kurczyć się z powrotem.

Na twoją szansę na nadmiar skóry ma duży wpływ fakt, jaką wagę musisz stracić i jak szybko ją tracisz. Kiedy szybko schudniesz, twoja skóra może nie kurczyć się tak szybko, jak chcesz. Większość osób, które stracą 100 funtów lub więcej, będzie mieć problem z nadmierną lub wiszącą skórą, gdy osiągną wagę bramki.

To, jak długo masz nadwagę lub jesteś otyły, może również wpływać na zdolność twojej skóry do odbicia po rozciągnięciu. Im mniej masz czasu na nadwagę, tym bardziej prawdopodobne jest, że Twoja skóra powróci do normy.

Gdzie występuje luźna skóra?

Nadmiar skóry jest zwykle skórą brzuszną, która dociera daleko poza obszar brzucha. Luźna skóra po utracie wagi może również wystąpić w innych obszarach. Niektórzy dietetycy doświadczają wiotkiej skóry w ramionach i wokół linii biustonosza. Niektórzy nawet tracą skórę w okolicach ud i pośladków.

Zapobieganie luźnej skórze podczas utraty wagi

Powolna i stała utrata wagi jednego lub dwóch funtów tygodniowo jest idealną dawką i pomoże uratować elastyczność skóry. Im szybciej stracisz swoją wagę, tym bardziej prawdopodobne jest, że masz problem z nadmierną skórą. Oprócz powolnego i równomiernego spadku masy ciała można również budować mięśnie, aby kształtować tkankę pod zwisającą skórą.

Jak zarządzać luźną skórą po utracie wagi

Jeśli zauważysz obluzowaną skórę, a szczególnie jeśli odczuwasz otarcia lub zauważysz ruch luźnej skóry irytujący podczas aktywności, możesz nosić ubranie kompresyjne. Są one szeroko dostępne dla mężczyzn i kobiet w sporcie, a także wygładzają kształt pod ubraniem.

Jeśli nadmierna skóra powoduje otarcia, które prowadzi do infekcji skóry, być może trzeba rozważyć operację. Możesz także chcieć wykonać zabieg, aby poprawić wygląd twojego ciała po utracie wagi.

Dostępne są różne rodzaje operacji. Niektórzy pacjenci rozważają lifting ciała, zabieg kosmetyczny, który unosi i napina skórę w różnych miejscach na ciele. Inna procedura nazywa się abdominoplastyką lub "brzusznym zakładaniem". Ta metoda chirurgiczna unosi i napina tylko obszar brzucha. Niektórzy chirurdzy plastyczni mogą również wykonywać unoszenie uda dla luźnej skóry w dolnej części ciała.

Procedury te są poważnymi operacjami i, podobnie jak inne operacje, stwarzają ryzyko powikłań. Ubezpieczenia rzadko obejmują tego typu procedury.

Słowo od Verywell

Chociaż możesz martwić się o luźną skórę, jeśli masz nadwagę lub jesteś otyły, poprawisz swoje zdrowie, tracąc na wadze. Jeśli po utracie wagi masz luźną skórę, porozmawiaj z lekarzem o operacjach dokręcania skóry i metodach, które mogą poprawić zarówno funkcję, jak i wygląd Twojego ciała.