Jak skutecznie podawać zastrzyki B12

Zastrzyki z B12 mogą być bardzo pomocne w utracie wagi i mogą być bardzo skuteczne, jeśli wykonywane regularnie co najmniej raz w tygodniu. Ponieważ są to zastrzyki, mogą być pewne sztuczki w znalezieniu bezpiecznego i łatwego sposobu na wprowadzenie ich do ciała.

Najbezpieczniejszym sposobem wykonania iniekcji B12 jest przekazanie jej przez inną osobę. Lekarz lub pielęgniarka jest idealna, ale ktoś, kto ma z nimi doświadczenie jest również dobrym wyborem. Jeśli nie ma profesjonalisty gotowego do wstrzyknięcia, raczej łatwo je podać samemu.

Znalezienie właściwej lokalizacji

Wiedząc, gdzie zrobić zastrzyk jest pierwszym krokiem. Poniżej znajduje się krótka lista, ale aby uzyskać więcej szczegółowych informacji, zobacz nasze lokalizacje zatłaczania. Istnieją trzy dobre opcje lokalizacji wtrysku:

 • Mięśnie ramienia - Deltoid
 • Mięśnie pośladków - Dorsogluteal
 • Mięśnie uda - Vastus Lateralis

Kiedy robi to inna osoba, zwykle robi się to w ramieniu, chociaż pośladki to kolejne dobre miejsce.

W przypadku samodzielnego wstrzykiwania najbezpieczniejszym miejscem jest zewnętrzna część uda, na mięśnie zwane Vastus Lateralis. Obszar ten jest ogólnie jednym z najbardziej umięśnionych obszarów ciała, co czyni go idealnym kandydatem do zastrzyków B12.

Przygotowanie do wstrzyknięcia

Po znalezieniu odpowiedniego miejsca, wystarczy kilka prostych czynności, aby przygotować się.

 1. Zwilżyć miejsce wstrzyknięcia za pomocą ściereczki alkoholowej
 2. Szczypta skóry około cala do dwóch cali od miejsca, w którym chcesz umieścić igłę
 3. Ustaw igłę tak blisko, jak to tylko możliwe, pod kątem 90 stopni
 4. Wstawić

Zaleca się, aby wstrzykiwać rozluźnione mięśnie. W przypadku samo wstrzyknięcia do uda można to osiągnąć, utrzymując wagę na nodze, do której nie wstrzykujesz. Podczas wkładania igły nie ma znaczenia jak szybko to zrobisz, choć może to być mniej bolesne, jeśli robisz to szybko.

Administrowanie wtryskiem

Po włożeniu igły twarda część już się skończyła. Jest jeszcze kilka rzeczy, o których należy pamiętać podczas kończenia.

 1. Uwolnij skórę, która była ściskana
 2. Odciągnij strzykawkę, aby upewnić się, że do wstrzyknięcia nie dostanie się krew.
 3. Jeśli nie ma krwi, należy naciskać tłok, aż do momentu włożenia całego wstrzyknięcia
 4. Usuń igłę
 5. Ponownie rozprowadź miejsce wstrzyknięcia, ale za pomocą nowej ściereczki alkoholowej

Po tym wszystkim skończysz. To proste, ale niektórzy ludzie wciąż są wyłączeni przez użycie igieł do wstrzykiwań. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie jest to coś, co musisz zrobić sam. Jeśli jesteś typem osoby, która nie może znieść myśli o nich, lepiej będzie, jeśli ktoś zrobi zastrzyk za ciebie. Ważne jest jednak, aby je jakoś zdobyć, ponieważ zastrzyki B12 są zdecydowanie najlepszym sposobem na zwiększenie poziomu witamin i radzenie sobie z niedoborami.