Odsetek tkanki tłuszczowej Kalkulator

Kalkulator procentowy zawartości tłuszczu w ciele wykorzystuje formułę fitness w USA do obliczenia oceny tkanki tłuszczowej. Chociaż test przesuwania wody jest najdokładniejszym sposobem na określenie procentowej zawartości tkanki tłuszczowej, jednak test na zawartość tłuszczu w organizmie (Navy Body Fat) lub formuła YMCA jest wystarczająco dokładny w granicach 1-3% dla większości ludzi.

Tłuszcze ciała obejmują: niezbędny tłuszcz ciała wraz z tłuszczem w organizmie.

Niezbędny tłuszcz ciała jest niezbędny do zachowania funkcji życiowych i narządów rozrodczych. Odsetek niezbędnych tłuszczów ciała u kobiet jest większy niż u mężczyzn, głównie z powodu potrzeb rodzicielskich i innych funkcji hormonalnych.

Odsetek niezbędnego tłuszczu wynosi 3% do 5% u mężczyzn i 8% do 12% u kobiet.

Tłuszcz magazynujący tkankę tłuszczową składa się z nagromadzenia tłuszczu w tkance tłuszczowej, co ma na celu ochronę narządów wewnętrznych (klatki piersiowej i jamy brzusznej). Minimalny zalecany procent tkanki tłuszczowej ogółem przekracza wartość procentową tłuszczu podstawowego wymienioną powyżej.

Przed użyciem kalkulatora procentowego tkanki tłuszczowej, należy zmierzyć obwód talii, bioder i szyi. Użyj tych pomiarów w parze z płcią i wzrostem, a kalkulator oszacuje procent tkanki tłuszczowej, masę beztłuszczową, masę tłuszczu i swoją kategorię fitness.