3-dniowe porady, sztuczki i zasady dotyczące diety odchudzającej

Do's ...

Postępuj zgodnie z planem diety, tak jak został stworzony. Pewnie, możesz użyć podstawienia, aby zmodyfikować 3-dniową dietę wojskową, ale przede wszystkim trzymać się planu, aby uzyskać wyniki.

siła woli na 3-dniowej diecie wojskowejBądź twardy. Dieta wojskowa nie została nazwana po rzeczywistej wojsku, została nazwana po rodzaju dyscypliny, którą trzeba przejść przez to ... Pomyśl o tym jak o obozie dla twojego ciała.

Ćwicz, jeśli czujesz się na siłach. Zwiedzanie zaledwie 20 minut dziennie może znacznie zwiększyć utratę wagi na diecie wojskowej, szczególnie jeśli rano idziesz o poranku na czczo. Ćwiczenia nie są niezbędne podczas diety wojskowej, ale lekkie ćwiczenia zdecydowanie poprawią twoje wyniki utraty tłuszczu. Ćwiczenie spala kalorie, a ponieważ nie będziesz jeść tyle, ile normalnie, twoje ciało będzie spalać tłuszcz. Jeśli już ćwiczysz regularnie, kontynuuj to, chyba że czujesz się naprawdę zmęczony lub słaby.

Pij dużo wody przed i po każdym posiłku, aby uzyskać pełne uczucie. A pozostawanie uwodnionym jest bardzo ważne na sejmie wojskowym.

Poproś przyjaciela lub członka rodziny, aby przeprowadził z tobą dietę wojskową. Dobrze jest być odpowiedzialnym przed kimś innym, gdy będzie ciężko. Element konkurencji też nie zaszkodzi.

Ważcie się przed i po diecie. Wykonaj również pomiary. Nic nie motywuje osoby takiej jak postęp. Nie zapomnij wypróbować swoich obcisłych dżinsów przed i po.

Utrzymuj poziom witaminy C. Dobra stara witamina C jest spalaczem tłuszczu. Ludzie o niskim stężeniu witaminy C spalają mniej tłuszczu niż ludzie z prawidłowym poziomem witaminy. Tylko jedna dawka tego silnego przeciwutleniacza pomaga organizmowi przekształcić tłuszcz z jedzenia w energię zamiast przechowywać go w ciele. Witamina C tworzy złożoną karnitynę, superpochodną metaboliczną. Minimalna dzienna dawka witaminy C wynosi 75 mg dla kobiet i 90 mg dla mężczyzn. Bezpiecznie jest dodać do diety witaminę C o wadze do 400 mg.

NIE ...

Nie wolno przekąsić 3-dniowej diety wojskowej. Jeśli spojrzysz na plan diety wojskowej, nie ma między posiłkami żadnych przekąsek. Dodanie dodatkowych kalorii do planu diety będzie sabotować utratę wagi. Jeśli będziesz przestrzegać diety i jej limitów kalorycznych, stracisz na wadze. Jeśli oszukasz dietę wojskową, nie stracisz wagi.

Nie rób zakupów, gdy jesteś głodny. Kup składniki przed rozpoczęciem diety, aby uniknąć nawy i pokusy w sklepie spożywczym. Nie wykolejaj się, zanim zaczniesz.

Nie chrzan się w dni wolne!

Nie zwariuj na swoich czterech wolnych dniach, jeśli chcesz osiągnąć maksymalne wyniki na diecie wojskowej. Zjedz jak normalnie, albo lepiej, ale nie przepłacaj za 3 dni diety przez objadanie się wszystkim, co widzisz. Przez cztery wolne dni zalecamy dietę około 1300 - 1500 kalorii dziennie, przygotowaną z chudego białka, warzyw i łatwo węglowodanów. To wszystko, co możesz zrobić, aby dieta wojskowa działała dla ciebie.

Nie zapomnij upewnić się, że używane przez Ciebie zastępstwa mają taką samą wartość kaloryczną, co zastępowane. Pamiętaj, że filiżanka tuńczyka to nie to samo, co filiżanka migdałów.

Nie używaj sztucznych słodzików, z wyjątkiem Stevia.

Nie zamieniaj grejpfruta na pomarańczowy, czytaj więcej na ten temat na stronie Zastępów wojskowych.

Fat zwiększa tempo przemiany materii

Nie marnuj tłuszczu na dietę wojskową. Fat zwiększa tempo przemiany materii. Przez lata wszyscy stali się grubymi fobami. Nie wszystkie tłuszcze są złe! Zalecamy spożywanie dobrych tłuszczów przy każdym posiłku. Innymi słowy, nawet jeśli jesteś na diecie wojskowej, nie musisz jeść "beztłuszczowych" wersji niczego. Nie kupuj beztłuszczowych lodów ani jogurtów beztłuszczowych. Brzmi to intuicyjnie, ale tłuszcz spala tłuszcz ... Eliminowanie tłuszczu z diety to zła strategia odchudzania. Jedzenie tłuszczu sprawia, że ​​czujesz się pełniejszy, dłużej. Jedzenie tłuszczu zamyka hormony głodu. Tłuszcz zwiększa również wchłanianie antyoksydacyjne, które promuje odchudzanie. Gruby wybiera tempo metabolizmu, co oznacza, że ​​spalasz więcej kalorii.

3-dniowe porady, sztuczki i zasady dotyczące diety odchudzającej

Dieta wojskowa jest obecnie jedną z najpopularniejszych "diet" na świecie. Twierdzi się, że pomaga szybko schudnąć, do 10 funtów (4,5 kg) w ciągu jednego tygodnia.

Dieta wojskowa jest również bezpłatna. Nie ma książki, drogiej żywności lub suplementu, który musisz kupić.

Ale czy ta dieta rzeczywiście działa i czy jest to coś, co powinieneś spróbować? W tym artykule wyjaśniono wszystko, co musisz wiedzieć o diecie wojskowej.

Dieta wojskowa, zwana także dietą 3-dniową, to dieta odchudzająca, która może pomóc Ci stracić do 10 funtów tygodniowo.

Plan diety wojskowej obejmuje 3-dniowy plan posiłków, po którym następuje 4-dniowe przerwy, a cykl tygodniowy jest powtarzany wielokrotnie, aż do osiągnięcia docelowej wagi.

Zwolennicy diety twierdzą, że została ona zaprojektowana przez specjalistów od żywienia w armii amerykańskiej, aby szybko uzyskać żołnierzy.

Jednak prawda jest taka, że ​​dieta nie jest powiązana z żadną wojskową ani rządową instytucją.

Dieta wojskowa ma również kilka innych nazw, w tym dietę marynarki wojennej, dietę wojskową, a nawet dietę z lodami.

Konkluzja: Dieta wojskowa jest niskokaloryczną dietą odchudzającą, która ma promować znaczną utratę wagi w ciągu zaledwie jednego tygodnia.

3-dniowa dieta wojskowa jest faktycznie podzielona na 2 fazy w ciągu 7 dni.

Przez pierwsze 3 dni musisz przestrzegać ustalonego niskokalorycznego planu posiłków na śniadanie, lunch i kolację. Między posiłkami nie ma przekąsek.

Łączne spożycie kalorii podczas tej fazy wynosi około 1100-1400 kalorii dziennie.

Jest to znacznie niższe od średniego spożycia przez dorosłego, ale możesz sprawdzić własne zapotrzebowanie na kalorie za pomocą tego kalkulatora.

Przez pozostałe 4 dni tygodnia zachęcamy do zdrowego odżywiania i utrzymywania niskiego spożycia kalorii.

Zwolennicy diety twierdzą, że możesz powtórzyć dietę kilka razy, aż osiągniesz swoją docelową wagę.

Konkluzja: Pierwsze 3 dni diety wojskowej mają ustalony plan posiłków i obejmują ograniczenie liczby kalorii. Pozostałe 4 dni mają mniej ograniczeń.

Jest to 3-dniowy plan posiłków na diecie wojskowej.

Dzień 1

To jest plan posiłków na dzień 1. Jest to około 1400 kalorii.

Śniadanie:

 • Plasterek tostu z 2 łyżkami masła orzechowego.
 • Pół grejpfruta.
 • Filiżanka kawy lub herbaty (opcjonalnie).

Lunch:

 • Jeden tost.
 • Pół szklanki tuńczyka.
 • Filiżanka kawy lub herbaty (opcjonalnie).

Obiad:

 • 3-oz (85 gramów) porcja mięsa z filiżanką zielonej fasoli.
 • Małe jabłko.
 • Połowa banana.
 • Jedna filiżanka lodów waniliowych.

Dzień 2

Są to posiłki na dzień 2, które wynoszą około 1200 kalorii.

Śniadanie:

 • Jeden tost.
 • Jedno jajko na twardo.
 • Połowa banana.
 • Filiżanka kawy lub herbaty (opcjonalnie).

Lunch:

 • Jedno jajko na twardo.
 • Filiżanka twarożku.
 • 5 krakersów z soli.
 • Filiżanka kawy lub herbaty (opcjonalnie).

Obiad:

 • Dwa hot dogi, bez kok.
 • Pół szklanki marchewki i pół szklanki brokułów.
 • Połowa banana.
 • Pół szklanki lodów waniliowych.

Dzień 3

Oto plan na dzień 3, który wynosi około 1100 kalorii.

Śniadanie:

 • 1-uncjowy kawałek sera cheddar.
 • 5 krakersów z soli.
 • Małe jabłko.
 • Filiżanka kawy lub herbaty (opcjonalnie).

Lunch:

 • Jeden tost.
 • Jedno jajko, ugotowane, ale lubisz.
 • Filiżanka kawy lub herbaty (opcjonalnie).

Obiad:

 • Filiżanka tuńczyka.
 • Połowa banana.
 • 1 szklanka lodów waniliowych.

Zapraszam do picia tyle kawy lub herbaty, ile chcesz, o ile nie dodasz żadnych kalorii z cukru lub śmietany. Pij dużo wody.

Pozostałe 4 dni

Pozostała część tygodnia obejmuje również dietę.

Przekąski są dozwolone i nie ma ograniczeń dotyczących grup żywności. Zachęca się jednak do ograniczenia wielkości porcji i utrzymania całkowitej ilości kalorii poniżej 1 500 dziennie.

Możesz znaleźć listę stron internetowych i aplikacji do śledzenia twojego spożycia kalorii w tym artykule.

Nie ma innych zasad dla pozostałych 4 dni diety.

Konkluzja: Pierwsze 3 dni diety mają ustalone menu, a pozostałe 4 są mniej ograniczone. Nadal jesteś zachęcany do jedzenia zdrowych i ograniczania ilości kalorii przez pozostałe 4 dni.

Zmiany są dozwolone podczas fazy 3-dniowej dla osób z ograniczeniami żywieniowymi, ale porcje powinny zawierać taką samą liczbę kalorii.

Na przykład, jeśli masz alergię na orzeszki ziemne, możesz zamienić masło orzechowe na masło migdałowe.

Możesz również zamienić 1 szklankę tuńczyka na niektóre migdały, jeśli jesteś wegetarianinem.

Liczy się tylko to, że kalorie pozostają takie same. Jeśli zmienisz plan posiłków w jakikolwiek sposób, musisz liczyć kalorie.

Zwolennicy diety wojskowej zachęcają do picia gorącej cytrynowej wody, ale zalecają stosowanie sztucznie słodzonych napojów. Nie ma jednak naukowych powodów, dla których byłby to dobry pomysł.

Konkluzja: Jeśli masz ograniczenia dietetyczne, możesz zastąpić żywność o takiej samej kaloryczności.

Nie przeprowadzono badań dotyczących diety wojskowej. Jednak przeciętna osoba bardzo często straci kilka funtów ze względu na tygodniowe ograniczenie liczby kalorii.

Jeśli mniej kalorii dostanie się do tkanki tłuszczowej niż ją opuścisz, stracisz tłuszcz. Kropka.

Jednak zwolennicy diety twierdzą, że ma pewną przewagę utraty wagi z powodu "kombinacji żywności" w planie posiłku. Mówi się, że te kombinacje zwiększają twój metabolizm i spalają tłuszcz, ale nie ma prawdy za tymi roszczeniami.

Kawa i zielona herbata zawierają związki, które mogą nieznacznie zwiększyć metabolizm, ale nie ma znanych kombinacji środków spożywczych zdolnych to zrobić (1, 2, 3, 4).

A jeśli spojrzysz na ogólną żywność zawartą w planie posiłku, po prostu nie wygląda na dietę spalającą tłuszcz.

Pokarmy bogate w białko zwiększają metabolizm bardziej niż inne pokarmy (5, 6).Ale większość posiłków w diecie wojskowej ma niską zawartość białka i wysoką zawartość węglowodanów, co jest złym połączeniem do utraty wagi.

Niektórzy ludzie twierdzą również, że ta dieta ma podobne korzyści zdrowotne co przerywany post. Jednak dieta nie zawiera poszczenia, więc jest to nieprawda.

Konkluzja: Dieta wojskowa może pomóc Ci schudnąć, ponieważ jest bardzo mało kalorii. Jednak nie ma żadnej specjalnej korzyści, która czyni go bardziej skutecznym niż inne diety o ograniczonej kaloryczności.

Dieta wojskowa jest prawdopodobnie bezpieczna dla przeciętnego człowieka, ponieważ jest zbyt krótka, by wyrządzić trwałą szkodę.

Jednakże, jeśli masz przestrzegać tej diety przez miesiące, ścisłe ograniczenie kalorii może narazić Cię na niedobór składników odżywczych.

Jest to szczególnie ważne, jeśli regularnie nie jesz warzyw i innych wysokiej jakości produktów spożywczych w dni wolne.

Ponadto jedzenie tygodniowo hot-dogów, krakersów i lodów ma potencjał wywoływania problemów metabolicznych. Niezdrowe jedzenie nie powinno być stałym elementem diety.

Pod względem zrównoważenia dieta ta jest dość łatwa do zrobienia. Nie polega na długotrwałych zmianach nawyków i wymaga jedynie siły woli przez krótki czas.

To powiedziawszy, prawdopodobnie nie pomoże ci utrzymać wagi na bardzo długo, ponieważ nie pomoże ci zmienić nawyki.

Konkluzja: Dieta wojskowa jest prawdopodobnie bezpieczna dla zdrowych ludzi, ale nie powinna być wykonywana przez dłuższy czas. Prawdopodobnie nie prowadzi to do trwałej utraty wagi.

Ta dieta stała się popularna, ponieważ twierdzi, że możesz stracić 10 funtów (4,5 kg) w ciągu tygodnia.

Teoretycznie ten wskaźnik utraty wagi jest możliwy dla osób z nadwagą, które poważnie ograniczają kalorie. Jednak większość utraty wagi będzie wynikiem utraty wody, a nie tłuszczu.

Waga wody gwałtownie spada, gdy zapasy glikogenu w organizmie spadają, co ma miejsce, gdy ograniczasz ilość węglowodanów i kalorii (7).

To wygląda dobrze na wadze, ale ta waga zostanie przywrócona, gdy zaczniesz znowu normalnie jeść.

Bottom Line: Można stracić 10 funtów tygodniowo. Jednak większość tego będzie masa wody, która jest odzyskiwana, gdy zaczynasz jeść normalnie.

Jeśli chcesz szybko stracić kilka funtów, może pomóc dieta wojskowa.

Ale prawdopodobnie bardzo szybko odzyskasz także wagę. To po prostu nie jest dobra dieta do trwałej utraty wagi.

Jeśli poważnie myślisz o utracie wagi i jej utrzymaniu, to jest wiele metod odchudzania, które są znacznie lepsze niż dieta wojskowa.