Utrata ciężkiego tłuszczu vs. Miękki tłuszcz

Nadmiar tłuszczu w twoim ciele należy do jednej z dwóch kategorii - podskórnego "miękkiego tłuszczu", który leży tuż pod twoją skórą, i trzewnej "twardej tkanki tłuszczowej", znajdującej się głęboko w twoim brzuchu. Tracisz twardy i miękki tłuszcz dzięki tym samym podstawowym modyfikacjom stylu życia - radząc sobie ze stresem, mniej jedząc i ruszając się - ale generalnie łatwiej traci się twardy tłuszcz. Miękki tłuszcz, zwłaszcza małe osady w twoich "strefach kłopotów", generalnie wymaga więcej pracy do stracenia.

Wideo dnia

Zarówno tłuszcz twardy, jak i miękki mają pewne podobieństwa; oba zawierają około 3500 kalorii tłuszczu na funt; oboje powiększają się, gdy jesz więcej kalorii, niż palisz codziennie; i oboje zmniejszają się, gdy tracą na wadze.

Trzewny "twardy" tłuszcz wcale nie jest twardy. Znajduje się za ścianą brzucha - otaczającą narządy - a gdy gromadzi się w brzuchu, wypycha ścianę brzucha na zewnątrz. Ponieważ twoja ściana brzucha składa się z twardszych tkanek, w tym mięśni, twój rozszerzony brzuch będzie czuł się twardy w dotyku, nawet jeśli rzeczywisty tłuszcz w twoim brzuchu jest wciąż miękki. Trzewny tłuszcz ma większy dostęp do zaopatrzenia w krew niż miękki tłuszcz, ze względu na jego lokalizację w jamie brzusznej i uwalnia hormony, które wywołują zapalenie. Przenoszenie zbyt dużej ilości szkodliwego tłuszczu twardego prowadzi do przewlekłego stanu zapalnego, który wiązał się z chorobami od raka jelita grubego po choroby układu krążenia. Jabłkowe kształty - ludzie, którzy naturalnie przechowują nadmiar ciężaru w swoich ramionach, klatce piersiowej i brzuchu - mają tendencję do spakowania większej ilości tłuszczu trzewnego, gdy przybierają na wadze, w porównaniu do kształtów gruszki, które przechowują masę w dolnej części ciała.

Podskórny "miękki" tłuszcz jest gąbczasty i kędzierzawy, i znajduje się bezpośrednio pod skórą. O ile nadmiar miękkiego tłuszczu może sprawić, że wyglądasz na "zwiotczałego", podskórny tłuszcz nie ma takiego samego dostępu do krwioobiegu, jak tłuszcz trzewny, a w rzeczywistości ma niewielki bezpośredni wpływ na twoje zdrowie w porównaniu z tym szkodliwym, głęboko brzusznym tłuszczem.

Bez względu na to, jak przechowujesz tłuszcz, stracisz go, spożywając mniej kalorii niż przypalisz. Ograniczając kalorie, tworzysz deficyt kalorii - przepaść między tym, ile kalorii spożywasz, a ile musisz wykonywać codzienne czynności - a twoje ciało zamyka lukę, spalając tłuszcz przechowywany w twoim ciele. Dowolna wielkość deficytu kalorii powoduje utratę tłuszczu, ale najlepiej jest powoli tracić tłuszcz - do 2 funtów na tydzień.

Podczas gdy tłuszcz trzewny jest najbardziej szkodliwy dla zdrowia, jest również pierwszym, który zostaje spalony za energię, gdy zaczynasz tracić na wadze. Dlatego nawet niewielka utrata wagi - zaledwie 5 lub 10 procent masy ciała - może przynieść znaczące korzyści zdrowotne poprzez zmniejszenie poziomu trzewnej tkanki tłuszczowej. Po wyczerpaniu poziomu trzewnej tkanki tłuszczowej zaczniesz palić miękką, podskórną tkankę tłuszczową.

Zazwyczaj nie można zredukować plamki - wybierz miejsce na ciele, w którym stracisz tłuszcz - ale kilka wskazówek i sztuczek zwiększa trzewną utratę tłuszczu. Na przykład, w tym wiele błonnika i pełnoziarnistych płatków owsianych, komosy ryżowej, pełnoziarnistego pieczywa i brązowego ryżu - w diecie wiąże się z niższymi poziomami tłuszczu w jamie brzusznej, wynika z badania opublikowanego w The Journal of Nutrition w 2009 roku. Przestawienie białego makaronu na makaron z makaronu lub pełnoziarnistego makaronu lub rozpoczęcie dnia od płatków owsianych pełnoziarnistych zamiast słodkich może pomóc w zmniejszeniu poziomu tłuszczu z brzucha.

Mocniejsze naciskanie na salę gimnastyczną również stymuluje trzewną utratę tkanki tłuszczowej, wynika z badań opublikowanych w 2009 roku w zespole metabolicznym i zaburzeniach pokrewnych. Badacze porównali wpływ treningów o umiarkowanej intensywności i treningów o wysokiej intensywności u otyłych osób starszych, i stwierdzili, że grupa, która wypracowała mocniej, straciła znacznie więcej tłuszczu trzewnego w trakcie 12-tygodniowego badania. Postaraj się iść nieco szybciej, zwiększając opór na eliptycznej lub podnosząc nachylenie bieżni, aby stopniowo zwiększać intensywność ćwiczeń.

Przyjmowanie niektórych suplementów również może pomóc. Jedno z badań, opublikowane w Nutrition Journal w 2013 r., Dowiodło, że kiedy ludzie o bardzo niskim spożyciu wapnia dodawali do swoich rutynowych suplementów wapnia i witaminy D, stracili więcej tłuszczu trzewnego niż ci, którzy nie przyjmowali suplementu. Podczas gdy to badanie pokazuje obietnicę korzyści płynących z suplementacji wapniem i witaminą D dla niektórych osób, nigdy nie należy przyjmować nowego suplementu bez wcześniejszego skonsultowania się z lekarzem.

Twardy i miękki tłuszcz również reaguje inaczej na stres, który możesz wykorzystać na swoją korzyść, aby zminimalizować przyrost tłuszczu w trzewiach. Styl życia o wysokim poziomie stresu - który może wymagać nadmiernej pracy i pozbawienia snu - zwiększa ilość hormonu stresu w twoim organizmie. Te wysokie poziomy kortyzolu oddziałują zarówno z miękkim, jak i twardym tłuszczem i faktycznie powodują redystrybucję tłuszczu w brzuchu. W rezultacie, niekontrolowany poziom kortyzolu zwiększa poziom trzewnej tkanki tłuszczowej, zmniejszając ryzyko choroby.

Zapobiegaj tej szkodliwej redystrybucji tłuszczu, podejmując kroki w celu obniżenia poziomu stresu. Ustaw realistyczne cele w pracy i życiu osobistym, aby nie czuć się wciągniętym w milionach kierunków lub przytłoczonym niekończącą się listą rzeczy do załatwienia. Poświęć czas każdego dnia, aby dotrzeć do bliskich i wyrazić swoje uczucia, zaleca University of New Hampshire i ćwiczyć relaksujące zajęcia, takie jak tai chi lub joga. Zaplanuj regularny sen i czas czuwania, który pozwala poczuć się naprawdę odświeżonym, i dotrzymuj harmonogramu zarówno w dni powszednie, jak i w weekendy, aby poprawić higienę snu.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie! Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM