Czy jedzenie selera z masłem orzechowym pomaga schudnąć?

Seler i masło orzechowe zawierają wiele składników odżywczych, z których większość może pomóc w osiągnięciu celów odchudzających. Według American College of Sports Medicine, olej z masła orzechowego jest jednonienasycony i uważany za zdrowy tłuszcz. Zdrowe tłuszcze mogą sprawić, że poczujesz się dłużej i zapobiegniesz zbyt dużemu spożyciu podczas jednego posiłku. Masło orzechowe to nie tylko świetna przekąska, ale w połączeniu z selerem może stać się potężnym sojusznikiem w podróży odchudzającej. Jedna porcja dużej łodygi selera i 2 łyżki masła orzechowego dostarcza około 200 kalorii. Możesz przeciąć porcję na pół i zjeść jedną na poranną przekąskę, a drugą na popołudniową przekąskę.

Wideo dnia

Masło orzechowe i seler zawierają zarówno błonnik. Według National Strength and Conditioning Association, błonnik pomaga w trawieniu i pomaga utrzymać prawidłową wagę i, podobnie jak zdrowe tłuszcze, może dłużej Cię sycić. Staraj się uzyskać od 20 do 30 gramów błonnika w swojej diecie dziennie. Ta ilość będzie zależeć od twojego ciała. 2-łyżka stołowa gładkiego masła orzechowego zawiera 1,8 grama błonnika, a 1 duża łodyga selera zawiera 1 gram włókna, tworząc masło orzechowe i selerową przekąskę o wartości około 3 gramów błonnika.

Zdrowe oleje znajdujące się w masła orzechowego są bogate w kalorie, ale są niezbędne dla każdej diety. Tłuszcze z masła orzechowego pomagają w wchłanianiu rozpuszczalnych w tłuszczach witamin, takich jak A i K. Pomagają również w produkcji hormonów w ciele. Jest to ważne, ponieważ podczas odchudzania chcesz budować i utrzymywać beztłuszczową masę. Testosteron hormonalny odgrywa ważną rolę w utrzymaniu i wzroście masy mięśniowej. Bez wystarczającej ilości zdrowych tłuszczów, testosteron może się zmniejszyć, a budowanie mięśni beztłuszczowych będzie trudne.

Seler zawiera dużą ilość wody, dzięki czemu jest idealnym towarzyszem dla zdrowych tłuszczów i dodatkowej oferty masła orzechowego. Dodatkowa woda pomaga szybciej usuwać odpady, aby utrzymać mniejszą wagę w żołądku. Woda w selerze zajmie także więcej miejsca w żołądku, dzięki czemu czujesz się szybciej, więc nie przytyjesz przez przejadanie się.

Podczas gdy seler i masło orzechowe oferują potężną kombinację witamin i makroelementów, powinieneś uważać, aby nie nadwerężyć. Masło orzechowe zawiera 14 gramów tłuszczu na łyżkę stołową, czyli około 130 kalorii tylko z samego tłuszczu. Zawsze orientuj się, jakie są Twoje dzienne limity kaloryczne i cele, i odpowiednio je dostosuj do swoich potrzeb żywieniowych. Seler sam w sobie jest świetnym jedzeniem i pomoże Ci szybko poczuć się bez dodawania zbyt wielu kalorii. Jeśli jesteś bardzo aktywny, seler i masło orzechowe mogą być ważnym sposobem nie tylko uzyskać kalorie, ale także białka, błonnika i zdrowych tłuszczów w jednym.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie!Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM