Dlaczego nie tracisz wagi podczas karmienia piersią - Mama z trawą

Słyszysz to cały czas, kiedy jesteś w ciąży "ciężar po prostu się rozpuści, kiedy karmisz piersią". Jednak dla niektórych z nas po prostu tak nie jest. Jesteśmy tymi, którzy nie tracą na wadze podczas karmienia piersią.

Możesz pomyśleć, że robisz coś złego, ponieważ twój lekarz, twoi przyjaciele, czasopisma, książki mówią ci, że ciężar powinien odejść, jeśli karmisz piersią. Istnieją pewne prawdziwe powody, dla których niektórzy z nas po prostu nie "topią się".

Oto kilka powodów, dla których nie tracisz wagi podczas karmienia piersią:

Hormony

Nie jest tajemnicą, że podczas ciąży i karmienia piersią hormony są bardzo aktywne. Prolaktyn, hormon odpowiedzialny za produkcję mleka, również zwiększa apetyt. Prolaktyna pozostaje wyjątkowo wysoka w ciągu pierwszych 6 miesięcy. Ten hormon może zapobiegać utracie wagi, a nawet powodować przyrost masy ciała zgodnie z tym badaniem. W tym artykule wyjaśniono, że prolaktyna redukuje metabolizm tkanki tłuszczowej ... więc twoje ciało naprawdę trzyma się tej wagi.

Nie jesz wystarczająco

Karmienie piersią powoduje spalanie dużej ilości kalorii. Szacuje się, że 300-800 kalorii jest spalanych w zależności od wieku dziecka i karmienia piersią. Jeśli jednak nie jesz wystarczająco dużo, możesz zranić swój metabolizm. Kiedy jesz mniej jedzenia niż potrzebuje twoje ciało, twój wewnętrzny palnik paliwa (twój metabolizm) wybierze się z powrotem, aby oszczędzać energię. To spowoduje, że twoje ciało zużyje mniej energii, aby utrzymać swoją wagę i utknąć w utracie wagi. To również dlatego diety niskokaloryczne nie działają długookresowo.

Twoje nadnerki mogą się przeciągać

Brak snu i dodatkowy stres to dwie przyczyny zmęczenia nadnerczy (witamy w macierzyństwie). Twoje gruczoły nadnerczowe są odpowiedzialne za radzenie sobie ze stresem i zarządzanie metabolizmem, takim jak poziom cukru we krwi. Ubocznym efektem zmęczenia nadnerczy jest uczucie zmęczenia i zmęczenia, które nie pomaga w rozpaleniu metabolizmu.

Jak pomóc schudnąć podczas karmienia piersią

Jedz zrównoważoną dietę

Kiedy karmisz piersią, chcesz mieć pewność, że otrzymujesz witaminy i minerały zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego dziecka. Chcesz jeść zróżnicowaną dietę pełną warzyw i owoców. Polecam wycięcie cukru z diety i wyeliminowanie przetworzonych węglowodanów, takich jak biała mąka.

Zjedz co 3 godziny

Jedzenie w sposób regularny i regularny utrzymuje ciało w napięciu i energii. Utrzyma to twój metabolizm w spalaniu i zdrowiu. Kiedy jedziesz przez dłuższy czas bez jedzenia lub pomijania posiłków, twoje ciało przechodzi w tryb przetrwania i spowalnia twój metabolizm. Wciąż produkujesz mleko, więc musisz karmić swoje ciało nawet wtedy, gdy nie myślisz, że zużywasz dużo energii.

Jedz zdrowe tłuszcze

Mleko matki składa się z dużej ilości tłuszczu. Aby mieć dobrą jakość mleka i bogatą podaż, chcesz utrzymać ciało karmione wspaniałymi zdrowymi tłuszczami pełnymi składników odżywczych dla Ciebie i Twojego dziecka.

Pij wodę

Twoje ciało składa się w 70% z wody. Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania twojego organizmu. Kiedy karmisz piersią, potrzebujesz jeszcze więcej wody do produkcji mleka. Oto kilka wskazówek dotyczących zwiększania ilości wody.

Odpocząć

Czasami odpoczynek jest dla ciebie lepszy niż cokolwiek innego. Aby twoje ciało i metabolizm działały i działały sprawnie, musisz dobrze wypocząć. Zamiast budzić się o świcie, aby zmieścić się w treningu, twoje ciało może faktycznie potrzebować ciebie do spania. Gdy twoje ciało jest wypoczęte, twoje ciało również nie będzie pragnąć szybkiej naprawy energii, jak cukier lub słone potrawy do karmienia twoje nadnercze.

Wykonaj ćwiczenia na ciele

Przewlekła kardio, jak nadmierne bieganie, nie jest zdrowa dla ciebie lub twoich nadnerczy. Ten rodzaj ćwiczeń kładzie większy nacisk na twoje ciało. Lepszym rodzajem ćwiczeń jest podnoszenie ciężarów. Włączenie do rutyny niewielkich ćwiczeń fizycznych (takich jak przysiady i przysiady) może być łatwym sposobem na zbudowanie większej ilości beztłuszczowej masy mięśniowej i naturalnej przemiany materii. Jeśli masz trudności ze zdobyciem treningu, zapoznaj się z moimi wskazówkami dotyczącymi pracy w domu jako mama.

Daj sobie czas

Masz wiele rzeczy walczących przeciwko twoim wysiłkom zmierzającym do utraty wagi. Bądź cierpliwy i skup się na odżywianiu się nad utratą wagi w tym czasie. Nie jest łatwo to usłyszeć, ale gdy już odzwyczaisz się, waga będzie znacznie łatwiejsza. Rób, co możesz w tym sezonie życia i ciesz się swoim dzieckiem. Dziękujemy ciału za to, że możesz odżywiać swoje dziecko. Bycie mamą to codzienna ofiara, ale warto to robić w każdej minucie.

Czy trudno było schudnąć podczas karmienia piersią?

P.S. Znalazłem coś, co pomogło mi schudnąć, gdy byłem pielęgniarką. Zdałem sobie sprawę, że brakuje mi kluczowych składników odżywczych, których moje ciało naprawdę potrzebowało. Jeśli brzmi to jak coś, co może ci pomóc, kliknij poniższy przycisk, aby dowiedzieć się więcej:

P.S.S. Jeśli masz jakieś pytania, uwielbiamy pomagać! Sprawdzam wszystkie moje wiadomości osobiście, więc nie wahaj się sięgnąć:

Angela Parker

Nazywam się Angela. Jestem żonaty od 14 lat i mam dwie małe dziewczynki (z kolejną małą drogą!) Jestem logopedą z zawodu, ale rozpocząłem własną działalność gospodarczą od domu 4 lata temu. Jestem pasjonatem uzdrawiania poprzez odżywianie, naturalne leki, gotowanie z całą żywnością i naturalne rodzicielstwo. Staram się oddawać cześć Bogu we wszystkim, co robię.

Najnowsze wpisy Angeli Parker (zobacz wszystkie)

Udostępnij to:

Lubię to:

Lubić Ładuję...

Dlaczego nie tracisz wagi podczas karmienia piersią - Mama z trawą

(Na zdjęciu: ja z moim pierwszym i czwartym dzieckiem, zarówno w 6 miesięcy po porodzie, jak i karmieniu piersią)

Narodziłam i karmiłam piersią czworo dzieci teraz i aż do ostatniego dziecka, myślałam, że nie mogę stracić funta podczas karmienia piersią. I choć na pewno wciąż była to walka i wiele prób i błędów, udało mi się wymyślić, jak to zrobić. To, co uważałem za niemożliwe, to tylko kwestia ulepszenia kilku rzeczy.

6 miesięcy temu otworzyłem program Fit After Pregnancy Coaching dla kobiet, które urodziły swoje dzieci. Jak już napisałem, może to być bardzo trudne, aby zmniejszyć ciężar ciąży podczas karmienia piersią. Oto cztery najczęstsze problemy, z którymi borykali się moi klienci, zanim przyszli do mnie po pomoc i jak wspólnie pracowaliśmy, aby je pokonać.

Nie znalazłeś Słodkiej Plamy

Cięcie masywnych kalorii nie będzie działać w tym czasie. Twoje ciało karmiące piersią uwielbia tłuszcz, a jeśli myśli, że nie ma w nim paliwa, to nie puści tłuszczu. Musisz jeść tyle kalorii, aby twoje ciało się odprężyło i puścić dodatkowe magazyny tłuszczu, ale także jeść mniej niż twoje utrzymanie lub zasięg przyrostu masy ciała. Wraz z moimi klientami coachingowymi nazywam to "słodkim punktem". I chociaż każdy z moich klientów początkowo przyszedł do mnie mówiąc "Nie mogę stracić tłuszczu podczas karmienia piersią", wszystkie są teraz w tym zakresie i tracą 1-2 funty tygodniowo. Spójrz na postępy jednego z moich klientów poniżej, aktualnie w moim programie planu posiłków i jedząc blisko 2000 kalorii dziennie:

Wielu moich klientów zakończyło wymaganie ZWIĘKSZENIA kalorii, zanim zaczęli zmniejszać wagę.

Jesteś zbyt restrykcyjny

Oprócz tego, że nie spożywają wystarczającej ilości kalorii, kolejny powód, dla którego kobiety nie osiągają postępu w opiece pielęgniarskiej, stają się zbyt restrykcyjne. Wytrącają węglowodany, lub rezygnują ze wszystkich słodyczy, lub karmią się słodkimi, nudnymi potrawami, które według nich muszą jeść, aby schudnąć. To po prostu niepotrzebne. Upewniam się, że plany posiłków moich klientów są również pełne pysznych potraw, które lubią. W rzeczywistości, daję im każdego 200-300 kalorii dziennie, aby jeść, co chcą. Dlaczego to działa? Bo eliminuje pierwszą przeszkodę w długoterminowym przyleganiu: cykl ograniczania / binge. Nie ma siły woli zużywającej się na co dzień. Jedzą 80-90% całości, zdrowej żywności, ale to przepisy, które uwielbiają (i często mówią mi, że ich małżonek i dzieci też kochają je!). Nigdy nie muszą jeść całej torebki czekolady, ponieważ nie czują, że po raz ostatni będą jeść czekoladę.

Przykładowy dzień w moim planie posiłku obejmuje smaczne przepisy i bezpłatne kalorie

Nie słuchajcie wszystkich BS tam o niektórych pokarmach będących diabłem. To nie jest prawdziwe życie. Po prostu znajdź odpowiednią równowagę całej żywności i dobrej żywności, zjedz w tym słodkim miejscu, a osiągniesz postępy w osiąganiu swoich celów.

Myślisz, że musisz ćwiczyć długo i ciężko, aby zrzucić ciężar

Zapomnij o długich, wyczerpujących treningach. Nie zdarzy się to w pierwszym roku, zwłaszcza jeśli pracujesz nad czasem nieistniejącym harmonogramem twojego dziecka. Daję moim klientom krótkie, intensywne treningi na 20-30 minut, które są wydajne i wprowadzają ciało w tryb spalania tłuszczu w dzień iw nocy. Nie tylko pomaga to w sytuacji hormonalnej, ale też znacznie łatwiej dopasowuje się do życia nowej mamy.

Ćwiczenie z nowym dzieckiem nie jest łatwe. Ćwiczenie z nowym dzieckiem, starsze rodzeństwo, a może nawet praca w pełnym wymiarze czasu może czuć się niemożliwe. Ćwiczenia, aby schudnąć z wszystkimi powyższymi presjami, siedząc na twoich ramionach? Po prostu tak się nie stanie.

Nie możesz przejść do programu ćwiczeń po porodzie z mentalnością, że będziesz ćwiczyć dodatkową nadwagę. Stracisz cierpliwość, zanim zobaczysz jakieś wyniki, ponieważ wymaga to czasu, dłużej niż siły woli.

Ćwicz dla przyjemności, dla endorfin, dla energii. Powiązać te dobre uczucia z wyborem do wykonywania każdego dnia. Endorfiny są natychmiastową gratyfikacją, a to pozwoli ci kontynuować.

Twoje nastawienie jest wyłączone

Żadna z powyższych kwestii nie ma znaczenia, jeśli nie masz rozumu. Wasze myśli są niesamowicie potężne, a wasze wybory odzwierciedlają to, w co wierzy wasz umysł. Jeśli twoje myśli są negatywne, obrażające i krytykujące, dokonasz subtelnych wyborów, które odzwierciedlają te myśli. Odwrotnie, jeśli twoje myśli są pozytywne, akceptujące i cierpliwe, twoje wybory i zachowania również zaczną to odzwierciedlać. To, co większość kobiet uważa za dietę i ćwiczenie do ciała, które im się podoba, TO NASTĘPNA akceptacja samego siebie. Ale to się cofa! Dlatego mój program coachingowy obejmuje cotygodniowe lekcje umysłu, w których pracujemy nad obrazem ciała, self-talk i systemami wierzeń. Nie będziesz chciał dbać o siebie, jeśli nie lubisz siebie. Możesz chwilowo być w stanie ćwiczyć i niedokarmić sobie drogę do ciała, z którym jesteś szczęśliwszy, ale to nie potrwa długo i będziesz nieszczęśliwy po drodze. Uczę moich klientów jeść nie tylko dla przyjemności, ale także dla zdrowia, aby ćwiczyć nie tylko z radości, ale także z ulgi od stresu i nauczyć się słuchać ich ciał. Bonus do nauki i praktykowania tej samoobsługi i akceptacji siebie? Cichy, spokojny umysł I twoje najlepsze ciało.

Aby dowiedzieć się więcej o moim programie szkoleniowym Fit after pregnancy i złożyć wniosek, kliknij tutaj.