Czy tracisz więcej wagi podczas ćwiczeń w swoim okresie?

Może być trudno zmotywować się do ćwiczeń, gdy masz okres, więc pomysł, że może to spalić więcej kalorii, jest atrakcyjny. Dowody naukowe nie popierają tego jednak. Nie oznacza to, że nie powinieneś ćwiczyć, ponieważ nadal będzie spalać więcej kalorii niż pozostawanie bezczynnym i może pomóc w odczuwaniu niektórych objawów przedmiesiączkowych u niektórych kobiet, takich jak wzdęcia.

Wideo dnia

Metabolizm kobiety nie jest stabilny, ponieważ jej spoczynkowy metabolizm może się zmieniać w całym cyklu menstruacyjnym. Zwykle nie spalasz więcej kalorii podczas ćwiczeń w trakcie okresu, ale możesz spalać więcej kalorii, gdy ćwiczysz podczas fazy lutealnej cyklu miesiączkowego, czyli tuż przed miesiączką - szczególnie jeśli masz niskokaloryczną dietę. dietę, zgodnie z klasycznym badaniem opublikowanym w Journal of Physiology and Pharmacology.

Badanie opublikowane w British Journal of Nutrition w 2003 r. Przyniosło jednak różne wyniki. Okazało się, że RMR zmieniało się w ciągu cyklu menstruacyjnego, ale niekoniecznie rosło tuż przed menstruacją, a następnie obniżało się po rozpoczęciu miesiączki. Nie ma określonego czasu podczas cyklu miesiączkowego, podczas którego masz gwarancję, że spalisz nieco więcej kalorii. Badanie opublikowane w Journal of Biological Sciences w 2014 r. Zanotowało, że masy ciała kobiet również nie zmieniają się znacząco w trakcie cyklu menstruacyjnego, chociaż nastąpił niewielki wzrost tuż przed miesiączką.

Nawet jeśli nie spalasz więcej kalorii podczas ćwiczeń w danym okresie, nadal dobrze jest dalej ćwiczyć. Spalisz więcej kalorii, niż gdybyś nie ćwiczył. Utrata masy ciała spowodowana wysiłkiem fizycznym wydaje się być bardziej ukierunkowana na tłuszcz brzuszny niż w przypadku innych tkanek tłuszczowych, wynika z badań opublikowanych w "Medicine and Science in Sports and Exercise" w 2003 roku.

Aby uzyskać najlepsze wyniki odchudzania, musisz wykonać trening aerobowy i trening oporowy. Ćwiczenia aerobowe spalają znaczną ilość kalorii, podczas gdy trening oporowy buduje mięśnie, co nieznacznie zwiększa twój metabolizm. Celuj w 300 minut umiarkowanych ćwiczeń aerobowych i dwóch treningów wytrzymałościowych tygodniowo, jeśli próbujesz schudnąć, zaleca Departament Zdrowia i Opieki Społecznej.

Niektóre kobiety stają się rozdęte tuż przed rozpoczęciem miesiączki i na początku okresu. Ćwiczenia pomagają przyspieszyć przepływ gazu przez przewód pokarmowy i minimalizują wzdęcia. Może to sprawiać wrażenie, jakbyś tracił na wadze, ponieważ jakakolwiek dodatkowa masa wody znika, a żołądek nieco się wypłaszcza, gdy gaz jest usuwany. Być może ten efekt jest odpowiedzialny za mit, że spalasz więcej kalorii w swoim okresie.

Zwiększenie spożycia błonnika i białka może nieznacznie zwiększyć metabolizm, a tym samym liczbę spalanych kalorii, zgodnie z American College of Sports Medicine. Staraj się uzyskać co najmniej 18 do 20 procent kalorii z chudego białka, ponieważ pobierają one więcej energii do strawienia twojego ciała, a także pomagają czuć się pełnym. Fibre może sprawić, że będziesz wchłaniał mniej kalorii, a także spowalnia opróżnianie żołądka, abyś nie był tak głodny jak najszybciej. Upewnij się, że nie kaleczysz zbyt dużo kalorii, ponieważ spowalnia to twój metabolizm. Kobiety powinny otrzymywać co najmniej 1200 kalorii dziennie, aby zminimalizować to ryzyko.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie!Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM