Prawda: jak spalać tłuszcz brzuszny!

Czas stawić czoła faktom: Wszystkie te brzuszki i urządzenia widziane w telewizji nie dadzą ci sześciopaków. Co będzie? Utrata tłuszczu z brzucha, który zakrywa brzuch, tak silny, jak być może. Ćwiczenia, szczególnie odpowiedni rodzaj cardio, to twój bilet do rdzenia, z którego możesz odbijać ćwiartki.

zero

Spalić tłuszcz

Najlepszym sposobem na odchudzanie się w środku jest wykonywanie ćwiczeń sercowo-naczyniowych. Oto kilka dobrych przykładów:

 • Pieszy
 • Jogging
 • Pływanie
 • Aerobik
 • Rowerem

Ale bez względu na to, którą aktywność wybierzesz, najlepsze cardio do spalania tłuszczu jest strategiczne. Wykonaj trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT), chodzenie z bardzo małą intensywnością jak w przypadku cardio lub, najlepiej, połączenie obu.

Gdy tłuszcz w mięśniach się zmniejszy, pojawi się bardziej stonowany i mniej zwiotczały.

Zbuduj mięśnie, aby spalić więcej tłuszczu

Tonowanie wraz z pracą układu sercowo-naczyniowego przyspieszy i usprawni proces, ale nie myśl, że musisz tylko popracować nad swoim abs. To kolejne błędne przekonanie. Prawda jest taka, że ​​kiedy pracujesz we wszystkich większych grupach mięśni, dodając więcej masy mięśniom, zwiększasz swój metabolizm do wysokości, na jaką nigdy wcześniej nie osiągnąłeś.

Duże grupy mięśni, aby skoncentrować się na:

 • Przód i tył ud
 • Tyłek
 • Plecy
 • Klatka piersiowa
 • Triceps i biceps
 • cielęta
 • Biodra
 • Przedramiona
 • Ramiona

Twoje mięśnie potrzebują dodatkowych kalorii, aby utrzymać się, więc więcej jedzenia, które jesz, będzie zasilać mięśnie zamiast kłopotliwych miejsc. Twoje uwarunkowane serce (z układu sercowo-naczyniowego) jest również bardziej skuteczne w spalaniu kalorii, więc masz tam złotą kombinację.

Gdy tłuszcz spadnie z twojego ciała, spadnie z twojego brzucha. Twój tłuszcz w ciele jest jak jeden narząd znajdujący się w twoim ciele i nie możesz go zdjąć tylko w jednym miejscu, chyba że wykonasz liposukcję.

Zawsze pracuj z abs po zakończeniu treningu. Ma to dobry powód. Pośrednio używasz ich do wszystkich innych ćwiczeń, które wykonujesz.

Abs są ważnymi mięśniami stabilizującymi, które utrzymują twoją formę pod kontrolą. Jeśli wykonasz najpierw ABS, zmęczysz je, a cały trening będzie mniejszy niż optymalny. Pracuj od największych do najmniejszych mięśni.

zero

Wzmocnij swój rdzeń

Jednak wykonywanie podstawowych ćwiczeń jest nadal ważne. Brzuszki i przysiady Jandy działają przede wszystkim na największy mięsień brzuszny, brzuszny prostaty, który wyginał kręgosłup. Ten mięsień ściska brzuch do pewnego stopnia, ale są też inne mięśnie, na które trzeba zwrócić uwagę.

Wewnętrzne i zewnętrzne skośne, które lubię nazywać "pasami natury", znajdują się po bokach prostownika brzucha. Są to mięśnie, których używasz, gdy pochylasz się w bok kręgosłupa lub skręcasz w talii. One również kurczą się w jamie brzusznej, więc powinieneś pracować tak samo ciężko, jak ty w prostym brzuszku. Dodajemy skrętu do zgrzytów, a także zgięć bocznych hantli, ale uważaj, aby nie wykonywać żadnych gwałtownych ruchów, szczególnie jeśli masz problemy z kręgosłupem.

Poprzeczne mięśnie brzucha znajdują się po bokach, poniżej skośnych. Często nazywane "dolnym brzuchem", są to mięśnie, na których kobiety, które próbują utracić brzuch po ciąży, powinny się skoncentrować. Ćwiczenia, które wymagają podniesienia nóg zamiast górnej części ciała, skutecznie wzmacniają poprzeczkę.

Wskazówki dotyczące treningu dla ciasnego brzuszka

Pieszy

Chodzenie powoduje, że wszystkie mięśnie brzucha działają. Upewnij się, że podczas spaceru chodzisz ramionami i kurczysz sobie sekcję środkową, i utrzymujesz szybkie tempo. Kiedy już przyzwyczaisz swoje ciało do codziennego spaceru, nie będziesz chciał bez tego iść dzień. Spaceruj przez co najmniej trzydzieści minut za każdym razem, aby osiągnąć efekt aerobowy, i pamiętaj, aby pić dużo wody.

Trening siłowy

Trening siłowy nie tylko wspomaga metabolizm, ale także wzmacnia kości. Dodawanie mięśni również robi cuda dla twojego poziomu energii i poczucia własnej wartości w miarę starzenia się.

zero
Joga

Joga jest równie skuteczna w wzmacnianiu twojego ciała, szczególnie twojego brzucha i pleców. Poprawia znacznie postawę, aby stworzyć wyższy, chudszy wygląd. Pilates i wiele ćwiczeń opartych na matach to także świetne alternatywy. Ważne jest, aby znaleźć aktywność, którą lubisz robić. To znacznie poprawi twoją szansę na pozostanie z tym.

Czy pasy Ab pracują?

Wiele reklam telewizyjnych jest teraz urządzeniami pitchingowymi, które podobno stymulują mięśnie do wielokrotnego skracania bez ćwiczeń. Widziałam nawet reklamę "pasa bezpieczeństwa", który twierdził, że wykonuje pracę 700 przysiadów w 10 minut! Reklama pokazuje, że ludzie wykonują różne ćwiczenia brzuszne w niewłaściwy sposób, nienawidząc ich w każdej sekundzie, w porównaniu z uśmiechniętymi mężczyznami i kobietami spędzającymi swoje dni z "Ab-whatevers" przywiązanymi do nich. Jak kuszące!

Kilka osób w tych reklamach twierdzi, że straciło cale wokół talii w wyniku korzystania z tych produktów. Mężczyźni z sześciopakiem abs twierdzą, że to urządzenie. To karmi rozczarowaniem widzów, jak stracić tłuszcz z brzucha. Wzmocnienie mięśni brzucha samo w sobie (a te maszyny prawdopodobnie nie mogą tego zrobić) po prostu tego nie zrobią.

Dlaczego to? Z powodu tłuszczu! Jeśli ciężka kobieta robi setki brzuszków dziennie, może rozwinąć silne mięśnie brzucha i może trochę się napinać, ale nadal będą ukrywane przez tłuszcz, a ona nie będzie wyglądać na cieńszą.

Około 50 procent tkanki tłuszczowej znajduje się bezpośrednio pod skórą. Czy wiesz, gdzie jest większość reszty? Wewnątrz mięśni. Robiąc brzuszki, nie pozbędziesz się tego tłuszczu, a także wibracyjny pasek w reklamach telewizyjnych.

The Mindset

Najważniejszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zaprogramować się mentalnie. Nie używaj skali do mierzenia swojego postępu. Jeśli ćwiczysz z ciężarami, możesz zyskać kilka funtów, tracąc cale w okolicach talii.Zamiast tego użyj tej pary dżinsów, które chcesz dopasować, lub pary, która pasuje do ciebie teraz. Co kilka tygodni zauważysz niewielką zmianę, która powinna dać ci pewność siebie.

Przejdź tak wysoko, jak tylko potrafisz. Wykonuj codzienne rozciąganie nóg i pleców, aby poprawić swoją postawę. Kiedy jedziesz do pracy, usiądź wygodnie i wyprostuj i dostosuj lusterko wsteczne, abyś wiedział, kiedy się garbisz. Nie pozwól, by ramiona opadły do ​​przodu, gdy jesteś przy biurku. Możesz zmniejszyć rozmiar, robiąc te rzeczy.

zero

Geny

Nienawidzę tego mówić. Wszyscy widzieliśmy ludzi z "dobrymi genami" i zastanawialiśmy się, czy nie mają pojęcia, jakie mają szczęście. Prawdopodobnie nie, ale w porządku. Rozważ to doświadczenie budowania postaci. Jeśli obwiniasz swoich przodków o nadmiar mięsa w środku, nie czuj się bezradny. Po prostu musisz pracować trochę ciężej niż inni.

Nadal możesz wyrzeźbić szczuplejszą sylwetkę z ćwiczeniami sercowo-naczyniowymi, zdrową, zbilansowaną dietą niskotłuszczową i wszelkimi dodatkowymi działaniami, które rzucasz. To może nie być nowatorskie podejście, ale naprawdę działa.

Nie mówię ci, że to łatwe, ale naprawdę jest całkiem proste. W czasach, gdy ludzie nie muszą nawet wychodzić na zewnątrz, aby grillować stek, kuszące jest wydawanie kilku dolarów na szybką naprawę. Anatomia ludzka nie zmieniła się jednak przez całą historię. Jeśli przyjmiesz etykę pracy swoich dziadków i zastosujesz ją do codziennego życia, osiągniesz najlepsze wyniki.