Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha w ciągu tygodnia

Masz dość tłuszczu z brzucha i chcesz, żeby to zniknęło - teraz. Twój brzuch nie rozszerzył się w ciągu jednego tygodnia, więc nie możesz oczekiwać, że w tym krótkim czasie spadnie. Użyj tygodnia, aby wprowadzić środki, które pomogą Ci stracić tłuszcz z brzucha w czasie i zmniejszyć wzdęcia. Po siedmiu dniach możesz czuć się trochę lżej, ale prawdziwa utrata tkanki tłuszczowej potrwa kilka tygodni lub miesięcy.

Wideo dnia

Tłuszcz z brzucha jest metabolicznie aktywnym rodzajem tłuszczu, który znajduje się głęboko w jamie brzusznej. Otacza narządy wewnętrzne i uwalnia związki, które powodują podatność na zaburzenia przemiany materii, choroby serca i stany zapalne.

Tłuszcz z brzucha może być niebezpieczny, ale odpowiada również tradycyjnym strategiom odchudzania w diecie i ćwiczeniach fizycznych. Jeden funt tłuszczu to 3,500 kalorii; w ten sposób, aby stracić funt, musisz spożywać 3500 kalorii mniej niż spalasz. W ciągu tygodnia nie można sobie pozwolić na znacznie więcej niż 3500- lub 7000-kaloryczny deficyt bez poważnego pozbawiania się składników odżywczych i stałego pokarmu. Ten deficyt oznacza, że ​​stracisz 1 lub 2 funty tygodniowo.

Niektórzy ludzie mogą stracić więcej niż 2 funty tygodniowo dzięki specjalnemu programowi fitness i poważnym ograniczeniom żywieniowym. Czas i wysiłek potrzebny, aby szybko stracić na wadze, jest wyczerpujący i zwykle nie do utrzymania. Nawet jeśli możesz stracić znaczną ilość wagi w ciągu tygodnia, wiele z nich będzie wagą wody - a nie prawdziwym tłuszczem z brzucha. Waga, którą szybko stracisz, prawdopodobnie szybko odzyskasz.

Tłuszcz z brzucha jest zwykle pierwszym straconym ciężarem po rozpoczęciu programu ćwiczeń, wyjaśnia Rush University Medical Center. Jeśli jesteś nowy, aby ćwiczyć lub wracać z długiej przerwy, nie możesz spodziewać się uderzenia na siłowni przez wiele godzin, aby spalić tłuszcz w pierwszym tygodniu. To tylko zwiększa ryzyko obrażeń i wypalenia.

Zamiast tego buduj co najmniej 150 minut tygodniowo cardio o umiarkowanej intensywności, na przykład pływanie, jogging lub wędrówki. Czas 250 minut tygodniowo doprowadzi do znacznego spadku masy ciała - wyjaśnia American College of Sports Medicine. Oznacza to 250 minut tygodniowo przez kilka tygodni lub miesięcy; po tygodniu nie zobaczycie dramatycznych wyników.

Trening siłowy jest kolejnym ważnym elementem utraty tłuszczu z brzucha. Nie możesz zgnieść swojego brzucha, ale możesz wziąć udział w programie treningu siłowego całego ciała, który adresuje wszystkie główne grupy mięśni. Zrób to co najmniej dwa razy w tygodniu, aby budować mięśnie, co pomaga zwiększyć twój metabolizm. Jednak wyniki treningu siłowego są stopniowe. Jeden tydzień treningu siłowego nie wywoła zmian w twoim ciele koniecznym do poprawy metabolizmu, ale na dłuższą metę zobaczysz ulepszenia.

Tłuszcz z brzucha odpowiada również na niskokaloryczną dietę, która jest pełna zdrowej, nieprzetworzonej żywności. Idź na chude białko, świeże produkty i produkty pełnoziarniste podczas posiłków. Kiedy masz tylko tydzień, aby stracić tak dużo, jak to możliwe, zakazuj wszystkich słodzonych napojów - w tym napojów gazowanych i soku - słodyczy i lodów. Unikaj również ziaren rafinowanych, takich jak pizza i biały chleb, a także alkoholu. Zachowaj wielkości porcji do 2 do 4 uncji dla mięsa i innych białek oraz około 1/2 szklanki na ziarna. W dłuższej perspektywie te zmiany diety pomagają obniżyć poziom tłuszczu w brzuchu.

Oprzyj się pokusie stosowania diety, która obiecuje szybkie rezultaty. Często nie działają, lub są tak restrykcyjne, że nie można ich obsługiwać dłużej niż przez kilka dni - nie mówiąc już o tygodniu. Jeśli przylgniesz do planu, możesz bardzo dobrze zauważyć spadek funtów - ale nie pochodzi on ze znacznej ilości tłuszczu; w większości pochodzi z wody. Szybka dieta nie nauczy Cię nic o rozsądnym jedzeniu, które pomoże ci na zawsze opanować tłuszcz i zdrowie brzucha. Najprawdopodobniej odzyskasz całą wagę, gdy tylko powrócisz do normalnych nawyków żywieniowych.

Chociaż nie możesz stracić znacznego tłuszczu w ciągu tygodnia, możesz rozpocząć proces odchudzania. Dokonaj także kilku zmian w diecie i stylu życia, aby zmniejszyć wzdęcia, dzięki czemu Twój brzuch będzie bardziej płaski.

Unikaj częstowania się posiłkami; jeść małe posiłki przez cały dzień. Guma do żucia i picie ze słomą może powodować gromadzenie się nadmiaru powietrza w przewodzie pokarmowym. Napoje gazowane, ostre potrawy, duże porcje fasoli lub warzyw kapustnych, suszone owoce i soki owocowe często wywołują gaz i wzdęcia. Jeśli nie tolerujesz laktozy, unikaj produktów mlecznych, aby zmniejszyć obrzęk brzucha; upewnij się, że otrzymujesz ważne składniki odżywcze, takie jak wapń i witamina D, z alternatyw mleka lub innych wzbogaconych produktów.

LiveStrong Monitorowanie kalorii

Schudnąć. Czuć się świetnie! Zmień swoje życie za pomocą MyPlate by LIVESILNY.COM