Gastric Sleeve Surgery - The Complete Guide

Recenzent: dr Steven Fass, FACS
Spis treści

Operacja rękawów żołądka, znana również jako rękawowa resekcja żołądka, stała się popularnym wyborem dla pacjentów szukających doskonałej utraty masy ciała w prostym zabiegu, który nie wymaga konserwacji i długotrwałych powikłań zespołu laparoskopowego.

Historia

1 stycznia 2010 r. Firma United Healthcare wprowadziła chirurgię rękawów żołądkowych do listy zakrytych operacji odchudzających. W ciągu następnych dwóch lat prawie wszystkie inne duże firmy ubezpieczeniowe poszły w jego ślady. Od 2010 r. Do 2018 r. Rękawy gastryczne stały się najszybciej rozwijającą się procedurą chirurgii bariatrycznej.

Czemu?

Bardzo trudno jest firmom ubezpieczeniowym zatwierdzić nowe procedury. Więc dlaczego mieliby zatwierdzać chirurgię rękawów żołądkowych?

 1. Dowody wykazały znaczną utratę masy przy niskich odsetkach powikłań.
 2. Chirurdzy już wykonywali procedurę, a ubezpieczenie płaciło!

Szczegóły zabiegu na rękawie żołądka.

Numer 2 zasługuje na pewne wyjaśnienie.

Osoby z nadwagą (osoby z indeksem masy ciała powyżej 45) mają zwiększone ryzyko w trakcie jakakolwiek operacja. Im dłuższy czas w znieczuleniu, tym większe ryzyko. Operacja pomostowania żołądka może trwać ponad 2 godziny. Operacja zmiany dwunastnicy często zajmuje ponad 4 godziny. To długo trwa znieczulenie.

Chirurdzy zaczęli więc przerwać procedurę na dwa etapy. Pierwszym etapem było zmniejszenie rozmiaru żołądka. Drugi etap zostanie wykonany rok później, gdy pacjent straci trochę na wadze. Drugi etap procedury obejmie omijanie niektórych jelit w celu zmniejszenia wchłaniania kalorii.

Chirurdzy zaczęli więc kodować pierwszą część procedury jako pierwszą połowę przełącznika dwunastnicy. Ubezpieczenie było płatne.

Kiedy pacjenci powrócili rok później, stracili tyle wagi, że druga procedura nie była konieczna.

Badania takie jak ta zaczęły się pojawiać (Randomizowana próba kliniczna laparoskopowej resekcji żołądka Roux-en-Y versus laparoskopowa gastrektomia rękawów do leczenia pacjentów z BMI <50 kg / m2). Wskaźniki powikłań były niskie, a utrata masy ciała była równie dobra, jeśli nie lepsza, niż pomostowanie żołądka. A ponieważ operacja zajęła mniej czasu i była mniej skomplikowana, chirurdzy ją polubili.

Opinie pacjentów

Pacjenci również spodobali się tej procedurze. Po operacji i często przez miesiące po zabiegu pacjenci zauważyli, że nie byli głodni. Niektórzy pacjenci musieli przypominać sobie o jedzeniu.

Wkrótce pacjenci pytali swoich lekarzy o chirurgię rękawów żołądkowych.

Później badania wykazały, że hormon wytwarzający głód hormon został znacznie obniżony u pacjentów z rękawami żołądkowymi. Uważa się, że obszar żołądka usunięty podczas operacji rękawa żołądka wytwarza dużo hormonu greliny. Podczas gdy u pacjentów z pominięciem żołądka wystąpił mniejszy głód, wydawało się, że jest on bardziej widoczny u pacjentów z rękawami żołądkowymi.

Potencjalne korzyści dla pacjentów

Operacja rękawów żołądka ma następujące zalety:

 1. Może zmniejszyć głód.
  1. Ghrelina wywołująca głód jest redukowana poprzez usunięcie części żołądka w dużej mierze odpowiedzialnej za jego produkcję.
  2. Zmniejszenie głodu występuje u większości pacjentów, ale nie u wszystkich.
 2. Krótszy czas pracy w porównaniu do obejścia żołądka.
 3. Nie zmienia drogi jelita.
 4. Brak zespołu dumpingu.
  1. Podczas gdy syndrom dumpingu może być narzędziem do wzmacniania dobrych nawyków żywieniowych, jest to bardzo nieprzyjemne.
  2. Odór pozostaje nienaruszony, a cukry mają czas na strawienie, ponieważ jelita pozostają nietknięte.
 5. Nie są potrzebne żadne korekty. The Lap Band wymaga regularnych korekt (wizyty u lekarza).
 6. W ciele nie ma ciał obcych. Opaska na klapkę pozostawia silikonową opaskę wokół górnej części brzucha.
 7. Utrata masy ciała występuje w ciągu 18 miesięcy.
  1. Obniżenie masy żołądka jest bardzo szybkie. Większość utraty wagi występuje w pierwszym roku.
  2. Lap Band jest stopniowy i wymaga dużych zmian w stylu życia, aby osiągnąć sukces. Większość utraty wagi występuje w ciągu 3 lat.

Dlaczego twój chirurg woli rękawowe rękawowe wycięcie na opaskach

Chirurg przygotowuje się do wykonania rękaw żołądka.

Zgadnij co? Twój chirurg może preferować rękaw żołądkowy lub omijać opaski na łapach. Chirurdzy chcą, żebyś odniósł sukces. Większość chirurgów dba o zdrowie. Ale wiedzą też, że jesteś przyszłym źródłem rekomendacji. Jesteś przyszłym sukcesem.

Jeśli twój chirurg wykonuje zabiegi bariatryczne przez wystarczająco długi czas, on lub ona zobaczył pacjentów, którzy tracą niewielki lub żaden ciężar za pomocą Lap Band.

To nie znaczy, że zespół nie działa. To po prostu oznacza, że ​​niektórzy pacjenci nie może wprowadzić zmiany stylu życia (3 małe posiłki dziennie, wysokie białka, ćwiczenia, niskie węglowodany, itp.), które są potrzebne, by odnieść sukces z zespołem Lap Band.

Brak utraty wagi jest znacznie mniejszy w przypadku pomostowania żołądka lub chirurgii rękawów żołądka. To prawda, po tym, jak masa odpadnie, pacjent musi ją zatrzymać.

Dla chirurga, który stara się pomóc, trudno jest zidentyfikować pacjentów, którzy są naprawdę oddani wdrażaniu ćwiczeń i zdrowym, bogatym w składniki odżywcze pokarmom do swojej diety.

To o wiele lepszy zakład i "bezpieczniej" polecić obejście lub rękaw.

Dzień operacji

Czy jesteś gotowy na operację?Więc chcesz wiedzieć, czego się spodziewać w dniu operacji? Spodziewaj się być przerażony, nerwowy i oczekiwać, że wszystko pójdzie dobrze.

Ponownie chirurgia rękawicy żołądka jest bardzo prostą procedurą o niskich wskaźnikach powikłań. Kiedy zdarzają się poważne komplikacje, zwykle pojawiają się one w ciągu pierwszych kilku dni po operacji. Więc spróbuj spokojnie w swojej procedurze.

Najprawdopodobniej zostaniesz zaplanowany na poranny zabieg. Jednak zależy to od harmonogramu chirurga i szpitala.

Przed zabiegiem będziesz przestrzegać diety sprzed dwóch tygodni. Powinieneś wiedzieć, co zabrać ze sobą do szpitala. I będziesz wiedział, że nie możesz jeść niczego po północy poprzedniej nocy. Nie oszukuj! Surgery są anulowane przez cały czas, ponieważ ludzie jedzą lub piją przed operacją. A jeśli wymiotujesz podczas zabiegu, możesz uzyskać aspirację płucną. To jest, gdy zawartość żołądka regurgitate i utknąć w twoich drogach oddechowych. Może to być śmiertelne lub spowodować zapalenie płuc wywołane aspiracją.

Nie żuć gumy, nie pić wody, nie żuć tytoniu ani nie zażywać żadnych leków nie zatwierdzonych przez chirurga. Może to spowodować anulowanie operacji.

Sprawdzasz przed operacją i poznasz pielęgniarkę i swojego anestezjologa. Zamienisz się w szpitalną suknię, usuniesz biżuterię, zegarki itd. Następnie podpisz wymagane zgody i uzyskasz IV. Dostaniesz leki, które pomogą Ci się zrelaksować. Twoja krążąca pielęgniarka (pielęgniarka, która będzie z Tobą w sali operacyjnej), przyjdzie cię spotkać i zawiezie cię z powrotem do sali operacyjnej. Wtedy zostaniesz poproszony o wdychanie z maski na twarz i policz do tyłu.

Kiedy się obudzisz, odzyskasz zdrowie, a twoja rodzina zostanie zaproszona wkrótce potem. Po oczyszczeniu zostaniesz przeniesiony do pokoju, w którym telewizor i pompa do bólu staną się twoimi najlepszymi przyjaciółmi na noc.

Zazwyczaj w ciągu pierwszych 5 godzin po zabiegu zostaniesz poproszony o wstanie i zrobienie kilku kroków. Pomaga to zmniejszyć ryzyko powstawania zakrzepów krwi i pomaga złagodzić niektóre bóle barku związane z CO2 pozostawionym w jamie brzusznej po operacji.

Poprawa

Powrót do zdrowia po chirurgii rękawów żołądkowych jest dla niektórych bolesny i "nie jest zły" dla innych. Każda osoba doświadcza bólu inaczej, a różne leki przeciwbólowe działają lepiej niż inne dla różnych osób.

Niektóre procedury rękawowe są ambulatoryjne (możesz opuścić ten sam dzień co zabieg), a wielu wymaga 1 lub 2 dni w szpitalu, aby dojść do siebie. Niektórzy chirurdzy wolą 3 dni, podczas gdy inni czują się komfortowo, pozwalając ci opuścić dzień po operacji.

Jak zawsze, ważne jest, aby postępować zgodnie z poleceniami lekarzy.

Poniżej znajdują się ogólne wytyczne po wypisaniu ze szpitala. Powinieneś mieć bardziej szczegółowe wytyczne do przestrzegania w instrukcjach absolutorium lub po zakończeniu instrukcji obsługi.

 1. Sypiaj płynami w sposób ciągły.
  1. Łatwo się odwodnić. Nie dostajesz żadnych płynów z jedzenia w pierwszym tygodniu po zabiegu. Wypij powoli, ale upewnij się, że pijesz dużo.
 2. Wypróżnienia
  1. Ruchy jelit mogą być trudne lub bolesne. To normalne.
  2. Nie wahaj się jednak zadzwonić do swojego chirurga, jeśli masz problemy.
  3. Zaparcie jest normalne w pierwszym tygodniu po operacji. Twoje leki przeciwbólowe mogą nasilić zaparcia.
 3. Leki
  1. Nie bądź twardym facetem. Weź leki przeciwbólowe, kiedy ich potrzebujesz.
  2. Możesz otrzymać receptę na Protonix, aby zmniejszyć kwasowość w żołądku. Pomaga to przy zgadze i może zmniejszyć nacisk na torebkę leczniczą.
  3. O ile lekarz nie zaleci inaczej, możesz wznowić przyjmowanie leków. Wszystkie leki niezwiązane z czasem będą prawdopodobnie musiały zostać zmiażdżone. Jakikolwiek lek, który jest uwalniany w czasie, powinien zostać, jeśli to możliwe, zmieniony na niezwiązany z czasem. Nie kruszyć leków uwalnianych w czasie. Zapytaj swojego lekarza o leki przeciwcukrzycowe.
 4. Czynność
  1. Chodź, chodź, chodź.
   1. Chodź tak dużo, jak możesz. Pomaga to w procesie leczenia i rozpoczyna codzienne ćwiczenia.
  2. Nie podnoś niczego ciężkiego. Może to spowodować nadmierną presję na twoje szwy i tułów, które będą bolały.
  3. Poczujesz zmęczenie i zmęczenie przez miesiąc po operacji.
   1. Wynika to z mniejszego zużycia kalorii. Twoje ciało się dostosowuje.
 5. Prysznic i kąpiel
  1. Nie kąpać się ani nie siedzieć w wannie z hydromasażem przez pierwsze 3 tygodnie po operacji.
  2. Prysznic jest zazwyczaj w porządku.
 6. Wracam do pracy.
  1. Zazwyczaj możesz wrócić w ciągu 2 do 4 tygodni w zależności od fizyczności swojej pracy.
  2. Większość ludzi powraca po 4 do 6 tygodni w pełnej sile.

W przypadku poważnych powikłań zadzwoń na 911 w nagłych wypadkachKiedy zadzwonić do ER?

 • Gorączka powyżej 101,5 z drżeniem lub dreszczami.
 • Ból, który rośnie z czasem.
 • Zaczerwienienie, ciepło lub ropa spływająca z miejsc nacięcia.
 • Utrzymujące się nudności.
 • Niezdolność do połknięcia płynów.

Pamiętaj, nie wahaj się zadzwonić do biura chirurgów, jeśli obawiasz się, że coś jest nie tak. Nie zawracasz im głowy.

W tym artykule omówiono szczegóły dotyczące powrotu do zdrowia po operacji na rękawie żołądka.

Dieta przed i po diecie


Twoja dieta zmieni się po chirurgii rękawów żołądka.

W rzeczywistości twoja dieta musi się zmienić na 2 tygodnie przed operacją. Więc jeśli planujesz "ostatni posiłek", będziesz chciał to zrobić przed rozpoczęciem diety przed rozpoczęciem operacji.

Dieta przed operacją

Twoja dieta przed operacją rozpocznie się 2 tygodnie przed operacją. Dieta przed operacją jest ważna, ponieważ pomaga zmniejszyć wielkość wątroby przed operacją. To ułatwia chirurgowi operację i zmniejsza ryzyko śródoperacyjne.

Szczegóły dotyczące typowej diety przedoperacyjnej można znaleźć tutaj.

Dieta po posiłku

Nie jedz selera po chirurgii rękawów żołądka.Mówią, że potrzeba 20 razy degustacji jedzenia, aby rozwinąć w sobie sympatię. Miej to na uwadze, gdy będziesz zmagał się przez pierwsze kilka miesięcy po przyjęciu nowej diety po operacji. Z małym żołądkiem jest niezwykle ważne, aby jedzenie, które jesz, było gęste. Oznacza to, że powinieneś jeść jedzenie, takie jak warzywa, chude źródła białka i pełnoziarniste.

Większość lekarzy zaleca spożywanie dużej części kalorii za pomocą chudego mięsa.Należy jednak zauważyć, że jest kilku bardzo udanych wegetarian, którzy przeszli operację rękawa żołądka.

Dr Garth Davis z The Davis Clinic w Houston jest chirurgiem bariatrycznym i wegetarianinem. Wielu jego pacjentów stało się wegetarianami z wielkim sukcesem.

Twoja dieta po zabiegu znacznie zależy od tego, jak daleko jesteś od operacji. Poniższe etapy są typowymi zaleceniami po chirurgii rękawów żołądka. Aby uzyskać bardziej szczegółowy obraz tego, co możesz i czego nie możesz jeść po operacji, zalecamy ten artykuł.

Etap 1 - Pierwszy tydzień po operacji

 • Tylko przejrzyste płyny. Obejmują one:
  • woda
  • Herbata bezkofeinowa
  • Pociski wolne od cukru
  • Rosół

Etap 2 - Tydzień 2

 • Pełna płynna dieta z proteinowymi koktajlami.

Etap 3 - Tydzień 3

 • Miękko-oczyszczone pokarmy. Obejmują one:
  • Zupy
  • Jajecznica
  • Twarożek

Etap 4 - Tydzień 4

 • Miękkie pokarmy.
  • Gotowany kurczak.
  • Ryba
  • Zboże
  • Tłuczone ziemniaki.

Etap 5 - Tydzień 5 i dalsze lata

 • Przedstawiamy prawdziwą żywność.
  • Wprowadź małe ilości jedzenia.
  • Dobrze żuć i jeść powoli.
  • Zjedz 3 małe posiłki dziennie.
  • Zjedz mały, zdrowy, odżywczy gęsty pokarm jako przekąskę w razie potrzeby.
  • Pobierz białko, ale nie zapomnij o warzywach i owocach.

Codzienne witaminy i suplementy

Musisz upewnić się, że dostajesz wystarczającą ilość witamin po chirurgii rękawów żołądka. Dotyczy to również obejścia żołądka (wymagane są nieco więcej suplementów) i prawdziwe dla pacjentów z Lap Band (wymagane są mniej witamin).

Poniżej znajduje się lista typowych witamin i suplementów białkowych dla pacjentów z żołądkiem.

Multiwitamina z minerałami - będziesz potrzebować witamin lub plastry do żucia przez pierwszy miesiąc po operacji. Podążaj za wskazówkami. Możesz potrzebować wziąć jedną rano i jedną w nocy (w zależności od marki).

Bariatryczne witaminy

Poniżej kilka opcji dobrych multiwitamin bariatrycznych:

 • BariMelts
 • Bariatryczna fuzja