Najlepsze rzeczy do jedzenia po biegu na odchudzanie

Po ekscytującym biegu możesz pokusić się o pominięcie przekąsek po posiłku, szczególnie jeśli chcesz schudnąć. Jednak jedzenie po biegu może faktycznie pomóc stracić funty. Uruchamianie wyczerpuje glikogen w mięśniach lub zmagazynowany węglowodan i rozbija tkankę mięśniową. Jedząc przekąskę z węglowodanami i białkiem pomaga uzupełnić zapasy glikogenu i odbudowuje mięśnie, zapewniając, że jesteś gotowy, aby przejść do następnego treningu i utrzymywać spójny reżim. Pożywna przekąska pomaga również w zmniejszeniu masy ciała, zapobiegając nadmiernemu głodowi, który powoduje, że przejadamy się później w ciągu dnia.

Wideo dnia

Jogurt
Jogurt

Jogurt grecki niski i beztłuszczowy jest wyższy w białku niż tradycyjny jogurt, z 17 gramami białka w 6 uncji nietłuszczowego jogurtu. To doskonałe źródło białka nie mięsnego dobrze łączy się z owocami, które dostarczają węglowodanów, które pomogą Ci uzupełnić zapasy glikogenu. Wiele owoców jest również napełnionych wodą, która pomaga uzupełnić utraconą wodę podczas biegu.

Banany
Banany

Oprócz tego, że są dobrym źródłem węglowodanów, banany mają wysoką zawartość potasu, elektrolitu, który często jest wyczerpywany po spoconym, intensywnym bieganiu. Masło migdałowe zapewnia białko i niewielką ilość zdrowego tłuszczu, które pomagają czuć się usatysfakcjonowanym dłużej i rzadziej przejadać się później w ciągu dnia. Ponieważ masło migdałowe ma gęstość kaloryczną, ogranicz się do jednej łyżki stołowej z bananem.

Mleko czekoladowe
Mleko czekoladowe

Jeśli czujesz się zbyt nudny, aby zjeść przekąskę po biegu, picie przekąski może być bardziej atrakcyjne. Według American Council on Exercise, mleko czekoladowe ma optymalny stosunek węglowodanów do białka. Badanie opublikowane w "International Journal of Sport Nutrition and Exercise Metabolism" pokazało, że picie mleka czekoladowego pomiędzy dwiema wyczerpującymi sesjami rowerowymi zwiększyło wytrzymałość rowerzystów w drugim ataku, bardziej niż po wypiciu napoju wyłącznie węglowodanowego. Jedna szklanka mleka o niskiej zawartości tłuszczu ma 178 kalorii, 32 gramy węglowodanów i 8 gramów białka.

kanapka z indykiem
kanapka z indykiem

Pierś z indyka jest niskokalorycznym źródłem białka, zawiera 125 kalorii i 26 gramów białka w 3-uncjowej porcji. Hummus jest aromatyczną alternatywą dla majonezu i zawiera niewielką ilość zdrowego tłuszczu w celu wzmocnienia smaku i utrzymania pełnego samopoczucia. Chleb pełnoziarnisty dostarcza węglowodanów złożonych, które uwalniają się do krwioobiegu wolniej niż biały chleb, zapewniając dłużej satysfakcję. Aby utrzymać kalorie w ryzach, zdecyduj się na pół kanapki z 2 do 3 uncji indyka i cienką warstwą hummus.

Skala
Skala

Utrata wagi wymaga spożywania mniejszej ilości kalorii niż spalanie w ciągu dnia. Uwzględnij te pop-runne przekąski w ogólnym spożyciu kalorii i upewnij się, że wybrane wielkości porcji są odpowiednie dla Twoich ogólnych potrzeb kalorycznych i poziomu aktywności. Pożywne posiłki i przekąski o innej porze dnia są również niezbędne do skutecznego planu odchudzania.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie! Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM